مترجمی حرفه‌ای به زبان‌های مختلف جزو شغل‌های پرمخاطبی است؛ که می‌تواند برای مترجمین درآمد قابل توجهی را ایجاد نماید. اما برای اینکه بتوانید از این پتانسیل درآمد از طریق اینترنت کامل آشنا بشوید؛ نیازمند شناخت بیشتر این حرفه هستید. مسلما شما در این حرفه باید به اندازه کافی تبحر داشته باشید، تا کارهای بیشتر و با کیفیتی را ارایه دهید. اما روند حرکت در اینترنت برای درآمدزایی مقوله‌ای است نیاز به بررسی بیشتر دارد.

ما در این مقاله فقط قصد ارایه راهکار بازاریابی خدمات مبتنی بر شخص هستیم. بنابراین پیش‌فرض ما این هست که شما به یک زبان از ۳۷ زبان مختلف در دنیا مسلط هستید. اما با چه راهکارهایی می‌توانید به موفقیت بیشتری در این حرفه برسید؛ آن‌ها را در ادامه با همدیگر مرور خواهیم کرد.

گام اول : بررسی بازار کار ترجمه در یک حیطه مشخص

ممکن است فکر کنید که اگر در فیلدهای مختلفی به ارایه کار ترجمه بپردازم، می‌توانم موفقیت بیشتری کسب کنم. اما به شخص با این موضوع کاملا مخالفم. به جرات می‌توانم بگویم که چشم‌انداز شما برای کسب موفقیت‌های بیشتر کاملا الزامی است. افرادی که قصد دارند به صورت کاملا حرفه‌ای از طریق اینترنت کسب درآمد کنند. حتما باید یک موضوع پر مخاطب را شناسایی و در آن به یک مترجم کاملا مسلط تبدیل شوند.

اما چطور به فیلد مناسب برای مترجمی حرفه‌ای دست یابیم؟

شما در کمترین زمان می‌توانید به این گزینه کاملا اشراف پیدا کنید. مسلما در هر کسب و کاری شما با دو چشم‌انداز همیشه روبرو هستید. حرفه‌تان را بعد از مدتی می‌خواهید رشد و توسعه دهید؛ که باید به دارالترجمه رسمی تبدیل شدن باشد. یا بخواهید که همیشه به ادازه توان شخصی خودتان گام بردارید و تنهایی به این روند ادامه بدهید. هر کدام از این چشم‌انداز را باید در ابتدای مسیر انتخاب نمایید. تا زمان و فرصت را برای افزایش بازدهی و رشد را از دست ندهید.

بعد از آن باید سایت‌هایی که کتاب ترجمه و منتشر می‌کنند را پیدا کنید. با مشاوره گرفتن از برخی ناشرها که حداقل ۵ نفر مصاحبه کنید و نظرشان را بشنوید. اما چیزی که گزینه تعیین کننده‌ای هست، سایت‌های فروش کتاب، مثل فیدیبو و کتابراه هست. ببینید بیشتر کتابها در چه دسته‌بندی قرار گرفتند.

گام دوم: بررسی انواع روش‌های درآمدزایی با مترجمی حرفه‌ای

در این مرحله شما باید با استفاده از سایت‌هایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند. حداقل ۵ سایت برتر در این حوزه را کامل بررسی نمایید. این داده‌ها و اطلاعات کمک شایانی در موفقیت شما خواهند داشت. چرا که با قبول این حرفه دیگر قدم در تاریکی نمی‌گذارید. از همان ابتدا هدف اصلی خود را تعیین و در همان مسیر قدم بر‌می‌دارید.

برخی از این سایت‌ها:

البته ما هیچ اطلاعاتی در مورد فعالیت این نوع وب‌سایت‌ها نداریم. خودتان حتما از دوستانی که در این مسیر تجربیاتی دارند جویا شوید. در این وب‌سایت‌ها می‌توانید به عنوان مترجم فعالیت نمایید. حتما بهترین گزینه‌ها را بررسی و در نهایت انتخاب نمایید؛ اما بیشتر از ۲ گزینه را انتخاب ننمایید.

گام سوم: شروع درآمد از مترجمی حرفه‌ای

مسلما اگر نمونه کار آنلاین حداقل ۵ تا ۱۰ پروژه را دارید؛ خوب شما باید برید سراغ تعیین قیمت مناسب که به ازای هر سطح چقدر یک پروژه ارزش خواهد داشت. اما اگر تازه‌کار هستید در یک از سایت‌های فریلنسری مثل پونیشا حتما عضو شوید. بعد از تکمیل پروفایل و مشخص نمودن فیلد تخصصی خودتان حتما هر روز به این سایت‌ها مراجعه نمایید. تا پروژه‌ای که توسط کارفرمایان مختلف تعریف می‌شود، درخواست دهید.

در شروع به قیمت زیاد اهمیت ندهید، تا می‌توانید تعداد پروژه‌های انجام شده خودتان را به ۱۰ نمونه کار برسانید. حتما بعد از قبول پروژه قیمت اصلی آن را به مخاطب اعلام نمایید. با استفاده از سایت‌هایی که در بالا به آن اشاره نمودم، تعیین قیمت کنید. اما به کارفرما اعلام نمایید که من با بهترین کیفیت این کار را برای شما ترجمه خواهم کرد. ولی لطفا بیایید در مورد نحوه تحویل پروژه من نظر بدهید.

معمولا ما افراد راحت‌طلبی هستیم، شما از قبل می‌توانید ۱۰ تا مطلب مختلف را خودتان از قبل بنویسید. البته بزرگنمایی را با ارایه مزیت‌های ترجمه خودتان بنویسید. برای کارفرما بفرستید تا به راحتی آن‌ها دیگه برای نوشتن نظر زمان نگذارند. البته اول حتما بپرسید اگر فرصت کافی ندارید من می‌توانم یک متنی را برای‌تان آماده کنم، بفرستم فقط شما بعد اعمال نظر خودتان آن را به عنوان نظر ارسال کنید.

حتما این مقاله را بخوانید: فریلنسر کیست؟ چگونه می‌توان آن را به درآمد میلیونی رساند؟

گام چهارم: افزایش چند برابری درآمد با داشتن وب‌سایت

از همان ابتدا برای اینکه به کارفرما نشان دهید، که شما در کارتان بسیار جدی هستید. حتما باید به فکر داشتن وب‌سایت و نوشتن مطالب مورد علاقه خودتان در آن حوزه بپردازید. نمونه‌کارها، مشتریان‌تان را همراه با درباره ما، تماس با ما منتشر نمایید. چون به برندسازی شخصی هم برای افزایش درآمد خودتان و وفاداری مشتریان نسبت به خدمت شما توجه نمایید.  همیشه باید خودتان به حرفه و صنفی که در آن فعالیت می‌کنید اهمیت دهید.

حتما این مقاله را بخوانید: مزایای داشتن وب سایت برای کسب و کار اینترنتی چیست؟

از شما دوست عزیز به خاطر مطالعه کامل مقاله تشکر می‌نماییم. با درج نظرات، پیشنهادات ارزشمندتان ما را در دستیابی به ارایه بهترین خدمات یاری رسانید.

برای این موضوع دوره بی‌نظیر و ارزشمند وبمستران آینده را طراحی کردیم که شما به تنهایی علاوه بر راه‌اندازی سایت، تولید محتوا، سئو، اینستاگرام مارکتینگ و کمپین تبلیغاتی را یاد خواهید گرفت. البته باید به اندازه کافی جهت آموزش و یادگیری زمان صرف کنید. با تصمیم جدید در این دوره شرکت نمایید.

طراحی فروشگاه اینترنتی در دوره وبمستران آینده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *