کتاب الفبای ساختن تیم‌کاری پیروزمندانه

چکیده مقاله: جعفرصادق پیران کتاب بازاریابی ۱۳۹۵/۱۱/۱۵ بدون دیدگاه 471 بازدید تاریخ به روز رسانی:۱۳۹۶/۱۰/۰۹
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

شروع کار با بازیکنان عالی، کمک به‌سزایی در جهت تشکیل یک واحد منسجم می‌کند. این امر در مورد یک تجارت، یک باشگاه، یک جامعه، دولت یا حتی یک خانواده صدق می‌کند. بازیکنان عالی از طریق استعداد، شدت علاقه و اشتیاق خود برای بازی طبق آن مجموعه قوانین، تعیین می‌شوند. کسانی را که در پیرامون خود …

تیم کاری

شروع کار با بازیکنان عالی، کمک به‌سزایی در جهت تشکیل یک واحد منسجم می‌کند. این امر در مورد یک تجارت، یک باشگاه، یک جامعه، دولت یا حتی یک خانواده صدق می‌کند. بازیکنان عالی از طریق استعداد، شدت علاقه و اشتیاق خود برای بازی طبق آن مجموعه قوانین، تعیین می‌شوند.

کسانی را که در پیرامون خود دارید ثروت و موفقیت شما را تعیین خواهند کرد.

منظور از یک تیم عالی فقط گروهی از افراد با یک هدف مشترک نیست. بلکه منظور گروهی است که متعهد به همکاری با یکدیگر به سوی هدفی مشترک هستند که در آن توانایی‌های خاص هریک از اعضاء مورد آزمایش قرار گرفته و به بیشترین حد خواهد رسید. آن ها مشتاق تسلیم خود به نفع تیم بوده و از قوانین پیروی می‌کنند.
تیم های واقعی یک‌سری اولویت‌های بسیار شفافی دارند:

اول ماموریت تیم

دوم نیازهای تیم

سوم نیازهای هر فرد

در بسیاری از سازمان‌ها اولویت‌ها کاملا برعکس موارد فوق بوده‌است. بسیایر از افراد اول از خود می‌پرسند “چه سودی برای من دارد؟” اگر مطمئن شدند که آن سود را به دست می‌آورند، ممکن است به فرد دیگری در تیم خود یاری برسانند، البته تا جایی که از وقت، پول یا تلاش آنان تعدی نکند و سپس از ماموریت تیم حمایت خواهند کرد. ماموریت تیم آخرین اولویت قرار می گیرد. علایق شخصی ارجحیت می‌یابد و رهبر، صاحب کسب‌وکار درنبرد مشکلات تنها بوده و به امید رسیدن حمایت هایی در طول راه، باید به کار خود ادامه دهند. در واقعیت اکثر افراد اعتقاد ندارند که اگر اول به ماموریت گروه توجه داشته باشند، آن دو اولویت دیگر خود بخود مورد توجه قرار می‌گیرد.

خطوط اصلی

افرادی که پیرامونتان را احاطه کرده اند چه کسانی هستند؟ آیا آن‌ها شما را بالا می‌کشند و همان معیارهای شما را حفظ می‌کنند یا آنکه شما را به پایین می‌آورند؟ هرچه سریع‌تر به کسانی که در تیم خود دارید نظری بیافکنید بهتر است.

در اینجا سوألاتی را آورده ایم که وقتی می‌خواهید تیمی را در کنار هم جمع کنید پرسیدن آن‌ها از خود ضروری است:

 ۱. آنها چه نوع انرژی‌ای دارند؟

شعار کتاب فروشندگان سگی این است: “انرژی بالاتر پیروزتر است!” می دانید از چه نوع انرژی حرف می‌زنم. اشخاصی که با شیوه خاص خود، یا با هیجان و اشتیاق، یا آرامش و تمرکز و یا با قدرت و اعتماد فضایی را نورانی می‌کنند. انرژی بر هرکاری که انجام می‌دهید نفوذ می‌کند. انرژی منبع ابتکار و ارتباط با دیگران بوده و محیط را با نوعی احساس سرزندگی که قابلیت سرعت و احتمال را افزایش می‌دهد، در هم می‌تند. در اطراف خود چه کسانی را دارید؟ در این باره فکر کنید.

۲٫ آیا آنها نوعی میل درونی به برد دارند؟۸+۹۵

باید نوعی اشتیاق ابدی به پیروزی داشته باشید. از خود بپرسید: آیا می خواهم برنده باشم؟ آخر چرا در تیم خود افرادی را دارید که فقط به خاطر پول جمع کردن در گروه هستند و فقط وقت تلف می‌کنند، نه اینکه واقعاً توجهی به بردن یا نبردن تیم داشته باشند؟ به طور حتم هر کسی دوست دارد برنده باشد. اما آیا آن‌ها می خواهند برای این هدف وقت و انرژی صرف کنند؟ من طرفدار نفس کار سخت نیستم، اما واقعا طرفدار این فکر هستم که افراد باید هرآنچه را که لازمه پیروز شدن است انجام دهند.

۳٫ آیا آن‌ها تمایل دارند به فرد دیگری هم اجازه بدهند برنده شود؟

بودن در یک تیم به معنای آن است که میل باطنی خود را نسبت دستاوردهای شخصی فوری به کناری نهاده و مصمم به حمایت از دیگران باشید. یعنی همیشه مجبور نیستید برنده ستاره باشید. باید در شرایطی که نشستن شما روی نیمکت ذخیره ها به نفع تیم است، نسبت به این کار حس خوبی داشته باشید. این فرهنگ باید در تیم باشد که “هرگز در وقت نیاز هم‌تیمی خود را تنها نگذار”. افرادی که قبل از آنکه در پی فهمیدن ماموریت باشند می‌خواهند بدانند حقوقشان چقدر است، به شدت مورد شک هستند.

۴. آیا شخصا پاسخگو هستند؟

یکی از ویژگی‌های ضروری برای هرکسی که می‌خواهد به تیمی بپیوندد میل قبول مسؤلیت است. تقصیرها را به گردن دیگران نیاندازد، بلکه خود مسؤلیت اشتباهش را بپذیرد. شما در تیم خود افرادی را که مسؤلیت‌پذیر نیستند لازم ندارید، یا افرادی که انگشت اتهام خود را رو به دیگران می‌گیرند. این نژادها قابل اعتماد نبوده و تیم شما را نابود خواهند کرد. شما کسی را می‌خواهید که (درجواب سؤالتان) بگوید: “از آن اتفاق چیزی آموختم” یا “دفعه بعد این کار را خواهم کرد”

۵. آیا آنها تمایل به پیروی از مجموعه قوانین را دارند؟

هرکسی که در انتظار پیوستن به گروه شماست باید اصول و قوانین رفتار شرافتمندانه موجود در تیم را بفهمد. وقتی قوانین تفهیم شد، آن فرد می‌تواند یکی از این سه کار را انجام دهد:

با آن قوانین موافق باشد. (عالی!)

توافقی با آن قوانین نداشته باشد. ( درچنین موردی این شخص برای تیم شما مناسب نیست.)

برای شفاف‌تر شدن موضوع سؤالاتی بپرسد.

۶. آیا آن‌ها استعداد یا توانایی خاصی دارند؟

به‌طور آرمانی بهتر است هر شخص به خاطر توانایی‌ها و استعدادهای خاصی که با خود به آن موقعیت آورده است، در تیم باشد. نیازی نیست که یک حسابدار، نویسنده آگهی های تجاری باشد. یا یک فروشنده، تکنسین باشد زمانی که تیم خود را در کنار هم جمع می‌کنید از این مسئله اطمینان داشته باشید که بهترین افراد را به انجام بیشترین حد توانشان واداشته‌اید. مطمئن باشید که هرفردی که به تیم می‌آید استعداد خاصی دارد که با خود به آن موقعیت می‌آورد. افراد را برای پر کردن فضا استخدام نکنید.

modiresabz

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، مقاله های زیر را نیز بررسی کرده اند

چگونه با استراتژی بازاریابی ضربه غافلگیرانه عمل کنیم؟

چگونه با استراتژی بازاریابی ضربه غافلگیرانه عمل کنیم؟

اغلب این استراتژی را «استراتژی فضای خالی » می نامند. وقتی به بازار خود نگاه کنید، محصول یا خدمتی را می یابید که هیچ کس آن را ارائه نم یدهد و می تواند فضای خالی بین آنچه در حال حاضر در بازار وجود دارد و آنچه می توانید به بازار ارائه دهید را پُر کند. …

کتاب مُسری اثر جونا برگر

کتاب مسری (راهکارهای بازاریابی ویروسی) اثر جونا برگر

کتاب مسری (راهکارهای بازاریابی ویروسی) اثر جونا برگر از رمز و رازهایی که در پس انتقال‌های اجتماعی در مورد یک ایده و محصول وجود دارد را مطرح می‌کند. واقعاً چه چیزی باعث می‌شود که در مورد برخی از محصول‌ها بیشتر صحبت می‌کنیم و آن‌ها را با دوستان و آشنایان خود بیشتر به اشتراک می‌گذاریم؟ کتاب …

کتاب هفت عادت مردمان موثر استفان کاوی(استیون)

کتاب هفت عادت مردمان موثر استفان کاوی(استیون)

کتاب «۷ عادت مردمان موثر» نوشته استفان کاوی، یکی از پر‌فروش‌ترین کتاب‌ها در جهان است. بیش از ۲۵ سال است که از نگارش این کتاب می‌گذرد، اما هم‌چنان پرطرفدار است. استفان کاوی، سخنرانی انگیزشی، تاجری موفق و آموزش‌دهنده‌ای توانا است. بسیاری از کسب‌وکارها از توصیه های کاوی برای رشد درونی افراد سازمان خود استفاده کرده‌اند. …

کتاب زندگی خود را طراحی کنید

کتاب زندگی خود را طراحی کنید! چگونه زندگی خوب و شادی برای خود بسازیم!

کتاب زندگی خود را طراحی کنید در واقع به این می‌پردازد که اهمیتی ندارد چه کسی بوده‌اید و کجا هستید، برای زندگی خود چه­ کار کرده‌اید و می‌کنید، چقدر جوان یا مسن هستید؛ شما می‌­توانید از همان تفکری استفاده کنید که شگفت­ انگیزترین تکنولوژی‌ها، محصولات و ایده‌ها را به­ وجود آورد تا حرفه­ شغلی و …

کتاب هشتمین عادت استفن کاوی

کتاب هشتمین عادت اثر استفان کاوی(استیون)

نویسنده کتاب هشتمین عادت در سال ۲۰۱۲ میلادی در جریان یک سانحه دوچرخه‌سواری در آمریکا، پروفسور استیون کاوی، سخنران و اندیشمند شهیر دنیای کسب و کار و روان شناسی که کتاب های بسیاری از او منتشر شده بود‌، در بیمارستانی در سن ۷۹ سالگی فوت کرد. او یکی از مشهور ترین نویسنده های کسب و …

کتاب قدرت عادت اثر چارلز داهیگ

کتاب قدرت عادت اثر چارلز داهیگ(دوهیگ)

کتاب قدرت عادت؛ اثر چارلز داهیگ که در سال ۲۰۱۲ منتشر، برای مدت زیادی در لیست پرفروش‌ترین‌های روزنامه نیویورک تایمز بود. از طرفی در لیست تاثیرگذارترین کتاب‌ها برای مدیران از طرف دانشگاه هاروارد قرار گرفت. در این کتاب، چرایی کارهایی که در زندگی و کسب و کار انجام می‌دهیم، را به صورت جامع بررسی می‌کند. …

شما هم با ثبت نظر ارزشمندتان به غنی شدن محتوای این مطلب کمک کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

ورود مدیران آینده

جعفرصادق پیران
جعفرصادق پیران
 • مدیر و موسس مدیر آینده
 • مشاور راه اندازی وب سایت های خبری، شرکتی، آموزشی، فروشگاهی بر پایه وردپرس و PHP
 • مدرس دوره های طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار آنلاین
 • مشاور مدیریت و رهبری کسب و کار، برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و آفلاین
 • طراحی قالب های اختصاصی وردپرسی و CMS اختصاصی
 • مشاور سئو و بهینه سازی وب سایت
 • مشاور طراحی کمپین های تبلیغاتی
 • برگزاری وبینار و دوره های آنلاین
 • برگزاری تخصصی دوره های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت راه اندازی، توسعه کسب و کار از استخدام تا هک رشد کسب و کار

مزایای عضویت رایگان

عضویت رایگان مدیر آینده
 • دانلود سریع آموزش رایگان ویدیویی
 • دانلود سریع آموزش رایگان صوتی
 • دانلود ابزارهای طراحی وب سایت
 • خرید سریع و شرکت در دوره ها
 • امکانات پیشرفته برای کاربران
 • دسترسی سریع به اطلاعات برنامه های آموزشی
 • ارسال ایمیل آخرین مقالات و آموزشهای رایگان صوتی و تصویری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

اگر کسب‌وکار آنلاین خود را راه اندازی کردید ولی درآمد زیادی ندارید!!

مدیران محترم کسب‌وکار آنلاین که تا به حال نتوانستند درآمد کافی از آن را ایجاد کنند. با شرکت در دوره تدوین سفرنامه مشتری می توانند به راحتی این مرحله را پشت سر بگذارنند. همچنین این دوره منجر به تغییر دید و بینش مناسب شما در خصوص کسب‌وکار آنلاین می شود که در نهایت به درآمد حداقل 3 برابر در پایان یکسال برسید. چرا که در حقیقت به ناگفته های روش های درآمدزایی که حاصل تجربیات خودمان از این کسب و کار را با صداقت در اختیارتان قرار خواهیم داد. فقط افرادی که حایز شرایط باشند در این دوره شرکت خواهند کرد، ممکن است شما مدرس، مشاور، تولید کننده، واردکننده، مدیر شرکت و هر کسب و کاری باشید که در حال حاضر با استفاده از اینترنت محصول، کالا و خدمت خود را به بازار هدف آنلاین ارایه می دهید ولی از درآمد خودتان راضی نیستید. تمامی مباحثی که در دوره تدوین سفرنامه مشتری کاملا کاربردی و قابل اجرا در شرایط فعلی کشور عزیزمان است و حامل تجربیات خودم در این حرفه است. حتمن به آدرس وب سایت خود اشاره کنید تا بتوانید این آموزش را بعد از بررسی و تایید دستی دریافت نمایید.

آیا می‏‌دانید که هر چه سریعتر باید کسب و کارتان را به بازار گسترده و بکر اینترنت مرتبط سازید؟

آیا می‌دانید چگونه کسب و کار خود را به مخاطبان راغب زیاد آنلاین معرفی کنید! محصول، کالا و خدمت خود را اینترنتی به فروش برسانید؟

جعفرصادق پیران

داستان شکل گیری مدیر آینده

معتقدم خیلی از مدیران کسب و کارها در هر سطح فعالیتی محصول، خدمت و کالای با ارزش و با کیفیتی را ارایه می دهند ولی نمی توانند پتانسیل و توانایی های کسب و کار خود را در جهت ایجاد اعتبار نشان دهند و من کمک می کنم شما با شناخت عملکرد مغزی و عصبی مشتریان به صورت کاملا علمی و کاربردی در هنگام خرید بتوانید اعتمادشان را جلب نمایند و در نهایت به فروش و درآمد بیشتری دست یابید! به نظرم با فقط شناخت بیشتر مشتریان بازار هدف و صداقت در گفتار و عمل به راحتی خواهید توانست فروش خود را متحول کنید!

آدرس ما

 • تهران - جنت آباد مرکزی
 • بیست متری گلستان غربی
 • شماره هماهنگی
 • ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶
 • piran.js@gmail.com

در اینستاگرام با ما همراه باشید!

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار
X