کتاب هشتمین عادت اثر استفان کاوی(استیون)

کتاب هشتمین عادت استفن کاوی
چکیده مقاله: جعفرصادق پیران کتاب بازاریابی ۱۳۹۷/۰۲/۱۸ بدون دیدگاه 234 بازدید تاریخ به روز رسانی:۱۳۹۷/۰۲/۱۸
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

نویسنده کتاب هشتمین عادت در سال ۲۰۱۲ میلادی در جریان یک سانحه دوچرخه‌سواری در آمریکا، پروفسور استیون کاوی، سخنران و اندیشمند شهیر دنیای کسب و کار و روان شناسی که کتاب های بسیاری از او منتشر شده بود‌، در بیمارستانی در سن ۷۹ سالگی فوت کرد. او یکی از مشهور ترین نویسنده های کسب و …

نویسنده کتاب هشتمین عادت در سال ۲۰۱۲ میلادی در جریان یک سانحه دوچرخه‌سواری در آمریکا، پروفسور استیون کاوی، سخنران و اندیشمند شهیر دنیای کسب و کار و روان شناسی که کتاب های بسیاری از او منتشر شده بود‌، در بیمارستانی در سن ۷۹ سالگی فوت کرد. او یکی از مشهور ترین نویسنده های کسب و کار و روان شناسی در اواخر قرن بیستم بود.

استیون کاوی این نویسنده پر آوازه تفاوت‌های شاخصی با بقیه‌ی کسانی که در حوزه‌ی خودیاری یا Self-Help فعالیت می‌کنند، داشت. اکثر کتاب، سمینار و سخنرانی‌های خودیاری، ترکیب حرفه‌ای علمی و انگیزشی هستند. اما خیلی بیشتر در سمت انگیزشی افراد غرق شدند. اما اثرهای متفاوت استیون کاوی بیشتر پایه‌ی علمی بهتری دنبال می‌کرد.

نویسنده کتاب هشتمین عادت موثر در هاروارد تحصیل کرده است. دو سوم شرکت‌های لیست Fortune-500 از شرکت استیون کاوی مشاوره مدیریت و رهبری کسب و کار دریافت کردند. حتی در مدرسه کسب و کار وارتون که مدیریت سخت‌گیری دارد و تقریبا هم رده دانشگا‌هایی هاروارد و استنفورد محسوب می‌شود، که از ایشان جهت سخنرانی به دانشجوهای این مدرسه دعوت می‌کرد.

خالق کتاب هفت عادت مردمان موثر،‌ از جمله معدود نویسندگان آمریکایی دهه هشتاد میلادی بود که کتابش از ۲۵ میلیون نسخه به فروش رسید. نسخه صوتی کتاب وی نخستین audio-book در آمریکا معرفی شد که بیش از یک میلیون نسخه از آن عرضه شد.

رییس جمهور ایالات متحده آمریکا،‌ بیل کلینتون که به واسطه روابط پنهانی با مونیکا لوویسنکی در دهه نود میلادی، جنجالی‌ترین رهبر کاخ سفید در قرن بیستم لقب گرفته بود،‌ کاوی را مشاوری موثر برای توسعه اقتصاد، ثروت ملی و حتی بهره وری این کشور می‌دانست.

باید اذعان داشت که در واقع موفقیت درخشان استیفن کاوی برای خود او تا حدی عجیب بود. او می‌گفت که به مردم فقط آن چیزهایی را گفته است که فکر می‌کرد، خودشان آن را می‌دانسته‌اند:  تاثیرِ رفتارِ خوب.

فهرست کتاب‌های استیون کاوی که اولین کتاب وی، کتاب هفت عادت مردمان موثر است با نام  Seven Habits of Highly Effective People که خیلی‌ها آن را با نام Seven Habits یا هفت عادت می‌شناسند.

آغاز کتاب طبق روال نویسندگان خارجی معمولاً شامل صفحه‌ای هست که نویسنده‌های بزرگ و مطرح، راجع به کتاب مقدمه‌ای را عنوان می‌کنند. افرادی که خواندن کتاب استیون کاوی، را به ما توصیه می‌کنند، افراد سرشناس و موفق در حوزه‌های مختلف هستند. از وارن بنیس که نویسنده‌ی بسیار قدرتمند  شروع و با جان پپر مدیر شرکت P&G‌ ادامه پیدا می‌کند که بعد، برایان تریسی یک توصیه‌هایی در کنار توصیف ویژگی‌های کتاب ارایه می‌دهند تا در نهایت با یاداشتی از آنتونی رابینز و راجرز و … به پایان می‌رسد.

برخی از کتاب های وی از جمله هفت عادت مردان موثر که با نام ۷th Habits of Highly effective People در سال ۱۹۸۸ میلادی منتشر شد، ده ها میلیون بار چاپ و در ۷۰ کشور دنیا به ده ها زبان مختلف ترجمه شد. وی از جمله اندیشمندان دنیای کسب و کار و روان شناسی در قرن بیستم بود که به زبان ساده و با نگرش خلاقانه خود،‌ساده ترین راهکارهای پیش برد موفقیت در اقتصاد و کسب و کار را به طیف های مختلف مردم آموزش می داد.

در کتاب هفت عادت مردان موثر که رکورد انتشار بیش از ۲۰ میلیون جلد را شکست،‌ او به افرادی که قصد دارند انرژی مثبت باشند توصیه می کند که همواره عامل بوده و جمع را به جزء و نگاه جامعه محور را به نگاه فرد محوری،‌ ارجحیت بدهند.

هم چنین او توصیه جالبی دارد به انسان های عصر روزگار ما که برای کسب موفقیت و انرژی مثبت و به طور کل،‌ زندگی موثر، به دنبال معنویت باشند.

در واقع تمام آن‌چه که مردم باید انجام دهند، به شکلِ عادت درآوردنِ بهترین ویژگی‌های درونی‌شان است. کاوی می‌گفت: «ما باور داریم که رفتار سازمانی (organizational behavior)، همان رفتارهای فردی است که به اشتراک گذاشته می‌شود.»

 

بررسی ادبیات موفقیت در نگاه استیون کاوی نویسنده کتاب هشتمین عادت

به نظر استیون کاوی رشد افراد در یک خانواده و جامعه به دو شکل صورت می‌گیرد:

 1. رشد اصلی یا اولیه که بر اساس صفات انسان‌ها شکل می‌گیرد.
 2. رشد فرعی یا ثانویه که با تقلید رفتار، تکنیک و راه‌های سایر افراد موفق در آن حیطه به وجود می‌آید. البته استیون کاوی، حتی مدرسه رو هم یک مسیر میان‌بر برای رسیدن به موفقیت می‌دانند! که با عنوان سیستم اجتماعی مصنوعی از آن یاد می‌کند.

 

کتاب هشتمین عادت: از اثربخشی تا عظمت که با نام لاتین: The 8th Habit: From Effectiveness to Greatness در سال ۲۰۰۴ میلادی منتشر شد، در واقع نسخه به روز شده کتاب معروف و پر فروش قبلی وی به نام هفت عادت مردان موثر بود. عادت هشتم، حرف ساده اما تاثیر گذاری می زند.

دکتر استیون کاوی معتقد است که کسانی که چهره کاریزماتیک و الهام بخشی دارند، رهبرانی هستند که برای حال و آینده بشریت نیاز خواهند بود. ایشان اعتقاد داشتند که انسان باید ۴ جنبه را به طور هم‌زمان در اختیار داشته باشد تا در فرآیند تعالی، با ثبات و تعادلی نسبی، همه قابلیت‌ها و توانمندی‌های بشر رشد کند.

این چهار هوش عبارتند از:

قابلیت های

الف) جسمانی(PHYSICAL)

ب) ذهنی (INTELLECTUAL)

ج) حسی (EMOTIONAL)

د) معنوی(SPIRITUAL)

عدم تلاش افراد برای رشد هر یک از این جنبه‌های و قابلیت‌های چهار گانه انسانی،‌ احتمال موفقیت آن‌ها را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد؛ که منشا بسیاری از مشکلات از آن سرچشمه می‌گیرد.

استفان کاوی پس از کوله باری از تجارب، کتاب عادت هشتم را هشت سال پیش از مرگش تالیف و منتشر کرد و به همین خاطر،‌ استفان و عدد ۸، حس نوستالژیکی برای هوادارانش به ارمغان آورد.

در این کتاب، او انسان‌ها را ترغیب می‌کند که صدای یکتای خود (به‌عبارت دیگر، شخصیت یکتای خود) را بیابند و دیگران را نیز تشویق به این کار کنند. ۴ سال بعد، یعنی در سال ۲۰۰۸ میلادی ، leader in Me یا «رهبرِ درون من» را منتشر کرد.

اندیشه‌های او در خصوص اصلاحات آموزشی را در بر دارد. در سال ۱۹۹۶، استیفن کاوی از سوی مجله تایم به‌عنوان یکی از ۲۵ شخصیت تاثیرگذار نامیده شد؛ و مجلۀ فوربس کتاب «هفت عادت مردمان موثر» را یکی از ۱۰ کتاب برتر در زمینۀ مدیریت کسب‌وکار که تاکنون منتشر شده است، عنوان کرد.

 

کتاب هشتمین عادت استفن کاوی

 

بیش از ۱۳ میلیون نتیجه جست و جوی گوگل برای کتاب هشتمین عادت

کتاب هشتمین عادت، همان ادامه دهنده ۷ عادت قبلی به شمار می رود که مطالعه آن را به علاقمندان به مباحث روان شناسی و مدیریت کسب و کار به خصوص کارآفرینان جوان و علاقمندان به دنیای استارت آپ‌ها پیشنهاد می‌کنم.

کتاب هشتمین عادت استفان کاوی در واقع اهتمامی است با ارائه راهکارهای هوشمندانه و خلاقانه پیر دنیای کسب و کاربه خوانندگان نسل امروز تا بر چالش‌ها و پیچیدگی‌های موجود در روابط خانوادگی، اجتماعی و شغلی‌شان رو‌به‌رو شوند و راه حل‌هایی برای برون‌رفت از مشکلات پیدا کنند.

کتاب هشتمین عادت مربوط به طیف خاصی از جامعه یا ملیت‌های خاص نیست. فقط مخصوص متخصصان یا فرهیختگان نیست. هر کسی می تواند مخاطب این کتاب باشد.

کتاب هشتمین عادت بعد از کتاب هفت عادت موثر تالیف و نگارش شده است. وقتی کتاب هشتمین عادت استیون کاوی را برمی‌دارید و ورق می‌زنید. تقریباً تمام کتاب، قصد دارد یک پیام مهمی را به شما منتقل کند.

به انگلیسی این‌طوری نوشته می‌شود:

Find your voice and inspire others to find theirs

صدای خودتان را پیدا کنید؛ به دیگران کمک کنید به عبارتی دیگر آن‌ها را ترغیب کنید که صدای خودشان را پیدا کنند. البته طبیعتاً منظورش «صدا» نیست.

دقیقاً به همان ویژگی صدا اشاره دارد که صدای هر شخصی خوب یا بد، با یک لحن و فرکانس با آن پا به این دنیا می‌گذارد. که با گذشت زمان رفته رفته گیراتر می‌شود.

همین‌طوری که تقریبا به وسط کتاب می‌رسید؛ فهرستی بالا بلند از رفتارهای سرطانی می‌رسید همانند نقد کردن، شکایت کردن، مقایسه کردن، رقابت کردن و مجادله کردن!

در کنار کتاب، یک کتاب دیگری به عنوان Workbook که حاوی سوال‌ها و تمرین‌های مربوط به هشتمین عادت را شامل می‌شود.

کتاب هشتمین عادت نیز انگار به کتاب‌های دیگر استیون کاوی وصل هستند.

کتاب هشتمین عادت استفن کاوی

 

کتاب در ۴ بخش و ۱۵ فصل مختلف ارائه شده است. ۴ بخش کتاب عبارتند از:

صدای خود را دریابید.
به دیگران الهام بدهید تا صدای خود را پیدا کنند.
اجرا- هم خوان کردن و اقتدار بخشیدن.
عصر خرد و دانش

او در بخش اول به موضوع دریافت صدای درون که بخشی از موفقیت ما هست، بستگی به شناخت صحیح از خود و صدای درون دارد. در واقع شناخت خود،‌ مقدمه شناخت طبیعت و پیرامون است.

به این صورت بیان می‌کند که:

«به صدای درون گوش دهید: “نمی‌دانم با این دردسر یکنواختی چه کنم.”، “زندگی‌ای برایم باقی نمانده است؛ فرسوده شده‌ام؛ از پا در‌آمده‌ام.”، “من تفاوتی ایجاد نمی‌کنم، تاثیرگذار نیستم.”، “دلخورم از کاری که می‌کنم لذت نمی‌برم” و… این‌ها جملگی حرف‌های اشخاص در خانه و در محل کار است.

سخن میلیون‌ها پدر و مادر، کارگر و کارمند، کارکنان بخش خدمات، مدیران، حرفه‌ای‌ها، روسای سرتاسر جهان که تلاش می‌کنند در میان واقعیت‌های مسلم زندگی امروز، راه‌ به جایی ببرند. این درد و رنج، شخصی و عمیق است.

 

فصل اول کتاب هشتمین عادت : درد

فصل نخست را کاوی به مقوله درد اختصاص داده است. وی می‌گوید: بسیاری از افراد جامعه با موقعیتی روبرو هستند که در دنیای به شدت پیچیده‌ای که در آن زندگی می‌کنند، از آنان انتظار می‌رود که در ازای دریافت کمتر، بیشتر تولید کنند. با این حال، به این اشخاص اجازه داده نمی‌شود که از بخش قابل ملاحظه‌ای از استعدادهای خود بهره بگیرند.

او اشاره دارد: البته بعضی ها در وضعیت بهتری قرار دارند. آنها تاثیر گذارند و در محل کارشان پرانرژی ظاهر می‌شوند. اما تعداد آن‌ها بسیار کم است. اغلب اشخاص، از تشکیلاتی که برایشان کار می‌کنند دل خوشی ندارند. نه راضی می‌شوند و نه به هیجان می‌‌آیند. آنها ماُیوس و ناراحت هستند. و از همه اینها مهم‌تر احساس نمی‌کنند که می‌توانند چیزی را تغییر دهند.

او تصریح می‌کند که کتاب هشتمین عادت، در واقع گذرگاهی به جنبه کاملا امیدبخش واقعیت زندگی امروز است. این نقطه مقابل درد و رنج و ناراحتی است. این صدای درون و روح انسان است؛ که پر از امید، هوش و فراست، با طبیعتی انعطاف‎پذیر، با توانایی تمام نشدنی برای رسیدن به وضعیت بهتر است.

او می گوید: هدف کتاب هشتمین عادت این است که نقشه راهی به شما بدهد تا شما را از این رنج دور کند و به موفقیت واقعی برساند، کوتاه سخن آنکه می‌خواهیم به شما کمک کنیم که “صدا”ی درون خود را پیدا کنید.

صدای درون، در واقع اهمیت شخصی (Personal significance) منحصربفردی است. صدای درون در کانون اصلی استعداد، اشتیاق، نیاز و وجدان قرارگرفته است. وقتی به کاری می‌پردازید که استعدادهای شما را به کار می‌گیرد و اشتیاق شما را افزایش می‌دهد، صدای شما، کار شما و وظیفه شما در آن قرار می‌گیرد.

 

فصل دوم کتاب هشتمین عادت: رویارویی با مشکلات

استیون کاوی در فصل دوم، به مقوله مشکلات می‌پردازد که هر انسانی در طول سفر زندگی خود با آن روبرو است. وی معتقد است که انسان پس از گذراندن عصر صنعتی که آلوین تافلر از آن به عنوان موج دوم یاد میک‌رد، وارد عصر اطلاعات (موج سوم) شده است .

در واقع دانش کیفی به قدری ارزشمند است که اگر بخواهیم از تمام توانمندی آن استفاده کنیم، ارزش فوق‌العاده‌ای تولید می‌شود. ارزشی ده‌ها برابر کار با دست در عصر صنعت، ما در عصر صنعت تحت این باور بودیم که باید اشخاص را مدیریت کنیم.

او مثالی می آورد : مثلاّ این در حسابداری ما سببی بود تا اشخاص را هزینه و ماشین‌آلات را سرمایه حساب کنیم. یعنی با فرد به عنوان یک شی برخورد می‌کردیم. اما امروزه وقتی با اشخاص مانند اشیا برخورد می‌کنید چه اتفاقی می‌افتد؟ این توهین به آنها محسوب می‌شود و از اعتماد و اطمینان آنها می‌کاهد.

استیون کاوی در این فصل می گوید که در واقع عصر دانش (Knowledge age) بر اساس الگوی دیگری استوار است که متفاوت نگریستن به سایر افراد است. اسم این الگو را در این کتاب هشتمین عادت الگوی انسان کامل می‌گذاریم. در این الگو به تمام ابعاد وجودی انسان: جسم، ذهن، دل و روان اهمیت داده می‌شود.

این ۴ بعد را در ابتدای معرفی کتاب اشاره داشتیم

بعد ذهن انسان می‌گوید از من به طور خلاق استفاده کن.
جسم انسان می‌گوید به من حقوق منصفانه بده.
دل انسان می‌گوید با من به مهربانی رفتار کن.
و روان انسان، مشتاق خدمت به نیازهای انسانی به شکلی اخلاقی است.

در واقع الگوی شیء، الگویی است که حداقل به یکی از ابعاد انسان توجه نمی‌کند. با کمال تاُسف باید گفت که الگویی است که در بیشتر جوامع حاکم است. بدتر از آن اینکه این الگوی بازمانده عصر صنعتی بر تمام روابط ما نیز سایه افکنده است. مشکل اصلی این است که الگوی حاکم است.

 

فصل سوم کتاب هشتمین عادت: راه حل

برخی از راه حل های موسسه فرانکلین کاوی را می توان در سایت آن دنبال کرد:

دکتر کاوی سومین فصل از کتاب خود را به مقوله solution معطوف کرده است و آن را با سخنی از دیوید تورو آغاز می‌کند:

“وقتی به ریشه حمله کنید، شاخه‌ها خشک می‌شود.”

او معتقد است که هدف این کتاب ضربه زدن به ریشه مشکلات مهمی است که با آنها درگیر هستیم. کتاب حاضر دو بخش مهم دارد:

۱- صدای خود را بیابید
۲- به دیگران الهام دهید تا آنها هم صدای خود را بیابند.

این دو کار جاده‌ای هستند که به عظمت بی‌نهایت منتهی می‌شوند و باعث آزادکردن توانمندی‌های خود و اطرافیان می‌شوند.

دکتر استیون کاوی معتقد است که هر انسانی می‌تواند با برخورد درست با بیماری‌های مهلک، بزرگ کردن فرزندان با اعتماد به نفس، فراهم آوردن زمینه‌های تغییر در سازمان و تشکیلات، اقدامی مبتکرانه در جامعه، به خواسته خویش برسد.

این سخنران شهیر و نظریه پرداز کسب و کار در حوزه خودیاری، اضافه می‌کند که همه ما دارای این قدرت و توانایی هستیم که زندگی با شکوهی را انتخاب کنیم. وقتی صدای درون خود را یافتید، و انتخاب کردید که قدرت نفوذ خود را بسط دهید؛ بر اهتمام خود بسط دهید، در واقع انتخاب می‌کنید که به دیگران الهام بدهید صدای درون خود را پیدا کنند.

الهام به معنای دمیدن حیات در شخصی دیگر است. وقتی انتخاب می‌کنیم که به دیگران احترام بگذاریم و راه‌هایی برای دیگران بجوییم تا به چهار بخش طبیعی خود صدایی بدهند، نبوغ پنهان انسانی، خلاقیت، شور و اشتیاق، استعداد و انگیزه آن‌ها را از قید آزاد می‌کنیم

 

فصل چهارم کتاب هشتمین عادت: صدای خود را بشنوید!

این جمله خیلی عمومی در سخنرانی‌های دکتر کاوی شنیده می شد:

(صدای خود را بشنوید) FIND YOUR VOICE-FIND YOUR VOICE

به نظر می‌رسد گمشده خیلی‌ها در عصر امروز، گم کردن صدای درونشان است. صدایی که آنها را به معنویت و حقیقت و مهربانی و زندگی سالم و جمع مدار سوق می دهد و دعوت می کند.

او یک فصل از کتاب هشتمین عادت را به این مقوله مورد علاقه اش اختصاص داده است. وی می گوید:

صدای خود را بیابید، استعدادهای مادرزادی ناگشوده اجازه بدهید سه نعمت خداداد خود را بیشتر بررسی کنیم،

 • اول آزادی و داشتن قدرت انتخاب
 • دوم قوانین یا اصول طبیعی که جهانی هستند و هرگز تغییر نمی کنند.
 • سوم چهار هوش/ توانمندی ما- جسمی/اقتصادی، احساسی/اجتماعی، ذهنی و معنوی.

این چهار هوش و توانمندی با چهار بخش از طبیعت انسان سروکار دارد که با جسم، دل، ذهن و روان نشان داده می شود.

 

موهبت مادرزادی اول: انتخاب

اساسا انسان، محصول انتخاب است. البته ژن‌ها و فرهنگ اغلب روی ما تأثیرات قدرتمند دارند، اما آن‌ها تکلیفی را روشن نمی‌کنند. این قدرت انتخاب بدین معنا است که ما محصول گذشته یا ژن‌های خود نیستیم، محصول رفتار دیگران با خود نیستیم. با انتخابی که می‌کنیم خودمان را تعیین می‌کنیم.

موهبت مادرزادی دوم: قوانین یا اصول طبیعی

این اصول فراگیر و جهانی هستند، در ضمن بی‌انتها هستند و مشمول زمان خاصی نمی‌شوند. اصول هرگز تغییر نمی‌کنند. اصولی مانند انصاف، مهربانی، احترام، صداقت، خدمت و اهتمام از این ویژگی‌ها برخوردارند. اقتدار اخلاقی به معنای استفاده اصولی از آزادی و قدرت انتخاب است. ارزش‌ها هنجارهای اجتماعی هستند؛ آنها شخصی، عاطفی، ذهنی و قابل بحث هستند.

همه ما برای خود ارزش‌هایی داریم. سوالی که می‌توان پرسید این است که آیا ارزشها بر اساس اصول هستند؟ در تحلیل آخر اصول همان قوانین طبیعی هستند؛ غیر شخصی، واقعی، عینی و کاملا بیانگر هستند. پیامدها و عواقب تحت تاثیر اصول، و رفتار تحت حاکمیت ارزش‌هاست؛ بنابراین اصول ارزش است.

موهبت مادرزادی سوم: چهار هوش/توانمندی طبیعی ما

هوش ذهنی یعنی توانایی تحلیل، استدلال، اندیشه انتزاعی، استفاده از زبان، تصویرسازی و درک است. هوش جسمانی شامل کارهای هوشمندی است که بدن انسان اغلب به صورت غیر ارادی انجام می دهد.

هوش عاطفی دانش شخصی، خودآگاهی، حساسیت اجتماعی، همدلی و توانایی برقراری ارتباط موفق با دیگران است. افزودن بر هوش عاطفی، یکی از بزرگترین چالشهایی است که والدین و رهبران در سطح سازمانها به آن نیاز دارند.

هوش معنوی اصولی ترین هوش هاست، زیرا در واقع مانند قطب نما راهنمای سه هوش دیگر می شود. هوش معنوی مبین میل و انگیزه ما برای رسیدن به معنا و ارتباط بی منتهاست.

فصل پنجم کتاب هشتمین عادت: صدای خود را ابراز کنید

در فصل ۵ کتاب، دکتر کاوی به خواننده می‌گوید که وقتی صدای درون را شنیدید، آن را با صدای بلند ابراز کنید. او در این جا به ۴ خصلت اشاره می کند که عبارتند از: پنداره، انظباط، اشتیاق و وجدان.

وی معتقد است که وقتی زندگی افراد موفق را مطالعه می‌کنید، به انگاره ای برمی‌خورید. این افراد با کوشش‌های مستمر توانسته‌اند چهار هوش ذاتی خود را افزایش دهند. بزرگترین مظاهر این چهار هوش عبارتند از:

برای ذهن، پنداره؛ برای جسم، انظباط؛ برای عاطفه، اشتیاق؛ و برای معنویت، وجدان.

پنداره در واقع توانایی ذهن برای خلق کردن است. انظباط پرداخت بهایی است که پنداره را به واقعیت تبدیل می‌کند. اشتیاق انگیزه‌ای است که انظباط را به پنداره پیوند می‌دهد.

وجدان حس درونی درباره درست و غلط است. پنداره دیدن آینده با چشم ذهن است که بیانگر میل، رؤیاها، امیدواری‌ها، هدف‌ها و برنامه‌ها است.

آلبرت انیشتن می‌گفت:

«تصور و تخیل مهم‌تر از دانش است»

خاطره و حافظه موضوعی مربوط به گذشته است محدود است. پنداره مربوط به آینده است. بی انتها و نامحدود است.

انضباط برنامه‌ریزی برای رسیدن به هدف است. تنها آن‌هایی که انضباط دارند به واقع آزاد هستند. آن‌هایی که انضباط ندارند بردگان روحیه، اشتها و اشتیاق خود هستند. به طور کلی کسانی که وقت خود را صرف بهانه و توجیه می‌کنند، کسانی هستند که فاقد توجه و انضباط هستند. دلیل همیشه وجود دارد، اما بهانه را باید کنار گذاشت.

اشتیاق برخاسته از دل است و به شکل خوش‌بینی، هیجان، پیویند عاطفی و تصمیم خود را نشان می‌دهد. افراد مشتاق معتقدند که بهترین راه پیش‌بینی کردن آینده، خلق کردن آن است. راه رسیدن به اشتیاق در زندگی، پیداکردن استعداهای منحصربه فرد و یافتن نقش خود و مقصود خود در زندگی است. لازم است قبل از اینکه کاری را شروع کنید خودتان را بشناسید.

شمار کثیری از مردم احساس یاس و نومیدی می‌کنند. به این نتیجه رسیده‌اند که آن‌طور که لازم است کسی قدرشان را نمی‌داند.

کتاب هشتمین عادت راهنمای رسیدن به موفقیتی عظیم است، راهنمای انسانی است که «صدای درون» خود را جستجو می‌کند. این کتاب راهنمای « افراد سرکار با عصر دانش» است.

در دنیای به شدت متحولی زندگی می‌کنیم. چالش‌ها و پیچیدگی‌های زیادی که در روابط، در خانواده، در زندگی حرفه‌ای و در جوامع خود با آنها روبرو هستیم، چنان ابعاد عمیق و وسیعی پیدا کرده‌اند که تا به حال کسی نظیرشان را ندیده بود.

در چند سال آینده وقتی تاریخ زمانه ما را بنویسند. به احتمال زیاد بزرگترین ویژگی که به نظر مورخان خواهد رسید نه فناوری است، نه اینترنت و تجارت الکترونیکی؛ به جای آن، به تغییری بی‌سابقه در وضعیت انسانی اشاره خواهند کرد. برای نخستین بار جمعیت کثیری امکان انتخاب بیشتری پیدا کرده‌اند.

 

دانلود ۵ سرطان احساسی از دیدگاه استیون کاوی نویسنده کتاب هشتمین عادت 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد ویژه رایگان امروز

چرا داشتن وب سایت برای یک کسب و کار اینترنتی و درآمد پایدار الزامی است؟

 • فرمت شماره تلفن ضروری:شماره موبایل

مدیران آینده بهای موفقیت کسب و کارشان را پرداختند و پرداخت می کنند!

مشاوره تلفنی: چگونه فروش‎ کسب و کار خودتان را چندین برابر افزایش دهید؟

مشاوره ساخت کسب و کار اینترنتی و بازاریابی اینترنتی (تلفنی)

مخاطبان این دوره: مدیران و صاحبان کسب و کارهای اینترنتی و آفلاین، علاقمند به حوزه فروش، فروشندگان و بازاریابان
فرمت دوره: مشاوره تلفنی
مدت زمان مشاوره : ۹۰ دقیقه + ۳۰ دقیقه مشاوره رایگان
دسته بندی: آموزش برندینگ، آموزش بازاریابی، فروشنده ماهر، افزایش فروش، افزایش درآمد

ساخت کسب و کار اینستاگرامی

فرمت دوره: MP4
آموزش کامل بازاریابی با اینستاگرام در ساخت وب‎سایت برای فروش و بازاریابی محصولات و خدمات را یاد بگیرید!
دریافت فایل ویدیویی دوره بعد از خرید در قسمت دانلودها
زمان کل دوره: ۲ ساعت همراه با پرسش و پاسخ
دسته بندی: آموزش بازاریابی با اینستاگرام، فروش در اینستاگرام، برندسازی در اینستاگرام

فاز تصمیم‌گیری در کسب و کار اینترنتی

دوره فاز تصمیم‌گیری در ساخت کسب‌وکار آنلاین

مدیران آینده قبل از هر آموزشی باید با فرمت و ساختار کسب و کار اینترنتی به صورت پایه و کامل آشنا شوند. هر موفقیتی بدون طی نمودن پایه‌های اولیه آن همانند ساخت یک برج بدون پی و بن هست. پس این موضوع که برای شروع هر موفقیتی ما نیازمند این هستیم که بدانیم در چه …

ورود مدیران آینده

جعفرصادق پیران
جعفرصادق پیران
 • مدیر و موسس مدیر آینده
 • مشاور راه اندازی وب سایت های خبری، شرکتی، آموزشی، فروشگاهی بر پایه وردپرس و PHP
 • مدرس دوره های طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار آنلاین
 • مشاور مدیریت و رهبری کسب و کار، برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و آفلاین
 • طراحی قالب های اختصاصی وردپرسی و CMS اختصاصی
 • مشاور سئو و بهینه سازی وب سایت
 • مشاور طراحی کمپین های تبلیغاتی
 • برگزاری وبینار و دوره های آنلاین
 • برگزاری تخصصی دوره های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت راه اندازی، توسعه کسب و کار از استخدام تا هک رشد کسب و کار

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع مدیران آینده بپیوندید

آیا می‏‌دانید که هر چه سریعتر باید کسب و کارتان را به بازار گسترده و بکر اینترنت مرتبط سازید؟

آیا می‌دانید چگونه کسب و کار خود را به مخاطبان راغب زیاد آنلاین معرفی کنید! محصول، کالا و خدمت خود را اینترنتی به فروش برسانید؟

جعفرصادق پیران

داستان شکل گیری مدیر آینده

معتقدم خیلی از مدیران کسب و کارها در هر سطح فعالیتی محصول، خدمت و کالای با ارزش و با کیفیتی را ارایه می دهند ولی نمی توانند پتانسیل و توانایی های کسب و کار خود را در جهت ایجاد اعتبار نشان دهند و من کمک می کنم شما با شناخت عملکرد مغزی و عصبی مشتریان به صورت کاملا علمی و کاربردی در هنگام خرید بتوانید اعتمادشان را جلب نمایند و در نهایت به فروش و درآمد بیشتری دست یابید! به نظرم با فقط شناخت بیشتر مشتریان بازار هدف و صداقت در گفتار و عمل به راحتی خواهید توانست فروش خود را متحول کنید!

آدرس ما

 • تهران - جنت آباد مرکزی
 • بیست متری گلستان غربی
 • شماره هماهنگی
 • ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶
 • piran.js@gmail.com

سوالات خود را با ما در میان بگذارید!

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی
X