کتاب هفت عادت مردمان موثر استفان کاوی(استیون)

کتاب هفت عادت مردمان موثر استفان کاوی(استیون)
چکیده مقاله: جعفرصادق پیران کتاب بازاریابی ۱۳۹۷/۰۲/۲۰ دیدگاه 670 بازدید تاریخ به روز رسانی:۱۳۹۷/۰۲/۲۲
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

کتاب «۷ عادت مردمان موثر» نوشته استفان کاوی، یکی از پر‌فروش‌ترین کتاب‌ها در جهان است. بیش از ۲۵ سال است که از نگارش این کتاب می‌گذرد، اما هم‌چنان پرطرفدار است. استفان کاوی، سخنرانی انگیزشی، تاجری موفق و آموزش‌دهنده‌ای توانا است. بسیاری از کسب‌وکارها از توصیه های کاوی برای رشد درونی افراد سازمان خود استفاده کرده‌اند. …

کتاب «۷ عادت مردمان موثر» نوشته استفان کاوی، یکی از پر‌فروش‌ترین کتاب‌ها در جهان است. بیش از ۲۵ سال است که از نگارش این کتاب می‌گذرد، اما هم‌چنان پرطرفدار است.

استفان کاوی، سخنرانی انگیزشی، تاجری موفق و آموزش‌دهنده‌ای توانا است. بسیاری از کسب‌وکارها از توصیه های کاوی برای رشد درونی افراد سازمان خود استفاده کرده‌اند.

استفان کاوی، برای نوشتن این کتاب، عادت‌ها و رفتارهای هزاران فرد موفق را بررسی کرد و به این نتیجه رسید که تمام انسان‌های تاثیرگذار عادت‌هایی سازنده و مفید دارند. عادت‌هایی که باعث شده بتوانند به اهداف و آرزوهای خود دست پیدا کنند.

کاوی این عادت‌ها را در کتاب «۷ عادت مردمان موثر» نوشته است. زبان استفان کاوی ساده و روان است. او در کتابش توصیه خیلی مهمی را به مخاطبان کرده است که به جای این‌که نقاب بزنید؛ ادای انسان‌های موفق را در بیاورید؛  هر فردی باید از درون خود شروع به موفق شدن کند. تمام کاری که باید برای موفقیت باید انجام دهیدد الگوبرداری از انسان‌های موفق و خو گرفتن به عادت‌های سالم و سازنده است.

علاوه بر متن روان، استفان کاوی در کتاب ۷ عادت مردمان موثر داستان‌ها و روایت‌های جالبی از انسان‌های مختلف آورده است. یکی از داستان‌های خواندنی این کتاب، داستان «ویکتور فرانکلین»، نویسنده کتاب «انسان در جستجوی معنا» است.

کتاب هفت عادت مردمان موثر استفان کاوی(استیون)

 

قسمتی از خلاصه کتاب ۷ عادت مردمان موثر را با هم می‌خوانیم:

” امروزه یک طرز تفکر اشتباه در میان مردم وجود دارد. آنها فکر می‌کنند که شکست‌ها و ضعف‌های والدین‌شان از طریق ژن‌ها به آنها منتقل شده است. در نتیجه افرادی که به این موضوع اعتقاد دارند، هرگز برای پیشرفت خودشان کاری انجام نمی‌دهند. این افراد فکر می‌کنند که نقاط ضعف پدر و مادرشان به آنها به ارث رسیده است. همین موضوع حسی را در آن‌ها به وجود می‌آورد که برای موفقیت هیچ شانسی ندارند.

جبرگرایی آن‌ها موجب تسلیم افراد در برابر شرایط فعلی می‌شود. اگر می‌خواهید شخصیتی قوی و سالم داشته باشید، این فکر را از ذهن‌تان بیرون کنید وباید باور کنید که شما فردی کاملا آزاد هستید. پذیرفتن تنها این موضوع، برای تغییر شرایط فعلی خود دست به کار شوید. عادت‌های شما، شخصیت شما را می‌سازند. با انجام دادن و تکرار کردن رفتارهای سالم و سازنده، عادت‌های جدیدی در خود شکل می‌دهید. این عادت‌های موثر باعث می‌شود شخصی موفق، پیشرفته و موثر شوید.”

 

کتاب هفت عادت مردمان موثر استفان کاوی(استیون)

هفت عادت مردمان موثر (The Seven Habits of Highly Effective People)، از جمله شناخته شده ترین کتاب ها در زمینه مهارت های زندگی و کسب موفقیت فردی می باشد، به طوریکه تا کنون بیش از ۱۵ میلیون نسخه از آن به فروش رسیده و به بیش از ۴۰ زبان مختلف دنیا ترجمه شده است.

نویسنده این اثر ارزشمند، استفان کاوی (Stephen Covey)،است، که تا کنون به عنوان مشاور و مدرس با بیش از ۵۰۰ شرکت موفق و معروف آمریکایی همکاری داشته، و در سال ۱۹۹۶ توسط مجله تایم به عنوان یکی از ۲۵ آمریکایی تاثیرگذار در دنیا معرفی شده است.

او از دانشگاه هاروارد، فوق لیسانس و از دانشگاه یانگ دکترا خود را اخذ نموده است و موسس کانون بین المللی رهبری کاوی می باشد، که عمده فعالیت آن در زمینه مدیریت و رهبری است.

از جمله دیگر آثار، شناخته شده وی می توان به کتاب عادت هشتم (The 8th Habit)، و نخست امور نخست (First Things First)، اشاره نمود، که آنها نیز با استقبال بی نظیری روبرو شده اند.

هفت عادت مردمان موثر بر خلاف بسیاری از کتاب‌های دیگر که در زمینه موفقیت  منتشر شده اند، تنها به معرفی یک سری رفتارهای سطحی اتکاء ننموده است؛ خواهان ایجاد یک نگرش از درون به بیرون می باشد.

 

کتاب هفت عادت مردمان موثر استفان کاوی(استیون)

 

بدین معنا که اگر فردی خواهان یک زندگی سعادتمندانه هست، ابتدا باید نیروی مثبت ایجاد نماید، به جای آنکه به نیروهای منفی قدرت ببخشد.

هفت عادت مردمان موثر معرفی شده در این کتاب عبارتند از:

 • عادت اول : عامل باشید.
 • عادت دوم : ذهنا از پایان شروع کنید.
 • عادت سوم : نخست امور نخست را انجام دهید.
 • عادت چهارم : برنده برنده بیاندیشید.
 • عادت پنجم : نخست بخواهید بفهمید آنگاه به دنبال تفاهم باشید.
 • عادت ششم : نیروی جمعی ایجاد کنید.
 • عادت هفتم : اره را تیز کنید.

 

بخش های از کتاب هفت عادت مردمان موثر

عامل باشید:

مردمان موثر عامل هستند، بدین معنا که آنها مسئولیت تمامی کارهای خود را بر عهده می‌گیرند و رفتارشان نتیجه انتخاب آگاهانه شان است. این افراد هیچ‌گاه به ملامت کردن اوضاع، شرایط  و افراد دیگر نمی‌پردازند و در شرایطی که با مشکلی مواجه شوند، در صدد یافتن سایر راه حل‌های ممکن هستند.

ذهنا از پایان شروع کنید:

مردمان موثر دارای هدف و مقصد روشنی هستند، و به خوبی می‌دانند به کجا می‌خواهند برسند. مفهوم ضمنی ” ذهنا از پایان شروع کنید ” به معنای مشخص بودن فلسفه و نظام ارزشی هر فرد در زندگی است. این افراد شعار رسالت شخصی خود را در دل و ذهن خویش حک کرده و به روشنی به تجسم آینده مورد نظر خود می پردازند.

نخست امور نخست را انجام دهید:

مردمان موثر به جای مدیریت زمان به مدیریت اولویت‌های خود می‌پردازند. این افراد به جای آنکه وقت خود را صرف امور ضروری و فوری نمایند، اولویت را بر روی امور مهم قرار می‌دهند.

امور مهم شامل مواردی می باشند، که در ارتباط با مهمترین اهداف زندگی هر فرد قرار دارند، در حالیکه امور ضروری اغلب ملموس بوده و نیازمند به اقدام فوری می‌باشند.

از جمله بهترین روش‌ها برای اولویت بندی امور، استفاده از ماتریس آیزنهاور است، که بر مبناء ضرورت و اهمیت، فعالیت‌ها را به چهار دسته تقسیم بندی می نماید.

 1. امور مهم و ضروی
 2. امور مهم و غیر ضروری
 3. امور ضروری و بی اهمیت
 4. امور بی اهمیت و غیر ضروری.

امور مهم و غیر ضروری، آن دسته از فعالیت‌های می‌باشند که مردمان موثر بیشتر وقت خود را صرف آن‌ها می‌نمایند، چرا که فعالیت‌های این دسته مرتبط با اهداف و رسالت شخصی هر فرد در زندگی است.

برنده برنده بیاندیشید:

مردمان موثر دارای نگارش برنده – برنده می‌باشند. بدین مفهوم که آنها جویای منافع متقابل و چند جانبه هستند. با این نگرش تمامی افراد سهیم در یک برنامه احساس تعهد را تجربه می نمایند.

نخست بخواهید بفهمید آنگاه به دنبال تفاهم باشید:

مردمان موثر ابتدا وضعیت دیگری را درک نموده و سپس به دنبال ایجاد تفاهم هستند. بدین معنا که بر خلاف اغلب مردم که تمایل دارند تا اوضاع دیگران را بر اساس عقاید و اندیشه خود بسنجند و به داوری بنشینند، آنها ابتدا به شناخت دیگران توجه می‌کنند و سپس به دنبال ایجاد همدلی و تفاهم هستند.

نیروی جمعی ایجاد کنید:

مردمان موثر با در کنار هم قرار دادن عادت‌های دیگر، نیروی جمعی ایجاد می‌نمایند. سپس، با نیروی جمعی ایجاد شده آن‌ها توان انجام اموری را خواهند داشت که از ذهن انسان بسیار دور است.

اره را تیز کنید:

مردمان موثر به طور مداوم در حال نوسازی و بازسازی خویش هستند. این افراد میان تولید و قابلیت تولید خود تعادل ایجاد می‌نمایند و زمانی را صرف بازسازی توانایی‌های خود می کنند.

 

خرید و مطالعه سریع با حداقل تخفیف ۵۰ درصد کتاب هفت عادت مردمان موثر 

دانلود صوت کتاب هفت عادت مردمان موثر استفان کاوی

یک پاسخ به “کتاب هفت عادت مردمان موثر استفان کاوی(استیون)”

 1. با سلام خدمت کاربران سایت
  یکی از بهترین کتاب های که تا کنون مطالعه کردم کتاب هفت عادت مردمان موثر بوده، کتابی که نه یک بار و نه دو با بلکه باید چندین بار آن را خواند و در هر بار خواندن سطح تازه ای از تفکر در خواننده پدید می آید.این کتاب به نکات ظریفی می پردازد و نیاز های باطنی آدمی را پاسخ می دهد.
  با تشکر مدیر سایت مکتب نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد ویژه رایگان امروز

کسب و کار اینترنتی را چگونه سریع‎تر شروع کنیم؟

کسب و کار اینترنتی را چگونه سریع‎تر شروع کنیم؟

کسب‎ و‎ کار اینترنتی جزو کسب‎ و کارهایی است که بدون سرمایه‎گذاری‎های سنگین مالی و افراد متخصص فوق‌العاده حرفه‌ای می‌توان آن را راه‌اندازی نمود. می‎توانید به تنهایی از منزل شخصی‎تان  شروع، به سرعت رشد داده و تبدیل به شرکت‎های موفق در سطح دیجی کالا شوید. متاسفانه خیلی از دوستان تصور می‎کنند که راه‎اندازی کسب و کار …

 • Required phone number format: شماره موبایل

  مدیران آینده بهای موفقیت کسب و کارشان را پرداختند و پرداخت می کنند!

  بازاریابی و فروش محصولات و خدمات با اینستاگرام

  فرمت دوره: MP4
  آموزش کامل بازاریابی با اینستاگرام در ساخت وب‎سایت برای فروش و بازاریابی محصولات و خدمات را یاد بگیرید!
  دریافت فایل ویدیویی دوره بعد از خرید در قسمت دانلودها
  زمان کل دوره: ۲ ساعت همراه با پرسش و پاسخ
  دسته بندی: آموزش بازاریابی با اینستاگرام، فروش در اینستاگرام، برندسازی در اینستاگرام

  چگونه به طور خودکار وب‌سایت، شبکه‌های اجتماعی را مدیریت کنیم؟

  فرمت دوره: MP4
  آموزش کامل سیستم‌سازی وب‎سایت برای افزایش فروش و بازاریابی محصولات و خدمات را یاد می‌گیرید!
  دریافت فایل ویدیویی دوره بعد از خرید در قسمت دانلودها
  زمان کل دوره: ۲ ساعت
  دسته بندی: آموزش بازاریابی اینترنتی، دیجیتال مارکتینگ

  با مدیر آینده وردپرس را قورت بده!

  با مدیر آینده وردپرس را قورت بده!

  فرمت دوره: MP4
  برترین سیستم مدیریت محتوای وردپرس را در ساخت وب‎سایت برای فروش و بازاریابی محصولات و خدمات را فرا می‌گیرید!
  دریافت فایل ویدیویی دوره بعد از خرید در قسمت دانلودها
  این آموزش به سبکی ساده و روان شما را در این مسیر هدایت خواهد نمود!

  ورود مدیران آینده

  جعفرصادق پیران
  جعفرصادق پیران
  • مدیر و موسس مدیر آینده
  • مشاور راه اندازی وب سایت های خبری، شرکتی، آموزشی، فروشگاهی بر پایه وردپرس و PHP
  • مدرس دوره های طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار آنلاین
  • مشاور مدیریت و رهبری کسب و کار، برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و آفلاین
  • طراحی قالب های اختصاصی وردپرسی و CMS اختصاصی
  • مشاور سئو و بهینه سازی وب سایت
  • مشاور طراحی کمپین های تبلیغاتی
  • برگزاری وبینار و دوره های آنلاین
  • برگزاری تخصصی دوره های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت راه اندازی، توسعه کسب و کار از استخدام تا هک رشد کسب و کار

  عضویت در خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

  به جمع مدیران آینده بپیوندید

  آیا می‏‌دانید که هر چه سریعتر باید کسب و کارتان را به بازار گسترده و بکر اینترنت مرتبط سازید؟

  آیا می‌دانید چگونه کسب و کار خود را به مخاطبان راغب زیاد آنلاین معرفی کنید! محصول، کالا و خدمت خود را اینترنتی به فروش برسانید؟

  جعفرصادق پیران

  داستان شکل گیری مدیر آینده

  معتقدم خیلی از مدیران کسب و کارها در هر سطح فعالیتی محصول، خدمت و کالای با ارزش و با کیفیتی را ارایه می دهند ولی نمی توانند پتانسیل و توانایی های کسب و کار خود را در جهت ایجاد اعتبار نشان دهند و من کمک می کنم شما با شناخت عملکرد مغزی و عصبی مشتریان به صورت کاملا علمی و کاربردی در هنگام خرید بتوانید اعتمادشان را جلب نمایند و در نهایت به فروش و درآمد بیشتری دست یابید! به نظرم با فقط شناخت بیشتر مشتریان بازار هدف و صداقت در گفتار و عمل به راحتی خواهید توانست فروش خود را متحول کنید!

  آدرس ما

  • تهران - جنت آباد مرکزی
  • بیست متری گلستان غربی
  • شماره هماهنگی
  • ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶
  • piran.js@gmail.com