۱۰ فروشگاه اینترنتی برتر ایران در سال ۹۷ کدام سایت‌ها هستند؟

چکیده مقاله: جعفرصادق پیران کسب و کار اینترنتی ۱۳۹۶/۰۸/۲۴ ۳۶ دیدگاه 15719 بازدید تاریخ به روز رسانی:۱۳۹۷/۰۷/۲۳
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 votes, average: 4٫67 out of 5)
Loading...

فروشگاه‌های اینترنتی برتر  را امسال بررسی و نقاط مثبت و منفی آن‌ها رابررسی و بهترین فروشگاه اینترنتی را که واژه نام آشنای این روزها، که حداقل چندین بار هر فردی خرید محصول و خدمتی را به صورت آنلاین تجربه کرده است؛ معرفی کردیم. فروشگاه آنلاین به دو صورت محصولات و خدماتی را برای عرضه به …

فروشگاه‌های اینترنتی برتر  را امسال بررسی و نقاط مثبت و منفی آن‌ها رابررسی و بهترین فروشگاه اینترنتی را که واژه نام آشنای این روزها، که حداقل چندین بار هر فردی خرید محصول و خدمتی را به صورت آنلاین تجربه کرده است؛ معرفی کردیم. فروشگاه آنلاین به دو صورت محصولات و خدماتی را برای عرضه به مشتریان اینترنتی ارایه می‌دهند:

 • E-commerce :

فروشگاهی است که محصول‌هایی را به صورت‌های مختلف از طریق واردات، تولیدکنندگان، توزیع‌کنندگان و تامین‌کنندگان خریداری نموده است. در انبارهای اختصاصی کالاها با برندهای مختلف نگهداری می‌شود. به محض خرید اینترنتی مشتریان، فردی کل سفارش را بسته بندی می‌کند. برای ارسال به قسمت delivery و تحویل سفارش در آن شرکت تحویل می‌دهد. که نمونه بارز آن در کشورمان دیجی کالا است.

 

فروشگاه دیجیتالی است که بستری را برای فعالیت شرکت‌های واردکننده کالا، تولیدکنندگان و فروشندگان کالاها و خدمات با برندهای مختلف فراهم می‌نماید.

هر تامین‌کننده‌ای پنل مختص خود را دارد؛ به محض سفارش و انتخاب آن فروشنده از سوی یک مشتری، آن محصول یا خدمت در لیست سفارش فرد قرار می‌گیرد. اگر محصول فیزیکی باشد باید طبق ضوابط آن کسب و کار اینترنتی به مشتری با بسته‌بندی ارسال می‌شود.

بامیلو، آمازون، ebay ، Etsy، udemy، فرانش و اپ یاد جزو این دسته از فروشگاه دیجیتالی هستند. مدل درآمدی آن به این صورت هست که درصدی از فروش را به عنوان کارمزد دریافت می‌کند.

 

دوره وبمستران آینده

 

اگر بخواهیم انواع فروشگاه اینترنتی را بر اساس مدل تجارت الکترونیکی دسته‌بندی کنیم، به ۴ مدل زیر خواهیم رسید:

 1. مدل تجاری B2B بنگاه با بنگاه (Business to Business):
  در این مدل از کسب و کار آنلاین تجارت ما بین شرکت‌ها با محصول‌های مختلف انجام می‌شود. در حقیقت یک بازار آنلاین انبوه است که کالاها به تیراژ بالا از طرف یک شرکت به شرکت دیگر ارایه می‌شود.
  می‌توان به فروش تولید‌کننده به توزیع‌کننده،  فروش عمده‌فروش‌ها به خرده‌فروش‌ها در این نوع فروشگاه آنلاین اشاره کرد. «علی‌بابا» (Alibaba) از بزرگ‌ترین کسب و کار اینترنتی آنلاین B2B است. توسط جک ما در چین این فروشگاه برای تبادل تجاری ما بین شرکت‌ها در چین و سایر کشورها راه‌اندازی شده است.
 2. مدل تجاری B2C ، بنگاه با مصرف‌کننده (Business to Consumer)‌:
  این نوع از فروشگاه دیجیتالی، را همه ما به نوعی با آن آشنا هستیم. مدل تجاری B2C به فروش محصول و خدمات مختلف یک شرکت به مشتریان بالقوه در بازار آنلاین از طریق سیستم‌های خودکار، بدون دخالت منابع انسانی گفته می‌شود. که آمازون، دیجی کالا وخیلی از فروشگاه‌ آنلاین دیگر از این مدل استفاده می‌کنند.
 3.  مدل تجاری C2B، مصرف‌کننده با بنگاه (Consumer to Business):
  در این نوع کسب و کار، مصرف‌کننده پروژه‌ای را در یک موضوع به خصوص ایجاد می‌کند؛ که شرکت‌ها برای خرید آن به مصرف‌کننده پیشنهادهای خود را ارائه می‌دهند. مصرف‌کننده در نهایت یکی از این پیشنهادها را انتخاب می‌کند.
  این نوع کسب و کار آنلاین که در آن مصرف‌کننده محصول یا خدمتی خاص را به شرکت‌ها ارائه می‌دهد؛ کاملا عکس مدل B2C است.
  مثالی که می‌توان در این زمینه ارایه کرد، خرید اپلیکیشن اینستاگرام از سوی شرکت فیس‌بوک هست. کوین سیستروم و مایک کریگر آن را با الهام گرفتن از سیستم عکاسی کدک ایجاد کردند؛ که در نهایت به یک میلیارد دلار از سوی فیس بوک خریداری شد. این مدل تجاری را بسیاری از شرکت‌های مطرح آنلاین برای دسترسی به بازارهای جدید انجام می‌دهند.
 4.  مدل تجاری C2C ، تجارت مصرف‌کننده با مصرف‌کننده (Consumer to Consumer):
  در این نوع فروشگاه دیجیتالی تجارت مابین خود مشتری‌ها که به طور مستقیم با هم در تعامل هستند صورت می‌گیرد. این نوع کسب و کار در حقیقت مارکت‌پلیس‌هایی هستند که به مشتریان خود اجازه فروش محصول و خدمت‌شان را به سایر مشتری‌های آن وب‌سایت را می‌دهند.
  یکی از بهترین نوع مارکت پلیس است که در ایران کمتر به آن توجه شده است، نمونه موفق آن اسنپ و تپسی تاکسی آنلاین هستند که در کشورمان اجرایی شدند. توانستند مخاطبان زیادی را به عنوان مشتری جذب نمایند، که دارندگان تاکسی به واسطه اپلیکیشن اسنپ از حضور مسافران شهری اطلاع می‌یابند.

 

قبل از این که به معرفی ۱۰ فروشگاه اینترنتی برتر در کشورمان بپردازم؛ خواستم که با ساختار کسب و کار دیجیتالی از این نوع آشنایی بیشتری پیدا کنید. شاید شما دوست عزیز نیز می‌خواهید چنین فروشگاهی برای کسب و کارهای مختلف ایجاد کنید.

اگر شما هم در فکر راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی موفقی هستید توصیه می‌کنم به عنوان یک مشاور کسب و کار بر روی مدل فروشگاه آنلاین مارکت پلیس متمرکز شوید. در این مدل تجاری C2C یک گروه از مشتریان خدماتی را ارایه می‌دهند؛ که گروه دیگری از مشتریان مخاطب آن محصول و خدمت هستند.

حتمن توصیه می‌کنم قبل از شروع هر کاری دانش و آگاهی‌تان را با شرکت در دوره‌ها و کارگا‌ه‌ها بالا ببرید. چرا که به واسطه تجربیاتی که خود این افراد دارند، در اختیار شما دوستان عزیز قرار می‌دهند. تا بتوانید عملکرد بهتری را در حوزه آنلاین تجربه نمایید.

 

در این مقاله سعی دارم تا فروشگاه دیجیتالی که کالاهای فیزیکی را به صورت آنلاین به فروش می‌رسانند؛ را به شما مدیران آینده معرفی نمایم. این تجزیه و تحلیل با توجه معیارهای فنی و کاربردی این کسب‌وکارها خدمت شما ارایه خواهد شد.

برخی از این پارامترها:

 • تجربه کاربری(UX)
 • رابط گرافیکی کاربر(UI)
 • بازدید(Website Traffic)
 • رتبه سایت در موتورهای جستجو(Ranking)
 • خلاقیت و نوآوری در ارایه محصولات
 • روش‌های بازاریابی اینترنتی موفق
 • مزیت رقابتی (Advantage)

هستند که به ما در درک بهتر ساختار فروشگاه دیجیتالی موفق کمک می‌کند. تا با استفاده از این معرفی مزیت رقابتی که باید هر فروشگاهی نسبت به رقبای خود داشته باشند را بهتر درک نمایند.

اثر شیفت فرمول نهایی موفقیت

معرفی ۱۰ فروشگاه اینترنتی برتر در ایران

 

فروشگاه اینترنتی برتر

 

اولین کسب و کار و فروشگاه دیجیتالی در ایران هست؛ که توسط حمید و سعید محمدی مدیران شرکت نوآوران فن‌آوازه در سال ۱۳۸۵ راه‌اندازی شد. هدف اصلی آن‌ها تولید محتوای تخصصی در حوزه محصول‌های دیجیتالی بوده است.

دیجی‌کالا یکی از وبگاه‌های فعال در زمینه تجارت الکترونیک در ایران است. این وب‌سایت بزرگ‌ترین فروشگاه آنلاین در ایران است و به‌طور میانگین روزانه بیش از ۸۵۰ هزار بازدیدکننده دارد.الگوی اصلی آن‌ها سایت آمازون بود که برترین فروشگاه اینترنتی در جهان است. اولین شعبه‌ فیزیکی خود را برای فروش کتاب در سال ۲۰۱۵ نیز در آمریکا تاسیس کرد.

دیجی کالا از همان ابتدا نگرش متفاوتی را نسبت به کسب و کار موفق آنلاین داشت؛ آن هم تولید محتوای فنی در حوزه لوازم دیجیتالی مثل دوربین عکاسی و فیلمبرداری، گوشی‌های هوشمند، لپ‌تاپ و غیره داشته است. در ابتدای راه‌اندازی افراد آن را به خاطر این‌که اطلاعات خوبی را در مورد محصولات دیجیتالی ارایه می‌داد؛ پیگیری می‌کردند که بعدها با افزایش مهارت‌شان در این حوزه و کسب تجربیات جدید شروع به ایجاد فرهنگ خرید اینترنتی در کشورمان نمودند.

در حقیقت اگر بسیاری از ما در حال حاضر به راحتی محصول یا خدمتی را از یک فروشگاه خریداری می‌کنیم؛ مدیون فعالیت‌های خیلی حرفه‌ای دیجی‌کالا در خصوص فرهنگ‌سازی خرید اینترنتی هستیم. دیجی کالا فروشگاه خود را در ابتدا با فروشگاه ساز مجنتو راه‌اندازی کرد. بعد از مدتی پلتفرم فروشگاه اختصاصی مختص خودشان را ایجاد کردند، که قابلیت‌های زیادی را به آن اضافه کردند.

رتبه کنونی دیجی کالا در الکسا  ۳  ایران و ۳۰۰ جهان است. سومین وب سایت از نظر بازدید در کل ایران هست که بعد از گوگل و آپارات قرار دارد. در حال حاضر یعنی سال ۹۶ حدود ۲۷۰۰ نفر در این کسب و کار فعالیت می‌کنند.

دیجی کالا برای خلق تجربه کاربری بالا همچنان در دو بخش علاوه بر توضیحات فنی محصول‌ها، DigiMag را در تابستان ۹۴ ایجاد کرده است؛ شامل بخش‌های خبری، سرگرمی، ویدیو و پادکست است، تا افراد بتوانند در مورد محصولات دیجیتالی برندهای مختلف اطلاعات زیادی را کسب نمایند.

از نظر سرعت بارگذاری سایت دیجی کالا هم خیلی در جایگاه خوبی قرار دارد. با این که روزانه نزدیک ۸۵۰ هزار کاربر یونیک از آن بازدید می‌کنند. سرورهای قدرتمندی به این منظور فراهم نمودند؛ تا در مقابل این حجم ترافیک و بازدید کاربر در روز به خوبی پاسخگو باشد.

معرفی این برند در رسانه‌های مختلف، خصوصا اعلام رسمی دیجی کالا در خصوص فروش میلیاردی روزانه در سال ۱۳۹۲ باعث جلب توجه خیلی از افراد به ساخت فروشگاه تعاملی آنلاین شد. ولی باز هم دیجی کالا در صدر بهترین فروشگاه مجازی و فروش قرار دارد. این نشان دهنده قرار گیری مثلث فروش در دیجی کالا هست؛ که چنین خلاقیت‌های به روزی را انجام می‌دهند. که رقبا با صرف هزینه‌های تبلیغاتی بیشتر هم نمی‌توانند چنین فروشی را تجربه کنند.

کارآفرین‌ها و مدیران Proactive شرکت‌های مختلف یک کسب و کار به خوبی می‌دانند؛ داشتن تبلیغات و بازاریابی مستقیم تاثیر فراوانی در جذب مشتری و کنار زدن رقبای جدی دارد. اما علاوه بر تبلیغات گسترده که با پیوستن انتورک به سرآوا سریع شروع شد؛ چیزی که دیجی کالا را به عنوان برترین فروشگاه اینترنتی در صدر نشانده است؛ داشتن استراتژی تولید محتوا هست که بارها به آن در برنامه‌های مختلفو مشاوره‌ها اشاره نمودم.

پیوند بین دیجی کالا و شبکه‌ی تبلیغاتی انتورک هم در رشد آن تاثیر زیادی داشته است؛ هر دو پروژه موفق شرکت سرآو به مدیریت سعید رحمانی سرمایه‌گذاری کرده است. همچنین این شرکت سرمایه‌گذار اصلی، مارکت پلیس کافه بازار است.

به واسطه همین ارتباطات و حمایت چنین موسسه‌ای دیجی کالا خیلی بیشتر از قبل به رشد خود رسیده است. با همین حال باید به نکات ریز دیگری حتمن از سوی دیجی کالا باید توجه شود؛ تا با ورود حتی راکت اینترنت و سایر رقبای خارجی هم نتوانند به راحتی در این سهم بیشتر بازار نفوذ کنند. مطمئن هستم که این شرکت بزرگ ایرانی چنین قابلیت‌هایی را دارد و به این موضوعات هم توجه زیادی دارد.

اما مزیت‌های فعلی فروشگاه اینترنتی دیجی کالا

 • سرعت بالای سایت در هنگام بارگذاری
 • بر روی سکوی ویندوز و بر پایه ASP از لحاظ امنیتی
 • جستجوی سریع و مشخص در هدر سایت
 • رصد مناسبت‌های روزانه و تخفیف‌های شگفت انگیز
 • دسته‌بندی اقلام به صورت واضح در منوی اصلی
 • پیشنهاد شگفت انگیز روزانه برای افرایش میل به خرید اولین بازدید مخاطب
 • توضیحات فنی کامل در مورد محصولات ارایه شده با زبانی ساده
 • فیلتر مناسب برای موجودی کالا و عدم موجودی
 • فیلتر بر اساس برند محصول
 • ضمانت ۷ روزه گارانتی عودت محصول در صورت عدم رضایت
 • امکان پرداخت در محل تحویل سفارش COD
 • اپلیکیشن موبایل برای پوشش دادن کاربران گوشی های هوشمند اپل و اندرویدی
 • امکان ثبت نام سریع در سایت
 • بخش مجله سایت با محتوای متنی، صوتی و ویدیویی
 • درج شرایط و قوانین سایت
 • درج شیوه‌های پرداخت
 • صفحه اصلی کاملا حرفه‌ای برای سئو
 • استفاده خلاقانه از مرجوعی‌ها در openbox
 • طراحی صفحه‌های فرود حرفه‌ای برای تبدیل مخاطبان به مشتریان بالقوه
 • بازاریابی حرفه‌ای ایمیل مارکتینگ و متناسب با آخرین بازدیدهای سایت
 • مشاهده آخرین بازدید شما از محصولات سایت
 • افزدون کالا به علاقمندی‌های سایت
 • حضور فعال در شبکه‌های اجتماعی
 • درج رویه‌های برگشت کالا
 • نمایش سبد خرید در بالا
 • قرار دادن دسته‌بندی حرفه‌ای در انتخاب کالا و با کمترین کلیک
 • مرتب سازی کالا بر اساس پربازدیدترین، جدیدترین، پرفروش‌ترین، گران‌ترین و ارزان‌ترین
 • فیلتر محصولات بر اساس مشخصات فنی کالا
 • سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان  به صورت تلفنی
 • طراحی کارت هدیه برای کادو دادن به دیگران از سوی مشتریان
 • نمایش عکس‌های با کیفیت از جهات مختلف برای محصول‌ها
 • امکان نمایش زوم لنزور عکس‌ها
 • امکان نمایش سه بعدی محصول
 • نمودار تغییر قیمت محصول در طول چندماه گذشته
 • حمایت از کالاهای‌ تولید ایرانی

از ابتدای زمستان ۹۴، دیجی‌کالا تصمیم گرفت و تدبیری اندیشد تا مشتری‌ها هم این فرصت را داشته باشند؛ که از بهترین و کم آسیب‌دیده‌ترین کالاهای جعبه باز با قیمتی پایین‌تر استفاده کنند؛ کالاهایی که دچار آسیب یا مشکل جدی نیستند و البته که در توضیح محصول، ایرادشان به‌صورت کامل شرح داده شده است. این بخش با عنوان OpenBox فعالیت خود را شروع کرده است که به صورت زیر مجدد قیمت‌گذاری می‌شود.

 • تست و گرید گذاری:
  در این مرحله کالاها تست می شوند و با توجه به ایراداتی که مشاهده می شود گرید به کالا داده می شود.
 • عکس و درج :
  از ایرادات کالا عکاسی می شود و کالا با ذکر جزیی ترین ایرادات در سایت جعبه باز درج می شود.
 • قیمت گذاری:
  کالا با توجه به گرید و ایرادات و مدت زمانی که از تولید آن گذشته توسط کارشناس قیمت گذاری می شود.
 • گروه های کالایی جعبه باز
  جعبه باز گروه های کالایی را با توجه به نیاز های فصلی ارائه می کند.
 • برای تعمیرکاران
  کالاهایی که برای استفاده از قطعات در جعبه باز برای تعمیرکاران ارائه می شود.
 • شرایط و قوانین جعبه باز
  کالاهای جعبه باز تا ۲۴ ساعت مهلت تست دارند؛ در صورت مشاهده ایراد کالا با کالایی دیگر با همان شرایط ذکر شده در سایت تعویض می شود؛ در صورت عدم موجودی پول مشتری پس داده می شود.

اما برخی از امکانات دیگری که خوب هست به این فروشگاه اینترنتی بزرگ افزوده شود:

 • تماس با مشتریان حس خوبی به افراد می‌دهد،
 • ایجاد سیستم همکاری در فروش برای افزایش مشتریان وفادار
 • بخش رسیدگی به نارضایتی‌های مشتریان و پاسخ به اعتراض مشتریان
 • عدم پیگیری انصراف از خرید مشتریان بالقوه در قیف فروش سایت
 • امکان انتخابی محصولات جانبی برای بیش‌فروشی
 • عدم تمایز بین مشتریان با خرید بیشتر و خرید کمتر
 • برای افزایش قدرت مانور بیشتر در بازار آنلاین حرکت به سمت Marketplace
 • ارایه پیشنهاد شگفت انگیز در هنگام خرید یا افزایش اعتبار
 • امکان پاسخ‌گویی آنلاین برای مشتریان
 • تدوین پرسش و پاسخ متداول حرفه‌ای که به جزیی ترین مسایل اشاره نماید.
 • راهنمای ویدیویی نحوه خرید، تسویه، ثبت‌نام و ورود به سایت
 • نمایش گرافیکی سفارش که در کدام مرحله تحویل سفارش در کجا قرار دارد
 • برگزاری مسابقه و کمپین تبلیغاتی برای همه مشتریانی که از محصول‌های ما استفاده می‌کنند.
 • توجه به مسئولیت اجتماعی
 • ایجاد بخش دیجیتال برای فروش محصولات دیجیتالی مخصوصا کتاب که این بخش در حال حاضر هم فعالیت خود را شروع کرده است.
 • افزایش سرعت تحویل سفارش
 • امکان فروش با تبلیغات همسان برای صاحبان وبلاگ

 

۲- بامیلو

 

برترین فروشگاه اینترنتی

 

بامیلو توسط رامتین منزهیان با حمایت MTN گروپ و راکت اینترنت در سال ۲۰۱۴ راه‌اندازی شد. این شرکت خارجی بر روی اسنپ، زودفود، اسنپ تریپ، پین تا پین و اسکانو سرمایه‌گذاری کرده است. این شرکت استارت‌آپ‌هایی که در سیلیکون ولی و سایر کشورها با موفقیت راه‌اندازی شدند؛ را به سرعت در سایر کشورهایی که چنین موقعیت‌هایی را دارند، راه‌اندازی می‌کنند.

در ابتدا با تبلیغات گسترده‌ای که در سایت‌های اینترنتی انجام داد، سعی در اخذ بخشی از بازار آنلاین ایران را داشت. در ابتدا هم به صورت تجارت الکترونیک شروع نمود؛ جایگاه خاصی را در این عرصه پیدا نکرد. در سال ۱۳۹۴ با موزندا که یک فروشگاه Market Place و موفقیت‌هایی را در این زمینه کسب کرده بود ادغام شد. بامیلو تقریبا اولین فروشگاه آنلاین کالایی به این صورت هست؛ ولی هنوز نتوانسته به جایگاه و پتانسیلی که این موضوع دارد برسد.

در حال حاضر رتبه الکسای بامیلو در ایران ۱۸ و در جهان ۱۲۲۸هست. در نتایج جستجوی گوگل و کلمه کلیدی فروشگاه اینترنتی رتبه اول است.

مزیت‌های رقابتی فروشگاه اینترنتی بامیلو

 • ثبت‌نام سریع برای خریداران و شرکت کنندگان
 • آموزش فروشندگان در بخش سلر سنتر
 • پشتیبانی نسبتا خوب
 • برپایی حراج جمعه‌های استثنایی (Black Friday)
 • راهنمایی بهتر مشتریان
 • صفحات فرود با بازدهی بالا
 • پشتیبانی نسبتا خوب
 • امکان خرید از فروشندگان مختلف
 • راهنمای انتخاب سایز
 • امکان خرید عمده
 • ثبت نام سریع فروشندگان
 • پنل کاربری فروشندگان
 • اضافه کردن بخش سوپرمارکت به دسته‌بندی کالا
 • ابزارآلات باغبانی و تعمیر در منزل و خودرو
 • اپلیکیشن موبایل اندرویدی و اپل
 • عدم نیاز به طراحی سایت برای فروشندگان
 • نسخه موبایلی بامیلو
 • حضور در شبکه‌های اجتماعی
 • ارسال رایگان برای خرید بیش از ۵۰ هزار تومان
 • مرجوعی کالا تا ۱۰۰ روز
 • درج شرایط مرجوعی کالا
 • ایمیل مارکتینگ قوی
 • اضافه شدن بخش سوپرمارکت
 • نمایش تخفیف‌های ویژه مناسبتی در بالا
 • تخفیف‌های ویژه تحت عنوان offbox
 • اضافه کردن بخش نوبرانه برای جدیدترین محصولات

اما برخی ازمزیت‌های دیگری که به این فروشگاه اینترنتی افزوده شود، بازخورد بهتری را دریافت خواهد کرد:

 • UI و UX برای تجربه بهتر کاربری
 • بخش مدیریت ارتباط با مشتریان
 • خلاقیت و نوآوری بیشتر در افزودن امکانات بیشتر به فروشگاه اینترنتی
 • ایجاد پرسش و پاسخ متداول حرفه‌ای
 • سیستم پیشنهاد تخفیف در هنگام خرید
 • برنامه وفادارسازی مشتریان
 • ایجاد تبلیغات دهان به دهان برای معرفی به افراد بیشتر
 • نمایش نظرات مشتریان برای مشتریان بالقوه جدید
 • نمایش آخرین بخشی که مخاطب قبلا از آن بازدید نموده است
 • امکان نشان‌گذاری محصول برای خریدهای بعدی
 • افزایش سرعت تحویل سفارش
 • نمودار تغییرات قیمتی
 • افزودن بخش صنایع دستی
 • درج توضیحات بیشتر برای محصول‎های ارایه شده در فروشگاه اینترنتی
 • امکان خرید و انتخاب لوازم جانبی برای برخی از محصول‌ها
 • امتیاز دادن به فروشندگان برای تعیین تاپ سلر
 • امکان نظر دادن به نحوه خدمت‌رسانی فروشندگان
 • آنالیز فروشندگان کالا و خدمات به صورت گرافیکی برای مخاطبان
 • بهینه‌سازی صفحه محصول
 • پیگیری دلیل انصراف از خرید در هر مرحله از قیف فروش
 • تهیه عکس‌های حرفه‌ای از انواع کالا

فروشگاه بامیلو نیز برای دریافت سهم بیشتری از بازار خرید اینترنتی، نیازمند تدوین استراتژی‌های قدرتمند برندینگ و بازاریابی اینترنتی است. لذا استفاده از نیروهای متخصص و زبده برای دگرگون کردن امکانات سایت خیلی ضروری هست.

اما برای موفقیت در بازاریابی اینترنتی بامیلو نیازمند صبر و دوری از نتایج لحظه‌ای هست؛ تا با فرهنگ خرید ایرانیان بیشتر آشنا شود. بیشتر سرمایه‌گذاری خود را بر روی اعتمادسازی و حمایت از فروشندگان و خریداران نماید. چرا که با تبلیغات سنگین‌تر فقط هزینه‌های کسب و کار را بالا خواهد برد. در کنار استفاده بهینه از تبلیغات مستقیم به درگیر کردن مشتریان بالقوه با فروشگاه دیجیتالی نماید.

برای ترغیب فروشندگان به ارایه خدمات سریع‌تر و با کیفیت‌تر کمپین‌هایی را نیز برگزار نماید. با دقت بیشتری بازار کالاها و برندهای مختلف را جهت ارایه بهترین قیمت به مشتریان بررسی نماید.

معتقدم که هنوز با جایگاه واقعی Market place بامیلو خیلی فاصله دارد. به جای شتاب در افزایش سهم بازار باید بر روی نکات فنی سایت و قابلیت اپلیکیشن‌های خود متمرکز شود. همچنین برای وفادارسازی مشتریان و تکرار خرید این افراد برنامه‌های منسجمی را تدوین نماید.

به خریدارانی که بارها خرید خود را از این کسب و کار دیجیتالی تکرار می‌کنند، خدمات خاصی را ارایه دهد. هر چقدر این خدمات سفارشی شده به مشتریان ارایه شود؛ بازخورد بهتر و بالاتری را خواهد گرفت. قصد ما از این پیشنهادها صرفا کمک به رشد کسب و کارهای دیجیتالی در کشورمان هست. افرادی که می‌خواهند چنین خدماتی را ارایه دهند، کمک کنیم تا عملکرد بهتر و بالاتری داشته باشند.

 

۳- دیجی استایل

 

10 فروشگاه اینترنتی برتر

 

این فروشگاه دیجیتالی که در آن پوشاک با برندهای معتبر خارجی عرضه می‌شود، متعلق به دیجی کالا است. رتبه الکسای دیجی استایل در ایران ۱۵۳و در جهان ۵۶۴۳ که خیلی حایز اهمیت است. هنگامی که به گذشته برمی‌گردیم، آن زمان تصور این‌که پوشاک با برندهای مختلف به صورت آنلاین عرضه شود، تقریبا محال بود. ولی الان می‌بینیم که سایت‌های مطرح زیادی در زمینه پوشاک ایجاد شده است.

دیجی استایل در سه بخش مردانه، زنانه و بچگانه به صورت تخصصی به حوزه پوشاک می‌پردازد. همچنین برندهای معتبر پوشاک را نیز در این کسب و کار اینترنتی در یکجا فراهم نموده است. از آن گذشته فستیوال و جشنواره‌های تخفیف فصلی هست که معمولا در ابتدای فصل مشتریان را غافلگیر می‌کنند.

فروشگاه اینترنتی دیجی استایل بر عکس کسب و کار اینترنتی دیجی کالا دقیقا به صورت تخصصی روی پوشاک تمرکز کرده است. در مدت خیلی کمی توانست سهم بیشتری از بازار را که قبلا شیکسون در زمینه پوشاک راه‌اندازی شده بود را دریافت نماید. با فروشگاه اینترنتی مدیسه رقابت تنگاتنگی دارد که از لحاظ سئو در برخی از کلمات کلیدی مدیسه جایگاه خیلی بهتری نسبت به دیجی استایل دارد.

مزیت‌های رقابتی فروشگاه اینترنتی دیجی استایل

 • تجربه‌ی کاربری بهتر
 • قرارگیری کادر جستجو در بالای صفحه
 • ثبت‌نام سریع‌تر در فروشگاه اینترنتی دیجی استایل
 • امکان ثبت‌نام و ورود با اکانت گوگل
 • مجله اینترنتی دیجی استایل
 • عکس‌های با کیفیت از محصول‌ها
 • پرسش‌های متداول
 • حضور در شبکه‌های اجتماعی
 • رویه‌های بازگردانی کالا
 • حفظ حریم خصوصی
 • حضور در شبکه‌های اجتماعی
 • شماره پشتیبانی واضح
 • اپلیکیشن موبایل برای گوشی‌های اندرویدی و اپل
 • فیلتر مناسب برای مرتب‌سازی نمایش محصول‌ها (پربازدیدترین، پرفروش‌ترین، قیمت محصول)
 • ایمیل مارکتینگ قوی
 • سرعت بارگذاری سایت
 • منوی فروش ویژه
 • فیلتر محصولات بر اساس برند، قیمت و رنگ
 • تحویل رایگان بالای صد هزار تومان در تهران
 • ضمانت تعویض ۷ روزه
 • دسته‌بندی بر اساس برندها

اما برخی ازمزیت‌های دیگری که به این فروشگاه اینترنتی افزوده شود، بازخورد بهتری را دریافت خواهد کرد:

 • بخش مدیریت ارتباط با مشتریان
 • خلاقیت و نوآوری بیشتر در افزودن امکانات بیشتر به فروشگاه اینترنت
 • ایجاد پرسش و پاسخ متداول ویدیویی
 • سیستم پیشنهاد تخفیف در هنگام خرید
 • برنامه وفادارسازی مشتریان
 • نمایش نظرات مشتریان برای مشتریان بالقوه جدید
 • نمایش آخرین بخشی که مخاطب قبلا از آن بازدید نموده است
 • امکان نشان‌گذاری محصول برای خریدهای بعدی
 • افزایش سرعت تحویل سفارش
 • درج توضیحات بیشتر برای محصول‎های ارایه شده در فروشگاه اینترنتی
 • بهینه‌سازی صفحه محصول
 • پیگیری دلیل انصراف از خرید در هر مرحله از قیف فروش
 • تهیه عکس‌های حرفه‌ای از انواع کالا
 • حرکت به سمت Market Place

۴- فروشگاه اینترنتی مدیسه

 

فروشگاه اینترنتی موفق

 

این فروشگاه اینترنتی متعلق به گروه تجاری گلستان است که در ابتدا به صورت تخصصی روی پوشاک متمرکز شد. بعد از مدتی که از فعالیتش در حوزه کسب و کار اینترنتی گذشت بخش‌های دیگری را از قبیل عطر و ادکلن، لوازم آرایشی، لوازم خانگی را به اقلام محصول‌های ارایه شده اضافه نموده است.
صفحه خانگی و دسته‌بندی سایت شبیه دیجی استایل هست، با این فروشگاه اینترنتی رقابت سنگینی را دارند. رتبه‌ی آلکسای آن در ایران ۸۱ و در جهان ۳۹۹۱ است.

نکته جالبی که در سایت مدیسه می‌توانید ببینید خیلی حرفه‌ای بر روی سئوی کلمات و عبارات کلیدی در موتورهای جستجو تمرکز شده است. طراحی و عکاسی عکس‌های محصول با کیفیت نسبتا بالایی انجام شده استف که نشان دهنده جدی بودن این کسب و کار در این عرصه هست.

ای کاش مدیسه یک فروشگاه اینترنتی تخصصی در زمینه پوشاک خصوصا کودکان باقی می‌مانند و هدف آن فقط فروش لباس‌های مردانه، زنانه و بچه‌گانه باقی می‌ماند. شما می‌توانید با انتخاب رنگ و سایزهای مختلف در خرید از برندهای مختلف خارجی حتی آمریکایی تنوع بالایی را در این فروشگاه اینترنتی تجربه نمایید.

مزایای مدیسه در این نوع کسب و کار اینترنتی:

 •  تجربه کاربری و واسط کاربری متحیرکننده
 • سرعت بارگذاری بالای سایت
 • انتخاب و تنوع رنگ از برندهای مختلف
 • عکاسی با میفیت از محصولات
 • گارانتی مرجوعی ۷ روزه سفارش
 • ارسال رایگان سفارش بیش از ۱۰۰ هزار تومان
 • مطابقت کامل محصول سفارشی با عکس‌های سایت
 • نمایش سایزبندی زیر هر عکس از لباس
 • نمایش برند محصولات در صفحه محصول
 • توضیح سایز بندی لباس‌ها برای مشتریان
 • فروش لباس‌های تک‌سایز
 • بلاگ خیلی پر محتوای مدیسه
 • تخفیف ۳۵ هزار تومانی برای اولین خرید
 • سیستم بازاریابی ایمیلی
 • تخفیف روزانه برای بازدیدکنندگان از سایت
 • جستجوی سریع
 • دسته بندی بر اساس برندها
 • طراحی قالب سایت به صورت واکنشگرا
 • تضمین اصالت کالای سفارشی
 • درج شرایط بازگردانی کالا
 • ارسال ایمیل مستقیم به مدیر عامل
 • امکان مشاهده آخرین مقالات در صفحه اصلی
 • لینک حرفه‌ای از صفحه اصلی فروشگاه اینترنتی
 • نمایش تصاویر محصول به صورت Lazy load

مزیت‌های رقابتی دیگر که اگر به فروشگاه اینترنتی مدیسه اضافه شود به سایتی بی نظیر تبدیل خواهد شد:

 • حرکت به سمت بازارچه (Market Place)
 • ثبت‌نام و ورود با حساب کاربری گوگل
 • سیستم پیشنهاد خرید در هنگام سفارش برای بیش فروشی
 • روش‌های ارسال مختلف سفارش‌ها
 • نمایش گرافیکی پیگیری ارسال مرسوله و کد رهگیری
 • پشتیبانی آنلاین
 • ایجاد CRM (مدیریت ارتباط با مشتریان)
 • پیگیری دلایل انصراف از خرید افراد
 • ایجاد بخش پرسش و پاسخ متداول
 • راهنمایی ویدیویی خرید، ثبت‌نام و وارد شدن سایت
 • نمایش برجسته دکمه خرید در بالای سایت و متنی
 • ایجاد بخش مشتریان ناراضی و رسیدگی به شکایات
 • امکان لغو عضویت و عدم دریافت ایمیل در حساب کاربری
 • امکان پشتیبانی ۲۴ ساعته برای مشتریان
 • درج نظرات مشتریان
 • امکان گرافیکی پرو آنلاین برای گیمیفیکیشن
 • حضور فعال در شبکه‌های اجتماعی
 • امکان استفاده از مدل‌ها برای عکاسی اختصاصی

۵- فروشگاه اینترنتی emalls

 

10 فروشگاه اینترنتی برتر ایران کدام سایت‌ها هستند؟

 

کسب و کار اینترنتی ای مالز هم رتبه الکسای ۱۰۵ در ایران و ۶۸۴۷ جهان است که در حقیقت رابط بین خریداران و فروشندگان است. که فروشندگان می‌توانند در این کسب و کار می‌توانید حتی وب سایت و محصولات خود را برای فروش به نمایش بگذارید.

حتی خیلی از کسب و کارهای بزرگ اینترنتی نیز در این وب سایت محصول خود را برای نمایش به همراه قیمت می‌گذارند. لازم به ذکر است که ایمالز هیچگونه دخالتی در کارکرد فروشگاه ها نداشته و تنها یک مرجع مقایسه و معرفی فروشگاه های اینترنتی می باشد و همچنین ارسال کالا و دریافت وجه مستقیم مابین فروشنده و خریدار انجام می شود.

ایمالز یک مرکز خرید مجازی است که خریداران را به فروشندگان متصل می کند و با به وجود آوردن یک فضای رقابتی علاوه بر تعدیل قیمت ها مقدار کمی فروش فروشندگان را نیز افزایش می دهد که در نتیجه خریدار کالا ها را با قیمت ارزان تر خریداری کرده و همچنین فروشنده هم به علت فروش بیشتر سود بیشتری را به دست می آورد و خریداران نیز تمام انتخاب های خود را در یک نقطه مجتمع مشاهده می کند و این امر منجر به انتخاب بهتربرای  خریدار و همچنین آگاهی از قیمت واقعی اجناس می شود و در نتیجه خریدار کالا را با قیمت مناسبتری  خریداری می کتد و فروشندگان نیز به واسطه فروش بیشتر کالا های خود بیشنر سود می کنند.

مهمترین مزیت ای مالز که ای مالز را از سایر وب سایت های مشابه متمایز می سازد بروز رسانی خودکار اطلاعات در ای مالز است ، ای مالز اولین و محبوب ترین وب سایت بومی است که قیمت ها و اطلاعات در آن خودکار بروز می شود و به این ترتیب مشکل قدیمی بروز رسانی اطلاعات که مانع اصلی و مشکل اصلی این قبیل وب سایت ها است به واسطه این قابلیت مرتفع شده است، به این ترتیب فروشندگان بدون هیچگونه دغدغه ای تنها طلاعات فروشگاه و وب سایت فروشگاه را بروز رسانی می کنند و اطلاعات ای مالز خود کار بروز می شود.

در ای مالز همه چیز با هم مقایسه می شود و خریدار همه قیمت های کالا و همچنین همه فروشندگان کالای مورد نیاز خود را در یکجا مورد ارزیابی قرار می دهد و از بین همه انتخاب ها بهترین انتخاب را انجام می دهد.

علاوه بر مقایسه قیمت ها ، در ای مالز سعی شده تا بروز ترین اطلاعات و اخبار فناوری را نیز به کاربران ارائه داده شود تا کاربران با شناخت بهتر و دید باز تر کالا های مورد نیاز خودرا تهیه کنند.

به واسطه ای مالز هیچوقت خریدار به علت عدم آگاهی کالایی را گرانتر از مقدار واقعی خریداری نمی کند همچنین به علت حساسیت درانتخاب فروشگاه ها و نظارت تمام وقت بر فعالیت تمام فروشگاه ها در ای مالز خریدار از کیفیت خرید خود اطمینان دارد.

این وب سایت فقط به این علت خدمت شما دوستان عزیز معرفی شد که ببینید با جمع‌آوری همه فروشگاه‌های اینترنتی و فروشندگان در یک سایت، امکان قابلیت مقایسه را برای خریداران می‌دهد. ایده این کسب و کار اینترنتی خیلی جذاب و ارزشمند هست. اما باید امکانات مقایسه‌ای را به حالتی در بیاورد که افراد واقعا اطلاعات دقیق و درست را طبق یک چارچوب مشخص اعلام نمایند. ایده‌های جذاب خیلی زیادی در این نوع فروشگاه اینترنتی به راحتی با توسعه امکانات آن برای خریداران فراهم کرد.

البته mobile.ir هم تقریبا شباهت خیلی نزدیکی با این وب سایت دارد، هدف این هست که شما در راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی پلتفرم‌های مختلف را بررسی کنید. به جای کپی کردن ساختار از سایر فروشگاه اینترنتی یک مزیت رقابتی منحصر به فرد ایجاد کنید و با کسب و کارهای اینترنتی بیشتر آشنا شوید.

مزیت‌های رقابتی که با اضافه کردن آن به این فروشگاه اینترنتی درآمد بیشتری می‌تواند ایجاد کند:

 • تعریف مجدد مدل درآمدی
 • ایجاد ساختار مشخص برای فعالیت فروشندگان
 • امتیاز بندی فروشندگان کالا توسط خریداران
 • نمودار فروش و تغییر قیمت محصولات توسط فروشندگان با جزییات بیشتر
 • انتخاب ماهیانه تاپ سلر و دادن یک سری امتیازات به فروشنده
 • نمایش تصویری به همراه توضیحات کامل و فنی در مورد محصولات
 • اضافه کردن امکان فروش در همکاری اگر خرید توسط لینک این وب سایت انجام شود
 • ایجاد بلاگ قوی برای معرفی یک حوزه هم به صورت ویدیویی و مقاله
 • تخصصی کار کردن در یک حوزه
 • جذب اطلاعات خریداران برای ارزیابی بیشتر خدمات فروشندگان مختلف
 • طراحی صفحات فرود حرفه‌ای برای دریافت اطلاعات تماس مخاطبان
 • ایمیل مارکتینگ
 • حضور در شبکه‌های اجتماعی
 • جهت دادن به فروشندگان برای افزایش بازدهی‌شان از فروش
 • امکان ارتباط آنلاین

۶- فروشگاه اینترنتی آی تی بازار

 

10 فروشگاه اینترنتی برتر ایران کدام سایت‌ها هستند؟

 

همانند سایت ترب،ایمالز، موبایل آی آر به معرفی فروشندگان محصولات دیجیتالی می‌پردازد، ولی یک سری قابلیت‌های خاصی دارد که به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنم:

 • بلاگ تخصصی در حوزه آی تی
 • انتخاب حوزه تخصصی برای معرفی کالاها
 • راهنمای خرید برای برخی از کالاهای پرمصرف در حوزه آی تی
 • شارژ ریالی حساب فروشندگان برای معرفی محصولات
 • امکان امتیاز دهی به گارانتی‌های فعال در حوزه آی تی
 • امکان انتخاب فروشندگان از استان‌ها و شهرهای مختلف

همان مزیت‌هایی که برای ای مالز مطرح کردم اضافه نمودن آن‌ها و تعیین شرایط خاص برای فروشندگان برتر است. هم باعث اعتماد بیشتر کاربران به این نوع کسب و کار اینترنتی می‌شود. امتیاز‌بندی فروشندگان توسط خریداران باعث جلب اعتماد کاربرهای جدید به  فروشندگان برتر می‌شود.از این طرف هم فروشندگان برای فعالیت بیشتر و افزایش فروش خود انگیزه کافی پیدا خواهند نمود.

۷- فروشگاه اینترنتی زنبیل

 

10 فروشگاه اینترنتی برتر ایران کدام سایت‌ها هستند؟

 

فروشگاه اینترنتی زنبیل رتبه الکسای ۳۱۰ ایران و ۱۴۵۸۴ جهان را دارد که با تنوع زیاد کالا در دسته‌بندی‌های مختلف فعالیت خود را با قدرت ادامه می‌دهد، این فروشگاه همیشه به موقع آیتم‌هایی را برای به‌روزرسانی منظم در نظر گرفته است و تقریبا در این حوزه به خوبی عمل کرده است.

فروشگاه اینترنتی زنبیل محصولات مختلف را با قیمت‌های پایینی ارائه می‌دهد، برای این منظور تضمین بهترین قیمت را در کسب و کار اینترنتی قرار داده است. در صورتی که بعد از خرید اینترنتی متوجه شوید که فروشگاه دیگری به قیمت پایین‌تری آن را ارایه می‌دهد، می‌توانید آن را عودت دهید. میزان سود یا همان تفاوت قیمتی با سایر فروشگاه اینترنتی را نیز در کنار قیمت هر محصول  نشان می‌دهد در صورت خرید از این کسب و کار اینترنتی به این میزان سود خواهید کرد.

زنبیل تا ۱۰ روز امکان تعویض کالا و همچنین تا ۷ روز امکان عودت کالا را برای راحتی خریداران اینترنتی در نظر گرفته است. بخش چتر حمایتی نیز مربوط هست به گارنتی محصولات که کافی است به این مجمعه اعلام نمایید تا آن را حصول نتیجه گارانتی از شرکت مورد نظر پیگیری می‌کنند.

زنبیل هم به صورت خیلی خوب مقالات را در حوزه‌های مختلفی که روی این سایت عرضه می‌شود را رعایت می‌کند. لینک مقالات را در صفحه نخست فروشگاه قرار داده است تا افراد زمان بیشتری به بررسی سایت بپردازند. همچنین نشان‌ها و تندیس‌های مختلفی را از جشنواره‌های مختلف دریافت نموده است.

روش‌های پرداخت، ثبت‌سفارش و وارد شدن به حساب کاربری را فراهم آورده است، که به اعتبار این سایت می‌افزاید. باز هم یک سری قابلیت‌های بیشتر به این سایت اضافه شود آن را خاص‌تر خواهد کرد.

۸- فروشگاه اینترنتی جانبی

 

10 فروشگاه اینترنتی برتر ایران کدام سایت‌ها هستند؟

 

این فروشگاه اینترنتی رتبه الکسای ۳۳۵ در ایران و ۱۶۶۴۱ جهان را به ارایه محصول‌های جانبی موبایل، تبلت، لپ‌تاپ، دوربین، بازی و سایر لوازم جانبی به صورت کسب و کار اینترنتی فعالیت می‌کند. همانند دیجی کالا به پیشنهادهای فروش ویژه روزانه و حراجی‌های مختلف را قرار می‌دهد.

فروشگاه اینترنتی جانبی با هدف ارایه لوازم جانبی موبایل در سال ۱۳۹۱ فعالیت خودش را آغاز کرده است. به مروز زمان سایر بخش‌ها اضافه شده است، این کسب و کار اینترنتی باز هم به روش e-commrce راه‌اندازی شده است.

شرایط بازگشت کالا، وبلاگ، پرسش و پاسخ متداول نیز به صورت صفحه‌های جداگانه در سایت قرار گرفتند. مهم‌ترین قسمتی که به خوبی آن را از دیگر فروشگاه‌ها جدا می‌کنند بخش هدایای تبلیغاتی است که اگر روی آن تمرکز زیادی صورت گیرد نتایج خوبی را برای این فروشگاه اینترنتی به همراه خواهد داشت.

۹- فروشگاه اینترنتی مقداد آی تی

 

10 فروشگاه اینترنتی برتر ایران کدام سایت‌ها هستند؟

 

فروشگاه مقداد آی تی اوایل ۱۳۹۵ فعالیت خود را در حوزه تجهیزات و لوزام دیجیتالی شروع کرده است. در حال حاضر رتبه الکسای ۳۳۴ در ایران و ۱۶۲۲۳ جهان را در رده فروشگاه اینترنتی دارد.

فروشگاه مقداد آی‌تی نیز بخش‌های مختلف را همانند سایر فروشگاه اینترنتی که در حال حاضر در ایران فعالیت می‌کنند را فراهم نموده است. نکته قوتی که در سایر فروشگاه‌ها آن را مشاهده نمی‌کنید، بخش همفکری در اضافه کردن امکانات دیگر به سایت هست.

سه بخش متفاوت دیگری که در این فروشگاه به آن پرداخته شده است، کامپیوترهای All in one، پرینتر و مانیتورها هستند که به صورت کاملا ویژه آن‌ها را در صفحه اول مشاهده می کنید. امیدوارم که همه این فروشگاه‌های اینترنتی به جای جنگ قیمت به سایر مزیت‌های رقابتی در این حوزه بپردازند. تا ما شاهد یونیکورن شدن این شرکت‌ها باشیم که با خدمات متمایزی که در ایران ارایه می‌دهند بلکه در منطقه هم شناخته شده باشند.

۱۰- فروشگاه اینترنتی کیمیا آنلاین

 

10 فروشگاه اینترنتی برتر ایران کدام سایت‌ها هستند؟

 

اما آخرین فروشگاه اینترنتی، کیمیا آنلاین است که به ارائه محصولات و کالاهای دیجیتالی به صورت کسب و کار اینترنتی می‌پردازد. این فروشگاه نیز همزمان با دیجی کالا فعالیت خودش را ۱۰ سال پیش در این حوزه شروع نموده است. رتبه الکسا در ایران ۳۴۶ و در جهان ۱۸۵۰۶ را ما بین رقبا به خود اختصاص داده است.

بخش وبلاگ این فروشگاه هم به معرفی گجت‌های هوشمند روز دنیا می‌پردازد. دو بخش پیشنهاد طلایی و ویژه آن نیز در نظر اول توجه بیننده را به خود جلب می‌نماید. فروش اقساطی ۲۴ ماهه کیمیا آنلاین نیز توجه مخاطبان خاصی را که به داشتن لوازم دیجیتالی علاقمند هستند نیز سوال برانگیز هست.

وب سایت این فروشگاه رابط گرافیکی و سرعت بارگذاری بالایی دارد که می‌توانید یک محصول را سریع‌تر سفارش دهید. کیمیا آنلاین مزیت دیگری که تا حدی توانسته به آن عینیت ببخشد، بخش بیش‎فروشی(upselling) در هنگام خرید یک کالا  به شما پیشنهاد خرید لوازم جانبی مربوط به آن محصول را نشان می‌دهد که قبل از تسویه حساب می‌توانید آن را هم به لیست خریدتان اضافه کنید.

به صورت رایگان در کل ۲۲ منطقه تهران می‌توانید کالاهای خریداری شده، را با ضمانت برگشت کالا تا ۷ روز دریافت کنید و در شهرستان‍ها نیز با هزینه پستی ۱۲ هزار تومان قابل دریافت هست. در این سایت بخش لیست قیمت فروشگاه برای فروش به همکاران تهرانی، شهرستانی و خریداران عمده و سازمان‌ها نیز این فروشگاه اینترنتی را متمایز می‌کند.

در رتبه‌های بعدی هم به ترتیب این سایت‌ها قرار دارند:

تهران کالا، میهن مارکت، شیکسون، شیائومی، کالا گرد، ای‌سارا، روبان، شهروند، بوتیک، تک سبد و … قرار دارند. اما متاسفانه باید بگویم که همه وب‌سایت‌های به صورت کپی‌شده از دیجی کالا عمل می‌کنند.

درسته تمامی‌ مزیت‌های رقابتی که کسب و کار اینترنتی دیجی کالا ایجاد کرده باید داشته‌ باشید، این موضوع خیلی مهمی هست که باید قابلیت‌های بیشتری در وفادارسازی مشتریان انجام دهید و اگر در یک حوزه‌ای به صورت کاملا تخصصی کسب و کار اینترنتی ایجاد نمایید، مسلما سود حاصل از آن خیلی بیشتر خواهد بود.

به جای جنگ قیمت بر روی کیفیت خدماتی که در یک حوزه هم از نظر دانش، آگاهی ، مشتری‌مداری، ارسال سریع‌تر، شکستن روح سرد مجازی با راه‌های ارتباطی بیشتر با مشتریان تمرکز نمایید. حتی سود حاصل از آن در خیلی از بازارها به جرات می‌توانم بگویم که خیلی بیشتر از رتبه‌های اول معرفی شده خواهد شد.

موضوع مهم‌تر بعد از انتخاب بخشی از بازار و متخصص شدن در آن حوزه بحث بازارچه (مارکت پلیس) که جای کار زیادی در ایران در حوزه‌های مختلف چاپ، صنایع دستی، فرش، خدمات مختلف، مواد اولیه، بازار آهن و … دارد. کمتر فردی به این حوزه‌ها اهمیت می‌دهد چون بازار آینده اینترنت ایران و جهان بازاری کاملا تخصصی و توسط معیارهای سنجشی حرفه‌ای اندازه‌گیری خواهد شد.

به عنوان مشاور و مدرس در حوزه کسب و کار اینترنتی توصیه می‌کنم قبل از هر اقدامی آگاهی و دانش خود را در این زمینه بالا ببرید و اگر توان راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی را در خود نمی‌بینید به سایر گزینه‌ها که بحث فریلنسرها، مربیان، منتور، کوچینگ، متخصص تولید محتوا، سئو رایتینگ، برگزاری کمپین‌های دیجیتالی، انیمیشن، طراحی سایت و اپلیکیشن نیز حتمن توجه نمایید.

اگر در تصمیم خود جدی هستید حتمن توصیه می‌کنم که در دروه‌های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت تیم مدیر آینده حاضر شوید. افرادی که به هر دلیلی نمی‌توانند به صورت حضوری در محل تیم مدیر آینده حاضر شوند پیشنهاد می‌کنم در دوره‌های آنلاین و بسته‌های آموزشی برای فتح قله‌های کسب و کار اینترنتی با ما همراه شوند.

در پایان هم از شما دوست عزیز به خاطر مطالعه این مقاله خیلی سپاسگزارم که امیدوارم این موضوع بتواند در شفاف شدن مسیر کسب و کار اینترنتی به شما کمک نماید. همچنان مثل همیشه منتظر نظرات ارزشمند شما هستم که با اشتیاق آن‌ها را خواهم خواند. در آموزش‌ها و مقاله‌های بعدی حتمن از آن‌ها استفاده خواهم نمود.

اگر سوالی در خصوص کسب و کار اینترنتی، فروشگاه اینترنتی و بازاریابی اینترنتی دارید حتمن با کمال میل در اولین فرصت پاسخ خواهم داد. به خاطر همراهی‌تان با تیم مدیر آینده در شبکه‎های اجتماعی و وب‎سایت نهایت تقدیر و تشکر را دارم.

36 پاسخ به “۱۰ فروشگاه اینترنتی برتر ایران در سال ۹۷ کدام سایت‌ها هستند؟”

 1. سلام
  * لطفا توجه *
  ضمن تشکر ویژه بابت بیان مطالب جالب پرفایده و نظرات جالب تر از آن مردم
  من از همگی میخواهم لحظه ای خودتان را جای صاحبان این کسب و کارها قرار دهید !
  در دنیایی فیزیکی که همگی بدقولی شده است سرلوحه کارشان این کسب وکارها یک نعمتند , هم به دلیل قیمت پایینترشان که نشات گرفته از هزینه کمتری که میکنند است هم مطالب جامعی که در اختیار خریداران مجازی یا فیزیکی قرار میدهند .
  البته هیچ کس منکر اشتباهاتشان نیست همانطور که در هر کسب وکار دیگری ( فیزیکی یا مجازی ) امکان اتفاق افتادنش هست اما نکته اینجاست که هر کسب وکاری با تعداد فروش بیشتر امکان خطای بیشتری هم دارد و مثلا بنده هم در بیش از ۶۰ باری که از دیجی کالا خرید داشتم اشتباهاتی دیدم که در خریدهای یک یا چند باره از فروشگاه های دیگر ندیدم ام اما باز هم به دیجیکالا کاملا اعتماد داشته و احترام قائلم زیرا هم یک جورایی هممون یاد گرفتن خریدای اینترنتیمون رو مدیونشیم و هم به عنوان یک ایرانی افتخار میکنم که از * بزرگترین فروشگاه اینترنتی خاورمیانه * خرید میکنم , اما در کل به جای یک بار اشتباه دیدن و قطع ارتباط کردن با آن کسب و کار بهتر است نقد درست کنیم تا بهبود یابد تا تخریب
  گرچه ۱۰۰ البته که میتوان برای تنوع هم که شده به مدلهای مختلف خرید اینترنتی کرد , مثلا خرید از بهترین وب سایتهای تخفیف گروهی مثل :
  نت برگ / تخفیفان / آف آل / گلدتگ و… که همگی قیمت کالا یا خدماتشان بسیار مناسب تر هم هست .
  روز خوش

  • ضمن تشکر از نظر شما و دوستان همراه مدیر آینده
   ببینید ما در بازار آنلاین نیازمند یک سری استراتژی‌های درست در جهت قانع کردن مخاطبان هستیم. کسب و کارها را باید با توجه به حجم مشتریان و مخاطبان‌شان باید سنجید. دیجی کالا یک فروشگاه اینترنتی بزرگی است که تعداد مشتریانش هم زیاد است، پس طبیعی است افرادی که الان از دیجی کالا گلایه دارند مشتریانی هستند که از خدمات قبل سال ۹۱ دیجی کالا استفاده نمودند، ان زمان دیجی کالا بعد از هر سفارشی تماس می‌گرفت و دقیقا همه اقلام سفارش را حتی از رنگش و آدرسش گرفته مجدد از ما تایید می‌گرفت و ان زمان تماما خودش موجودی کالا را به عهده داشت ولی از سال ۹۲ مخاطبان دیجی کالا به واسطه تبلیغ گسترده‌ای که با انتورک انجام داد خیل زیاد از مشتریان به سمتش اومدند. یا از سال ۹۶ بحث مارکت پلیس راه اندازی شد. بالطبع اون انتظارات قبلی ما که الا رفته بود دیجی کالا نتوانست مدیریت کند و این برای کشوری مثل ایران طبیعی است چون ما اکوسیستمی ۳۰ یا ۴۰ ساله مثل آمریکا نداریم یعنی راه‌ها را باید خود دیجی کالا هزینه کند و تست کند. این زمان بر است و نیاز به افراد قدرتمند و با استعدادی داره که از سال ۹۴ به بعد این تحول نیروی انسانی هم اتفاق افتاده است که نشانگر اهمیت موضوع رضایت مشتری در دیجی کالا هست.
   اما در کل مخصوصا افرادی که واقعا به کشورشان علاقمند هستند با اعلام نظر مثبت یا منفی‌شان در حقیقت کمک می‌کنند افراد جدیدی که می‌خواهند وارد این بیزینس ها شوند با امادگی بیشتری وارد این عرصه شوند و این یعنی خدمت به استارتاپ‌ها. خود دیجی کالا فرهنگ مشتری مداری به این شکل را خودش ترویج داده است. با تمام توانمندیش کار کرده تا فقط از فروش محصولات فناوری و دیجیتالی به سمت فروش هر کالای قابل ارایه به صورت آنلاین حرکت کند. خوب این موضوع انتقادات شدیدی را در این شیفت در رسانه های اجتماعی به سمت دیجی کالا در پی داشت. اما من باز هم توصیه می‌کنم واقعا نظرات سازنده و به دور از هر گونه تفکر بازدارنده می‌تواند در این مسیر به همه ما کمک کند.

 2. کسی میدونه فروشگاه پیکسل مورد اعتماد هست یانه؟من میخوام یه پرینتر بخرم ازشون ولی نمیدونم چقدر معتبر هستن؟

 3. با سلام
  من واسه نمای ساخنمون از سایت ۱۲۳sazeh مشاوره گرفتم. خیلی راهنماییم کردند با اینکه خریدم قطعی نبود بهترین گزینه رو بهم پیشنهاد دادند و منم خرید کردم.قیمتشونم انصافا خوب بود.برای ملزومات ساختمانی عالیه.

 4. سلام شما یه سری از فروشگاه ها رو اسم بردید که سطحشون خیلی هم بالا نبود حالا برید به فروشگاه بلج ببنید واقعا خوبن من خودم چندین بار ازشون خرید کردم
  bolej ir

 5. فروشگاه های اینترنتی خیلی خوبی دارن کار می کنن و واقعا دارن از خیلی از همین برترینها بهتر می شن
  من چند خرید رو از سایت بومی بازار انجام دادم و خدایی راضی هستم

 6. من از دیجیکالا خرید کردم اولا چیزی که سفارش دادم با چیزی که به دستم رسید زمین تا آسمون بود کیفتش طرحش اصلا مثل سفارشم نبود اون کجا و اینکه سفارش دادم کجا من که اصلا راضی نیستم هیچوقت هم ازش خرید نمیکنم بعدشم زمان تحویلشون یک هفته طول میکشه با این کارشون مشتریاشونو از دست میدن

 7. من تا حالا از دیجیکالا ، بامیلو ، جانبی و آل دیجیتال خرید کرده‌ام و از لحاظ کیفیت و سرعت خدمات از جانبی و آل دیجیتال راضیتر هستم و موقع خرید اول به این دو تا سر میزنم .

 8. اینجانب از فروشگاه جامع اینترنتی محصولات امنیتی ” آنلاینکد ” خرید کردم و از مشتری های قدیمی هستم بسیااار منصف و عالی و تحویل بموقع و از همه مهمتر تمامی محصولات اورجینال است . آنتی ویروس های پاندا .ایست. بولگارد. آویرا و …. همه اورجینال و قیمت خوب
  پیج اینستاگرام هم دارند

 9. سلام ممنون بابت مطلب مفیدتون. خوبه که حداقل در نظرات کاربران به بعضی سایتهای خیلی خوب اشاره شده.
  من فروشگاه ۱۹کالا رو میشناسم و ازشون مدام لوازم دیجیتال برا خودم و فامیل ها و دوستان میخرم و خیلی خیلی دوسش دارم،

  • ممنونم از همه دوستان
   اما در پاسخ به آقای احمدی و خدایی باید عرض بکنم که وظیفه همه ما ایرانی هاست که برای بهتر شدن کیفیت زندگی ایرانی‌ها اون کسب و کاری که واقعا ارزش داره رو معرفی بکنیم و در کنار اون هم نقد هم باید انجام بشه چرا که خیلی از صاحبان کسب و کارها در خیلی موارد متوجه این موضوع نیستند که مشتری نهایی واقعا چه چیزهایی رو می‌خواهد تک تک شما دوستان با اعلام نظرات تون و تجربیات تون کمک میکنید که فضای بازار آنلاین فضای بهتری برای همه مون بشه و اگر به این حد از موفقیت مجازی دست پیدا کنیم مسلما خیلی از کسب و کارهای کوچک که مدیران اون افرادی هستند که به امیدی چنین کسب و کارهایی را راه اندازی کردند بهتر دیده می‌شوند.
   از همه دوستانی که لطف می‌کنند به این صفحه از مدیر آینده سر می‎زنند واقعا تا چه اندازه می‌توانند در بهتر شدن دید عموم به فضای آنلاین کمک کنه چرا که واقعا ما نیازمند این هستیم تا این امکان توزیع ثروت در اقشار کم درآمد هم اتفاق بیافته

 10. مطلب بسیار مفیدی بود ، سایت کیدزمیدز فروشگاه اینترنتی سیسمونی و لوازم نوزاد رو بهتون پیشنهاد میکنم

 11. واقعا متاسفم بامیلو رو اصلا به عنوان یک سایت فروشگاهی نباید پذیرفت چه برسد به اینکه جزو برترین باشد یه شرکت دزد واقعی است که هم از کاربر و هم از فروشنده دزدی میکند پشتیبانی در حد زیر صفر است

 12. قطعا دیجیکالا، بامیلو بر خلاف اسم و رسمی که به پا کرده واقعا عالی نیست، چند باری ازش خرید داشتم، اولا که کالایی که تو تصویر می بینی خیلی بنظر باکیفیت میاد، ولی وقتی برات کالا رو میارن می بینی واقعا بی کیفیت و…، دوما ارسال محصولاتشون با برنامه نیست، برادرم کالایی سفارش داد، حدودا با دوهفته تاخیر براش اوردن بعلاوه اینکه اپراتور بامیلو هربار بعد پیگیری برادرم میگفت تا مثلا دو روز دیگه کالا بهتون میرسه ولی میگم، این روند رسیدن دو هفته طول کشید و وقتی پیگیری کردیم، حتی کاری نکردن که رضایتمون رو کسب کنن

  • من به عنوان تامین کننده با بامیلو کار کردم و باید بگم اگر در روند کارشون تغییری ایجاد نکنند قطعا خیلی دووم نمیارن. واقعاا تیم غیر حرفه ای و بدی دارن.

 13. تبلیغات در چه راستایی باشد وابسته به اهداف مدیران سایت هست مثلا اگر سایتی بصورت مشخص در زمینه ای وارد شده باشد و تمام ملزومات مثل زنجیره تامین ،تیم قوی ارسال و خدمات یا… رو پیش بینی کرده باشه ارزش داره روی برند شدن سرمایه گذاری کنه ولی اگر هنوز ابتدای راه هستند بهتر است روی فروش تمرکز کنن تا حین جذب مشتری نقاط ضعف خودشونو پیدا کنن

 14. بنده اگر مدیر این مجموعه ها بودم اولین کاری که میکردم با تولید محتوا بخشی از مشتریانی که قدرت خرید بیشتری دارند ولی خرید اینترنتی را ترجیح نمیدهند را جذب میکردم سپس با خدمات سریع و تحویل سریع و آسان که متاسفانه هیچکدام از دو فروشگاه مذکور بویی از آن نبرده اند ویرال مارکتینگ ایجاد میکردم و شرط تحویل سریع هم خدمتتون بگم اینه که دوستان اجناس رو در انبار خودشون داشته باشن نه فروشنده ها و از حالت دلالی در بیان و فروشگاه واقعی بشن نه یک دلال آماتور

 15. دی جی کالا نسبت به باملیو بهتر هستش این امر هم در زمینه سفارشات و سرعت تحویل و… الان حدود یک ماه میگذره از دوستانی که سفارش دادن و هنوز حتی کالا رو تامین نکردن من موندم وزرات چطوری به اینها پروانه میدن کسب و کار میدن

 16. قطعا برندینگ هست، چرا که ی برند معتبر و مورد اعتماد به واسطه اعتبارش میتونه فروش جهانی داشته، و یکی از مهم ترین فاکتور ها همین تبلیغات برند هست که البته ارتباط تنگاتنگی با فروش داره یعنی میشه گفت هرچی برند معتبر تر، فروش بیشتر، نمونه های زیادی هست مثلا یکیش آمازون که به واسطه این اعتبار و اعتماد در بین مشتریان تونسته ی برند جهانی بشه و در سطح جهانی فروش داشته باش

 17. با سلام
  به نظرم هر فروشگاه آنلاین روی یک سری محصولات تخصصی کار کنه، تا هم بتونه در عرصه رقابت امروزی باقی بمونه و همه تلاشش روی اون محصولات باشه نتایج فوق العاده‌ای می‌گیره! پشتیبانی خوب برای محصولات هم می‌تونه کمک کنه مشتریان وفادار زیادی داشته باشه

 18. دوست عزیز، با سلام. بنده یکی از تأمین کنندگان محصولات بامیلو هستم و با توجه به همکاری چند ماهه ای که با این سایت شروع نموده ام، نظر خود را عرض می کنم و به هیچوجه قصد طرفداری از بامیلو را ندارم و قصد بنده، فقط رعایت انصاف است. دوست خوبم همانطوری که در متن بالا ذکر شده بامیلو یک فروشگاه واسطه است و اگر کالایی را کنسل می کند، از نظر شما بامیلو مقصر است، در حالیکه دلایل مختلفی می تواند نقش داشته باشد، برای مثال می توان عدم تأمین محصول و یا تأخیر در ارسال کالا، از جانب تأمین کننده و دلایل دیگری که تماماً به فروشندگان بستگی دارد، را ذکر نمود.
  بنده خود شاهد هستم کالایی که از طریق بامیلو سفارش گرفته می شود، در اسرع وقت به تأمین کنندگان اعلام می نماید، و اگر در تایم قانونی، محصول از جانب تأمین کننده ارسال گردد، حداکثر ۳ تا ۵ روز بعد از سفارش بدست خریدار می رسد و کلاً بامیلو فقط نقش واسط، بین خریدار و فروشنده را دارد و بخودی خود نقشی در تأمین کالا ندارد و هر اشکالی در رسیدن و یا تأخیر کالا بوجود می آید، مستقیماً تأمین کننده مسئول است که در آن قسمت هم، برای تسریع در ارسال کالا، تشویق و در غیر اینصورت تنبیه هایی زیادی در نظز گرفته و کاملاً هم عمل می نماید.
  در خصوص شماره تماس بامیلو و یا پیک موتوری نمی توانم نظری بدهم ولی به تجربه چندین ماهه و تماس های پی در پی، به جرأت ادعا می نمایم، در حوزه ارتباطات، کارکنان بامیلو در رعایت آداب و معاشرت و حفط ادب در شرایط مختلف، واقعاً نمونه بوده اند.
  حیات و موفقیت برند بامیلو و دیگر برندها به نظرات شما و دیگر خریداران بستگی دارد و در عصر حاضر، برخلاف گذشته اگر نظر عمومی با برندی نباشد ، کلاً نمی توانند در این عرصه رقابت نماید. پس مطمئن باشید، در بازار فعلی، همیشه حق با مشتری است و دیگر هیچ. موفق باشید.

 19. سلام
  دوستان عزیز من چند سالی هست مقداد آی تی رو دنبال میکنم و تعداد دفعات زیادی ازش کالای دیجتال خریدم،فروشنده ها و افراد خوبی در مجموعه دارن فعالیت میکنن،یه لپ تاپ و یه هارد اکسترنال خریدم ،و جدیدا” هم موبایل iphone x هم قیمتش پایین تر از همه سایت های دیگه بود و همون روزم دستم رسید،البته نظراتی زیادی راجب مقداد در سایت های مختلف خوندم ،احساس میکنم تیم و پشتیبانی بسیار قوی دارن و خدایی حلالشون باشه ،این کاسبی و تو زمونه ی داریم زندگی میکنیم که هروز مردم درگیر گرونی و افزایش قیمت ها هستن ،اگه امثال چنیم سایتی مث مقداد آی تی نباشه ،خدا به ما رحم کنه ،قرار نبود چه بلای به سرمون میومد
  مقداد آی تی تا حالا به خیلی ها معرفی کردمت و بازم اینکار رو ادامه میدمممممممم
  و ممنون از سایت مدیر آینده بابت مطالب های خوبتون

 20. سلام من فکر میکنم دیگه مثل قبل نیست که فقط یک غول فروش اینترنتی در ایران مطرح باشه فروشگاههای زیادی هستند که دارن نامدار میشن. من یه گوشی موبایل میخواستم بخرم از طریق ایمالز فروشگاه اینترنتی ۱۹ کالا رو دیدم ، خیلی خیلی تعجب کردم بسیار قیمت های متفاوت و مناسب داشتند و سایتشون هم خیلی خشکل و سریع بود با امکانات بسیار زیاد، مثلا در کمال تعجب دیدم برا همه گوشیها و کلا همه محصولاتشون تصویر ۳۶۰ درجه با کیفیت عالی گذاشته بودن و در کل بیش از حد برام جالب بود خرید هم کردم سرعت تحویل کالاشون و اطلاع رسانی و ارتباطشون با مشتری هم خیلی خوب بود، متوجه شدم که همیشه کمی تحقیق و جستجو قبل از خرید بهترین کاره.

  • من با نظر ایشون موافقم، سایتهایی مثل ۱۹کالا دارن در سکوت کارهای خوبی میکنن و نیاز کاربران رو پوشش میدن که نمونه مهمش همین تصویر سه بعدی کالاست، این قبیل سایتها پیشتازن در بعضی حوزه ها

 21. به نظرم فروشگاه زنبیل از همه شون بی ادعا تر و بهتره داره کار می کنه، بچه های شرکت ما دیگه کلا از زنبیل فقط خرید می کنند. قیمتهاشون خیلی خوبه و مشتری مداری هم حالیشون هست بر خلاف اون فروشگاه های دیگه که همشون مدعی هستند فقط. من از دیجی کالا لپ تاپ خریدم مشکل داشت ۴ ماه پیگیری کردم که تازه آخرش تونستم پولم رو پس بگیرم – فقط ۳۰ تا ایمیل فرستادم و فرستادن و …. – اصلا از دیجی کالا راضی نیستم

 22. تهران کالا واقعا سایت ضعیفیه. همسرم میگفت دوستش ازشون خرید کرده و موقع ارسال خبر دادن که کالا ۵۰۰ هزار تومان افزایش قیمت داشته در اینصورت ارسال میشه و بعد از کلی بحث با ۳۵۰ تومان افزایش براش فرستادند. من خودم هم خرید کردم هرچی صبر کردم نفرستادند اخری زنگ زدم بهشون پیگیری کنم گفتند ناموجود شده و نمیفرستیم. گفت بهتون اس ام اس کنسلی دادیم ولی برای من هیچی نفرستاده بودند.و خیلی راحت و خونسرد کنسل کردند. در صورتی که تو پروفایل من نوشته هماهنگی شد!

 23. با تشکر از سایت بسیار زیبا و ارزشمندتون. تخصصی کردن یک سایت از بسیار ارزش بسیار بالایی برخوردار است. موفق و سربلند باشید

 24. با سلام نطلب جالبی بود.
  من از کیمیا آنلاین یه لپ تاپ خریدم ! همونی بود که سفارش داده بودم ! در کنارش یه موس بی‌سیم خریدم ولی وقتی باز کردم دیدم موس باسیم بود ، کنجکاو شدم ببینم چرا موس اینطوری دراومد ! وقتی سایت شرکت سازنده موس رو نگاه کردم ، دیدم این مارک باسیم بوده و عکس محصولاتش هم فرق میکرد ! چندماه بعد توی همون صفحه محصول لپ تاپ کامنت گذاشتم و از تجربه‌ی خوب کار کردن با این لپ تاپ نوشتم ولی کامنت منو تایید نکردند ! دقیقا یادم نیست که چند روز از سفارشم گذشته بود که تیکت زدم ببینم کد پیگیری سفارشم برای رهگیری از سامانه پست ، چنده تا بببینم سفارشم کجاست ، فکر کنم به تیکتم توی همون روز جواب دادند! از اون تاریخ تا الان ببیشتر از ۲ سال میگذره ولی هیچ ایمیل مارکتینگی از طرف کیمیا آنلاین نداشتم ! انگار نه انگار که ازش لپ تاپ خریدم ! موندم چجوری تا حالا دوام اوردند ! باید نفسای آخرشون باشه ! بنظرم همین روزاست که جمع بشه !

 25. واقعا مقاله ای مفید ، کارآمد و حرفه ای بود
  اما نکته ای که اشاره نشد قیمت بسیار بسیار بالای بعضی محصولات در سایت دیجی کالا بود .
  من میخواستم ست کالسکه چیکو بخرم قیمتش تو دیجی کالا چهار میلیون و ششصد هزار تومن بود ولی اتفاقی با یه فروشگاه تخصصی مادر و نوزاد آشنا شدم که حدود ۱ میلیون تومن همون محصول رو پایین تر گذاشته بود و من خریدم .
  جالب بود ، با اینکه هنوز گفتن رسما رونمایی نکردن ولی در عرض ۱ ساعت کالا رو برام فرستادن و جالب تر اینکه یه هدیه هم کنار خرید من بهم دادن .
  واقعا پاسخگوییشون حرف نداشت .

 26. سلام.مطلب‌تون که خوب بود و به نظر من دیجی کالا هرجور که باشه روند خوبی داره.اما حمایت از این سایت ها وظیفه ماست من خودم از یه سایتی دوربین خریدم که خیلی خوب بود.

 27. من در اسفند ماه ۹۶ یه لپ تاپ از دیجی کالا سفارش دادم-زمانی که تحویل گرفتم دیدم هد هارد مشکل داره، بعد کلی تماس و برگشت لپ تاپ ،مسول فنی اونجا زیر بار نمیرفت و می گفت مشکل نداره و هر کاری میکرد که گردن نگیره، بالاخره بعد زمان ۲۰ روز بیشتر ، بدون اطلاع پول رو برگشت دادن_ من بعد چند روز واریز پول متوجه شدم وزنگ زدم که چرا بجای اینکه یه لپ تاپ دیگه برام بفرستن و یا اینکه منو در جریان بزارن پول رو برگشت دادن.و بخاطر اینکه در همین روزها بود که دلار بالا رفت و قیمت ها تغییر کرد ، من زنگ زدم به پشتیبانی دیجی کالا که برام لپ تاپ بفرستین ، بهانه که موجود نیست از این حرفها، من گفتم الان بخاطر اینکه دلار بالا رفته من باید حداقل ۳۰۰ هزار تومن همین لپ تاپ رو بیشتر بخرم. قرار بود به من خبر بدن که تا ۲۶ فروردین ۹۷ هست خبری نشد!!!!چرا چون بنفعشون نیست مشتری ضرر کنه ولی خودشون نه، کلاهبرداری وسلب اعتماد ینی همین!!!!!!!!!!!!من تا زنده هستم ازشون خرید نمیکنم و هر کسی که به خاطر خرید کنه منصرف می‌کنم، تا بدونن این رسم مشتری مداری نبود

 28. سلام ، وقت بخیر ، فروشگاه اینترنتی گلامورا یک تجربه خرید واقعا خوب هست. ارسال رایگان دو ساعته با پیک خودشون دارن که راس موعد میاد درب منزل و پرداخت در محل هم دارن، ارسال شهرستان هم رایگان هست طی ۷۲ ساعت. تعویض و بازگشت هم کاملا رایگان و درب محل هست اونم بدون قید و شرط میشه کالا رو برگشت داد. عودت وجه هم بالافاصله انجام میشه. شرایط جالبی که این فروشگاه داره این هست که خدماتی به نام گلچین تست انتخاب ارائه میده، هر تعداد محصول که می خواهید انتخاب می کنید از فروشگاه، پیک براتون درب منزل میاره و ۷ روز مهلت تست دارید ، هر کدوم که انتخاب کردید که مبارکتون باشه و هرکدوم که نخواستید پیک درب منزل ازتون میگیره و میبره.

 29. با سلام از نظر بنده تا شماره ۳ صحیح است هرچند به جایگاه شماره سه هم شک دارم اما واقعا آیا رتبه الکسا برای قضاوت کافی است اگر بی اهمیت نباشد ؟ بسیاری فروشگاه ها در این لیست جای ندارند و بسیاری حتی نام برده نشده اند

 30. لطفا از سایت زنبیل خرید نکنید برام یخچال فرستادن درش تو رفتگی داره ۸میلیون خورده ای هم پول پرداخت کردم ۱۸۳ هزارتومن تو فاکتور ازم پول جابجایی گرفته آورده دم خونه ۵۰ هزارتومان دیگه هم خود راننده ازم گرفت این سایت به هیچ عنوان قابل اعتماد نیست هرکدام از دوستان هم خواستند بگن من هم فاکتور هم کل مدارک و عکس یخچال هست براشون ارسال کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد ویژه رایگان امروز

مدل درآمدزایی کسب و کار اینترنتی چیست؟

مدل درآمدزایی کسب و کار اینترنتی چیست؟

مدل درآمدزایی جزو موارد مهمی هست که قبل از اجرایی کردن و پیاده‌سازی کسب و کار اینترنتی باید برنامه‌ریزی کرد. متاسفانه شاید خیلی از ایده‌هایی که به محصول در یک کسب و کار اینترنتی تبدیل می‌شوند، مجریان آن برای مدل درآمدزایی هیچ فکری ندارند. در حالی که یک کسب و کار آنلاین باید تا اندازه‌ای …

 • Required phone number format: شماره موبایل

  مدیران آینده بهای موفقیت کسب و کارشان را پرداختند و پرداخت می کنند!

  فاز تصمیم‌گیری در کسب و کار اینترنتی

  دوره فاز تصمیم‌گیری در ساخت کسب‌وکار آنلاین

  مدیران آینده قبل از هر آموزشی باید با فرمت و ساختار کسب و کار اینترنتی به صورت پایه و کامل آشنا شوند. هر موفقیتی بدون طی نمودن پایه‌های اولیه آن همانند ساخت یک برج بدون پی و بن هست. پس این موضوع که برای شروع هر موفقیتی ما نیازمند این هستیم که بدانیم در چه …

  رمز و راز جذابیت دیجیتال مارکتینگ

  دوره فوق ستاره دیجیتال مارکتینگ در ایران شوید!

  فرمت آموزشی: دوره حضوری
  مدت زمان دوره: ۹۰ ساعت
  زمان برگزاری: روزهای پنج شنبه یا جمعه
  نحوه پشتیبانی: تلفنی، آنلاین، حضوری و پیام رسان
  مدت دوره: ۶ ماهه

   

  بازاریابی و فروش محصولات و خدمات با اینستاگرام

  فرمت دوره: MP4
  آموزش کامل بازاریابی با اینستاگرام در ساخت وب‎سایت برای فروش و بازاریابی محصولات و خدمات را یاد بگیرید!
  دریافت فایل ویدیویی دوره بعد از خرید در قسمت دانلودها
  زمان کل دوره: ۲ ساعت همراه با پرسش و پاسخ
  دسته بندی: آموزش بازاریابی با اینستاگرام، فروش در اینستاگرام، برندسازی در اینستاگرام

  ورود مدیران آینده

  جعفرصادق پیران
  جعفرصادق پیران
  • مدیر و موسس مدیر آینده
  • مشاور راه اندازی وب سایت های خبری، شرکتی، آموزشی، فروشگاهی بر پایه وردپرس و PHP
  • مدرس دوره های طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار آنلاین
  • مشاور مدیریت و رهبری کسب و کار، برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و آفلاین
  • طراحی قالب های اختصاصی وردپرسی و CMS اختصاصی
  • مشاور سئو و بهینه سازی وب سایت
  • مشاور طراحی کمپین های تبلیغاتی
  • برگزاری وبینار و دوره های آنلاین
  • برگزاری تخصصی دوره های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت راه اندازی، توسعه کسب و کار از استخدام تا هک رشد کسب و کار

  عضویت در خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

  به جمع مدیران آینده بپیوندید

  آیا می‏‌دانید که هر چه سریعتر باید کسب و کارتان را به بازار گسترده و بکر اینترنت مرتبط سازید؟

  آیا می‌دانید چگونه کسب و کار خود را به مخاطبان راغب زیاد آنلاین معرفی کنید! محصول، کالا و خدمت خود را اینترنتی به فروش برسانید؟

  جعفرصادق پیران

  داستان شکل گیری مدیر آینده

  معتقدم خیلی از مدیران کسب و کارها در هر سطح فعالیتی محصول، خدمت و کالای با ارزش و با کیفیتی را ارایه می دهند ولی نمی توانند پتانسیل و توانایی های کسب و کار خود را در جهت ایجاد اعتبار نشان دهند و من کمک می کنم شما با شناخت عملکرد مغزی و عصبی مشتریان به صورت کاملا علمی و کاربردی در هنگام خرید بتوانید اعتمادشان را جلب نمایند و در نهایت به فروش و درآمد بیشتری دست یابید! به نظرم با فقط شناخت بیشتر مشتریان بازار هدف و صداقت در گفتار و عمل به راحتی خواهید توانست فروش خود را متحول کنید!

  آدرس ما

  • تهران - جنت آباد مرکزی
  • بیست متری گلستان غربی
  • شماره هماهنگی
  • ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶
  • piran.js@gmail.com