پیشخوان وردپرس (داشبورد)

چکیده مقاله: جعفرصادق پیران آموزش وردپرس ۱۳۹۶/۰۷/۲۸ بدون دیدگاه 962 بازدید تاریخ به روز رسانی:۱۳۹۷/۰۲/۲۲
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

پیشخوان وردپرس ابزاری است که با استفاده از آن می‌توانید به سرعت به بخش‌های مدیریتی وبلاگ خود و دیگر بخش‌های جامعه‌ی وردپرس دسترسی داشته باشید. این صفحه اطلاعات را درقالب بخش‌هایی در اختیار شما قرار می‌دهد. به طور پیش‌فرض بخش‌های هم‌اکنون، آخرین دیدگاه‌ها، پیوندهای ورودی، نوشتن فوری، آخرین پیش‌نویس‌ها، دیگر اخبار وردپرس و افزونه‌ها در …

پیشخوان وردپرس مدیر آینده

پیشخوان وردپرس ابزاری است که با استفاده از آن می‌توانید به سرعت به بخش‌های مدیریتی وبلاگ خود و دیگر بخش‌های جامعه‌ی وردپرس دسترسی داشته باشید. این صفحه اطلاعات را درقالب بخش‌هایی در اختیار شما قرار می‌دهد. به طور پیش‌فرض بخش‌های هم‌اکنون، آخرین دیدگاه‌ها، پیوندهای ورودی، نوشتن فوری، آخرین پیش‌نویس‌ها، دیگر اخبار وردپرس و افزونه‌ها در صفحه‌ی پیشخوان شما فعال هستند.

برای ورود به بخش مدیریتی وردپرس به طور پیش‌فرض از مسیر زیر وارد شوید که برای امنیت بیشتر ی یک آموزش دیگری نحوه تغییر مسیر آن را برای امنیت بیشتر آموزش خواهیم داد.

در نوار آدرس مرورگر خود http://www.yourdomain.com/wp-login.php وارد کنید تا صفحه زیر نمایان شود:

صفحه ورود به پنل مدیریت وردپرس

با ورود به پیشخوان وردپرس، در سمت راست، فهرست منویی را مشاهده می‌کنید که دارای گزینه‌های متعددی بوده و برخی نیز دارای چند زیر منو هستند. این منوها و زیر منوها هر کدام قابلیت‌های خاصی را به وردپرس می‌بخشد که مدیریت آن را برای کاربر آسان ساخته و به محبوبیت آن می‌افزاید.

بخش دیگر که شامل تعداد برگه‌ها، نوشته‌ها و برخی از گزینه‌های دسترسی سریع به امکانات وردپرس هست که البته شما می‌توانید با کلیک بر روی دکمه تنظیمات صفحه می‌توانید صفحه خوش‌آمدگویی و سایر گزینه‌هایی که می‌خواهید نمایان یا مخفی شود را برگزینید.

البته بعضی از افزونه‌ها نیز گزینه‌هایی را به پیشخوان وردپرس اضافه می‌کند که شما می‌توانید آن را سفارشی کنید.

پیشخوان وردپرس

منوی پیشخوان وردپرس :

همان‌طور که اشاره شد اولین صفحه ورودی به پانل مدیریت هست که شامل دو گزینه “خانه” و “به روز رسانی” است.

اگر نیازی به update کردن افزونه یا وردپرس باشد، از طریق این گزینه می‌توانید مطلع شوید و آن را به طور خودکار به روز رسانی کنید.

منوی نوشته‌ها در وردپرس :

یکی از پر کاربردترین قسمت‌ها که مدیران سایت‌ها با آن سر و کار دارند، برای ارسال مطالب یا مقالات که وبلاگ هر سایتی را تشکیل می‌دهد.

زیرمنوهای آن شامل :

۱- همه‌ی نوشته‌ها

۲- افزودن نوشته

۳- دسته‌ها

۴- برچسب‌ها

بخش رسانه وردپرس

این بخش نیز برای مدیریت، ویرایش و آپلود فایل‌های تصویری، متنی، صوتی، ویدیویی و … کاربرد دارد.

زیر منوی رسانه شامل :

۱- کتابخانه

۲- افزودن

بخش برگه‌ها در وردپرس

برگه‌ها یا صفحات وردپرس به کاربر امکانات بسیار متنوعی را در اختیارش قرار می‌دهد که می‌توانید از آن‌ها برای ساختن حرفه‌ای ترین صفحات استفاده نمایید.

زیرمنوی برگه‌ها شامل

۱- همه‌ی برگه‌ها

۲- افزودن برگه‌ها

بخش دیدگاه‌ها در وردپرس

تمام دیدگاه‌هایی که برای مطالب شما در سایت، توسط کاربران ارسال می‌شود، در این بخش نمایان می‌شود. شما می‌توانید اطلاعاتی که کاربر وارد کرده است (نام، ایمیل، سایت) را مشاهده، ویرایش یا حذف کنید.

بخش نمایش در وردپرس

منوی نمایش حاوی زیرمنوهایی برای مدیریت و سفارشی نمودن ظاهر سایت و همچنین گزینه‌هایی است که طراح قالب سایت برای قالب منتخب شما در نظر گرفته است.

زیر منوهای بخش نمایش عبارتند از:

 1. پوسته‌ها: در این بخش می‌توانید قالب‌های سایت خود را مدیریت کنید، قالب جدیدی اضافه کنید، قالبی را حذف کنید و از بین قالب‌های موجود یکی را برای سایت خود انتخاب کنید.
 2. سفارشی‌سازی: این گزینه ممکن است در برخی از قالب‌ها وجود نداشته باشد. در صورتی که برای یک قالب در نظر گرفته شده باشد می‌توانید امکانات آن پوسته را بر حسب نیاز خود  سفارشی کنید.
 3. ابزارک ها: امکانات جانبی هستند که تقریبا اکثر پوسته‌ها آنها را پشتیبانی می‌کنند. با استفاده از ابزارک‌ها می‌توانید در سایدبارها که برای قالب سایت شما در نظر گرفته شده است امکانات جانبی مثلا آرشیوهای موضوعی، تقویم، برچسب و … اضافه کنید.
 4. فهرست ها: همان منوهای اصلی سایت شما هستند. در این بخش می‌توانید گزینه‌های موجود در منوها را مدیریت کنید. منوی جدید اضافه و حذف کنید. در صورتی که در قسمت دسته‌ها، دسته بندی جدیدی ایجاد کرده باشید، می‌توانید آن را از این طریق در منوی اصلی نمایش دهید.
 5. ویرایشگر: در این بخش می‌توانید کدهای html و php و css موجود در پوسته‌ی خود را مشاهده و ویرایش کنید.

بخش افزونه‌ها در وردپرس 

افزونه‌ها یا پلاگین‌ها امکاناتی هستند که به وردپرس قابلیت‌های بیشتری را اضافه می‌کنند. که توسط خیلی از  برنامه‌نویس‌ها به دو نسخه رایگان و پولی می‌توانید به سایت خود اضافه کنید.

زیرمنوی افزونه‌ها شامل

۱- افزونه های نصب شده: لیستی از تمام افزونه‌های نصب شده در سایت است که می‌توانید آن‌ها را فعال، غیرفعال و همچنین حذف کنید.

۲- افزودن: جهت نصب یک افزونه برای سایت از طریق مرکز افزونه‌های وردپرس و همچنین از روی راینه شخصی می‌توانید استفاده نمایید.

۳- ویرایشگر: نمایش کدهای یک افزونه جهت اعمال بعضی تغییرات به کار می‌رود.

بخش کاربران وردپرس

در این بخش می‌توانید کاربران سایت خود را مدیریت کنید.

گزینه های این منو عبارتند از:

۱- همه ی کاربران: مشاهده لیستی از تمام کاربران سایت

۲- افزودن: اضافه کردن یک کاربر به صورت دستی

۳- شناسنامه شما: که در واقع پروفایل شما است و میتوانید اطلاعات شخصی خود را در این بخش تکمیل کنید.

بخش ابزارها در وردپرس

این بخش گزینه‌هایی را برای انتقال سایت در اختیار شما قرار می‌دهد.

اگر بخواهید از مطالب سایت خود برای انتقال آن به یک سایت وردپرسی دیگر نسخه‌ی پشتیبان تهیه کنید.

اینکه سایت جوملایی خود را به وردپرس مهاجرت دهید، باید از این قسمت اقدام کنید.

این بخش دارای سه زیر منوی “ابزارهای در دسترس”، “درون ریزی” و “برون بری” است.

بخش تنظیمات وردپرس

تنظیمات کلی سایت شما در این قسمت قرار گرفته‌اند و برای اعمال تغییرات در این تنظیمات باید از این منو وارد عمل شوید:

همگانی: شامل اطلاعاتی درباره‌ی عنوان سایت، توضیح سایت، آدرس url سایت، نشانی ایمیل شما و تنظیمات زمان و عضویت کاربران است.

نوشتن: تنظیمات پیش‌فرض برای نوشته های جدید سایت است.

خواندن: تنظیمات عمومی پیش‌فرض برای نمایش نوشته‌ها و تعداد نوشته‌ها در هر صفحه از سایت

گفتگوها: تنظیمات مربوط به دیدگاه‌ها، پذیرش دیدگاه‌ها، صفحه بندی کامنت و … اینکه فقط کاربران عضو بتوانند کامنت بگذارند و … را نیز در این بخش باید تنظیم کنید.

رسانه: تنظیمات مربوط به رسانه های سایت، آدرس پیش‌فرض آپلود رسانه‌ها و اندازه‌ی پیش‌فرض آنها است.

پیوندهای یکتا: نحوه‌ی نمایش آدرس مطالب در نوار مرورگر و تنظیمات مربوط به دسته ها و برچسب ها است.

بخش اصلی پیشخوان وردپرس را در این مطلب عنوان کردیم و هر بخش را به صورت جداگانه در مطالب بعدی مورد بررسی قرار خواهیم داد. ممکن است با نصب افزونه ها به گزینه های موجود در منو افزوده شود، در این صورت برای اعمال تغییرات مربوط به همان افزونه می‌توانید از این گزینه‌ها استفاده کنید.

 

کانال تلگرام مدیر آینده

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، مقاله های زیر را نیز بررسی کرده اند

6 درگاه‌‌ پرداخت اینترنتی واسط در ایران در سال 97

۶ درگاه‌‌ پرداخت اینترنتی واسط برتر در ایران

درگاه پرداخت اینترنتی واسط به کسانی که قصد راه اندازی کسب و کار اینترنتی را دارند؛ کمک زیادی کرده‌اند. با استفاده از وب‌سایت‌هایی که درگاه پرداخت اینترنتی واسط ارائه می‌کنند. دیگر نیازی نیست برای راه اندازی درگاه پرداخت آنلاین کسب و کارتان به بانک‌ها مراجعه کنید. درگاه پرداخت واسط اینترنتی در واقع وب‌سایت‌هایی هستند که با گرفتن …

نصب وردپرس بر روی کامپیوتر

اما چرا تصمیم به آموزش وردپرس گرفتم، به دلیل راحتی و گسترده بودن امکانات آن که با افزودن پلاگین‌ها و قالب های متفاوت در سراسر وب می توان سایت خود را در سریعترین و کمترین زمان راه اندازی کرد. اما چرا باید سایت وردپرسی را به صورت آفلاین نصب نمود؟ در پاسخ به این سوال …

آموزش نصب وردپرس بر روی DirectAdmin

دوستان و کاربران همیشگی سایت مدیر آینده نحوه آموزش نصب وردپرس روی هاست Direct Admin توضیح می‌دهم، راه‌اندازی وردپرس بر روی هاست همانند آموزش نصب وردپرس روی cpanel  آسان هست، فقط باید دقت کنید که مراحل را با دقت طی کنید . خوب بریم سراغ آموزش،در مرحله اول شما باید یک هاست و یک دامین …

آموزش نصب وردپرس بر روی Cpanel

اعضای محترم سایت مدیر آینده، قصد داریم که در این آموزش نیز نصب وردپرس را بر روی کنترل پانل  Cpanel  را به صورت تصویری حضورتان معرفی کنیم. همان طور که قبلا اشاره شد برای نصب وردپرس آن را به صورت زیپ شده از لینک زیر دانلود کنید: دانلود وردپرس فارسی ابتدا فایل نصب وردپرس را …

آموزش نصب وردپرس بر روی Plesk

پلسک(Plesk) یک نرم‌افزار قدرتمند محصول شرکت پارالس برای مدیریت امکانات سرورهای اینترنتی است که بر روی هر دو سیستم عامل ویندوز و لینوکس قابل نصب است و دارای محیطی کاملا دوستانه و آسان برای مدیریت منابع سرور و تخصیص آنها می باشد. این نرم افزار که توسط فراهم کنندگان باسابقه سرویس های اینترنتی نیز مورد …

اجاره هاست و دامنه برای طراحی وب سایت وردپرس

نام دامنه و میزبانی وبابتدا قبل از نصب وردپرس باید هاست و نام دامنه‌ای را برای یک سال یا بیشتر از شرکت‌های معتبر و فعال در این زمینه اجاره کنید. اما اجازه بدهید که در مورد ابزارهایی که قبل از اقدام به نصب سیستم مدیریت محتوای وردپرس نیاز دارید کمی بیشتر توضیح بدهم. مهم ترین …

شما هم با ثبت نظر ارزشمندتان به غنی شدن محتوای این مطلب کمک کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

ورود مدیران آینده

جعفرصادق پیران
جعفرصادق پیران
 • مدیر و موسس مدیر آینده
 • مشاور راه اندازی وب سایت های خبری، شرکتی، آموزشی، فروشگاهی بر پایه وردپرس و PHP
 • مدرس دوره های طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار آنلاین
 • مشاور مدیریت و رهبری کسب و کار، برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و آفلاین
 • طراحی قالب های اختصاصی وردپرسی و CMS اختصاصی
 • مشاور سئو و بهینه سازی وب سایت
 • مشاور طراحی کمپین های تبلیغاتی
 • برگزاری وبینار و دوره های آنلاین
 • برگزاری تخصصی دوره های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت راه اندازی، توسعه کسب و کار از استخدام تا هک رشد کسب و کار

مزایای عضویت رایگان

عضویت رایگان مدیر آینده
 • دانلود سریع آموزش رایگان ویدیویی
 • دانلود سریع آموزش رایگان صوتی
 • دانلود ابزارهای طراحی وب سایت
 • خرید سریع و شرکت در دوره ها
 • امکانات پیشرفته برای کاربران
 • دسترسی سریع به اطلاعات برنامه های آموزشی
 • ارسال ایمیل آخرین مقالات و آموزشهای رایگان صوتی و تصویری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

اگر کسب‌وکار آنلاین خود را راه اندازی کردید ولی درآمد زیادی ندارید!!

مدیران محترم کسب‌وکار آنلاین که تا به حال نتوانستند درآمد کافی از آن را ایجاد کنند. با شرکت در دوره تدوین سفرنامه مشتری می توانند به راحتی این مرحله را پشت سر بگذارنند. همچنین این دوره منجر به تغییر دید و بینش مناسب شما در خصوص کسب‌وکار آنلاین می شود که در نهایت به درآمد حداقل 3 برابر در پایان یکسال برسید. چرا که در حقیقت به ناگفته های روش های درآمدزایی که حاصل تجربیات خودمان از این کسب و کار را با صداقت در اختیارتان قرار خواهیم داد. فقط افرادی که حایز شرایط باشند در این دوره شرکت خواهند کرد، ممکن است شما مدرس، مشاور، تولید کننده، واردکننده، مدیر شرکت و هر کسب و کاری باشید که در حال حاضر با استفاده از اینترنت محصول، کالا و خدمت خود را به بازار هدف آنلاین ارایه می دهید ولی از درآمد خودتان راضی نیستید. تمامی مباحثی که در دوره تدوین سفرنامه مشتری کاملا کاربردی و قابل اجرا در شرایط فعلی کشور عزیزمان است و حامل تجربیات خودم در این حرفه است. حتمن به آدرس وب سایت خود اشاره کنید تا بتوانید این آموزش را بعد از بررسی و تایید دستی دریافت نمایید.

آیا می‏‌دانید که هر چه سریعتر باید کسب و کارتان را به بازار گسترده و بکر اینترنت مرتبط سازید؟

آیا می‌دانید چگونه کسب و کار خود را به مخاطبان راغب زیاد آنلاین معرفی کنید! محصول، کالا و خدمت خود را اینترنتی به فروش برسانید؟

جعفرصادق پیران

داستان شکل گیری مدیر آینده

معتقدم خیلی از مدیران کسب و کارها در هر سطح فعالیتی محصول، خدمت و کالای با ارزش و با کیفیتی را ارایه می دهند ولی نمی توانند پتانسیل و توانایی های کسب و کار خود را در جهت ایجاد اعتبار نشان دهند و من کمک می کنم شما با شناخت عملکرد مغزی و عصبی مشتریان به صورت کاملا علمی و کاربردی در هنگام خرید بتوانید اعتمادشان را جلب نمایند و در نهایت به فروش و درآمد بیشتری دست یابید! به نظرم با فقط شناخت بیشتر مشتریان بازار هدف و صداقت در گفتار و عمل به راحتی خواهید توانست فروش خود را متحول کنید!

آدرس ما

 • تهران - جنت آباد مرکزی
 • بیست متری گلستان غربی
 • شماره هماهنگی
 • ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶
 • piran.js@gmail.com

در اینستاگرام با ما همراه باشید!

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار
X