10 شغل اینترنتی برتر ایران

۱۲ شغل اینترنتی برتر سال ۹۸ در ایران با بیشترین درآمد کدام‌ها هستند؟

شغل‌ اینترنتی هر روز جذاب‌تر از قبل شده و بیشتر به چشم می‌آید. دقیقا با رشد وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌های مختلف انواع شغل اینترنتی هم بیشتر می‌شود. در این مقاله شما را با ۱۲ شغل اینترنتی سال ۹۸ آشنا خواهیم کرد . اگر که قصد دارید از طریق کسب و کار اینترنتی و آنلاین درآمد داشته باشید. اگر دوست دارید از منزل و در کنار خانواده‌تان شغل اینترنتی داشته باشید. حتما با دقت ادامه مطلب را مطالعه نمایید.

 

۱-اولین شغل اینترنتی جذب ترافیک بیشتر و دریافت تبلیغات

اولین نوع شغل اینترنتی در کسب و کار اینترنتی، شما می‌توانید با داشتن سایت یا وبلاگ و قرار دادن محتوای خوب داخل آن ترافیک زیادی را جذب کنید. سایت های بسیاری حاضرند تبلیغات محصولات خود را داخل سایت شما قرار دهند. در ازای فروش درصد قابل توجهی به شما پرداخت کنند.

هم اکنون افزونه های بسیاری برای این کار وجود دارند که به انجام این کار کمک زیادی کردند. با نصب این افزونه ها، هر بازدید کننده‌ای که از سایت شما به سایت فروشنده می‌رود رهگیری می شود. در صورت خرید به صورت اتوماتیک درصدی از فروش به حساب شما منظور می شود. میزان درصد از هر فروش معمولا توافقی بین سایت شما و سایت فروشنده خواهد بود.

چطور از این کار بیشتر سود کنید:
تمرکز روی نیچ های بازار برای مشارکت
انتخاب سایت های فروشنده خوب
ایجاد چندین سایت و راه اندازی سیستم مشارکت در فروش در همه آن ها

 

درامد از تبلیغات سایت پربازدید

 

۲. تولید محتوا (بلاگ نویسی):
به راحتی می توانید از وقت خود کسب درآمد کنید. وب سایت های زیادی نیاز به نویسنده دارند تا در مورد کسب و کارشان یا محصولشان مقالاتی بنوسید و در وبلاگ یا سایت آن ها قرار دهد.
برای این کار یک سایت در مورد نویسندگی اینترنتی راه اندازی کنید و داخل آن محتوای عالی قرار دهید . روی آن تبلیغ کنید، به زودی بسیاری از وب سایت های نیازمند به محتوا، با شما تماس می گیرند و در خواست محتوا می کنند.
مراقب باشید وقتی تعداد مشتریان شما افزایش پیدا می کند از وب سایت خودتان غافل نشوید.

چطور از این کار بیشتر سود کنید:
تولید مقالات تخصصی که قیمت بیشتری دارند
عکاسی و محتوای گرافیکی
تولید اینفوگرافیک های ویژه

۳. مدیریت رسانه های اجتماعی:
سومین نوع شغل اینترنتی در خانه، هر چند الان تعداد زیادی برنامه برای این کار وجود دارد. اما این کار فقط انتشار یک پست در زمانی خاص نیست بلکه استراتژی تولید محتوا هم در این کار بسیار مهم است.
در صورت مدیریت درست این بخش، هم فروش ایجاد می شود هم رضایت مشتریان از مالک رسانه های اجتماعی رشد زیادی می کند.
اکثر کسب و کارها مشکل زمان دارند. آن ها امکان تولید محتوا و انتشار آن را ، همیشه ندارند. شما در خانه خودتان می توانید از زمان خود درآمد کسب کنید و زمانی که قبلا پولی برای شما نداشت، حالا درآمد زا می شود. کافیست داخل سایت خود اطلاعات دقیقی از نحوه کار خود منتشر کنید و ترافیک را به سایت خود هدایت کنید.

چطور از این کار بیشتر سود کنید:
مشاوره و تحلیل شبکه های اجتماعی را هم انجام دهید.
فروش از طریق رسانه های اجتماعی را انجام دهید و درصدی را بگیرید.

۴. فروش محصول خودتان:
اگر می توانید محصولی داشته باشید مثلا محصولات دست ساز زینتی ، برای محصول خود یک سایت طراحی کنید و کسب و کار خودتان را راه اندازی کنید. برای محصولات خود تبلیغات کنید و فروش داشته باشید.
برای بسیاری از کسب و کار ها نیازی به دفتر نیست و شما می توانید شغل اینترنتی در خانه داشته باشید.
ایده های مشاغل اینترنتی در خانه معمولا با بودجه کم می توانند راه اندازی شوند. فقط باید استراتژی داشته باشید که شما را از رقبا متمایز کند و نسبت به رقبا و فعالان حوزه کاری شما بتواند دلیل خوبی برای خرید به مشتری شما بدهد.

چطور از این کار بیشتر سود کنید:
روی رسانه های اجتماعی قوی کار کنید.
برندینگ عالی داشته باشید.
از همه روش های بازاریابی هم زمان و هم جهت استفاده کنید.

۵. راه اندازی مرکز خرید
شما می توانید یک وب سایت عالی برای فروش محصولات از یک حوزه خاص راه انداری کنید و درآمد کسب کنید. خرید داخل سایت شما انجام می شود و بعد از کسر درصد شما مابقی پول به حساب فروشنده اصلی ارسال می شود.
همه می توانند رایگان داخل سایت شما محصولات خود را قرار دهند و شما کافیست ترافیک را به سایت خود بیاورید. شما در این روش تامین کننده محصول نیستید.

چطور سود بیشتری کسب کنید:
روی محصولات لوکس تمرکز کنید.
برند های معتبر را در سایت خود بفروشید.
استاندارد هایی برای اتشار محتوا داشته باشید و کیفیت محتوای منتشر شده را تا حد ممکن بالا ببرید.

چطور از این مقاله درآمد کسب کنید:
شما می توانید از این مقاله وان کلیک هم سود ببرید کافیست در بخش نظرات کار خود را معرفی کنید و آدرس سایت خود قرار دهید بعد از تایید نظرات خوانندگان این مقاله ممکن است بخواهند از خدمات شما استفاده کنند.
فراموش نکنید آمار ها نشان می دهند شش نظر اول بیشتر میزان مطالعه را دارند.

توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشورمان که از دهه هفتاد شمسی آغاز شد تا امروز، بستر تبلور کسب و کار های جدیدی را سبب شده است که تا حدود زیادی، شیوه های عملکرد کسب و کار های سنتی را نیز دست خوش تغییرات اساسی کرد. شغل هایی جدید با کسب و کار های میلیونی در فضای مجازی.

از دهه هفتاد شمسی که اینترنت توسط پژوهشگاه دانش های بنیادی (مرکز تحقیقات فیزیک نظری و ریاضیات سابق) به کشورمان وارد شد تا به امروز، حدود ۲۵ سال می گذرد. در این مدت که زمان زیادی نیست، ده ها میلیون نفر از هموطنان صاحب اینترنت و سواد اطلاعاتی شدند و روز به روز شکاف دیجیتالی در ایران در حال کاهش است. از طرفی، انقلاب دیجیتال در ایران سبب شد تا شمار زیادی از مردم از طریق ابزارهای آی تی بتوانند سبک زندگی سنتی خود را به مقولات دیچیتالی پیوند دهند. بانکداری برای خیلی از ایرانی ها امروزه اینترنتی شده است، آموزش مجازی بخش غیر قابل انکار سبک زندگی خیلی ها به شمار می رود و خرید و فروش در اینترنتی، مقوله ای عادی حتی برای ساکنان در شهر ها و روستاهای دور افتاده است.

 

توسعه آی تی در ایران چنان گسترده و سریع بوده است که اکنون شاهد میلیون ها وبلاگ نویس، ده ها میلیون کاربر ایرانی شبکه های اجتماعی داخلی و بین المللی و صدها هزار پرتال فارسی هستیم که روی پسوند ملی ایران .ir طراحی و بارگذاری شده است. ایرانیان توانسته اند در میان ده ها میلیون سایت اینترنتی، چند سایت پر مخاطب در فهرست ۲۰۰۰ سایت پر بیننده فضای مجازی در اختیار داشته باشند و برخی از پایگاه های ایرانی در اینترنت، مخاطب گسترده بین المللی را تجربه می کند.

همه این اتفاقات در حالی در ایران به وقوع پیوست که بزرگ ترین نبرد قرن بیستم (دفاع مقدس) در ایران اتفاق افتاد و کشور، تازه از انقلابی سخت و جنگی نا برابر رهایی یافته بود و زیر ساخت های کشور برای یک انقلاب بزرگ آماده نبود. اما آن چه در سه دهه اخیر دنیا شاهد آن بود، رشد فناوری های مختلف صنعتی و نظامی در ایران بود که در عرصه مخابرات و فناوری اطلاعات و ارتباطات، وضعیت شگفت انگیزی دارد.

از دهه شصتی های نوستالژی باز تا دهه هشتادی های اینترنت باز

سن ارتکاب به جرایم رایانه ای در کشور به زیر ۱۵ سال رسیده است و این نشان می دهد که سواد اطلاعاتی در نوجوانان در حد خوبی است که حتی می توانند از اعتماد بزرگ تر ها در فضای مجازی سو استفاده کنند.

دهه هشتادی ها امروزه در مترو و اتوبوس و مهمانی ها و رستوران ها و کوی و برزن، سر به زیر مشغول لایک و فالو و بازی های اینترنتی و اپی هستند. مقوله ای که برای آتاری باز های دهه شصت و کمودور باز های دهه هفتاد، غیر قابل تصور بود.

اگر چه ایران هم اکنون با چند میلیون بی سواد مطلق دست و پنجه نرم می کند، اما باید اظهار داشت که رشد فناوری در کشور سبب شده تا نسل های نوجوان و جوان ایرانی به کسب و کار های جالبی روی بیاورند که فرصت را برای کارآفرینی و اشتغال مولد دهه هفتاد ها و دهه هشتادی ها فراهم می کند و به نظر می رسد،دهه نودی های خردسال را با آینده ای جذاب و فرصت آفرین همراه خواهد کرد.

شغل های عجیب برای کاربرانی عجیب

کاربران جامعه اطلاعاتی امروز ایران عادت کرده اند که خیلی چیز ها را در گوگل و شبکه های اجتماعی و لابلای صفحات اینستاگرام و فیس بوک و لینکدین و توییتر و نیازمندی های اینترنتی داخلی و بین المللی جست و جو کنند. البته در این دنیا چنین سبک و سیاقی در دستور کار است و به همین خاطر، بیش از ۱۷۰ میلیون نظر و پیشنهاداتی که در سایت tripadvisor.ocm برای آگاهی از مقصد های گردشگری دنیا منتشر شده بخشی قابل ملاحظه ای از گردشگری مجازی دنیا را هدایت می کند. پس خیلی عجیب نیست که شاهد شکل گیری شغل های عجیب برای کاربران اینترنت باز روزگار خود باشیم.

مدیرکانال تلگرام

سایت های نیازمندی اینترنتی ایرانی بسیاری را در چند سال اخیر می توان نام برد که در آن، آگهی های مختلفی درباره استخدام مدیرکانال های تلگرام منتشر شده است. استقبال ده ها میلیون ایرانی از پیام رسان تلگرام سبب شده تا کانال های بسیاری در این مجموعه راه اندازی شود و مخاطبان بسیاری را نیز به سمت خود جذب کند. ما اکنون شاهد کانال هایی هستیم که بیش از ۱.۵ میلیون عضو فعال دارد و برخی از مطالب در آن ظرف ۱ ساعت توسط حداقل ۱ میلیون کاربر مشاهده می شود. چنین کانال هایی با چند مدیر اداره می شوند که کار های مختلفی از جمله برنامه ریزی برای انتشار مطالب، تعامل با مخاطیان، ایده گیری تبلیغات و مسائلی از این دست را بر عهده دارند.

تولید محتوا برای کانال تلگرام

 

کانال های تلگرام، نیاز مند هیات تحریریه ای برای تولید و انتشار مطالب دارد. مخصوصا که باید مطالب خیلی جذاب و جالب باشد تا توسط کاربران عضو به اشتراک گذاشته شود و زمینه جذب دیگر کاربران را نیز فراهم کند و از فرار کردن کاربران موجود نیز جلوگیری کند. استخدام افرادی که در عرصه های مختلف بتوانند مطالب جذاب و جالب فرهنگی و هنری و اجتماعی تولید کنند، امروزه یکی از متداول ترین شیو ه های جذب نیروی متخصص در کارآفرینی دیجیتالی تلگرامی ایرانیان به شمار می رود.

مدیر صفحه اینستاگرام

 

حضور گسترده ایرانیان در شبکه اجتماعی نیم میلیارد نفری اینستاگرام سبب شده تا صفحات زیادی در این حوزه راه اندازی شود. همانند تلگرام، اینستاگرام شبکه ای عکس محور است و فوتوشاپ کار ها و کسانی که سواد رسانه ای و بصری خوبی دارند، فرصت عرض اندام مطلوبی در این کسب و کار دیجیتالی خواهند داشت. ما شاهد انتشار آگهی های بسیاری برای جذب مدیران صفحه اینستاگرام و حتی ADMIN هایی برای صفحات افراد معروف، سازمان های دولتی و خصوصی و امثالهم در فضای جامعه اطلاعاتی کشور هستیم. خوبی این کار ان است که افراد در هر نقطه دنیا می توانند کار خود را انجام داده و کسب در آمد کنند.

اپ نویسی

معروف ترین و پر درآمد ترین شیوه کسب و کار در فضای جامعه اطلاعاتی ایران برای تینیجر ها و عاشقان کارآفرینی دیجیتالی به شمار می رود. اپی با نیم میلیون تومان سرمایه گذاری، بعضا مشاهده شده که صد ها میلیون تومان ظرف کم تر از ۱ سال درآمد زایی کرده است. قضیه وقتی شگفت انگیز می شودکه بدانیم صاحب اپ، نوجوانی تازه دیپلم گرفته است. ایران، امروزه با نسلی از اپ نویس های جوان مواجه است که تلاش ان ها، بر روی گوشی همراه هوشمند میلیون ها ایرانی قرار گرفته است و درامد های زیادی به جیب آنان می برد و فرصت های اشغال متعددی برای دیگران ایجاد می کند.

آپلود کار حرفه ای!

صدها هزار سایت ایرانی در فضای وب، نیازمند به روز رسانی مداوم و منظم است. آپلود کاران و طراحان وب، این فرصت را برای صاحبان سایت های اینترنتی فراهم می کنند تا همواره سایت به روز و با اطلاعات تازه را در اختیار جامعه مخاطبان خود قرار دهند. آپلود کارها معمولا نیازی به مدرک دانشگاهی ندارند چرا که تجربه و آموزش های عملی برای رسیدن به مهارت خوبی در این عرصه کفایت می کند.

ورد پرس کار متخصص!

ورد پرس، نرم افزار متن بازی که این روز ها میلیون ها سایت اینترنتی توسط آن طراحی و بارگذاری شده است و کسانی که می توانند با این بستر دیجیتالی به خوبی کار کنند، نانشان اصطلاحا در روغن است! آگهی استخدام ورد پرس کار حرفه ای، این روز ها مثل جذب حسابدار و راننده و نانوا بر در و دیوار شهر ها و فضای مجازی کشور به چشم می خورد. گویا در رزومه ها دیگر نباید آشنایی به OFFICE را قید کرد! آشنایی به WORDPRESS و توانایی کار حرفه ای با آن ، جایگزین آفیس شده است .

پایان نامه نویس های مجازی!

خیلی ها برای کارهای پایان نامه و انجام مقاله نویسی دانشجویی، سایت ها و کانال های مختلف راه اندازی کرد و تیمی از متخصصان را گرد هم آورده و پروژه می گیرند و پروژه تحویل می دهند و در فضای مجازی، کارها رد و بدل می شود. تب ISI و مقالات PEER-REVIEW برای دانشجویان ارشد و دکترا، از جمله فعال ترین و عجیب ترین کار هایی است که در فضای کارآفرینی اینترنتی ایرانیان در حال وقوع است و اگر چه کاری ضد فرهنگ و علم محسوب می شود، اما مخاطبان بسیاری را به سمت خود جذب کرده است!

مشاوران اینترنتی!

کسب و کاری در چند سال اخیر توسط برخی ها باب شده که توسط آن، برنامه بدنسازی، برنامه رژیم چاقی، رژیم لاغری و حتی زیبایی به پسران و دختران جوان داده می شود و بر اساس هر برنامه،که بر اساس نیاز های اشخاص تعیین می شود، مبالغی دریافت می شود. هر اندازه فرد مشاوره دهنده در کار خود موفق باشد، مخاطبان بیشتری جذب می کند و این به معنی درامد بیش تر. بعضا مشاهده شده که برخی از این مشاوران اینترنتی این چنینی در کانال های تلگرام و اینستاگرام، ماهانه بین ۵ تا ۱۰ میلیون درآمد ثابت دارند! درآمدی معادل ۷ تا ۱۵ کارگر ساده، بدون آن که نیاز باشد از خانه خارج شوند و حتی هویت آن ها مشخص شود!

این سؤال که ما چه شغلی را انتخاب کنیم و وارد چه صنعتی شویم؟
همیشه ذهن ما را به خودش مشغول می‌کند، همه مردم بخصوص در ایران با وضعیت اقتصادی پیش رو به دنبال آن هستند که شغلی پر درآمد و نسبتاً راحت را داشته باشند تا بتوانند هزینه زندگی خود و خانواده‌شان را تأمین کنند.

شغل‌های پول‌ساز نیز بر اساس تغییر زمان مدام در حال عوض شدن هستند.
۱۰ سال پیش در ایران بساز و بفروش‌ها بیشترین درآمد را داشتند، اما امروزه آن‌قدر بازار ساختمان خراب شده که این شغل حدوداً نابود شده است.

ما با تحلیل و بررسی شرایط جامعه ایران و بازارهای جهانی می‌خواهیم شغل‌های را به شما معرفی کنیم که از آینده کاری خوبی برخوردار خواهند بود و چشم انداز آن‌ها روشن است؛ اما قبل از این باید بگوییم که فاکتورهای دیگری نیز در رابطه با موفقیت در یک شغل وجود دارند.

مثلاً شاید شغلی خوب در یکی از استان‌های کشور نتیجه ندهد و در یکی دیگر موفق باشد، یا اینکه نحوه انجام آن شغل نیز بسیار مهم است. اما اگر بخواهیم از فاکتورهای نوع اجرا فعلاً صرف نظر کنید و تمرکزمان را روی نوع شغل بگذاریم می‌توانید یکی از شغل‌های زیر را با توجه به علاقه و مهارت خود برای آینده مورد برسی قرار دهید و انتخاب کنید.

۱ » شغل‌های بخش کامپیوتر و اینترنت ایران درحال رشد است
با توجه به وضعیت حرکت جهانی به سمت زندگی‌های مبتنی بر اینترنت و استعدادی که در کشور ما وجود دارد و همچنین پایین بودن هزینه راه‌اندازی این‌گونه شغل‌ها، شما اگر استعداد این کار را دارید می‌توانید وارد یکی از شغل‌های این مجموعه شوید.

از مزایایی این نوع شغل‌ها این است که شما در شروع فقط به دانش و چند سیستم کامپیوتری احتیاج دارید به طوری که سرمایه گذاری آن حتی از راه اندازی یک فلافل فروشی نیز کمتر است.

» برنامه‌نویسی: برنامه نویسان نرم افزار بخصوص برنامه‌نویسی برای اپلیکیش و بازی‌های موبایل آینده فوق‌العاده روشنی پیش چشم آن‌هاست. شما در این بخش می‌توانید به ساخت اپ های خوب برای بازار داخلی و حتی خارجی بپردازید و از درآمد بالایی برخوردار شوید.

» راه‌اندازی وبسایت: کسب و کار مبتنی بر سایت خود را راه اندازی کنید، وبسایت ها نیز در کشور ما به شدت در حال توسعه هستند، سایت شما می‌تواند آموزشی، خبری، فروشگاهی یا غیره… باشد که راه اندازی آن نیز با سرمایه‌های بسیار کم ممکن است.

اگر بتوانید یک تیم علاقه‌مند نیز جمع کنید می‌تواند با حداقل سرمایه این سایت را راه بی اندازید. برای نمونه سایت‌های مانند مامان پز، دیجی کالا، زومیت، کجارو و…. از نمونه‌هایی هستند که در این کار به خوبی درخشیده‌اند.

در مورد راه‌اندازی کسب و کار آنلاین این مقاله را بخوانید.

» ایجاد اپلیکیشن: شما می‌توانید یک کسب و کار را روی اپلیکیشن ببرید، مانند همین اسنپ، دیوار یا هر چیز دیگری که امروزه به صورت سنتی انجام می‌شود و شما فرصت آن را دارید که یک مدل جدید آن را پیاده کنید.

کارهای بسیار دیگری مانند نویسندگی، مترجمی، طراح سایت، طراح گرافیک و هزاران شغل دیگر وجود دارد که می‌تواند از طریق اینترنت به دیگران خدمت رسانی کند و درآمد خوبی را کسب کند.

دیدگاهتان را بنویسید

question