کتاب قدرت عادت اثر چارلز داهیگ(دوهیگ)

کتاب قدرت عادت اثر چارلز داهیگ
چکیده مقاله: جعفرصادق پیران کتاب بازاریابی ۱۳۹۷/۰۲/۱۷ بدون دیدگاه 59 بازدید تاریخ به روز رسانی:۱۳۹۷/۰۲/۱۹
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

کتاب قدرت عادت؛ اثر چارلز داهیگ که در سال ۲۰۱۲ منتشر، برای مدت زیادی در لیست پرفروش‌ترین‌های روزنامه نیویورک تایمز بود. از طرفی در لیست تاثیرگذارترین کتاب‌ها برای مدیران از طرف دانشگاه هاروارد قرار گرفت. در این کتاب، چرایی کارهایی که در زندگی و کسب و کار انجام می‌دهیم، را به صورت جامع بررسی می‌کند. …

کتاب قدرت عادت؛ اثر چارلز داهیگ که در سال ۲۰۱۲ منتشر، برای مدت زیادی در لیست پرفروش‌ترین‌های روزنامه نیویورک تایمز بود. از طرفی در لیست تاثیرگذارترین کتاب‌ها برای مدیران از طرف دانشگاه هاروارد قرار گرفت. در این کتاب، چرایی کارهایی که در زندگی و کسب و کار انجام می‌دهیم، را به صورت جامع بررسی می‌کند. در زمینه نحوه شکل‌گیری عادت‌ها و تغییرات آن به بررسی علمی پیرامون این موضوع می‌پردازد.

کتاب قدرت عادت؛ حاصل صدها پژوهش دانشگاهی، مصاحبه با بیش از سیصد دانشمند، مدیر اجرایی و تحقیقات در سطح تعداد زیادی از شرکت‌ها است.

کتاب پس از نشر، موفقیت‌های زیادی کسب کرد و حدود ۶۲ هفته در لیست پرفروش ترین‌های نیویورک تایمز قرار داشت؛ از طرفی در لیست تأثیرگذارترین کتاب‌ها برای مدیران از طرف دانشگاه هاروارد قرار گرفت.

کتاب قدرت عادت؛ چرایی کارهایی که انجام می‌دهیم، در زندگی و کسب‌و‌کار (The Power Of Habit) روی عادت‌هایی تمرکز می‌کند که به صورت تکنیکی تعریف شده‌اند:

انتخاب‌هایی که همه ما زمان‌هایی آن را بدون حواس‌پرتی انجام می‌دهیم و بعد دیگر حتی در مورد آن‌ها فکر هم نمی‌کنیم، هر روز این کارها را به صورت خودکار انجام می‌دهیم. در یک زمانی، همه ما وقتی که به دفتر کاری‌مان رسیدیم، به طور آگاهانه تصمیم گرفته‌ایم که چقدر بخوریم و روی چه چیزی تمرکز کنیم، هر چند وقت یک‌بار نوشیدنی خاصی بنوشیم یا اینکه چه موقع برای دویدن نرم بیرون برویم. بعد انتخاب کردن را متوقف کردیم و رفتار خودکار شد.

این نتیجه طبیعی سیستم عصبی همه ما است که با درک این که این اتفاق چگونه می‌افتد، می‌توانید آن الگوها را به هر طریقی که می‌خواهید بازسازی کنید.

 

کتاب قدرت عادت

 

چارلز دوهیگ (Charles Duhigg) در کتاب قدرت عادت به صورت علمی اشاره مستقیمی دارد که در پس آن پرسش و چرایی درباره انجام کارهای مختلف روزانه، وجود دارد. در این کتاب وی تحقیقات علمی و اجتماعی را ترکیب و عادت با الگویی روانشناختی به نام «حلقه عادت» شروع می‌شود که شامل سه فرآیند جداگانه است.

کتاب قدرت عادت به سه بخش تقسیم شده است:

بخش اول بر روی این موضوع تمرکز می‌کند که عادت‌ها چگونه در زندگی افراد ظاهر می‌شوند.
دومین قسمت، عادت‌های شرکت‌ها و سازمان‌های موفق را بررسی می‌کند.
قسمت سوم به عادت‌های جوامع می‌نگرد.

در بخشی از کتاب قدرت عادت؛ چرایی کارهایی که انجام می‌دهیم، در زندگی و کسب‌و‌کار می‌خوانیم:

دانشمندان مغز الکلی‌ها، سیگاری‌ها و افراد پرخور را مورد مطالعه و اندازه‌گیری قرار دادند، که چگونه وقتی هوس کردن آن‌ها نهادینه می‌شود، عصب شناسی آن‌ها – ساختارهای مغزشان و جریان مواد شیمیایی عصبی در داخل جمجمه‌شان – تغییر می‌کند.

دو محقق در دانشگاه میشیگان نوشته‌اند که به ویژه عادت‌های قوی، واکنش‌های اعتیاد مانندی تولید می‌کنند، طوری که «خواستن به صورت تمایل وسواس گونه‌ای بروز می‌یابد» که می‌تواند «حتی با وجود مواجهه با بازدارنده‌هایی قوی نظیر از دست دادن اعتبار، شغل، خانه و خانواده» مغز ما را به انجام کارهای غیرارادی وادار کند.

حدود ۴۰٪ رفتارهای روزمره‌ی ما بر اساس عادت و بدون توجه آگاهانه انجام می‌شوند.

این برآورد چارلز دوهیگ (Charles Duhigg) نویسنده‌ی کتاب قدرت عادت (The Power of Habit) است. چارلز دوهیگ ژورنالیست و بسیاری از کتاب‌هایش در نشریه نیویورک تایمز منتشر شده است.تحسین جیم کالینز را در پشت جلد کتاب قدرت عادت را می‌بینید که مخاطبان را به خواندن آن ترغیب می‌نماید. هدف کتاب بیشتر این است که همه ما را به عادت‌های رفتاری که الان به آن حساس نیستم را جلب نماید تا به ما بیاموزد که عادت‌ها چگونه سهم مهمی از زندگی یک فرد را در اختیار می‌گیرند.همچنین نکات و راه‌کارهایی برای تغییر عادتها در اختیارمان قرار دهد.

در کتاب قدرت عادت با یک حلقه عادت که شامل سه المان اصلی است روبرو خواهید شد:

 1. یک سرنخ یا Cue ما را برمی‌انگیزد (مثلاً نوتیفیکیشن موبایل).
 2. یک اقدام (Routinr) مشخص انجام می‌دهیم (چک کردن موبایل).
 3. پاداش (Reward) دریافت می‌کنیم (دیدن یک پیام از یک دوست یا لحظاتی سرگرم شدن در شبکه های اجتماعی).

 

کتاب قدرت عادت اثر چارلز دوهیگ

 

تمام کتاب قدرت عادت حول این نکته می‌چرخد که چگونه این حلقه‌ها را تشخیص، تحلیل و تغییر دهیم.

ویژگی های کتاب قدرت عادت

مهم‌ترین ویژگی اصلی کتاب این است که محتوای آن انگیزشی نبوده و کاملاً بر اساس مطالعات و تحقیقات علمی، بررسی‌های واقعی تنظیم شده است. منابع متنوعی هم در تدوین کتاب استفاده شده است که تألیف و تدوین آن با صاحب‌نظران متعددی هم گفتگو شده است.

در بخش‌هایی از کتاب، تلاش فراوانی مبنی بر هر چیزی در چارچوب عادت و تغییر عادت تجزیه و تحلیل گردد. بسیاری از نکاتی که مولف در بخش عادت‌های سازمانی مطرح می‌کند، در فضای مدیریت به عنوان فرایندهای سازمانی شناخته شده است و اصرار بر این‌که آن‌ها را در ظرف برانگیختن و اقدام و پاداش بریزیم، کمی زیرساخت بحث را ضعیف کرده است.

نکته اول: کتاب قدرت عادت در ایران دو مرتبه توسط نشر هورمزد و نیز نشر نوین ترجمه و عرضه شده است و برای خرید کتاب قدرت عادت می‌توانید به سایت نشر هورمزد یا سایت شهر کتاب آنلاین مراجعه کنید.

توضیح ۲: تلفظ درستِ نام نویسنده، چارلز دوهیگ است.

یکی از داستان های جالبی که توی کتاب نقل شده است مربوط به فروشگاه‌های تارگت هست که روی اطلاعات خرید و عادت‌های خرید مشتری‌ها خیلی تمرکز دارند. با توجه به این عادات خرید حدس‌هایی رو در موردشان میزنند. مشتری الان به چه محصولی نیاز دارد و تبلیغ همان محصول رو برای مشتری میفرستند که روش تخفیف خورده است.

توی یک برهه‌ای بر روی خانم‌های باردار تمرکز کردند. چون خانم های باردار به قول آن‌ها معادن طلا هستند. با توجه به اینکه همین‌طوری نمی‌توانید از مشتری مستقیمابپرسید که آیا باردار هستید. اغلب مشتری‌ها اصلا دوست ندارند که کسی متوجه این مطلب بشود، خودشان ساز و کاری را تدارک می‌بینند که طبق عادات خرید به این نتیجه برسند.

بعد از اینکه طبق این روش خانم‌های باردار را تشخیص می‌دادند، تبلیغ مختص آن موضوع را به آنها ارائه می‌کردند؛  یک روز شخصی با عصبانیت در حالی‌که یکی از تبلیغ‌های شرکت تارگت که برایشان ارسال شده بود را دست داشت وارد شد. شما این تبلیغ رو برای دخترم که هنوز نوجوان هست، فرستادید. در حالی‌که این مربوط به خانم‌های باردار هست. خلاصه از آن مرد معذرت خواهی می‌کنند و می‌گویند که حتما اشتباهی رخ داده است.

بعد از یکی دو هفته دوباره با آن مرد تماس می‌گیرند که مجدد معذرت خواهی کنند. ولی آن شخص می‌گوید که من باید ازشما معذرت بخواهم، مثل اینکه یک اتفاقاتی افتاده است که من از آن خبر نداشتم و دخترم واقعا حامله است.

فهرست کتاب قدرت عادت

بخش اول: عادات افراد

فصل اول: چرخهٔ عادات
چگونگی عملکرد عادات
فصل دوم: مغز محتاج
چگونگی به‌وجودآوردن عادات جدید
فصل سوم: قاعدهٔ طلایی تغییر عادات
چرا تغییرات صورت می‌پذیرند؟
قوانین طلایی تغییر عادت
عادات چگونه تغییر می‌کنند؟

بخش دوم: عادات سازمانی موفق

فصل اول: عادات اساسی یا سرود پاول اُنِیل
کدام عادات از اهمیت بیشتری برخوردارند؟
فصل دوم: شرکت استارباکس و عادت موفقیت
هنگامی که اراده خودکار می‌شود
فصل سوم: قدرت بحران
مدیران چگونه از طریق حوادث عادت ایجاد می‌کنند؟
فصل چهارم: شرکت تارگت چگونه از پیش می‌داند که شما چه چیزی را می‌خواهید؟
شرکت‌ها عادات را پیشگویی می‌کنند

بخش سوم: عادات جوامع

فصل اول: تحریم اتوبوس‌رانی مونتگومری
جنبش‌ها چگونه شکل می‌گیرند؟
فصل دوم: عصب‌شناسی اختیار
آیا ما مسئول عاداتمان هستیم؟

پیوست
راهنمایی خواننده برای استفاده از این نظریه‌ها

دانلود رایگان بخش اول کتاب قدرت عادت

* کتاب قدرت عادت، قبلا در دو جلد الکترونیکی منتشر شد. فایل جلد اول کتاب قدرت عادت (فایل pdf) را از لینک بالا می توانید به صورت رایگان دانلود کنید. اما کل کتاب رایگان نیست.

برای مطالعه کل کتاب قدرت عادت بر روی لینک کلیک نمایید.

اعضای محترم مدیر آینده که این کتاب قدرت عادت را مطالعه نمودند، می‌توانند دریافت‌، نظرات ارزشمند خودشان را در مورد محتوای آن با سایر اعضای مدیر آینده به اشتراک بگذارند!

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، مقاله های زیر را نیز بررسی کرده اند

چگونه با استراتژی بازاریابی ضربه غافلگیرانه عمل کنیم؟

چگونه با استراتژی بازاریابی ضربه غافلگیرانه عمل کنیم؟

اغلب این استراتژی را «استراتژی فضای خالی » می نامند. وقتی به بازار خود نگاه کنید، محصول یا خدمتی را می یابید که هیچ کس آن را ارائه نم یدهد و می تواند فضای خالی بین آنچه در حال حاضر در بازار وجود دارد و آنچه می توانید به بازار ارائه دهید را پُر کند. …

کتاب مُسری اثر جونا برگر

کتاب مسری (راهکارهای بازاریابی ویروسی) اثر جونا برگر

کتاب مسری (راهکارهای بازاریابی ویروسی) اثر جونا برگر از رمز و رازهایی که در پس انتقال‌های اجتماعی در مورد یک ایده و محصول وجود دارد را مطرح می‌کند. واقعاً چه چیزی باعث می‌شود که در مورد برخی از محصول‌ها بیشتر صحبت می‌کنیم و آن‌ها را با دوستان و آشنایان خود بیشتر به اشتراک می‌گذاریم؟ کتاب …

کتاب هفت عادت مردمان موثر استفان کاوی(استیون)

کتاب هفت عادت مردمان موثر استفان کاوی(استیون)

کتاب «۷ عادت مردمان موثر» نوشته استفان کاوی، یکی از پر‌فروش‌ترین کتاب‌ها در جهان است. بیش از ۲۵ سال است که از نگارش این کتاب می‌گذرد، اما هم‌چنان پرطرفدار است. استفان کاوی، سخنرانی انگیزشی، تاجری موفق و آموزش‌دهنده‌ای توانا است. بسیاری از کسب‌وکارها از توصیه های کاوی برای رشد درونی افراد سازمان خود استفاده کرده‌اند. …

کتاب زندگی خود را طراحی کنید

کتاب زندگی خود را طراحی کنید! چگونه زندگی خوب و شادی برای خود بسازیم!

کتاب زندگی خود را طراحی کنید در واقع به این می‌پردازد که اهمیتی ندارد چه کسی بوده‌اید و کجا هستید، برای زندگی خود چه­ کار کرده‌اید و می‌کنید، چقدر جوان یا مسن هستید؛ شما می‌­توانید از همان تفکری استفاده کنید که شگفت­ انگیزترین تکنولوژی‌ها، محصولات و ایده‌ها را به­ وجود آورد تا حرفه­ شغلی و …

کتاب هشتمین عادت استفن کاوی

کتاب هشتمین عادت اثر استفان کاوی(استیون)

نویسنده کتاب هشتمین عادت در سال ۲۰۱۲ میلادی در جریان یک سانحه دوچرخه‌سواری در آمریکا، پروفسور استیون کاوی، سخنران و اندیشمند شهیر دنیای کسب و کار و روان شناسی که کتاب های بسیاری از او منتشر شده بود‌، در بیمارستانی در سن ۷۹ سالگی فوت کرد. او یکی از مشهور ترین نویسنده های کسب و …

10 کتابی که در حوزه بازار و سرمایه‌گذاری

۱۰ کتابی که در حوزه بازار و سرمایه‌گذاری بینشی متفاوت می‌دهد!

وارن بافت، میلیاردری است که ۸۰درصد از روز خود را به مطالعه می پردازد و بیل گیتس حدودا هفته ای یک کتاب می خواند، اینچنین هر سال پنجاه کتاب می خواند. به طور قطعی چگونه بزرگ ترین مدیران سرمایه گذار بر بازار جهانی تأثیر می گذارند؟ در اینجا فهرستی از کتاب های برجسته با تمام …

شما هم با ثبت نظر ارزشمندتان به غنی شدن محتوای این مطلب کمک کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

ورود مدیران آینده

جعفرصادق پیران
جعفرصادق پیران
 • مدیر و موسس مدیر آینده
 • مشاور راه اندازی وب سایت های خبری، شرکتی، آموزشی، فروشگاهی بر پایه وردپرس و PHP
 • مدرس دوره های طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار آنلاین
 • مشاور مدیریت و رهبری کسب و کار، برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و آفلاین
 • طراحی قالب های اختصاصی وردپرسی و CMS اختصاصی
 • مشاور سئو و بهینه سازی وب سایت
 • مشاور طراحی کمپین های تبلیغاتی
 • برگزاری وبینار و دوره های آنلاین
 • برگزاری تخصصی دوره های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت راه اندازی، توسعه کسب و کار از استخدام تا هک رشد کسب و کار

مزایای عضویت رایگان

عضویت رایگان مدیر آینده
 • دانلود سریع آموزش رایگان ویدیویی
 • دانلود سریع آموزش رایگان صوتی
 • دانلود ابزارهای طراحی وب سایت
 • خرید سریع و شرکت در دوره ها
 • امکانات پیشرفته برای کاربران
 • دسترسی سریع به اطلاعات برنامه های آموزشی
 • ارسال ایمیل آخرین مقالات و آموزشهای رایگان صوتی و تصویری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

اگر کسب‌وکار آنلاین خود را راه اندازی کردید ولی درآمد زیادی ندارید!!

مدیران محترم کسب‌وکار آنلاین که تا به حال نتوانستند درآمد کافی از آن را ایجاد کنند. با شرکت در دوره تدوین سفرنامه مشتری می توانند به راحتی این مرحله را پشت سر بگذارنند. همچنین این دوره منجر به تغییر دید و بینش مناسب شما در خصوص کسب‌وکار آنلاین می شود که در نهایت به درآمد حداقل 3 برابر در پایان یکسال برسید. چرا که در حقیقت به ناگفته های روش های درآمدزایی که حاصل تجربیات خودمان از این کسب و کار را با صداقت در اختیارتان قرار خواهیم داد. فقط افرادی که حایز شرایط باشند در این دوره شرکت خواهند کرد، ممکن است شما مدرس، مشاور، تولید کننده، واردکننده، مدیر شرکت و هر کسب و کاری باشید که در حال حاضر با استفاده از اینترنت محصول، کالا و خدمت خود را به بازار هدف آنلاین ارایه می دهید ولی از درآمد خودتان راضی نیستید. تمامی مباحثی که در دوره تدوین سفرنامه مشتری کاملا کاربردی و قابل اجرا در شرایط فعلی کشور عزیزمان است و حامل تجربیات خودم در این حرفه است. حتمن به آدرس وب سایت خود اشاره کنید تا بتوانید این آموزش را بعد از بررسی و تایید دستی دریافت نمایید.

آیا می‏‌دانید که هر چه سریعتر باید کسب و کارتان را به بازار گسترده و بکر اینترنت مرتبط سازید؟

آیا می‌دانید چگونه کسب و کار خود را به مخاطبان راغب زیاد آنلاین معرفی کنید! محصول، کالا و خدمت خود را اینترنتی به فروش برسانید؟

جعفرصادق پیران

داستان شکل گیری مدیر آینده

معتقدم خیلی از مدیران کسب و کارها در هر سطح فعالیتی محصول، خدمت و کالای با ارزش و با کیفیتی را ارایه می دهند ولی نمی توانند پتانسیل و توانایی های کسب و کار خود را در جهت ایجاد اعتبار نشان دهند و من کمک می کنم شما با شناخت عملکرد مغزی و عصبی مشتریان به صورت کاملا علمی و کاربردی در هنگام خرید بتوانید اعتمادشان را جلب نمایند و در نهایت به فروش و درآمد بیشتری دست یابید! به نظرم با فقط شناخت بیشتر مشتریان بازار هدف و صداقت در گفتار و عمل به راحتی خواهید توانست فروش خود را متحول کنید!

آدرس ما

 • تهران - جنت آباد مرکزی
 • بیست متری گلستان غربی
 • شماره هماهنگی
 • ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶
 • piran.js@gmail.com

در اینستاگرام با ما همراه باشید!

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار
X