چگونه با انتخاب هوشمندانه محتوای ویدیویی، بازاریابی آنلاین را متحول کنیم؟

چکیده مقاله: جعفرصادق پیران بازاریابی محتوا ۱۳۹۶/۰۱/۰۶ بدون دیدگاه 223 بازدید تاریخ به روز رسانی:۱۳۹۶/۱۰/۰۹
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

آیا در نظر دارید تا بودجه ای را برای ویدئو اختصاص دهید؟ از آنجا که یک ویدئو در میان ده ها هزار مورد دیگر فقط یک بار تولید می شود و یک سرمایه گذاری بلند مدت می تواند این تعداد را به صدها هزار مورد برساند، سرمایه گذاری های ویدئویی اغلب برای ارزیابی و تأیید، …

آیا در نظر دارید تا بودجه ای را برای ویدئو اختصاص دهید؟

از آنجا که یک ویدئو در میان ده ها هزار مورد دیگر فقط یک بار تولید می شود و یک سرمایه گذاری بلند مدت می تواند این تعداد را به صدها هزار مورد برساند، سرمایه گذاری های ویدئویی اغلب برای ارزیابی و تأیید، دشوار هستند زیرا به ندرت منجر به یک واکنش مستقیم می شوند.

پروژه های ویدئویی شما احتمالاً در وسط یا بالای فعالیت قیفی قرار دارد، به این معنی که ROI برای اثبات سخت است. مهم نیست که تیم شما چقدر نسبت به ویدئو مشتاق باشد و یا چه مقدار در محافل رسانه های دیجیتال بشنوید که ویدئو تاکتیک بزرگ بعدی است، به هر حال شما در مورد اینکه چه نوع فیلم هایی را نسبت به شرایط مختلف در نظر بگیرید، نیاز به بحث و گفت و گویی ساده خواهید داشت.

با کنار گذاشتن اغراق و مبالغه، برخی از انواع ویدئو های مربوط به بازاریابی محتوا را مرور می کنیم.

برندینگ

۱-معرفی و داستان پردازی درباره ی برند:

ویدئو یک رسانه ی ایده آل برای قطعات محتوایی درباره ی معرفی برند است که می تواند در وب سایت شما و یا در کانال های رسانه های اجتماعی قرار گرفته باشد. این که شما ارزش برند، خواست‎گاه برند، و یا مأموریت برند را به اشتراک بگذارید، ویدئو مخاطبان تان را در داستان شما غرق می کند و تجربه ی غنی تر و متنوع تری نسبت به دیگر رسانه ها ارائه می دهد.

۲- شرح دهنده ها:

آخرین باری که از یک صفحه ی اصلی بازدید کردید و هیچ ویدئویی را ندیدید، کی بوده است؟ بله سال ۲۰۰۸ بود. زمانی این فیلم ها فقط یک بار برای توضیح محصولات و یا راه حل های پیچیده مورد استفاده قرار می گرفت، اما در حال حاضر برای بررسی اجمالی و جذاب از گزاره های ارزشمند شما در دو دقیقه یا کمتر، به کار می روند.

بالای قیف

۳- تبلیغات:

مسلماً نه تنها فعالیت های صرفِ بازاریابی محتوا، بلکه بسیاری از شرکت ها، تبلیغات را در فیس بوک، لینکداین، و یوتیوب برای هدایت ترافیک به مقالات سفید و فیلم هایشان، به اجرا در می آورند. این دارایی ها حمایتی را برای تأمین انرژی دستیابی به بازاریابی محتوای خود در نظر بگیرید.

۴- صفحات پیاده سازی سفارشی:

مشابه صفحه اصلی ویدیوی شرح دهنده، صفحات پیاده سازی که حاوی یک ویدئو سفارشی است پروکسی های هدف مهمی برای صفحه اصلی شماست زیرا برای مطابقت با دعوتی (فراخوانی برای اقدام) در نظر گرفته شده است که ارسال کرده اید. با استفاده از ابزارهای مبتنی بر ابر ارزان، ایجاد صدها و یا حتی هزاران تغییر در یک ویدیو ارائه شده، آسان شده است. بنابراین چرا باید مسیر های دشوار را طی کرد؟ Unbounce می گوید که با استفاده از فیلم ها در صفحات پیاده سازی می توان تبدیل را تا ۸۰٪ افزایش داد.

۵- جستجوگرها (SEO):

از ویدئو برای برجسته سازی نکات کلیدی یک مقاله ی سفید، افزایش دسترسی به آن و افزایش رتبه بندی موتور جستجو استفاده کنید. SEO ویدئو را می توان به دو نوع تقسیم کرد:

• شما می توانید یک ویدئو را تولید و به صورت عمومی در یوتیوب پست کنید تا حداکثر دسترسی و دیدگاه های دریافتی را به دست آورید. در این مورد، فیلم به خودی خود (با توجه به رتبه بالای گوگل برای یوتیوب) رتبه بندی موتور جستجوی شما را بالا می برد. درخواست واکنش نسبت به ویدئوی شما، تلاش می کند تا ترافیک را به مقاله ی سفید در سایت تان هدایت کند … اما برای دستیابی و رتبه ی باور نکردنی YouTube ، شما در معرض خطر راهبرد هایتان که توسط دیگر فیلم های یوتیوب تخریب می شوند قرار می گیرید.

• شما می توانید ویدئو را در سایت خود ( نه یوتیوب) میزبانی کنید. خودتان میزبانی کنید (Host) و یا با یکی از سایت های شخص ثالث که در شبیه سازی خود میزبانی تخصص دارند، همکاری کنید. ویدئو و متن حمایتی به صفحه کمک می کند تا صفحات رتبه بندی را بالا ببرد؛ به این معنا که ترافیک به دست آمده توسط ویدئو به احتمال بسیار زیاد به خاطر ماندن در سایت شماست. این کار با دنبال کردن همزمان هر دو‌ روش امکان پذیر است، اما بهتر آن است تا بین فیلم ها تغییراتی وجود داشته باشد.

وسط قیف

۶- محتوای آموزشی:

چه قطعه ای از رهبری فکری باشد و یا یک راهنمای عملی، نان و کره بازاریابی محتوا است. چرا باید از فیلم ها استفاده کرد؟ زیرا تجربه ی لذت بخشی را ارائه می دهد که متعهد است جالب و کوتاه باشد. فیلم ها را می توان در وبلاگ خود پست کرد، در مراکز یادگیری همیشگی و منابع قرار داد، و یا حتی به عنوان یک تبلیغ باز در کنار محتوای بسته به خدمت گرفت.

۷- ایمیل:

شما احتمالاً به طور منظم با مشتریان تان از طریق ایمیل در ارتباط هستید. تحقیق انجام شده توسط Brainshark نشان می دهد که گنجاندن ویدئو در ایمیل، افزایش ۲۰ درصدی در نرخ باز کردن و تماشای آن و همچنین افزایش میزان کلیک، دارد.

پایین قیف

۸- درباره ما:

بسیاری از مردم فعالیت های پایین قیف را فعالیت های مربوط به ویژگی های محصول، قیمت، و غیره می دانند. اما مشتریان بازاری یک محصول گران قیمت و یا روابط خدمات طولانی مدت، فقط به “فرد ” و “نوع فعالیت” و یا “میزان فعالیت” علاقه دارند. وقتی دو ارائه دهنده در کیفیت و قیمت شبیه به هم باشند، اعتماد دریافتی و تعهد به خدمات، عوامل تصمیم گیری هستند. ویدئو یک رسانه ی مناسب برای ارائه ی ارزش های خود و یا جلب توجه نسبت به شرکت تان است.

۹- تبلیغات حساس به زمان:

شما از تفکیک های قیمتی برای به دست آوردن روابط صمیمانه و یا راهبردها استفاده می کنید. چرا روی ویدئو برای چیزی ساده و عدد محور مانند تبلیغات قیمت، سرمایه گذاری نمی کنید. یک مصرف کننده معمولی روزانه بیش از ۱۰ ایمیل تبلیغاتی دریافت می کند. تبلیغات قیمتی شما اگر دیده نشود، عملکرد خوبی نخواهد داشت- و ویدئو به شما کمک می کند تا نرخ میزان باز کردن و تماشای آن افزایش یابد. علاوه بر این تجربه غنی تری از فیلم ها – موسیقی، جلوه های صوتی، صدا، و غیره – باعث هدایت به صفحه ی اصلی و دانستن اینکه چه چیز خاصی در تبلیغات شماست، می شود.

روابط عمومی و ارتباطات خارجی

۱۰- پاسخ سریع به موضوعات داغ:

نوشتار ساده ترین ابزار تولید و مدیریت است، به محض آنکه بیانیه ای تأیید و مهر و موم می شود تنها کار باقی مانده کپی و چسباندن است. اما هزینه های پنهان رها کردن خواننده “بدون نظارت” چیست؟ ویدئو به شما اجازه می دهد تا لحن و کلمات را به هم ربط داده، سرعت حرکتی را که بینندگان در یک قطعه ی محتوایی دارند، کنترل کرده، و چشم و گوش آنها را به نقاط مورد تأکید هدایت کنید.

۱۱- به روز رسانی عملکرد منظم:

اعداد در نمودارها نقش بسزایی دارند؛ با این حال، بسیاری از خوانندگان از اطلاعات خام و توصیفی اشباع شده اند. انگیزه ی طبیعی اسکن سریع یک روند صعودی یا نزولی است. ویدئو به شما اجازه ی کنترل مصرف محتوا را در هر لحظه و با سرعت مشخص می دهد.

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، مقاله های زیر را نیز بررسی کرده اند

بازاریابی درونگرا یا بازاریابی جاذبه‌ای(Inbound Marketing) چیست؟

بازاریابی درونگرا یا بازاریابی جاذبه ای یا بازاریابی ربایشی (Inbound Marketing) رویکردی است مبنی بر جذب مشتریان از طریق تولید محتوا و استراتژی تولید محتوا و همچنین تعاملات مثبت و مفیدی که با خواسته و نیاز مشتریان بالقوه مرتبط هستند. در بازاریابی ربایشی یا بازاریابی درونگرا ، مشتریان بالقوه به کسب و کار اینترنتی یا …

چگونه کارخانه تولید اطلاعات خود را در کسب و کار اینترنتی احداث کنیم؟

شوربختانه بسیاری از افرادی که در این حرفه (در ایران و سایر کشورها) فعالیت می‌کنند خیلی ضعیف و غیرحرفه‌ای عمل می‌کنند و نه تنها نمی‌توانند مخاطبین کافی برای تجربه و دانش ارزشمند خود جذب کنند؛ بلکه روزبه‌روز این حرفه‌ی لذت‌بخش و مفید را برای خود غیرمؤثر و خسته کننده‌تر می‌کنند. شاید شما هم جزء کسانی …

ساخت تیزر تبلیغاتی با ۱۰ ترفند حرفه‌ای

در صورتی که به دنبال تولید ساخت تیزر تبلیغاتی برای توسعه کسب و کار اینترنتی‌تان می‎باشید ، قبل از شروع کار باید به برخی از سوالات مهمی که تاثیر زیادی در ایجاد انگیزش خرید در مخاطب دارد، پاسخ دهید. نکات ارائه شده در این مقاله ساخت تیزر تبلیغاتی از کتاب وندی کلر “راهنمای جامع خلق پلتفرم” …

بازاریابی محتوا با محتوای طولانی امکان پذیر است؟

بازاریابی محتوا با محتوای طولانی امکان پذیر است؟

اغلب کارشناسان بازاریابی محتوایی اعتقاد دارند که هر فرد یا مجموعه‌ای که وب‌سایتی را در اختیار دارد و از طریق آن محتوایی برای کاربران منتشر می‌کند، باید حداقل چند نمونه از محتوای طولانی و بلند را هم بر روی وبسایت خودش داشته باشد. همین اعتقادات متنوع و بعضاً مختلف موجب تسلط محتوا طولانی در دوره …

تولید محتوا و بازاریابی محتوا در یک کسب و کار اینترنتی چیست؟

تولید محتوا چیست؟ بازاریابی محتوا در کسب و کار اینترنتی چیست؟

تولید محتوا و بازاریابی محتوا در یک کسب و کار اینترنتی کمک می‌کند تا وبمستران هوشمند به شکل نوآوری و خلاقانه‌ای از این طریق پیام مناسب برند و بازاریابی محصول و خدمت خود را به گوش مشتریان برساند. اگر به عنوان مدیر یک کسب و کار دیجیتالی دقت کرده باشید، که حتی خود ما هم از این …

برنامه‎ریزی بازاریابی اینترنتی در تولید محتوا

برنامه‎ریزی بازاریابی اینترنتی در تولید محتوا

بازاریابی محتوا یکی از کانال های موثر دیجیتال مارکتینگ و به عنوان زیر مجموعه بازاریابی اینترنتی است در مقالات قبلی بازاریابی اینترنتی جذاب ترین نوع محتوا به نقش ویدیو ها و شبکه های اجتماعی در محبوبیت بین مخاطبان وب سایت اشاره کردیم. در این بازار پرهیجان، مقالات رتبه سوم را به خود اختصاص داده اند. همیشه …

شما هم با ثبت نظر ارزشمندتان به غنی شدن محتوای این مطلب کمک کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

ورود مدیران آینده

جعفرصادق پیران
جعفرصادق پیران
 • مدیر و موسس مدیر آینده
 • مشاور راه اندازی وب سایت های خبری، شرکتی، آموزشی، فروشگاهی بر پایه وردپرس و PHP
 • مدرس دوره های طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار آنلاین
 • مشاور مدیریت و رهبری کسب و کار، برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و آفلاین
 • طراحی قالب های اختصاصی وردپرسی و CMS اختصاصی
 • مشاور سئو و بهینه سازی وب سایت
 • مشاور طراحی کمپین های تبلیغاتی
 • برگزاری وبینار و دوره های آنلاین
 • برگزاری تخصصی دوره های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت راه اندازی، توسعه کسب و کار از استخدام تا هک رشد کسب و کار

مزایای عضویت رایگان

عضویت رایگان مدیر آینده
 • دانلود سریع آموزش رایگان ویدیویی
 • دانلود سریع آموزش رایگان صوتی
 • دانلود ابزارهای طراحی وب سایت
 • خرید سریع و شرکت در دوره ها
 • امکانات پیشرفته برای کاربران
 • دسترسی سریع به اطلاعات برنامه های آموزشی
 • ارسال ایمیل آخرین مقالات و آموزشهای رایگان صوتی و تصویری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

اگر کسب‌وکار آنلاین خود را راه اندازی کردید ولی درآمد زیادی ندارید!!

مدیران محترم کسب‌وکار آنلاین که تا به حال نتوانستند درآمد کافی از آن را ایجاد کنند. با شرکت در دوره تدوین سفرنامه مشتری می توانند به راحتی این مرحله را پشت سر بگذارنند. همچنین این دوره منجر به تغییر دید و بینش مناسب شما در خصوص کسب‌وکار آنلاین می شود که در نهایت به درآمد حداقل 3 برابر در پایان یکسال برسید. چرا که در حقیقت به ناگفته های روش های درآمدزایی که حاصل تجربیات خودمان از این کسب و کار را با صداقت در اختیارتان قرار خواهیم داد. فقط افرادی که حایز شرایط باشند در این دوره شرکت خواهند کرد، ممکن است شما مدرس، مشاور، تولید کننده، واردکننده، مدیر شرکت و هر کسب و کاری باشید که در حال حاضر با استفاده از اینترنت محصول، کالا و خدمت خود را به بازار هدف آنلاین ارایه می دهید ولی از درآمد خودتان راضی نیستید. تمامی مباحثی که در دوره تدوین سفرنامه مشتری کاملا کاربردی و قابل اجرا در شرایط فعلی کشور عزیزمان است و حامل تجربیات خودم در این حرفه است. حتمن به آدرس وب سایت خود اشاره کنید تا بتوانید این آموزش را بعد از بررسی و تایید دستی دریافت نمایید.

آیا می‏‌دانید که هر چه سریعتر باید کسب و کارتان را به بازار گسترده و بکر اینترنت مرتبط سازید؟

آیا می‌دانید چگونه کسب و کار خود را به مخاطبان راغب زیاد آنلاین معرفی کنید! محصول، کالا و خدمت خود را اینترنتی به فروش برسانید؟

جعفرصادق پیران

داستان شکل گیری مدیر آینده

معتقدم خیلی از مدیران کسب و کارها در هر سطح فعالیتی محصول، خدمت و کالای با ارزش و با کیفیتی را ارایه می دهند ولی نمی توانند پتانسیل و توانایی های کسب و کار خود را در جهت ایجاد اعتبار نشان دهند و من کمک می کنم شما با شناخت عملکرد مغزی و عصبی مشتریان به صورت کاملا علمی و کاربردی در هنگام خرید بتوانید اعتمادشان را جلب نمایند و در نهایت به فروش و درآمد بیشتری دست یابید! به نظرم با فقط شناخت بیشتر مشتریان بازار هدف و صداقت در گفتار و عمل به راحتی خواهید توانست فروش خود را متحول کنید!

آدرس ما

 • تهران - جنت آباد مرکزی
 • بیست متری گلستان غربی
 • شماره هماهنگی
 • ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶
 • piran.js@gmail.com

در اینستاگرام با ما همراه باشید!

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار
X