مدیران پر مشغله چگونه می‌توانند به مدیران پربازده تبدیل شوند؟

چکیده مقاله: جعفرصادق پیران مدیریت و رهبری کسب و کار ۱۳۹۶/۰۹/۱۰ بدون دیدگاه 493 بازدید تاریخ به روز رسانی:۱۳۹۶/۱۰/۰۹
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

بزرگ‌ترین مانع در برابر مدیران پرمشغله در کسب‌وکارها به نظرم به‌عنوان یک مشاور بازاریابی عدم مدیریت صحیح زمان هست که تمامی جنبه‌های زندگی اجتماعی و شخصی مدیران را تحت تأثیر قرار می‌دهد. چرا همیشه از نداشتن وقت کافی برای انجام امور شخصی و کاری خود گله‌مندیم؟ تا زمانی که در انجام کارها بخواهیم بی‌عیب و …

بزرگ‌ترین مانع در برابر مدیران پرمشغله در کسب‌وکارها به نظرم به‌عنوان یک مشاور بازاریابی عدم مدیریت صحیح زمان هست که تمامی جنبه‌های زندگی اجتماعی و شخصی مدیران را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

چرا همیشه از نداشتن وقت کافی برای انجام امور شخصی و کاری خود گله‌مندیم؟

تا زمانی که در انجام کارها بخواهیم بی‌عیب و نقص عمل کنیم و از واسپاری امور به دیگران سرباز زنیم به شما قول صد در صد می‌دهم که روزبه‌روز هم بر استرس و هم بر نارضایتی شما از امور زندگی و کاری‌تان افزوده خواهد شد؛ بنابراین در عصر حاضر چه کارمند داشته باشیم و چه نداشته باشیم ما را از واسپاری کار به دیگران تبرئه نمی‌کند، مدیران کسب‌وکارها باید مدیریت و رهبری خود را تقویت نموده و بیشتر به بازدهی مالی و پیشرفت کسب‌وکار توجه نماید.

تنها تفاوت مدیران موفق با ما این است که آن‌ها به نتایج حاصل از عملکردشان در یک روز، هفته، ماه و سال توجه می‌کنند نه به ثانیه ثانیه زمانشان.

مدیران هوشمند یا Smart Managers

این مدیران در طول زندگی خود نتایجی را که باید بگیرند به سه حوزه اصلی زیر تقسیم می‌کنند:

 • حوزه کاری
 • حوزه زندگی
 • حوزه فردی

این افراد باهوش طوری این سه حوزه بیان‌شده را مدیریت و رهبری می‌کنند که آن‌ها زبان زد خاص و عام می‌شوند. مدیران پر مشغله به‌هیچ‌عنوان به خودشان اجازه نمی‌دهند که فقط به یکی از این حوزه‌ها بپردازند و همیشه در نسبت تعادل نگه‌ می‌دارند. اگر شما یک مدیر موفق هستید شاید در حوزه کاری‌تان موفق بوده و در دو حوزه دیگر ضعیف عمل کردید و همیشه نگران از دست دادن روابط زندگی اجتماعی و سلامتی فردی ازنظر روحی و جسمی هستید. درنهایت اتفاقات ناخوشایندی می‌افتد که به‌هیچ‌وجه پیش‌بینی نکرده بودیم.

از این صحبت‌ها می‌توان نتیجه گرفت دلیل اصلی استرس مدیران پر مشغله و نگران نامتعادل بودن حوزه کاری، زندگی و فردی هست.

اما راه‌حل پیشنهادی مدیر آینده به مدیران عزیز چیست؟

زمان مشخصی را برای فعالیت در شرکت یا موسسه خود به فعالیت بپردازید که بهترین وقت برای استفاده مؤثر از زمان کاری‌تان ساعت ۹ صبح تا ۱۷ بعدازظهر هست که بیشترین نتایج مالی را برای کسب‌وکار شما فراهم خواهد کرد و نفر اول در حوزه کار فعلی خود خواهید شد.
زمان معینی را به خانواده خود اختصاص دهید که هم شما و هم اعضای خانواده‌تان به بودن در کنار یکدیگر نیاز مبرم دارید.

در این زمان تأکید می‌کنم به‌هیچ‌عنوان خود را با تلویزیون، ایمیل چک کردن، بازی و سرگرم شدن در رسانه‌های اجتماعی مشغول نکنید و حتی به انجام کارهای عقب‌افتاده خود نپردازید. با سپری کردن بخشی از وقت خود با خانواده‌تان احساس لذت بیشتر در زندگی خواهید نمود.

روزانه حداقل ۰/۵ الی ۱ ساعت به فقط خودتان اختصاص دهید که در این حوزه دیگر می‌توانید به ایمیل و یا حضور در رسانه‌های اجتماعی بپردازید و در آن ساعات فقط تفریح یا سرگرمی که خودتان واقعاً دوست دارید انجام دهید که می‌تواند میل نمودن یک غذای خاص یا دیدن یک دوست قدیم و صحبت با او باشد که مطمئنم با یک مقدار فکر کردن به مواردی دست‌یابید که احساس لذت بیشتری در شما ایجاد کند. خودم هم اعتراف می‌کنم که در بیشتر مواقع خودمان را به فراموشی می‌سپاریم و فقط به راضی کردن دیگران می‌پردازیم درحالی‌که اگر عزت‌نفسمان را می‌خواهیم همیشه حفظ کنیم باید به فعالیت در حوزه شخصی و فردی بپردازیم.

آیا انسان‌های موفق با فعالیت و تلاش بیشتر بدین جا رسیدند؟

در جواب باید حضور مدیران پر مشغله محترم عرض نمایم که آن‌ها فقط با فعالیت مستمر و پشتکار در یک زمان معین به انجام کارها‌ می‌پردازند و دلیل موفقیتشان فعالیتی را به‌طور مستمر انجام داده و از آن زمان برای سایر امور که هیچ تأثیری در بازدهی‌شان ندارد استفاده نکردند. مدیران عزیز به شما قول صد در صد می‌دهم که حتی کل شبانه‌روز را به فعالیت در حوزه کاری‌تان بکنید ولی این زمان مستمر و مداوم نباشد هیچ پیشرفت ملموسی را درک نخواهید کرد. چرا؟

چون‌ که شما در ورطه تکراری یخ خورشیدی افتادید.

منظورم از این اصطلاح چیست؟

تابه‌حال همیشه تمام ذهنمان درگیر این مسئله بوده است که تمامی فعالیت‌های یک شرکت تنها به وجود ما مدیران وابسته بوده  و بدون ما نمی‌تواند به حیات خود ادامه دهد. بیشتر انرژی ما باید صرف بازاریابی و موفقیت در بازاریابی این یعنی نابودی شما چه در حوزه کاری و چه در سایر حوزه‌های زندگی و فردی.
مگر امکان دارد که یخی در مقابل گرمای خورشید قرار بگیرد هرچند ضخامتش به بیشترین شکل ممکن هم باشد ۱۰۰ سال هم طول بکشد باز این یخ آب خواهد شد.
منظور از یخ شما مدیران عزیز هستید که در مقابل فشار و استرس انجام کارها بالاخره از پای درخواهید آمد.
پیشنهاد مدیر آینده به شما اعضای محترم این هست که در استراتژی کسب‌وکارمان تجدیدنظر کنیم و دوباره با مطالعه و مشاوره گرفتن از متخصصین این رشته‌ها ازجمله مدیر آینده چشم‌اندازی جدیدی را برای پیشرفت در تمامی حوزه‌های زندگی خود ایجاد کنید ما در خدمت اعضای سایت مدیر آینده هستیم.

وقتی یک فرد برای نخستین بار به‌عنوان مدیر یک شرکت یا سازمان انتخاب می‌شود، به‌طور ناخواسته‌ای تحت فشار سنگین و پیش‌بینی نشده‌ای قرار می‌گیرد که تحمل آن برای آن فرد به‌خصوص اگر جوان و کم تجربه هم باشد، بسیار دشوار و گاه غیرممکن خواهد بود.

در چنین شرایطی است که بسیاری از این مدیران کم تجربه زیر بار مشکلات له می‌شوند و عملکردی ناامیدکننده از خود بروز می‌دهند یا اینکه کلا قید مدیر بودن را زده و پس از مدتی استعفای خود را تقدیم هیات‌مدیره می‌کنند و فقط تعداد اندکی از این مدیران هستند که می‌توانند با مدیریت کردن اوضاع و کمک گرفتن از دیگران عملکرد درخشانی از خود بروز داده و تهدید‌ها را به فرصت‌هایی ارزشمند برای پیشرفت خود و شرکتشان تبدیل می‌کنند.

در نتیجه نردبان ترقی را با موفقیت طی کرده و به مدیرانی بزرگ تبدیل می‌شوند. در اینجا پنج توصیه طلایی برای مدیران جوان و تازه‌کاری که نمی‌خواهند در برابر مشکلات ماه‌ها و سال‌های اول کار مدیریتی تسلیم شوند و سودای تبدیل شدن به مدیرانی بزرگ و تاثیرگذار را در سر می‌پرورانند ذکر شده است.

۱) به افرادتان اعتماد داشته باشید و به آنها تفویض اختیار کنید

یکی از اشتباهات مهلک و جبران‌ناپذیر اغلب مدیران کم‌تجربه در این است که آنها می‌کوشند به‌طور مستقیم در تمام کارها دخالت کنند و تمام تصمیمات را خودشان بگیرند تا به این وسیله اختیار امور از دست‌شان خارج نشود، غافل از اینکه با این کار هم سرشان را بیش از حد شلوغ می‌کنند و هم تصمیمات نادرست و غیرکارشناسی اتخاذ می‌کنند.

در اینجا چاره کار این است که به افرادتان اعتماد کنید و با واگذاری اختیارات و مسوولیت‌ها به آنها به گونه‌ای عمل کنید که آنها از آزادی عمل و اختیار کافی برای نشان دادن لیاقت و توانمندی‌ها برخوردار شوند و در نتیجه بسیاری از ناممکن‌ها را ممکن سازند.

یک بار خود من که در سن ۲۴ سالگی به‌عنوان مدیرعامل یک شرکت بحران‌زده انتخاب شده بودم و موظف بودم کشتی به گل نشسته شرکت را از بدترین شرایط اقتصادی ممکن نجات دهم، در معرض چنین انتخابی قرار گرفتم.

در آن زمان از من خواسته شده بود از هر طریق ممکن از جمله کاستن از تعداد پرسنل شرکت و کاهش چشمگیر هزینه‌ها در جهت بهبود شرایط شرکت گام بردارم. من در آن شرایط در وضعیت بسیار بدی قرار داشتم، با این همه نمی‌خواستم بسیاری از نیروهای توانمند و لایق شرکت را اخراج کنم.

به همین دلیل ترتیب جلسه‌ای عمومی و صمیمانه را با تمام پرسنل شرکت دادم و مشکلات و چالش‌های فراروی شرکت را خیلی صادقانه و ساده برای آنها توضیح دادم و به آنها تاکید کردم که تا حد امکان می‌خواهم کاهش هزینه‌های شرکت را از طریق راه‌هایی غیر از اخراج افراد تحقق دهم. تنها چند روز پس از این جلسه بود که سیلی از پیشنهادها و طرح‌های ابتکاری ناب و موثر به سمت من سرازیر شد و شرکت توانست بدون اخراج حتی یک نفر از بحران خارج شود.

۲) از افرادتان نظر بخواهید و از آنها مشاوره بگیرید

یکی دیگر از اشتباهاتی که از بیشتر مدیران تازه‌کار سر می‌زند به غرور کاذب آنها برمی‌گردد و اینکه آنها به اشتباه فکر می‌کنند بیشتر و بهتر از افرادشان می‌دانند. یک مدیر هر چقدر هم دارای تحصیلات و توانمندی‌های بالایی باشد، باز هم به مشورت و کمک‌های فنی و فکری دیگران نیاز دارد و چه مشاوری بهتر از کارکنان باتجربه و آگاه از شرایط موجود در شرکت. مشورت گرفتن از افراد نه تنها باعث افزایش آگاهی مدیر و کمک به آنها برای اتخاذ تصمیمات بهتر می‌شود، بلکه زمینه مساعدی را برای آشکار شدن پتانسیل‌ها و توانایی‌های کارکنان برای مدیران فراهم می‌آورد تا در مراحل بعدی کار بتوان از کارکنان نخبه در پست‌های کلیدی استفاده کرد.

مدیران تازه‌کار نباید هیچ‌گاه فراموش کنند که هستند بسیاری از کارکنان که به تغییر مدیریت شرکت به‌عنوان فرصتی ارزشمند برای نشان دادن توانایی‌ها و پتانسیل‌های خود و عرض اندام در برابر مدیریت جدید می‌نگرند. پس باید به این فرصت با دقت و خردمندانه نگاه کرد و از طریق مشورت گرفتن از کارکنان با یک تیر دو نشان زد.

۳) با ارائه بهترین عملکردتان، الگویی عملی برای کارکنان خود باشید

اگرچه مدیران ارشد نباید نسبت به عملکردشان به کارکنان پاسخگو باشند، اما باید به یاد داشته باشند که کاملا زیر ذره‌بین آنها قرار دارند و نحوه گفتار و کردارشان مورد توجه کارکنانشان قرار دارد. در واقع مدیران یک سازمان بهترین و در دسترس‌ترین الگوی کاری افرادشان هستند و به شکل شگفت‌انگیزی بر آنها تاثیر می‌گذارند. این تاثیرگذاری در مورد مدیران تازه‌کاری که کارکنان هنوز در مورد آنها ذهنیت خاص و پیش قضاوتی ندارند بیشتر است.

۴) به خود و افرادتان اجازه و جسارت ریسک کردن بدهید

موفق‌ترین مدیران و رهبران دنیا کسانی بوده‌اند که دل را به دریا زده و ریسک کرده‌اند. بنابراین بر مدیران تازه‌کار که یکی از ویژگی‌های بارزشان جسارت و متهور بودن است، واجب است که اجازه هر گونه ریسک کردن معقول را به خود و افرادشان بدهند، چرا که تجربه نشان داده اعتماد کردن به غریزه و نترسیدن از اشتباه می‌تواند از مدیران تازه‌کار و کم تجربه مدیرانی بزرگ و توانمند بسازد.

۵) هیچ کدام از پل‌های پشت سرتان را خراب نکنید

گاهی اوقات مدیران تازه‌کار به خاطر کم تجربه بودن دست به اقداماتی می‌زنند و تصمیماتی را اتخاذ می‌کنند که موجب خراب شدن پل‌های پشت سرشان می‌شود، درحالی‌که این کار کاملا اشتباه است و به آینده کاری آنها لطمه می‌زند. مدیران تازه‌کار باید به تمام مشتریان، تامین‌کنندگان، کارکنان و حتی رقبایشان به‌عنوان شرکای بالقوه خود و شرکتشان در آینده نگاه کنند و در نتیجه نباید به گونه‌ای عمل کنند که آنها را از خود برنجانند و همکاری‌های بالقوه آنها را در آینده از دست بدهند.

من در سال ۲۰۱۰ یک روز کامل را با مرد درجه یک دنیا، Kilian Jornet گذراندم. او برایم درباره تفاوت میان زندگی خودش در کوه ها و زندگی مردم در شهرها صحبت کرد. Kilian بیشتر عمرش را در کوه ها گذرانده است. او سال بعد اورست را فتح خواهد کرد و قبل از آن هم کوه های Kilimanjaro, Aconcagua, Montblanc و Cervino را فتح خواهد کرد. او می گوید که مقصدش را می داند اما غالبا درباره مسیر شک دارد. او آگاهی زیادی نسبت به شرایط، تغییرات آب و هوایی و سنگ های لق و نااستوار دارد، ولی دائما مسیر خود را تنظیم می کند و تغییر می دهد. او به من گفت که یک سال مدتی از وقت خود را در بارسلونا گذراند. به پارک ها می رفت، قدم می زد و مردم را می دید که با اطمینان در خیابان ها قدم می زدند. هر کسی با اعتماد به نفس کامل حرف می زد. آنها ظاهرا نسبت به مقصودشان مطمئن بودند و با اطمینان قدم بر می داشتند. اما مطمئن نبودند که به چه سمتی می روند. این یکی از تفاوت های میان افراد پرمشغله و افراد کارآمد است. به خواندن این مقاله ادامه دهید تا بفهمید که این تفاوت ها دقیقا چیست و از ۱۰ تفاوت دیگر نیز آگاه شوید.

۱- افراد پر مشغله می خواهند که در حال انجام ماموریت به نظر برسند. افراد کارآمد یک ماموریت برای زندگی شان دارند.

افراد پرمشغله درباره مقصد زندگی شان شک دارند در حالیکه تنها قدم های کوچک را با اطمینان بر می دارند.

افراد کارآمد اجازه می دهند که دیگران تردید آنها را در برداشتن قدم های کوچک ببینند، زیرا مقصدشان مشخص است.

۲- افراد پر مشغله اولویت های زیادی دارند، اما افراد کارآمد تنها چند اولویت دارند.

هیچ کس آنقدر سرش شلوغ نیست که برای انجام امور پر اهمیت زمان کم بیاورد، اگر افراد برای امورشان اهمیت قائل شوند زمان را ایجاد می کنند. زندگی سوال درباره اولویت ها است. اگر ۳ اولویت دارید آنها واقعا اولویت هایتان هستند، اما اگر ۲۵ اولویت دارید آنها تنها حجم عظیمی از امور هستند که می خواهید به همه شان برسید و دیگر اولویت محسوب نمی شوند.

اصل پارتو این است که ۸۰% از نتایج شما حاصل ۲۰% کاری است که انجام داده اید. Henry Ford ثروت خود را نه با ساخت خودروهای بهتر، بلکه با ساخت یک سیستم بهتر برای ساخت خودرو بدست آورد. افراد پر مشغله سعی می کنند خودروهای بهتر بسازند و افراد کارآمد سیستم های بهتری برای ساخت خودرو ارائه می کنند.

۳- افراد پر مشغله سریعا پاسخ مثبت می دهند و افراد کارآمد بعد از کمی فکر پاسخ مثبت می دهند.

تعریف Warren Buffet از کمال این است که: “به بیشتر چیزها پاسخ منفی بده.” اگر به بیشتر امور پاسخ منفی ندهی، تمام عمر خود را باید صرف انجام اولویت های افراد دیگر کنی. کمال یعنی ارزش های شما مشخص است و زمان شما در جهت رسیدن به آن ارزش ها صرف می شود.

۴- افراد پر مشغله بر روی عمل تمرکز می کنند، اما افراد کارآمد بر روی صراحت قبل از عمل تمرکز می کنند.

برای تمرکز بر روی ۲۰% فعالیت های برتر، باید موضعتان درباره آن امور مشخص باشد. بهترین منبع که باید همیشه شما هدایت کننده شما باشد، تجارب شخصیتان است- اگر که بدرستی ثبت شده باشد. متاسفانه بیشتر مردم زندگی خود را تنها در فیس بوک به صورات روزانه ثبت می کنند. یک دفترچه یادداشت وقایع روزانه تهیه کنید و هر روز ۵ دقیقه از وقت خود را صرف نوشتن اتفاقات روز گذشته کنید، اینکه روز گذشته بر روی چه چیزی کار کرده اید، بر روی چه چیزی کار نکرده اید و زمانی را صرف آنچه که به شما انگیزه می دهد، کنید.

۵- افراد پر مشغله همه درها را باز می گذارند، اما افراد کارآمد همه درها را می بندند.

به عنوان یک شخص جوان خوب است که آپشن های زیادی داشته باشید. خوب است که به مسافرت بروید، زبان جدیدی یاد بگیرید، کوهنوردی کنید، دانشگاه بروید، بر روی تکنولوژی کار کنید یا در کشور دیگری زندگی کنید. ولی نکته اینجاست که باید بر روی آپشن ها تمرکز کرد. اگر امسال هدف من این است که اسپانیایی یاد بگیریم، باید تا آخر سال آینده اسپانیایی صحبت کنم. اگر امسال هدفم اسپانیایی صحبت کردن است وحقوقم ۳۰% بیشر شود، به ۱۰ کشور مختلف سفر کنم، به دنبال تناسب اندام بروم، دوست دختر پیدا کنم، به کنسرت های مختلف بروم و … تا آخر سال بعد نمی توانم اسپانیایی صحبت کنم.

۶- افرا پرمشغله درباره اینکه چطور تا این حد سرشان شلوغ است صحبت می کنند، اما افراد کارآمد اجازه می دهند که نتایج حرف بزنند.

Stephen King می گوید: “یک نویسنده تولید کننده کلمات است. پس اگر کلمه تولید کنید: شما یک نویسنده هستید و اگر کلمه تولید نکنید: شما یک نویسنده نیستید.”

یک نکته مضاعف مشخص وجود دارد. صحبت کردن درباره نویسندگی به معنی نویسنده بودن نیست. نویسندگانی که کتاب هایشان نشر شده، درباره کتاب بعدیشان حرف نمی زنند، بلکه تمرکز خود را معطوف بر نوشتن آن کتاب می کنند. من خود را طوری پرورانده ام که علاقه ای به حرف های دیگران درباره اینکه می خواهند چه کار کنند، نشان ندهم. از آنها می پرسم قبلا چه کارهایی انجام داده اند. عملکردهای قبلی شاخص خوبی برای عملکردهای بعدی است. احساس بازدهی داشتن به معنی خود بازدهی نیست. این نکته مهم است. من می توانم فکر کنم کارآمد هستم در حالیکه فقط در حال کندوکاو فکری هستم و عملا کاری انجام نمی دهم. می توانم فکر کنم کارآمد هستم در حالیکه فقط یک وبلاگ عالی می نویسم که به دیگران کمک می کند بهتر عمل کنند.

۷- افراد پر مشغله در مورد اینکه چقدر وقت کم دارند صحبت می کنند، در حالیکه افراد کارآمد برای آنچه که اهمیت دارد زمان ایجاد می کنند

هر وقتی را که به بهانه جویی می گذرانیم، همان وقت را برای خلاقیت از دست می دهیم. اگر به خودتان اجازه دهید که بهانه جویی را تمرین کنید، بهانه های بهتر و بهتری می آورید. افراد کارآمد زمان را بهانه عدم بازدهی نمی کنند. هر عملی یا حامی بالاترین ارزش ها و ماوریت آنها است یا نیست. اگر نباشد، آنرا انجام نمی دهند- حتی اگر تمام روز وقت داشته باشند. یک گفته ایرلندی هست که می گوید: “مشغول بودن بهتر از کار نکردن است.”

این گفته دورغی بیش نیست. بهتر است کار نکنید تا اینکه کاری را انجام دهید که شما را با بالاترین ارزش هایتان مرتبط نمی سازد.

۸- افراد پر مشغله چند کار را با هم انجام می دهند، اما افراد کارآمد در هر زمان بر روی یک کار تمرکز می کنند

افرادکارآمد می دانند تمرکز چیست. آیا از تکنیکPomodoro اطلاع دارید؟ این تکنیک بی رحمانه ولی موثر است. یک کار را برای انجام دادن مشخص کنید (برای مثال نوشتن یک وبلاگ). تایمر را بر روی ۲۰ دقیقه بعد تنظیم کنید. بر روی آن کار تمرکز کنید تا تایمر به صدا در بیاید. هر عامل مزاحمی (باید ایمیلم را چک کنم، باید آب بخورم، باید بروم دستشویی) برابر با تنظیم مجدد تایمر بر روی ۲۰ دقیقه است. بهره وریتان در روز چقدر است؟

۹- افراد پر مشغله سریعا پاسخ ایمیل ها را می دهند، اما افراد کارآمد وقت زمان مشخصی را صرف پاسخ دادن می کنند و با عجله این کار را انجام نمی دهند

ایمیل یک لیست دم دستی از اولویت ها است، اما یک مشکل وجود دارد و آن این است که ایمیل ها مربوط به اولویت های دیگران است نه اولویت های شما. اگر به همه ایمیل ها پاسخ دهید، زندگی خود را صرف انجام هزاران امور کوچک که مربوط به اولویت های دیگران است، کرده اید.

وقتی که جعبه دریافت ایمیل ها را چک می کنید ۳ کار می توانید انجام دهید: حذف، پاسخ دادن و به تعویق انداختن پاسخ.

۱۰- افراد پرمشغله می خواهند افراد دیگر هم مشغله داشته باشند، اما افراد کارآمد می خواهند که دیگران مفید واقع شوند

مدیران پرمشغله ساعات فعالیت را ارزیابی می کنند، اما مدیران کارآمد خروجی را ارزیابی می کنند. مدیران پرمشغله از دیدن افرادی ریلکس و بدون مشغله ناامید می شود، زیرا اینطور به نظر می آید که آنها زمان کافی دارند و از کارشان لذت می برند. مدیران کارآمد دوست دارند ببینند که دیگران از کارشان لذت می برند؛ این مدیران دوست دارند محیطی ایجاد کنند که در آن افراد بتوانند پیشرفت کنند. افراد پرمشغله ناامید هستند. آنها می خواهند با توجه به تلاشی که می کنند اعتبار کسب کنند، نه با توجه به نتایجی که حاصل می کنند. یک نقل قول هندو وجود دارد که می گوید: “ما نسبت به کاری که می کنیم دارای حق هستیم، نه نسبت به حاصل کارمان.”

ما حق داریم از عملکرد عالی ای که در حین کار داشته ایم لذت ببریم، ولی حق نداریم از خانه، ماشین و پولی که بعد از کار خوب حاصل می شود لذت ببریم. بازدهی راجع به ارزش گذاری سفر به سوی بهترین ها است، نه هر لحظه از فعالیت.

۱۱- افراد پرمشغله درباره اینکه چقدر تغییر خواهند کرد صحبت می کنند، اما افراد کارآمد آن تغییرات را ایجاد می کنند.

Kilian Jornet زمان زیادی را صرف اینکه چه کار می خواهد انجام دهد، نمی کند. او درباره اینکه در گذشته چه کرده، چه چیزی یاد گرفته و چه چیزی باعث انگیزه اش شده، صحبت می کند.

زمان را کمتر صرف صحبت درباره اینکه چه کار می خواهید انجام دهید کنید و آن زمان را صرف برداشتن اولین قدم کنید. الان چه کاری می توانید انجام دهید که نیاز به تایید هیچ کس نداشته باشد؟ اکنون با توجه به دانش، منابع و حمایتی که در اختیار دارید می توانید چه کار ی انجام دهید؟ همان کار را انجام دهید. شگفت آور است که دنیا چقدر به کسی که حرف نمی زند و شروع به کار می کند، پاداش می دهد.

ما با پتانسیل باور نکردنی ای زاده می شویم. بهترین چیزی که در شخص ۲۰ ساله می توان بدان اشاره کرد این است که بگوییم پتانسیل فوق العاده زیادی دارد. به شخص ۳۰ ساله هم می توانیم بگوییم پتانسیل زیادی دارد. اگر به شخص ۴۰ ساله بگوییم که پتانسیل زیادی دارد، حرفمان یک توهین محسوب می شود. اگر به شخص ۶۰ بگوییم که پتانسیل زیادی دارد، توهین بی رحمانه ای به او کرده ایم.

اجازه ندهید که پتانسیلتان به هدر برود. یک کار شگفت انگیز انجام دهید.

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، مقاله های زیر را نیز بررسی کرده اند

چگونه DISC با تحلیل شخصیت و رفتار شناسی کارکنان به مدیران کمک می‌کند؟

چگونه DISC با تحلیل شخصیت و رفتار شناسی کارکنان و مشتریان کمک می‌کند؟

یک تیم به تعداد کمی از افرادی گفته می شود که دارای مقاصد, اهداف و رویکردی مشترک اند که بر مبنای آنها به هم پیوند می خورند و به یکدیگر تکیه می کنند ” یک تیم به تعداد کمی از افرادی گفته می شود که دارای مقاصد ،اهداف و رویکردی مشترک اند که بر مبنای …

چگونه رشد موفقیت کسب و کار خود را با گام‌های ساده ده برابر کنیم؟

در کسب و کار، کاری که گاه و بیگاه انجام می‌دهیم، اهمیت چندان زیادی ندارد. بلکه کاری که مصرانه انجام می‌دهیم، با اهمیت است. عنصر اصلی تمامی اقدام‌های عملی در کسب و کار چیست؟ ۱- قدرت تصمیم‌گیری پاسخ فقط تنها یک کلمه است و آن تصمیم‌های شما است. به واسطه تصمیم‌گیری‌های شما در کسب و …

چگونه ایده نیروی محرک به شرایط حال و آینده کسب‌و‌کار کمک می‌کند؟

نیروی محرک به کسب و کار شما کمک می‌کند تا درک شفاف‌تری از شرایط حال و آینده کسب‌وکار‌ تان داشته باشید. اصطلاح «نیروی محرک» نخستین بار توسط مشاوران کسب‌وکار «جان زیمِرمان» و «بنجامین تِرِگو» مطرح شد و یکی از مفاهیم اصلی استراتژی است. نیروی محرک یک اصل قابل سنجش است که همه برنامه‌ریزی‌ها بر اساس …

چهار نکته طلایی در فرآیند کارآفرینی از نگاه سم آونز

چهار نکته طلایی در فرآیند کارآفرینی از نگاه سم آونز

بی شک سم آونز (Sam Ovens) یکی از موفق ترین کارآفرینان جوان در زمینه مشاوره کسب و کار است. برخلاف بسیاری از کارآفرینان، او به سرعت دریافت که مشاغل کارمندی و روتین ۹ صبح تا ۵ بعدازظهر سرنوشتی نیست که برای زندگی اش رقم خورده است؛ او چیز بیشتری در زندگی می خواست.

. با رویاپردازی شروع کن گرچه سخت است

برایان تریسی: با رویاپردازی شروع کن گرچه سخت است

برایان تریسی را امروز همه ی ما می شناسیم. سخنران، کارآفرین و مشاوری بامهارت و قدرتمند که الگوی بسیاری از جوانان است. در این مقاله ایده هایی از کتاب برایان تریسی به نام “با رویاپردازی شروع کن گرچه سخت است” را برای شما شرح می دهیم.

چگونه بهترین عملکرد را در شروع کسب و کار جدید داشته باشیم؟

چگونه بهترین عملکرد را در شروع کسب و کار جدید داشته باشیم؟

قبل از هر چیز به شما برای تصمیم به شروع یک کسب و کار تبریک می گوییم. شروع یک کسب و کار بدون تجربه اصلا ترسناک نیست چرا که همیشه افراد و نمونه های مشابهی هستند که شما می توانید رایگان از تجربیات آن ها استفاده کنید.

شما هم با ثبت نظر ارزشمندتان به غنی شدن محتوای این مطلب کمک کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

ورود مدیران آینده

جعفرصادق پیران
جعفرصادق پیران
 • مدیر و موسس مدیر آینده
 • مشاور راه اندازی وب سایت های خبری، شرکتی، آموزشی، فروشگاهی بر پایه وردپرس و PHP
 • مدرس دوره های طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار آنلاین
 • مشاور مدیریت و رهبری کسب و کار، برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و آفلاین
 • طراحی قالب های اختصاصی وردپرسی و CMS اختصاصی
 • مشاور سئو و بهینه سازی وب سایت
 • مشاور طراحی کمپین های تبلیغاتی
 • برگزاری وبینار و دوره های آنلاین
 • برگزاری تخصصی دوره های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت راه اندازی، توسعه کسب و کار از استخدام تا هک رشد کسب و کار

مزایای عضویت رایگان

عضویت رایگان مدیر آینده
 • دانلود سریع آموزش رایگان ویدیویی
 • دانلود سریع آموزش رایگان صوتی
 • دانلود ابزارهای طراحی وب سایت
 • خرید سریع و شرکت در دوره ها
 • امکانات پیشرفته برای کاربران
 • دسترسی سریع به اطلاعات برنامه های آموزشی
 • ارسال ایمیل آخرین مقالات و آموزشهای رایگان صوتی و تصویری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

اگر کسب‌وکار آنلاین خود را راه اندازی کردید ولی درآمد زیادی ندارید!!

مدیران محترم کسب‌وکار آنلاین که تا به حال نتوانستند درآمد کافی از آن را ایجاد کنند. با شرکت در دوره تدوین سفرنامه مشتری می توانند به راحتی این مرحله را پشت سر بگذارنند. همچنین این دوره منجر به تغییر دید و بینش مناسب شما در خصوص کسب‌وکار آنلاین می شود که در نهایت به درآمد حداقل 3 برابر در پایان یکسال برسید. چرا که در حقیقت به ناگفته های روش های درآمدزایی که حاصل تجربیات خودمان از این کسب و کار را با صداقت در اختیارتان قرار خواهیم داد. فقط افرادی که حایز شرایط باشند در این دوره شرکت خواهند کرد، ممکن است شما مدرس، مشاور، تولید کننده، واردکننده، مدیر شرکت و هر کسب و کاری باشید که در حال حاضر با استفاده از اینترنت محصول، کالا و خدمت خود را به بازار هدف آنلاین ارایه می دهید ولی از درآمد خودتان راضی نیستید. تمامی مباحثی که در دوره تدوین سفرنامه مشتری کاملا کاربردی و قابل اجرا در شرایط فعلی کشور عزیزمان است و حامل تجربیات خودم در این حرفه است. حتمن به آدرس وب سایت خود اشاره کنید تا بتوانید این آموزش را بعد از بررسی و تایید دستی دریافت نمایید.

آیا می‏‌دانید که هر چه سریعتر باید کسب و کارتان را به بازار گسترده و بکر اینترنت مرتبط سازید؟

آیا می‌دانید چگونه کسب و کار خود را به مخاطبان راغب زیاد آنلاین معرفی کنید! محصول، کالا و خدمت خود را اینترنتی به فروش برسانید؟

جعفرصادق پیران

داستان شکل گیری مدیر آینده

معتقدم خیلی از مدیران کسب و کارها در هر سطح فعالیتی محصول، خدمت و کالای با ارزش و با کیفیتی را ارایه می دهند ولی نمی توانند پتانسیل و توانایی های کسب و کار خود را در جهت ایجاد اعتبار نشان دهند و من کمک می کنم شما با شناخت عملکرد مغزی و عصبی مشتریان به صورت کاملا علمی و کاربردی در هنگام خرید بتوانید اعتمادشان را جلب نمایند و در نهایت به فروش و درآمد بیشتری دست یابید! به نظرم با فقط شناخت بیشتر مشتریان بازار هدف و صداقت در گفتار و عمل به راحتی خواهید توانست فروش خود را متحول کنید!

آدرس ما

 • تهران - جنت آباد مرکزی
 • بیست متری گلستان غربی
 • شماره هماهنگی
 • ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶
 • piran.js@gmail.com

در اینستاگرام با ما همراه باشید!

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار
X