سوپرمارکت آنلاین
با کالای برندهای مختلف و ارسال رایگان در سطح شهر تهران که این سوپرمارکت اینترنتی برای فروش مواد غذایی اینترنتی و کالاهای مورد نیاز شما حتی در روزهای تعطیل هم ارایه می‌دهد؛ تا تجربه خریدی آسان را برای مشتریان آنلاین به وجود بیاورند. سوپر مارکت اینترنتی نیز به واسطه تکنولوژی و فناوری‌های روز در تهران و پراکندگی جمعیتی تحصیل‌کرده و جوان این روزها جای خود را در بازار آنلاین باز کرده است.

همان‌طور که می‌دانید به واسطه وجود سوپرمارکت‌، هایپر مارکت‌ مثل هایپراستار و فروشگاه‌های بزرگ شهروند، رفاه در سطح تهران برخورد با سوپر مارکت آنلاین به عنوان یک کسب و کار اینترنتی یک مقدار دور از ذهن بود. اما از سال ۹۴ چندین سوپر مارکت آنلاین به عنوان استارت آپ فعالیت خود را شروع کردند.

اولین بار خانم نازنین دانشور مدیر مجموعه تخفیفان ۱۳۸۸ با نام میدونک در تهران (شهرک غرب) راه‌اندازی کرد. این وب‌سایت همانند تخفیفان یک Marketplace بود یعنی بدون هیچ انبار و کالایی، واسطه‌ای بین مصرف‌کنندگان و سوپرمارکت‌ها بود. اما به دلیل عدم هماهنگی‌های لازم در تحویل، ارسال سفارش، منصرف شدن کاربران و حجم زیاد سفارش‌ها بعد از مدتی فعالیت منجر به متوقف شدن این پروژه شد.

چنین تجربه‌ای را مجموعه سایت‌ آپارات متعلق به شرکت فناوران ایده پرداز صبا و مدیریت آقای محمد جواد شکوری مقدم نیز داشته است. اما به دلایل زیادی و عدم آشنایی افراد با کسب و کار دیجیتالی و سوپر مارکت آنلاین این پروژه نیز متوقف شد.

بعد از سال‌ها در اواخر سال ۱۳۹۴ مجدد زمزمه چند کسب و کار اینترنتی در حوزه سوپر مارکت آنلاین خبرساز شد. که در بخش پایانی به بررسی هر کدام از این سوپرمارکت‌های دیجیتالی خواهیم پرداخت.

اما موضوعی که الان مطرح است این کسب و کار اینترنتی یعنی سوپر مارکت آنلاین تا چه اندازه می‌تواند رضایت مشتریان را تامین کند. همان طور که می‌دانید در شهرهای بزرگ به دلیل حجم ترافیک سنگین روزانه و آلودگی‌های صوتی و هوا خیلی از ما دوست داریم بدون دردسر از طریق اپلیکیشن موبایل و سایت نیازهای خود را تامین نماییم.

 

این مقاله را حتما بخوانید : افزایش ترافیک سایت و قوی‌ترین تکتینک در سال ۲۰۱۹

 

همان طور که می‌دانید در ابتدا افرادی هستند که به واسطه جدید بودن یک ایده چندین بار خرید می‌کنند. ولی اگر این سوپر مارکت اینترنتی نتواند استانداردهای لازم در جهت تامین رضایت مشتریان خود انجام دهد، چندان امیدی به موفقیت این نوع کسب و کار اینترنتی نمی‌ماند.

چرا که در برخی از محله‌های تهران شما هم می‌توانید با سفارش تلفنی و پرداخت در محل این نوع نیازهای مصرفی روزانه خود را خریداری کنید. برای این که بتوانیم یک کسب و کار اینترنتی موفقی را ایجاد کنیم، نیازمند ایجاد مزیت رقابتی هستیم که افراد را مجاب کند تا خرید‌های خود را بارها تکرار کنند.

اما این مزیت رقابتی در سوپر مارکت آنلاین به عنوان یک کسب  و کار اینترنتی چه گزینه‌های  است که منجر به وفاداری مشتریان فعلی و خرید مشتریان بالقوه هست:

۱) معمولا خیلی از افراد در شهرهای بزرگ به دلیل سرانه زیاد هزینه‌های زندگی، مجبورند تا زمان زیادی را به اضافه‌کاری اختصاص دهند. به همین دلیل و خستگی ناشی از فعالیت مستمر روزانه یکی از دلایلی است که افراد به سوپر مارکت اینترنتی روی می‌آورند. بنابراین باید روی این چنین افراد و خانم‌های شاغل بیشتر تمرکز کنند و به این گروه بزرگ از جمعیت تهران آن را معرفی نمایند.

۲) سوپرمارکت‌های محلی و هایپرمارکت‌ها به دلیل فضای کم فروشگاه، مقرون به صرفه بودن، حاشیه سود و … برخی از برندهای خاص را ارایه می‌دهند. پس عامل دوم می‌تواند ایجاد دسته‌بندی‌های متنوع از برندهای غذایی و بهداشتی در سوپر مارکت آنلاین باشد. یک سوپر مارکت آنلاین باید حجم بیشتری از اجناس مختلف روزانه را در سبد کالایی خود قرار دهد. تا افراد به راحتی بتوانند مایحتاج روزانه خود ار از این کسب و کار اینترنتی تامین نمایند.

۳) موضوع اصلی که در ابتدا خیلی می‌تواند در جلب رضایت مشتریان اولیه سوپر مارکت آنلاین تاثیرگذار باشد، ارایه تخفیف‌های ویژه به مناسبت‌های مختلف به مشتریان بالقوه خود است. یعنی موضوع زیر قیمت مصرف‌کننده خیلی در یک کسب و کار اینترنتی حایز اهمیت است که باید با تامین‌کنندگان سوپر مارکت آنلاین هماهنگی‌های لازم صورت گیرد. پس باید به عنوان مدیر چنین کسب و کار اینترنتی داشتن لیست قیمت روزانه و بررسی نوسانات بازار در طول هفته الزامی است.

۴) اجرای سوپر مارکت آنلاین به صورت Marketplace از خیلی جهات سریع‌تر از e-Commerce نتیجه خواهد داد. چرا که شما به صاحبان این کسب و کارها کمک خواهید کرد که فروش بیشتری را در صورت همکاری با شما داشته باشند. اما نیازمند تدوین یک استراتژی خلاقانه در این خصوص اهمیت زیادی در کسب و کار اینترنتی دارد که با ایجاد امکان امتیاز دادن به هر کدام از این ‌تامین‌کنندگان از سوی مصرف‌کنندگان می‌تواند خیلی موثر باشد. همچنین می‌توانید ماهانه به فروشندگان برتر هم جوایزی را اختصاص دهید.

 

این مقاله را هم بخوانید: رضایت مشتری چیست؟ شاخص‌های کلیدی آن کدامند؟

 

5) سوپر مارکت آنلاین برای افزایش فروش اینترنتی در کسب و کار اینترنتی و در نهایت افزایش سود باید با استفاده از طرح‌های تشویقی و ترویجی مشتریان خود را دعوت به خرید حجمی و مورد نیاز ماهانه نماید. تا هم تخفیف بیشتری به مشتریان خود اختصاص دهد و این طوری هم مدیران کسب و کارهای سوپر مارکتی را می‌تواند با حجم فروش بیشتر سود بیشتری را کسب نمایند.

۶) سوپر مارکت اینترنتی راهکارهایی را برای شناسایی و پیش‌بینی میزان مصرف و گرایش افراد به برندها را انجام دهد. همچنین افراد از پنل کاربری شخصی برخوردار باشند تا بتوانند برنامه‌ریزی خرید را متناسب با بودجه تخصیصی ماهیانه انجام دهند. همچنین برخی از برندها را دوست داشته باشند خرید کنند ولی به واسطه درآمد محدود نتوانند در آن لحظه خرید نمایند که با نشان‌گذاری در جشنواره‌های تخفیف فصلی می‌توانید فروش این نوع محصول‌ها را در سوپر مارکت آنلاین نیز بالا برد.

۷) برای انجام بازاریابی دهان به دهان در سوپر مارکت آنلاین، به واسطه تخفیف‌های معرفی دوستان و قرعه‌کشی ماهیانه مشتریان فعلی خود را ترغیب کنید. چون این مشتریان قبلا تجربه خرید از شما را داشتند، دوستان این افراد در کسب و کار اینترنتی راحت‌تر به شما اعتماد خواهند کرد.

۹) با فراهم کردن محیطی کاملا تعاملی در سوپر مارکت آنلاین سعی کنید، افراد را در شبکه‌های اجتماعی متعلق به کسب و کار اینترنتی تشویق به نظر دادن در مورد برند خودتان نمایید. با طراحی و اجرای کمپین‌های تبلیغاتی هدفمند اینستاگرام افراد را با هشتگ خاص به تولید محتوا ترغیب نمایید.

۱۰) در یک سوپر مارکت مجازی باید سیستم شکایت مشتریان قویی با تلفن رایگان فراهم شود. تا کسب و کار اینترنتی قبل از هر پیشامدی بتوانیم آن را پیش‌بینی و حل نماییم. چرا که سیستم مجازی به واسطه گستردگی بازار خود از حساسیت بیشتری نیز برخوردار هست.

۱۱) سیستم توزیع منظم و پیشرفته‌ای را در سوپر مارکت آنلاین فراهم کنید. حتی در ساعت معینی پخش را طوری مدیریت کنید که افراد بدانند در چه ساعتی باید سفارش را ثبت کنند تا زودتر آن را دریافت نمایند. مخصوصا برای ساعاتی که ترافیک سفارش زیادی نیست حتمن برنامه‌ریزی ترویجی را پیاده‌سازی نمایید. که از تمامی ظرفیت خود استفاده نمایید.

سوپر مارکت اینترنتی و هر کسب و کار اینترنتی علاوه بر این که می‌توانند به مشتریان زیادی محصول و خدمت خودشان را ارایه دهند. بلکه به همان اندازه نیز باید از تنها سرمایه خود یعنی اعتماد مشتریان حفاظت کنند. اگر دید بلند مدتی در ایجاد فروشگاه اینترنتی و سوپر مارکت آنلاین ندارید، بالطبع خیلی زود از ادامه راه خسته خواهید شد.

 

این مقاله را هم بخوانید: ۵ درگاه پرداخت اینترنتی واسط برتر ایرانی

 

اما سوپر مارکت آنلاین در کنار برخی از کسب و کار اینترنتی مطرح در ایران نیز ارایه می‌‎شود که :

که هر کدام از این کسب و کار اینترنتی یک فروشگاه اینترنتی بزرگ در سایر زمینه‌ها نیز هستند، ولی می‌خواهند از این بازار گسترده سوپر مارکت که بیشتر کالاها مصرف روزانه و جاری را نیز در سبد کالایی‌شان اجرایی کردند.

با این که بسیاری سوپر مارکت آنلاین تخصصی جهت ارایه کالاهای مصرفی خانواده‌ها ایجاد شده‌اند، ولی به عنوان یک فرد که در عرصه کسب و کار اینترنتی فعالیت می‌کنم، هیچ مزیت خاصی در این سوپر مارکت‌های ایجاد شده نسبت به فروش تلفنی این کالاهای مصرفی نمی‌بینم. بیشتر این کسب و کار اینترنتی در حوزه سوپر مارکت آنلاین از روی هم کپی‌برداری ناشیانه شده‌اند. حتی بخش خاصی از بازار هدف را تعیین نکردند که این می‌توانست قابلیت خاصی به کسب و کار اینترنتی ببخشد.

اگر اوضاع به همین روال در راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی پیش برود، انتظار نتایج فوق العاده را نداشته باشید. اگر واقعا می‌خواهید استارت آپ را در حوزه سوپر مارکت آنلاین ارایه دهید که دارای مزیت‌های خاصی هست الان بهترین موقع برای شروع هست.

چرا که رقبای حرفه‌ای در راه‌اندازی سوپر مارکت آنلاین به چشم نمی‌خورد. البته ۱۱ مورد از ویژگی سوپر مارکت آنلاین را در بالا به آن‌ها اشاره نمودم و در پایان مطلب نیز در مورد سوپر مارکت اینترنتی دو گزینه‌ی خاص را به شما دوستان پیشنهاد خواهم کرد تا بتوانید چنین کسب و کار اینترنتی را ایجاد نمایید.

برخی از سوپر مارکت آنلاین در تهران

۱- سوپر مارکت آنلاین روکولند

 

10 سوپر مارکت اینترنتی برتر در تهران و ایران

 

می توان روکولند را اولین سوپر مارکت اینترنتی ایران نامید! رتبه الکسای روکولند در ایران ۱۰۴۴ و جهان ۳۷۴۸۴ است؛ تبلیغات گسترده روکولند، تنوع محصول بسیار بالا و موجود بودن اکثر محصولات در کنار دسته بندی تمیز و یک سایت ساده و بدون پیچیدگی در کنار نماد اعتماد و لوگوی ساماندهی می تواند هر فردی را به تجربه کردن این سایت ترغیب کند.اگر ساکن تهران باشید ممکن است خودروهای روکولند را در خیابان ها دیده باشید.

روکولند یک سوپر مارکت آنلاین ریسپانسیو است و می توانید با گوشی موبایل هم سفارش خود را در این سایت تکمیل کنید. این فروشگاه حدودا بیش از ۲۰ خودروی تحویل سفارش دارد که برای مناطق مختلف روزانه بالای ۳۰۰ سفارش را ارسال می کنند.

از مزایای این فروشگاه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • وارد شدن این فروشگاه به صنف میوه و سبزیجات حجم سبد خرید کاربران را افزایش می دهند.
 • دسته بندی کردن محصولات پرفروش، خوشمزه‌جات، ارگانیک، مقرون به صرفه اقتصادی و رژیمی از جمله قسمت های جذاب این فروشگاه می باشد.
 • بخش تخفیف های ویژه این فروشگاه آنلاین مواد غذایی نیز معمولا فعال است و کمپین های موازی و پیوسته را دنبال می کند.
 • روکولند سیستم رضایت مشتری را نیز حمایت می‌کند و کالای خریداری شده را در صورت عدم رضایت عودت می‌کند.
 • طراحی وب‌سایت رسپانسیو
 • دریافت نماد الکترونیکی
 • نظرسنجی از مشتریان
 • پیشنهاد شما
 • نمایش تخفیف برندها در ابتدای صفحه
 • فعالیت در شبکه‌های اجتماعی
 • اپلیکیشن اندرویدی روکولند
 • تنوع بیش از ۶۰۰۰ محصول
 • ارسال رایگان به سراسر شهر تهران (برای سفارشات بالای ۸۰.۰۰۰ تومان)
 • روکولیست
 • تبلیغات بسیار گسترده

 

2- سوپر مارکت آنلاین تزول

 

10 سوپر مارکت اینترنتی برتر در تهران و ایران

 

رتبه الکسای سوپر مارکت آنلاین تزول مارکت ۸۳۰۱ در ایران و ۲۵۳۴۲۴ در جهان است همان‌طور که از نامش پیدا است برای گروهی با نام راه کار اندیشان از تبریز می‌باشد که دفتر مرکزی آنها در تهران است و سرویس سوپر مارکت مجازی را در تهران ارائه می کنند.

 • در اولین نگاه وب سایت و تجربه کاربری خوبی را در برخورد اول احساس خواهید کرد و سایت با توجه به ساختار خوبی که دارد فعال بودن خود را به شما نشان می دهد.
 • جستجوی سریع و مگا منو های بالای سایت کار را برای یک خرید فوری آسان کرده است، همچنین روند ثبت سفارش نیز تا حد زیادی ساده سازی شده است که این موضوع بسیار قابل توجه می باشد و کار را برای هر فردی که قصد خرید دارد آسان می کند.
 • در پایین سایت دانلود اپ‌های تزول مارکت را می‌بینیم که مستقیم و سایر مارکت‌پلیس‌ها می‌توانید آن‌ها را دریافت کنید.
 • موجودی انبار سوپر مارکت آنلاین تزول مارکت تقریبا تکمیل است و با فیلترهای اضافی که در بخش آرشیو قرار داده شده است؛ می‌توان خیلی سریع‌تر به محصول مدنظر رسید که این خود یک مزیت رقابتی خوب در بین رقیبان برای خرید بیشتر کاربر محسوب می‌شود.
 • اما موردی که این فروشگاه را از دیگر رقبای خود متمایز کرده است ارسال فوق سریع آن است که همین جا می‌توان علت استفاده از کلمه تزول را نیز درک کرد! تزول مارکت ادعا میکند سفارشات را در کمتر از ۴۵ دقیقه به صورت رایگان به دست مشتری می‌رساند و این خود یک مزیت بسیار قوی و مهم در این مارکت به حساب می آید، زیرا خرید ملزومات روزانه در همان روز برای خیلی از خریداران مهم است و اگر سریع کالا به دست خریدار برسد رقبا به سختی می توانند با این فروشگاه رقابت کنند.
 • ارسال سفارش بیش از ۲۰ هزار تومان کاملا رایگان به تمامی مناطق ۲۲ گانه تهران
 • طراحی کاملا رسپانسیو وب‌سایت
 • شماره تماس پشتیبانی ۴ رقمی
 • فعالیت در شبکه‌های اجتماعی
 • وبلاگ با مطالب متنوع که با وردپرس طراحی شده است ولی سرعت بارگذاری پایین بود.

یک مارکت پلیس Marketplace است که رابط بین مصرف کنندگان و سوپرمارکت‌ها است. این گزینه می‌تواند نقطه‌ی قوت این سوپرمارکت دیجیتالی باشد. البته نیاز به طراحی یک استراتژی بازاریابی اینرتنتی قویی دارد که مشتریان را به سمتش جلب کند.اگر شما تجربه خرید از این فروشگاه نوپا را دارید در بخش نظرات آن را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

این مقاله را هم حتما بخوانید : ۱۰ سایت برتر اشتراک ویدیو ایرانی

 

3- سوپر مارکت اینترنتی فن آسان

 

فروشگاه اینترنتی فن آسان با رتبه الکسای ۶۸۴۸ ایران و ۲۱۹۸۱۶ جهان که در واقع یک سوپرمارکت آنلاین است، با تنوع بسیار زیاد کالا و تخفیف‌های همیشگی و پلکانی، طی مدت کوتاهی جایگاه ویژه‌ای بین کاربران باز کرده است. سوپرمارکت آنلاین فن آسان با اجرای طرح “جمعه ارزونه” تصمیم دارد اجناس را با قیمت عمده و به‌صورت تک فروشی به خریداران آنلاین عرضه کند.

فن آسان با محوریت فروش نیاز روزانه سوپرمارکتی در سال ۱۳۹۴ آغاز به کار کرد. با تغییر نحوه خرید خود می‌توان متوجه شد که چه زمان طولانی را صرف خرید روزمره خود می‌کردیم. تیم فن آسان با سال ها تجربه در حوزه کالاهای بیش مصرف سعی دارد؛ تا شرایطی را به منظور تسهیل در خرید و تامین سبد کالای مشتریان گرامی فراهم کند.

سوپر مارکت آنلاین فن آسان با تنوع بیش از ۳۰۰۰ محصول و با ارسال رایگان به سراسر شهر تهران سعی می‌کند تجریه خریدی آسان و دلپذیر را برای شما عزیزان به وجود بیاورد.

همچنین فن آسان به شما امکان می دهد تا با انتخاب روز و ساعت مورد نظر در هفته آتی سفارش بهترین زمان برای تحویل کالای خود را انتخاب کنید؛ محصولات در این سایت همگی تازه و با تاریخ‌های به روز می باشند؛ بتوانیم محصولاتی نظیر گوشت و مرغ تازه را در کنار شوینده و بهداشتی و حتی محصولات لبنی را در اختیار شما قرار می‌دهد

مزایای فن آسان

 • ضمانت اصالت کالا برای تاریخ مصرف و قیمت
 • بازگشت کالا تا ۷ روز
 • محاسبه میزان تخفیف شما درسبد خرید
 • فروش کارتنی با تخفیف بیشتر
 • پرداخت ۱۰هزار تومان اعتبار برای خرید اولی
 • تخفیف مناسبتی
 • امکان ثبت کد معرف در ثبت‌نام
 • جمعه ارزونه با ۷۰ درصد تخفیف
 • اپ اندرویدی و آیفون
 • تحویل رایگان سفارش بالای ۵۰ هزار تومان
 • ارایه محصولات زیر قیمت مصرف کننده
 • نمایش محصولات با بیشترین تخفیف

 

این مقاله را حتما بخوانید: ایده‌های پولساز را چگونه برای یک کسب و کار تشخیص بدهیم؟

 

4- سوپر مارکت اینترنتی هایپرکا

 

 

هایپرکا یک استارت آپ است که بر اساس MVP توسط شتاب دهنده آواتک راه اندازی شده است، سوپر مارکت آنلاین هایپرکا با رتبه‎ی الکسای ۱۴۳۸۳ ایران و ۴۶۳۶۹۲ جهان با توجه به آدرس اینمادی که دارد. قطعا از سرویس‌هایی است که آواتک روی آن سرمایه‌گذاری کرده است. با سیستم مدیریت محتوای وردپرس راه‌اندازی و اپلیکیشن ارائه کرده‌اند. تعداد محصولات موجود نسبت به رقبا بسیار پایین تر است و فقط به مناطق ۱،۲،۳،۵،۶ سرویس می‌دهند. از مهرماه سال ۱۳۹۵ فعالیت خود را شروع کرده است. به نظر می رسد که هایپرکا هم دارای انبار مستقل نیست؛ با سوپر مارکت‌های این مناطق تهران طرف قرارداد است؛

مزیت‌های هایپرکا

 • راه‌اندازی خیلی سریع ایده با وردپرس
 • قالب رسپانسیو
 • اپ اندرویدی
 • ارسال رایگان برای سفارش بالای ۲۰ هزار تومان
 • ارایه تخفیف
 • امکان پرداخت در محل، آنلاین و نقدی

این مقاله را هم مطالعه نمایید: ۱۰ فروشگاه اینترنتی برتر ایران را بشناسید

 

5- سوپر مارکت اینترنتی بیار

 

 

این فروشگاه اینترنتی با رتبه الکسای ۱۴۸۴ ایران و ۶۰۷۴۹ جهان از سال ۱۳۹۴ فعالیت خود را شروع کرده است؛ بیار یک فروشگاه اینترنتی مواد غذایی است که انصافا تعداد کالای موجود آن قابل توجه است و با توجه به دسته بندی بسیار خوبی که در بالای سایت به صورت مگا منو نمایش داده می شود پیدا کردن اقلام مورد نیاز در این سایت خیلی ساده می باشد.

فروشگاه آنلاین بیار در شبکه های اجتماعی خود مسابقات برگزار می کند و سعی در ترغیب مشتریان به خرید مجدد دارد، این فروشگاه اینترنتی از رقبای خود در زمینه تولید اپلیکیشن موبایل جلوتر است و در پایین سایت پیشنهاد دانلود هر دو نسخه اپ خود برای اندروید و آی او اس را به کاربران می دهند.

همان طور که در سایت می‌بینید، در اصل یک MarketPlace برای سوپر مارکت ها است؛ در سایت خود برای سوپر مارکت‌های دیگر نیز جهت ثبت‌نام فراخوان داده است. این موضوع را مهمترین تفاوت آن با روکولند که دارای انبار اختصاصی است دانست. در سایر کشورهای موفق دنیا MarketPlace های بسیاری بهتر از سایر فروشگاه‌های اینترنتی فعالیت می‌کنند.

مزیت‌های سوپر مارکت بیار

 • نمایش دسته‌بندی محصولات در هدر سایت
 • بازارچه خیریه در جهت کمک به بیمارهای ام اسی
 • فعالیت در شبکه‌های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام
 • بخش پت فوت غذای حیوانات خانگی
 • سبد خرید جذاب
 • مارکت پلیس بودن بیار
 • انتخاب نزدیکترین سوپرمارکت روی نقشه و نمایش موجودی‌های آن سوپرمارکت
 • اپ اندرویدی و آیفون
 • مناطق تحت پوشش در این بخش: تهران، مشهد، سمنان و خرم آباد
 • حداقل سفارش ۲۰ هزار تومان
 • امکان معرفی بسیار ساده سوپرمارکت خودتان به صورت آنلاین
 • ثبت‌نام مشتریان چندین فیلد
 • میوه، سبزی، آجیل و خشکبار
 • دریافت ای‌نماد

 

این مقاله را حتما بخوانید : طراحی سایت حرفه‌ای با وردپرس ممکن است!؟

 

6- سوپر مارکت اینترنتی شهروند

 

10 سوپر مارکت اینترنتی برتر در تهران و ایران

 

این سوپرمارکت دیجیتالی هم با رتبه‌ی الکسای ۱۱۷۳ ایران و ۴۹۷۶۰ دنیا به صورت گسترده‌ای در سال قبل به تبلیغات آنلاین پرداخت. خصوصا در کانال‌های تلگرامی پربازدید مثل خبر فوری که باعث افزایش تعداد اعضای کانال خود کرد. همان‌طور که می‌دانید در هر منطقه تهران شعبه فیزیکی هم دارد.

فروشگاه اینترنتی شهروند در راستای تسهیل امر خرید اینترنتی و خرید تلفنی برای تمامی شهروندان و در جهت کاهش سفرهای درون شهری و در نهایت کاهش ترافیک و آلودگی هوای شهر در سال ۱۳۹۰ شروع به فعالیت نمود.

فروشگاه مجازی شهروند با پشتوانه مجموعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای شهروند توانست با خدمات رسانی سریع و همچنین ارائه تنوع بالایی از بارکدهای کالایی در مدت زمان کوتاهی جایگاه ویژه ای در میان شهروندان در زمینه فروش اینترنتی به دست آورد. در سال ۱۳۹۴ فروشگاه مجازی شهروند اقدام به تقویت گسترده زیرساخت و اتخاذ استراتژی های نوین در زمینه فروش اینترنتی نمود.

از آن جمله میتوان به طراحی سایت جدید و پیاده سازی اپلیکیشن موبایل اشاره نمود. همچنین در راستای کاهش زمان ارسال و خدمات دهی بهتر به مشتریان، ناوگان حمل و نقل خود را نوسازی و تقویت نمود. به عنوان خدمات فروشگاه اینترنتی شهروند میتوان به برگزاری جشنواره‌های فروش، ارائه تخفیفات خاص و همچنین ارسال رایگان کالا برای خریدهای بیش از پنجاه هزار تومان اشاره نمود.

مزایای بخش سوپرمارکت شهروند

 • وبلاگ آموزشی
 • امکان مرجوع کردن کالا
 • تنوع مختلفی از محصولات
 • تبلیغات گسترده در کانال‌های تلگرامی و سایر رسانه‌های تبلیغاتی
 • شماره پشتیبانی ۴ رقمی
 • نمایش طی کردن مراحل خرید برای کاربران در ۵ مرحله
 • امکان نمایش کالاهای موجود
 • تخفیف‌های شهروندی با انتخاب یک دسته‌بندی

 

این مقاله را هم بخوانید: بانک اطلاعاتی مشتریان را حرفه‌ای راه‌اندازی کنید!

 

7- سوپر مارکت اینترنتی هایپریک

 

هایپریک با رتبه الکسای ۶۳۰۶ در ایران و ۱۹۲۶۳۹ در جهان توسط شرکت همکاران ایده پرداز یکتا راه‌اندازی شده است.

 • اپلکیشن اندرویدی و آیفون
 • دریافت اینماد
 • مارکت پلیس
 • شماره تماس پشتیبانی ۵ رقمی
 • راهنمای کامل برای مشتریان و فروشندگان
 • عضویت ساده
 • بخش سوالات متداول
 • درباره ما کامل نمی‌باشد
 • بخش قوانین و مقرارت
 • پرداخت آنلاین، نقدی و کارت در محل تحویل
 • کمپین جالب تلگرامی و اینستاگرامی
 • نمایش محصول‌های پرفروش

 

این مقاله را هم مطالعه نمایید: ۱۰ هاست سریع وردپرس برتر ایرانی که حتما هر وبمستری باید آن را بشناسد!

 

8- سوپر مارکت اینترنتی بسکتیک

 

 

 

مزایای سوپرمارکت دیجیتالی بسکتیک

 • ضمانت اصل کالا
 • امکان پرداخت آنلاین و در محل
 • اپلیکیشن اندرویدی و آیفون
 • تحویل در کمتر از ۲ ساعت
 • فعالیت در شبکه‌های اجتماعی
 • پاسخ سوالات متداول
 • قوانین و مقررات
 • تعیین منطقه در قسمت بالایی
 • ۱۰ هزار تومان تخفیف خرید
 • نمایش دسته‌بندی کالا در بالا
 • ثبت‌نام خیلی ساده فقط با شماره تلفن همراه به صورت پاپ آپ
 • ورود به صورت پاپ آپ
 • ساعت کار از ۸ صبح تا ۲۳ شب

 

9- سوپر مارکت اینترنتی رادیکالا

 

 

سوپرمارکت دیجیتالی رادیکالا رتبه ۹۶۸۵ ایران و ۵۴۱۸۲۶ جهان را دارد.

مزایا سوپرمارکت آنلاین رادیکالا 

 • فرآیند ثبت‌نام طولانی
 • پرداخت مهمان
 • وبلاگ آموزشی
 • نمایش محصولات جدید در تب جداگانه
 • نمایش دسته‌بندی‌های مختلف
 • پیشنهاد ویژه
 • امکان مقایسه محصولات
 • آخرین محصولاتی که در سایت مشاهده کردید
 • برگه‌هایی شرایط استفاده، حریم خصوصی، درباره، شکایات
 • علاقمندی‌ها
 • ای‌نماد

 

این مقاله را هم مطالعه نمایید: مارکت پلیس(marketplace) چیست؟

 

10- سوپر مارکت اینترنتی اُکالا

 

10 سوپر مارکت اینترنتی برتر در تهران و ایران

 

فروشگاه اینترنتی اُکالا با رتبه‌ی الکسای ۲۹۲۱ در ایران و ۹۴۰۱۳ در جهان متعلق به مجموعه شرکت‌ افق کوروش است. به منظور تسهیل امر خرید برای شهروندان، صرفه جویی در زمان و در نهایت کاهش حمل و نقل های درون شهری، با ارائه کالاهایی با کیفیت بالا و همچنین قیمتی کاملا مناسب و رقابتی در سال ۱۳۹۶ شروع به فعالیت نمود.

 • تعیین موقعیت مکانی روی نقشه
 • نمایش میزان تخفیف در سبد خرید
 • اپلیکیشن اندرویدی و آیفون
 • تخفیف بیشتر تا ۵۰ درصد
 • تحویل رایگان برای سفارش بالای ۵۰ هزار تومان
 • تحویل در کمتر از دو ساعت
 • مرجوعی کالا تا ۷۲ ساعت
 • رویه‌های بازگردانی کالا
 • متعلق به شرکت افق کوروش
 • نمایندگی فرانچایز تقریبا در تمامی استان‌ها

 

اگر در تصمیم خود برای راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی جدی و مصمم هستید حتمن توصیه می‌کنم؛ که در دوره وبمستران آینده به صورت رایگان شرکت نمایید.

 

طراحی فروشگاه اینترنتی در دوره وبمستران آینده

 

سخن پایانی

اما دو مزیت رقابتی دیگر در راه‌اندازی سوپر مارکت اینترنتی این هست:

 • بعد از این که محل کار را مشتری ترک می‌کند، لیست اقلام خود را به طور خودکار بر اساس خرید ماه‌های قبلی به فاکتور خرید اضافه می‌کند. بعد از این که لیست اقلام را می‌توانید ویرایش کنید و کالاهای دیگری را حذف یا اضافه می‌کنید. بعد از تایید سفارش پول به طور خودکار از حساب تون کسر شود، نزدیک منزل‌ شخصی خود می‌رسد، آن را از سوپرمارکت محل آماده دریافت نمایید.
 • مزیت بعدی در سوپر مارکت اینترنتی این است که قبل از این که وارد یک هایپر استار بزرگ شود. لیست اقلام خود را توسط اپلیکیشن ارسال نمایید. به محض این که به هایپر استار رسیدید، بدون کمترین اتلاف وقت و ایستادن در صف خرید برای تسویه حساب ، کالاهای خود را طبق سفارش آنلاین تحویل بگیرید و از اپلیکیشن موبایل آن را پرداخت کرده و خارج شود.

باز هم تشکر می‌کنم از شما مدیر آینده عزیز به خاطر این که وقت می‌گذارید. مقاله‌های ما را که حاصل تجربیاتم در خصوص کسب و کار اینترنتی است را مطالعه می‌نمایید. مسلما درج نظرات ارزشمندتان در این خصوص قوت قلبی خواهد بود تا بتوانیم کیفیت مقالات منتشر شده را بالا ببریم. اگر سوال یا مورد خاصی بود حتمن در زیر همین مقاله درج کنید تا در کمترین زمان ممکن به آن پاسخ داده شود.

در پایان هم توصیه می‌کنم که تجربیات میم مارکت را هم در خصوص سوپرمارکت را دانلود کنید.

دانلود گفتگوی علی مداحی مدیر میم مارکت

۱۶ دیدگاه برای “۱۰ سوپرمارکت اینترنتی برتر تهران و ایران برای طراحی سوپرمارکت آنلاین

 1. آریا گفته:

  من خودم از فروشگاه ۰۲۱۰۲۱ خرید کردم خیلی خدمات و برخوردشون خوبه فقط هزینه های ارسالشون یکمی بالاس

 2. عماد نوروزی گفته:

  مطالب خوب بود .
  من چند باری از اکالا حرید کردم انصافا قیمتاش خوبه به موقه هم سفارشو تحویل گرفتم

 3. مهدی مرادی گفته:

  ممنون از مطلبتون، من از بیار واقعا ناراضی ناراضی هستم، بدترین سایت در خرید است، یعنی اگر امکان حذف اکانت را داشت ده بار خودمو حذف می کردم. طراحی ضعیف، پاسخگویی افتضاح، خدمات بد بد اما از اوکالا و شهروند و دیجی کالا همیشه خرید کردم و راضی راضی هستم

 4. مریم گفته:

  من از تزول خرید کردم واقعا راضی بودم عجله داشتم و خریدمو خیلی زودتر از اونچه فک میکردم به دستم رسوند.. سایتشم که محیط زیبا و راحتی داره. اپ هم داره
  دیگه بیشتر از این راحتی ها چی میخوایم؟؟!!

 5. علی مردانی گفته:

  من از بسکتیک خرید کردم، جدا از قیمت های مناسب، تنوع کالاهاش خیلی زیاد بود، چیزهایی که خیلی جاها پیدا نکردم رو از بسکتیک راحت خریدم و ۱ ساعته سفارشم رو تحویل گرفتم.

 6. علی نیک اندیش گفته:

  بهترین سوپر مارکت انلاین فن آسان هستش
  سایتش عالیه، اپلیکیشن اش هم خیلی خوبه

  تنوع کالا اش هم خوبه ولی محدودیت تعداد خریدش اذیت میکنه

 7. أمين محمدي گفته:

  من مشتری همیشگی فروشگاه اینترنتی اکالا هستم کیفیت کالاهایش و تخفیفاتش واقعا راضی کننده است

 8. پروین جعفری گفته:

  من چندباری از اکالا خرید کردم برای من که تاریخ انقضای محصولات خیلی خیلی مهمه واقعا از اکالا راضی بودم چون همیشه گوشت و مرغ رو به تاریخ روز برام ارسال کردند.

 9. شایان گفته:

  من از سایت سوپرمارکت ۰۲۱۰۲۱ خرید کردم و خیلی راضی بودم . تنوع اجناسش بالاست و یه سری چیزایی رو داره که هیچ جا پیدا نکردم !

 10. شایان گفته:

  من از تزول خرید کردم جالب بود نیم ساعته اومد جالب تر از همه این بود که دیدم از سوپری خودمون اورد / داریم ب کجا میریم

 11. ماهان بهرامی گفته:

  مطلب بسیار مفید و جامعی ارائه کردید سپاس من خودم چند بار از فینال و ۰۲۱ خرید کردم و هردوتاشون خوب بودن اما فقط مسئله ای که هست اینه که قدرت خرید مردم پایین اومده و مثلا بنده اگر ۴ تا چیز اضافه میخریدم الان دیگه مجبورم صرفه جویی کنم و این احتمالا روی بازار هم تاثیر میذاره !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *