توسعه برند شخصی چیست؟

چکیده مقاله: جعفرصادق پیران برندینگ ۱۳۹۵/۱۰/۲۴ بدون دیدگاه 335 بازدید تاریخ به روز رسانی:۱۳۹۷/۰۲/۲۲
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

جعفرصادق پیران برند چیست؟ قبل از مطالعه‏‏‎ی متن لطفا به این موضوع فکر کنید که راننده این ماشین چه خصوصیاتی دارد؟ مرد است یا زن؟ جوان است یا میانسال؟ لباس رسمی می‌پوشد یا بخشی (اسپورت)؟ این جوابها را با سایر افراد نیز چک کنید. حتی احتمالا بتوانید در مورد رنگ و مدل مو، تحصیلات و صفات …

جعفرصادق پیران برند چیست؟

قبل از مطالعه‏‏‎ی متن لطفا به این موضوع فکر کنید که راننده این ماشین چه خصوصیاتی دارد؟ مرد است یا زن؟ جوان است یا میانسال؟ لباس رسمی می‌پوشد یا بخشی (اسپورت)؟

این جوابها را با سایر افراد نیز چک کنید. حتی احتمالا بتوانید در مورد رنگ و مدل مو، تحصیلات و صفات اخلاقی نیز نکاتی را احساس کنید.به علت تبلیغات کم برندهای بین‌المللی در ایران پیدا کردن مثال‌هایی از این دست بسیار سخت است. برای مثال یک آمریکایی می‌تواند چنین تفاوت‌هایی را بین مصرف‌کنندگان کوکاکولا و پپسی به‌طور شفاف بیان کند.در ایران برند تجاری که چنین تاثیر خودخواسته‌ای داشته باشد نمی‌توان یافت. همه ما توصیف مشترکی در مورد رنگ و مدل وسیله نقلیه، پوشش ظاهری و… درباره شخصیت این فرد داریم.برند همه چیز است. یک سمبل، طرح، نام، صدا، لحن، شهرت، احساس، کارکنان، مشتریان و خیلی چیزهای بیشتر از این است که باعث تمایز یکی
 از دیگری می‌شود. در این مورد حتی مخاطبان نیز قسمتی از برند محسوب می‌شوند. برندینگ در سطح کسب‌وکار متداول است اما امروزه برندینگ در سطح شخصی نیز به همان اندازه مهم شده است.

چرا باید برند شخصی خود را بسازید؟

ساخت یک برند شخصی مخصوص به خود فرصت‌های کاری جدیدی را ایجاد می‌کند که می‌تواند شما را به سوی چیزهای جدید رهنمون سازد: یک کار بهتر، مشتریان و ارتباطات بهتر برای شرکت، شناخته‌شده‌تر شدن در صنعت و خیلی بیشتر از اینها.این مقاله نخستین بخش از یک مجموعه سریالی است که در تلاش است راهنمایی برای توسعه برند شخصی افراد، به‌خصوص مدیران و کارآفرینان ارائه دهد. برای مطالعه بخش‌های آتی با این صفحه همراه شوید. باید گفت این یک راهنمای پیشرفته برای ساخت و توسعه برند شخصی است که شامل مراحل زیادی برای پوشش تمامی مسائل مربوطه است. اجرای تمامی موارد مطرح شده در این راهنما برای همه ضروری نیست پس اگر متوجه موردی شدید که با چشم‌انداز شما همخوانی ندارد راحت از آن بگذرید.

بخش اول: چگونه به چشم‌انداز برند شخصی خود دست یابید

برای شروع یک کسب‌وکار نیاز به درک چشم‌انداز و و ماموریت محوری تجارت خود نیاز دارید. به تبع آن ساخت برند شخصی نیز با ساختن چشم‌انداز شخصی شروع می‌شود. تنها قادرید مشخص کنید زندگی شما چگونه قرار است معنا پیدا کند. مطمئنا نمی‌توانید تمامی جنبه‌های زندگی خود را کنترل کنید، اما می‌توانید با در نظرگرفتن یک چشم‌انداز بلندمدت مسیر و سنجه‌ای برای رسیدن به آن ایجاد کنید.
چشم‌انداز زندگی شما باید مشخص کند شما خود را در ۱۰، ۲۰ و حتی ۵۰ سال آینده چگونه تصور می‌‌کنید. در کشف این چشم‌انداز باید المان‌های انرژی‌بخش شخصی شما مثل خانواده، دوستان، شغل و چیزهایی از این دست را نیز در نظر بگیرید.

بخش دوم: چگونه مخاطب مورد نظر خود را شناسایی کنید

درست زمانی که شما به چشم‌انداز و انتظار از زندگی خود دست یابید نوبت به این می‌رسد که مخاطبان هدف خود را شناسایی کنید. اغلب ما در جست‌وجوی فروش چیزی به افرادی هستیم. اگر در جست‌وجوی شغل باشیم در تلاشیم خدمات خود را به کارفرما بفروشیم و اگر مشغول تاسیس شرکت خود هستیم می‌کوشیم خود را برای فروش به مشتریان و همکاران آماده کنیم.اما مخاطبان هدف شما چیزی فراتر از تنها کارفرما، مشتری، همکار و… است. آنها شبکه ارتباطی شما را شکل می‌دهند که یکی از تاثیرگذارترین دارایی‌های شما محسوب می‌شود. در این بخش، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه مخاطب هدف خود را شناسایی کنید. شناسایی دقیق مخاطب راه را برای رساندن پیام اختصاصی برند شما بسیار هموارتر خواهد کرد.

بخش سوم: چگونه دارایی‌های آنلاین و آفلاین برای خود بسازید.

همواره باید به تعدادی از دارایی‌ها توجه ویژه‌ای داشت. شما باید از یک نام دامنه و وب‌سایت شخصی مطمئن و قابل اتکا بهره‌مند باشید و نیز نسبت به امنیت اکانت‌های شبکه‌های اجتماعی و مطالب منتشر شده در آنها اطمینان خاطر داشته باشید. در این بخش به ‌مهم‌ترین‌ دارایی‌های آنلاین و آفلاین برای ساخت برند شخصی اشاره خواهیم کرد و قدم به قدم شما را راهنمایی خواهیم کرد برای ساختن و امن کردن هر کدام از این دنیاهای حقیقی و مجازی.

بخش چهارم: چگونه برند خود را در زمان درست به مخاطب برسانید

وقتی در حال توسعه برند شخصی خود هستید بسیار سخت است که بتوانید توجه مخاطب موردنیاز خود را جلب کنید. بنابراین بسیار ضروری است که در فضاهایی قرار بگیرید که مخاطبان هدف شما در آن وقت می‌گذرانند.در این بخش، تشریح خواهیم کرد چگونه با استفاده از انواع رسانه‌ها، تبلیغات و استراتژی‌ها احتمال دیده‌شدن خود را افزایش دهید. رعایت این مراحل شما را برای ساخت محتوای جذاب برای مخاطب هدف یاری می‌رساند و اعتبار لازم را ایجاد می‌‌کند. 
بخش پنجم: چگونه پوشش خبری رایگان داشته باشید
یکی از بهترین راه‌های شناخته‌تر شدن استفاده از پوشش خبری رایگان است. راه‌ها و ابزارهای زیادی برای برقراری ارتباط با روزنامه‌نگاران، وبلاگ‌نویسان و سردبیران نشریات مختلف موجود است. ساخت این روابط و درک نیاز واقعی مطبوعات به شما قدرت رسیدن به پوشش خبری رایگان را می‌دهد.

بخش ششم: چگونه با منتورها ارتباط برقرار کنید

یکی از کلیدهای موفقیت داشتن عطش دانستن است. حتی باهوش‌ترین افراد نیز می‌توانند در بعضی جنبه‌های زندگی باهوش‌تر و تواناتر شوند. منتورها دارایی‌های بزرگی برای افرادی که در تلاش‌اند برند شخصی خود را ایجاد کنند محسوب می‌‌شوند. شما می‌توانید از موفقیت آنها درس بگیرید، از چشم‌انداز آنان به دنیا بنگرید و با استفاده از استراتژی‌های آنان برند شخصی خود را ایجاد کنید.در این بخش، خواهیم گفت چطور منتورهای خوبی پیدا کنید. چطور به آنان نزدیک شوید تا آنها شما را برای رسیدن به برند خود یاری دهند.

بخش هفتم: چگونه برند خود را پایش کنید

از اولین لحظه‌ای که برند خود را ایجاد می‌کنید و در جهت رشد آن می‌کوشید نیاز است رشد و تاثیر آن را برای اتخاذ تصمیمات جدید پایش کنید. مهم است که نسبت به احساس مخاطبین هدف خود آگاه باشید.در این بخش، ما ابزارهای پایش این آیتم‌ها را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت و به شما نشان خواهیم داد چطور با آنها کار کنید. در نتیجه شما با نحوه تفکر مخاطبان خود در مورد شما آشنا خواهید شد.

بخش هشتم: خودتان باشید به اندازه کافی از دیگران وجود دارد

قسمت انتهایی راهنما را با بخشی مهم در مورد منحصر به فرد بودن به پایان خواهیم رساند. مهم است که از دیگران به خصوص منتورها تاثیر بپذیرید اما مهمتر است که خودتان باشید.در این بخش، شما را برای درک ویژگی‌های بیشتر شخصیتی هدایت خواهیم کرد. متوجه خواهید شد چرا متفاوتید و چگونه این تفاوت را با آغوش باز بپذیرید تا بتوانید دیگران را جذب کنید.
کانال تلگرام مدیر آینده

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، مقاله های زیر را نیز بررسی کرده اند

مارکتینگ و برندینگ تنها راهی که رکود بازار هدف شما را می‌شکند!

۱-امروزه شرکت های بسیاری با مسایل رکود و بحران مالی دست و پنجه نرم می کنند. این بحران هم شرکتهای خدماتی و هم شرکتهای مالی را درگیر کرده است. برای فهم عمیق تر مسئله باید ابتدا مسایل را در سطح جهانی تحلیل کرد، و سپس در سطح ملی تحلیل کرد تا بتوان چاره جویی نمود. …

برندینگ چگونه موفقیت استارت‌ آپ و کسب و کار اینترنتی را افزایش می‌دهد؟

برندینگ بعد از تبدیل ایده به محصول دارای اولویت اجرایی بالایی در استارت آپ و کسب و کار اینترنتی است. انتخاب یک نام تجاری مناسب برای موفقیت کسب و کار امری ضروری و همچنین برای متمایز شدن و تداوم فعالیت آن اجتناب‌ناپذیر است. برند یک شرکت در حقیقت، تصویر و احساسات واقعی شما را به مشتریان‌ …

گفتگو با علی رضایی آشتیانی مدیر بازاریابی دیجی‌ کالا

دیجی‌کالا یکی از موفق‌ترین کسب و کارهای اینترنتی است که در کشورمان فعالیت می‌کند و بیشتر ما از این فروشگاه خرید کرده‌ایم و یا از مطالب آن برای انتخاب گجت‌های الکترونیکی استفاده کرده‌ایم. همین موفقیت دیجی‌کالا بهانه‌ای شد تا با «علی رضایی آشتیانی»، مدیر ارتباطات و بازاریابی دیجی‌کالا در مورد رمز و راز موفقیت این …

چگونه برای پیروزی در رقابت با رقبا یک اسلوگان مناسب خلق کنیم؟

چگونه برای پیروزی در رقابت با رقبا یک اسلوگان مناسب خلق کنیم؟

واژه انگلیسی SLOGAN (شعار) از عبارت slough-gharim ( با تلفظ soloorm) از زبان گالیک اسکاتلندی به معنای battle cry ( نعره هنگام رجز خوانی )گرفته شده است.امروزه در این عصر جدید که با بمباران اطلاعات رسانه های گوناگون و بی شمار مواجه هستیم ,شعارها جذابیت خاصی پیدا نموده اند.

چگونه انتخاب نام تجاری کسب و کار شما را ماندگار می‎سازد؟

چگونه انتخاب نام تجاری کسب و کار شما را ماندگار می‎سازد؟

در کسب کارهای با مدیریت هوشمند انتخاب یک نام‌تجاری مناسب یکی از مهم‌ترین اقدامات در زمان ایده پردازی در خصوص ساخت یک کسب‌وکار فوق العاده است ، حتی برخی شرکت‌های بعد از سال‎ها فعالیت تازه به این نتیجه رسیده‌اند که اسم تجاری انتخاب‌شده برای شرکت و یا برندشان نامناسب است.

چگونه هویت سازمانی مارکتینگ یک شرکت را دگرگون می‎کند!

هویت سازمانی چیست؟ سازمان‎ها سیستم‌های اجتماعی هستند که برای رسیدن به هدف‎های معین ایجاد می‌شوند. آن‎ها شامل عناصری هستند که به صورت یک پیکر واحد شکل داده شده اند. همان‌گونه که در تعریف بالا بیان شد، ساختار به گونه‌ای است که افراد بتوانند برای اداره کردن کار با یکدیگر، همکاری و مشارکت کنند. عناصر پایه …

شما هم با ثبت نظر ارزشمندتان به غنی شدن محتوای این مطلب کمک کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

ورود مدیران آینده

جعفرصادق پیران
جعفرصادق پیران
 • مدیر و موسس مدیر آینده
 • مشاور راه اندازی وب سایت های خبری، شرکتی، آموزشی، فروشگاهی بر پایه وردپرس و PHP
 • مدرس دوره های طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار آنلاین
 • مشاور مدیریت و رهبری کسب و کار، برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و آفلاین
 • طراحی قالب های اختصاصی وردپرسی و CMS اختصاصی
 • مشاور سئو و بهینه سازی وب سایت
 • مشاور طراحی کمپین های تبلیغاتی
 • برگزاری وبینار و دوره های آنلاین
 • برگزاری تخصصی دوره های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت راه اندازی، توسعه کسب و کار از استخدام تا هک رشد کسب و کار

مزایای عضویت رایگان

عضویت رایگان مدیر آینده
 • دانلود سریع آموزش رایگان ویدیویی
 • دانلود سریع آموزش رایگان صوتی
 • دانلود ابزارهای طراحی وب سایت
 • خرید سریع و شرکت در دوره ها
 • امکانات پیشرفته برای کاربران
 • دسترسی سریع به اطلاعات برنامه های آموزشی
 • ارسال ایمیل آخرین مقالات و آموزشهای رایگان صوتی و تصویری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

اگر کسب‌وکار آنلاین خود را راه اندازی کردید ولی درآمد زیادی ندارید!!

مدیران محترم کسب‌وکار آنلاین که تا به حال نتوانستند درآمد کافی از آن را ایجاد کنند. با شرکت در دوره تدوین سفرنامه مشتری می توانند به راحتی این مرحله را پشت سر بگذارنند. همچنین این دوره منجر به تغییر دید و بینش مناسب شما در خصوص کسب‌وکار آنلاین می شود که در نهایت به درآمد حداقل 3 برابر در پایان یکسال برسید. چرا که در حقیقت به ناگفته های روش های درآمدزایی که حاصل تجربیات خودمان از این کسب و کار را با صداقت در اختیارتان قرار خواهیم داد. فقط افرادی که حایز شرایط باشند در این دوره شرکت خواهند کرد، ممکن است شما مدرس، مشاور، تولید کننده، واردکننده، مدیر شرکت و هر کسب و کاری باشید که در حال حاضر با استفاده از اینترنت محصول، کالا و خدمت خود را به بازار هدف آنلاین ارایه می دهید ولی از درآمد خودتان راضی نیستید. تمامی مباحثی که در دوره تدوین سفرنامه مشتری کاملا کاربردی و قابل اجرا در شرایط فعلی کشور عزیزمان است و حامل تجربیات خودم در این حرفه است. حتمن به آدرس وب سایت خود اشاره کنید تا بتوانید این آموزش را بعد از بررسی و تایید دستی دریافت نمایید.

آیا می‏‌دانید که هر چه سریعتر باید کسب و کارتان را به بازار گسترده و بکر اینترنت مرتبط سازید؟

آیا می‌دانید چگونه کسب و کار خود را به مخاطبان راغب زیاد آنلاین معرفی کنید! محصول، کالا و خدمت خود را اینترنتی به فروش برسانید؟

جعفرصادق پیران

داستان شکل گیری مدیر آینده

معتقدم خیلی از مدیران کسب و کارها در هر سطح فعالیتی محصول، خدمت و کالای با ارزش و با کیفیتی را ارایه می دهند ولی نمی توانند پتانسیل و توانایی های کسب و کار خود را در جهت ایجاد اعتبار نشان دهند و من کمک می کنم شما با شناخت عملکرد مغزی و عصبی مشتریان به صورت کاملا علمی و کاربردی در هنگام خرید بتوانید اعتمادشان را جلب نمایند و در نهایت به فروش و درآمد بیشتری دست یابید! به نظرم با فقط شناخت بیشتر مشتریان بازار هدف و صداقت در گفتار و عمل به راحتی خواهید توانست فروش خود را متحول کنید!

آدرس ما

 • تهران - جنت آباد مرکزی
 • بیست متری گلستان غربی
 • شماره هماهنگی
 • ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶
 • piran.js@gmail.com

در اینستاگرام با ما همراه باشید!

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار
X