اولین سوالی که ما در هنگام آشنایی با کسب و کار‌های دیجیتالی مطرح می‌کنیم اینها هستش:

 • چگونه وب سایت طراحی کنیم؟
 • چگونه سایت بسازیم؟
 • چگونه سایت طراحی کنیم؟
 • چگونه سایت رایگان بسازیم؟
 • چگونه سایت درست کنیم؟
 • چگونه در گوگل سایت بسازیم؟
 • چگونه یک سایت طراحی کنیم؟

اگر شما دوست عزیز به دنبال پاسخ چنین سوال‌هایی هستید؛ حتما مقاله را کامل بخوانید در پایان هم یک سورپرایز برای شما دارم. ما برای اینکه یتوانیم با رشد بیشتری محصول و خدمت خودمان را ارایه دهیم. نیاز به ساخت وب سایت داریم. پس برای ساخت یک کسب و کار اینترنتی شما در ابتدا فقط به یکی از روش‌های زیر که در پایین اشاره خواهم کرد، سایت را باید راه‌اندازی کنید.

شاید شما هم چنین دغدغه‌هایی داشته باشید که چگونه سایت خودمان را طراحی کنیم؟

 • باید زبان برنامه‌نویسی و کدنویسی را قبل از آن یاد بگیرم!
 • هزینه طراحی و راه‌اندازی سایت زیاد هست!
 • بودجه کمی دارم و می‌ترسم که نتوانم سایت خودم را راه‌اندازی نمایم!
 • به شرکت‌ها و افراد نمی‌شود اعتماد کرد!
 • نمی‌دانم که کدام یک از این وب‌سایت‌ها راست می‌گویند!
 • واقعا کسب و کار اینترنتی دقیقا چی هست؟
 • آیا واقعا راهی است که خیلی ساده بشود، سایت خودمان را راه‌اندازی کنیم؟

 

چگونه سایت طراحی کنیم؟

شما هم اگر چنین دغدغه‌هایی دارید؛ حتما توصیه می‌کنم با دقت این مقاله را چندین بار بخوانید. ببینید برای هر کاری که ما انجام می‌دهیم یک سری پیش‌نیازهایی را باید آماده کنیم! مثلا برای داشتن سایت باید بدانیم که دامنه و هاست چی هست تا بتوانیم سایت خود را طراحی کنیم!

قبل از اینکه بخواهید سایتی را طراحی کنید باید دامنه و هاست را تهیه کنید! نگرانش نباشید در است مدیر آینده ما شما را با همه این موارد آشنا خواهیم کرد. به عنوان مثال به آدرس سایت مدیر آینده دقت نمایید:

modireayandeh.com

در این مثال به modireayandeh نام دامنه و com پسوند دامنه گفته می‌شود. اما هاست دقیقا چی هستش؟

این متن و عکس‌هایی که در اینجا می‌بینید، در روی یک کامپیوتر که همیشه به اینترنت وصل است؛ ذخیره می‌شود. پس ما برای اینکه بتوانیم فایل‌های متنی، عکس، صوت، ویدیو و محتوای سایت را ذخیره کنیم؛ به هاست نیاز خواهیم داشت. اما نگران ثبت نام و خریدش نباشید که همه را به شما آموزش خواهیم داد. هزینه ثبت دامنه برای یکسال ir ، ۷ هزار تومان و com 124 هزار تومان است. اما برای خرید هاست شما می‌توانید با مبلغ ماهیانه ۱۴ هزار تومان تا ۵۰ هزار تومان اجاره کنید. یکی از بهترین شرکت‌ها در این حوزه ایران سرور است که حتما توصیه می‌کنم از آنها ایتفاده نمایید.

 

اما در ادامه ببینیم که چطوری می‌توانیم سایت خود را آماده کنیم. به یکی از ۵ روش زیر سایت خود را طراحی کنید. هر یک از این روش‌ها به شما کمک می‌کند که است‌تان را راه‌اندازی کنید.

۱- ساخت سایت با برون‌سپاری آن به شرکت‌های طراحی سایت

اولین گزینه‌ای که شما پیش‌رو دارید، طراحی سایت توسط شرکت‌های قوی در این زمینه است. مسلما این شرکت‌ها به دلیل اینکه هر بخش از کدنویسی، گرافیک، تجربه کاری، سیستم سخت‌افزاری و پشتیبانی توسط کارمندان آن‌ها انجام می‌شود. بالطبع هزینه‌های زیادی را باید به صورت ماهیانه بپردازند. اما خیلی از این شرکت‌ها شما را در این مسیر با استفاده از تجربیات خودشان هدایت خواهد نمود.

اما انعطاف‌پذیری این شرکت‌ها به دلیل پذیرش پروژه‌های مختلف خیلی سخت است. چرا که ممکن است برای یک تغییر کوچک در وب‌سایت شما حداقل ۴ تا ۷ روز منتظر باشید. اگر ایده‌های شما متوسط به بالا است و توان مالی خوبی دارید. حتما توصیه می‌کنم از خدمات بهترین شرکت طراحی سایت استفاده نمایید. البته چنین شرکت‌هایی می‌توانند سایت‌های کاملا اختصاصی برای شما کد بزنند و طراحی کنند.

همیشه با توجه به بودجه خودتان می‌توانید سایت را راه‌اندازی نمایید. اولین گام این هست که چه تصمیمی برای ساخت سایت دارید. که تعیین این گام اول شما را سریعتر از آنچه که فکر می‌کنید به هدف‌تان می‌رساند.

 

 

2- ساخت سایت با کمک فریلنسرهای طراحی سایت

یکی دیگر از روش‌هایی که شما می‌توانید سایت خودتان را طراحی نمایید. برون‌سپاری ساخت سایت به افرادی است که در این زمینه ماهر هستند. البته چون این افراد هزینه‌های اجاره، بیمه و مالیات نمی‌دهند. بالطبع با هزینه‌های کمتری می‌توانند وب سایت را برای شما بسازند. پس در پاسخ به این سوال که چگونه است را طراحی کنیم؟ دو روش را تا اینجا بررسی کردیم.

البته نمی‌توانید انتظار رعایت تمامی استانداردهای وب از سوی فریلنسرها باشید. با مبلغی بین ۱۰۰ تا یک میلیون تومان شما می‌توانید سایت را به این افراد واگذار کنید. بنابراین شما نسبت به گزینه یک هزینه کمتری خواهید رداخت. اما در این حالت با استفاده از سایت سازهای رایگان آن را برای شما آماده می‌کنند. پس با توجه به عملکرد آن فرد می‌توانید این گزینه‌ها را انتخاب نمایید.

 

3- طراحی سایت با استفاده از سایت‌سازهای ایرانی 

یک سری از شرکت‌ها در ایران هستند که هاست را خودشان تهیه می‌کنند. یک برنامه سایت ساز که خودشان آن را می‌سازند؛ روی آن نصب می‌کنند شما با پرداخت هزینه سالیانه از سرویس و خدمات این سایت‌ها استفاده می‌کنید. اگر تصمیم‌تان جدی هست، حتما توصیه می‌کنم از ان‌ها استفاده نکنید. اما برای یک بازه کوتاه سه ماهه و نهایت یک ساله می‌خواهید محصول و خدمتی را ارایه بدهید.

این نوع سایت‌سازهای ایرانی خیلی به شما می‌توانند کمک نمایند. اگر نیاز به فروشگاه اینترنتی هم داشته باشید، از این‌ها می‌توانید سرویس بگیرید. معمولا هزینه سالیانه ۶۰۰ تا یک ملیون تومان برای یک سال خوب هست. بیشتر از این مبلغ باید برید خودتان سایتی را راه‌اندازی نمایید که در گزینه چهارم به آن اشاره خواهم نمود.

یکی از سایت‌سازهایی که توانسته است در این زمینه فعالیت خوبی را انجام دهد، کاموا هست. البته خود شما باید همه این ها را بسته به پلنی و نیازی که دارید از میان ۱۰ فروشگاه‌ساز و سایت ساز انتخاب نمایید.

 

4- استفاده از سرویس وبلاگ‌های کاملا رایگان

اگر شما یک کسب و کار اینترنتی جدی را دنبال نمی‌کنید؛ توصیه می‌کنم فقط با خرید دامنه و اجاره یکساله آن چنین وبلاگی را ایجاد نمایید. در این حالت شما فقط دامنه خودتان را به این وبلاگ‌ها وصل می‌کنید. دیگری نیاز به خرید هاست ندازید. با استفاده از آن می‌توانید حتی فروش محصولات آموزشی را داشته باشید. البته لینک دانلود محصولات را پس از پرداخت به ایمیل افراد ارسال نمایید.

پس شما در این حالت هیچ هزینه ای به جز هزینه دامنه که بین ۷ تا ۱۱۴ هزار تومان است را می‌پردازید. می‌بینید که بسته به نیازتان و قصدتان می‌توانید به راحتی سایت طراحی کنید. بنابراین اگر مبتدی هستید، از وبلاگ شروع کنید. بعد از مدتی که دیدید می‌توانید یک سایت را با آموزش‌های مدیر آینده مدیریت کنید. حتما باید به فکر راه‌اندازی اصولی سایت با هزینه کمتر باشید.

۵- طراحی سایت با استفاده از CMS یا سیستم مدیریت محتوا

شما با نصب سایت‌ساز یا فروشگاه‌ساز رایگان می‌توانید به راحتی وب سایت خودتان را طراحی کنید. به این نوع سایت سازها سیستم مدیریت محتوا یا CMS گفته می‌شود. پکیج اصلی این سیستم‌های مدیریت محتوا کاملا رایگان هست، در ضمن از هسته پردازشی قدرتمند با امنیت بالا برخوردارند.

سیستم‌های مدیریت محتوا توسط توسعه‌دهندگان و برنامه‌نویس‌های حرفه‌ای توسعه داده می‌شود. در طول یک سال بارها هسته آن‌ها به روز رسانی می‌شود. شما فقط لازم هست جهت افزایش امکانات آن از افزونه‌ها استفاده نمایید. همچنین برای داشتن ظاهر سایت مناسب از قالب و تم‌های اماده و اختصاصی می‌توانید استفاده کنید.

 

چگونه وب سایت را طراحی کنیم

 

از جمله این نوع سیستم‌های مدیریت محتوا می‌توان به وردپرس،جوملا،دروپال و مجنتو  اشاره کرد. بیشتر سایت‌ها در ایران و دنیا بر پایه وردپرس طراحی و اماده می‌شوند. به خاطر محبوبیت خاصی که بین بازاریابان اینترنتی دارد، متخصصین زیادی برای توسعه آن وجود دارد.

یکی از مزیت‌های خوبی که می‌توان برای وردپرس می‌توان نام برد که در کمتر از ۵ دقیقه قابل نصب است. بعد از آن فقط کافی است که تم و افزونه‌های مورد نیاز خودتان را نصب نمایید. برای حضور جدی در اینترنت و ساخت سریع سایت می‌توانید از این روش ۵ استفاده نمایید.

اگر فرصتی کافی دارید حتما توصیه می‌کنم در دوره وبمستران آینده به صورت رایگان شرکت نمایید. این دوره فرصت ارزشمندی است که تنها شما را صاحب وب‌سایت می‌کند بلکه دیجیتال مارکتینگ را هم به شما آموزش می‌دهد که شما بتوانید محصول و خدمت خود را به صورت انلاین به فروش برسانید. در شش جلسه توانایی‌های لازم را خواهید یافت که چگونه می‌توان یک کسب و کار اینترنتی را ساخت و به درآمد رساند.

 

طراحی فروشگاه اینترنتی در دوره وبمستران آینده

اگر فرصت کافی ندارید، حتما با کارشناسان ما در تیم مدیر آینده از طریق تلگرام و چت باکس ارتباط بگیرید. در سریع‌ترین زمان ممکن با شما تماس می‌گیرند تا نحوه ساخت سایت با وردپرس را با شما هماهنگ نمایند. البته شما بسته به بودجه‌ای که تعیین نمودید، می‌توانید از خدمات اختصاصی‌تر استفاده نمایید.

با اطمینان خاطر به شما اعلام می‌کنم، که شما فقط با کمی همت و تلاش در فراگیری علوم مربوط به سایت پیشقدم شوید. برای تکمیل دانش و اطلاعات خودتان در این حوزه این ۶ جلسه به رایگان بهترین دوره‌ای هست که در ایران و دنیا طراحی شده است. پس این فرصت بی‌نظیر را از دست ندهید، خیلی سریع ثبت‌نام نمایید.

این ۵ روش شما را در ساخت وب‌سایت هدایت می‌کند تا بهترین انتخاب متناسب با توانمندی‌های خودتان انتخاب نمایید. همیشه قبل از انجام هر کاری مخصوصا طراحی سایت انتظارات خودتان را متناسب با نیازتان برآورد نمایید. ممنونم از شما که تا پایان مقاله با من همراه بودید. با درج نظرات ارزشمند خودتان ما را در این مسیر همراهی کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *