۱۰ فروشگاه اینترنتی برتر ایران کدام سایت‌ها هستند؟

چکیده مقاله: جعفرصادق پیران کسب و کار اینترنتی ۱۳۹۶/۰۸/۲۴ بدون دیدگاه 1244 بازدید تاریخ به روز رسانی:۱۳۹۶/۰۹/۱۳

فروشگاه اینترنتی واژه نام آشنای این روزها، که حداقل چندین بار هر فردی خرید محصول و خدمتی را به صورت آنلاین تجربه کرده است. فروشگاه اینترنتی به دو صورت محصولات و خدماتی را برای عرضه به مشتریان اینترنتی ارایه می‌دهند: E-commerce: فروشگاه اینترنتی است که محصول‌هایی را به صورت‌های مختلف از طریق واردات، خرید از […]

فروشگاه اینترنتی واژه نام آشنای این روزها، که حداقل چندین بار هر فردی خرید محصول و خدمتی را به صورت آنلاین تجربه کرده است. فروشگاه اینترنتی به دو صورت محصولات و خدماتی را برای عرضه به مشتریان اینترنتی ارایه می‌دهند:

 • E-commerce:

فروشگاه اینترنتی است که محصول‌هایی را به صورت‌های مختلف از طریق واردات، خرید از تولیدکنندگان، توزیع‌کنندگان و تامین‌کنندگان خریداری نموده است. در انبارهای اختصاصی کالاها با برندهای مختلف نگهداری می‌شود. به محض دریافت سفارش آنلاین از مشتریان، فردی کل سفارش را بسته بندی می‌کند. برای ارسال به قسمت delivery و تحویل سفارش در آن شرکت تحویل می‌دهد. که نمونه بارز آن در کشورمان دیجی کالا است.

 

 • Marketplace:

فروشگاه اینترنتی است که بستری را برای فعالیت شرکت‌های واردکننده کالا، تولید کنندگان و فروشندگان کالاها و خدمات با برندهای مختلف فراهم می‌نماید. هر تامین‌کننده‌ای پنل مختص خود را دارد به محض سفارش و انتخاب آن فروشنده از سوی یک مشتری، آن محصول یا خدمت در لیست سفارش فرد قرار می‌گیرد، که اگر محصول فیزیکی باشد باید طبق ضوابط آن کسب و کار اینترنتی به مشتری با بسته‌بندی ارسال می‌شود. بامیلو، آمازون، ebay ، Etsy، udemy، فرانش و اپ یاد جزو این دسته از فروشگاه اینترنتی هستند. مدل درآمدی آن به این صورت هست که درصدی از فروش را به عنوان کارمزد دریافت می‌کند.

اگر بخواهیم انواع فروشگاه اینترنتی را بر اساس مدل تجارت الکترونیکی دسته‌بندی کنیم، به ۴ مدل زیر خواهیم رسید:

 1. مدل تجاری B2B  فروشگاه اینترنتی بنگاه با بنگاه (Business to Business)در این مدل از کسب و کار اینترنتی تجارت ما بین شرکت‌ها با محصول‌های مختلف انجام می‌شود. در حقیقت یک بازار آنلاین انبوه است که کالاها به تیراژ بالا از طرف یک شرکت به شرکت دیگر ارایه می‌شود. می‌توان به فروش تولید‌کننده به توزیع‌کننده،  فروش عمده‌فروش‌ها به خرده‌فروش‌ها در این نوع فروشگاه اینترنتی اشاره کرد. «علی‌بابا» (Alibaba) از بزرگ‌ترین کسب و کارهای اینترنتی آنلاین B2B است. توسط جک ما در چین این فروشگاه اینترنتی برای تبادل تجاری ما بین شرکت‌ها در چین و سایر کشورها راه‌اندازی شده است.
 2. مدل تجاری B2C ، فروشگاه اینترنتی بنگاه با مصرف‌کننده (Business to Consumer)‌این نوع از فروشگاه اینترنتی، را همه ما به نوعی با آن آشنا هستیم. مدل تجاری B2C به فروش محصول و خدمات مختلف یک شرکت به مشتریان بالقوه در بازار آنلاین از طریق سیستم‌های کسب و کار اینترنتی، بدون دخالت منابع انسانی گفته می‌شود. که آمازون، دیجی کالا وخیلی از فروشگاه‌ اینترنتی دیگر از این مدل استفاده می‌کنند.
 3.  مدل تجاری C2B ، فروشگاه اینترنتی مصرف‌کننده با بنگاه (Consumer to Business)این نوع فروشگاه اینترنتی، مصرف‌کننده پروژه‌ای را در یک موضوع به خصوص ایجاد می‌کند که شرکت‌ها برای خرید آن به مصرف‌کننده پیشنهادهای خود را ارائه می‌دهند. مصرف‌کننده در نهایت یکی از این پیشنهادها را انتخاب می‌کند. این نوع کسب و کار اینترنتی که در آن مصرف‌کننده محصول یا خدمتی خاص را به شرکت‌ها ارائه می‌دهد کاملا عکس مدل B2C است. مثالی که می‌توان در این زمینه ارایه کرد، خرید اپلیکیشن اینستاگرام از سوی شرکت فیس‌بوک هست. کوین سیستروم و مایک کریگر آن را با الهام گرفتن از سیستم عکاسی کدک ایجاد کردند که در نهایت به یک میلیارد دلار از سوی فیس بوک خریداری شد. این مدل تجاری را بسیاری از شرکت‌های مطرح آنلاین برای دسترسی به بازارهای جدید انجام می‌دهند.
 4.  مدل تجاری C2C ، تجارت مصرف‌کننده با مصرف‌کننده (Consumer to Consumer)در این نوع فروشگاه اینترنتی تجارت مابین خود مشتری‌ها که به طور مستقیم با هم در تعامل هستند صورت می‌گیرد. این نوع فروشگاه اینترنتی در حقیقت مارکت‌پلیس‌هایی هستند که به مشتریان خود اجازه فروش محصول و خدمت‌شان را به سایر مشتری‌های آن فروشگاه اینترنتی را می‌دهند. یکی از بهترین نوع فروشگاه اینترنتی است که در ایران کمتر به آن توجه شده است، نمونه موفق آن اسنپ و تپسی تاکسی آنلاین هستند که در کشورمان اجرایی شدند. توانستند مخاطبان زیادی را به عنوان مشتری جذب نمایند، که دارندگان تاکسی به واسطه اپلیکیشن اسنپ از حضور مسافران شهری اطلاع می‌یابند.

10 فروشگاه اینترنتی برتر ایران کدام سایت‌ها هستند؟

قبل از این که به معرفی ۱۰ فروشگاه اینترنتی برتر در کشورمان بپردازم خواستم که با ساختار کسب و کارهای اینترنتی از این نوع آشنایی بیشتری پیدا کنید. شاید شما دوست عزیز نیز می‌خواهید چنین فروشگاه اینترنتی برای کسب و کارهای مختلف ایجاد کنید.

اگر شما هم در فکر راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی هستید توصیه می‌کنم به عنوان یک مشاور در کسب و کار اینترنتی بر روی مدل فروشگاه اینترنتی مارکت پلیس متمرکز شوید. در این مدل تجاری C2C یک گروه از مشتریان خدماتی را ارایه می‌دهند که گروه دیگری از مشتریان مخاطب آن محصول و خدمت هستند.

حتمن توصیه می‌کنم قبل از شروع هر کاری دانش و آگاهی‌تان را با شرکت در دوره‌ها و کارگا‌ه‌ها بالا ببرید. چرا که به واسطه تجربیاتی که خود این افراد دارند، در اختیار شما دوستان عزیز قرار می‌دهند. تا بتوانید عملکرد بهتری را در آن کسب و کار اینترنتی و فروشگاه اینترنتی تجربه نمایید.

در این مقاله سعی دارم تا فروشگاه اینترنتی که کالاهای فیزیکی را به صورت آنلاین به فروش می‌رسانند را به شما همراهان گرامی معرفی نمایم. این تجزیه و تحلیل با توجه معیارهای فنی و کاربردی این فروشگاه اینترنتی خدمت شما ارایه خواهد شد. برخی از این پارامترها تجربه کاربری، رابط گرافیکی کاربر، بازدید، رتبه سایت در موتورهای جستجو، خلاقیت و نوآوری در ارایه محصولات و روش‌های بازاریابی هستند که به ما در درک بهتر ساختار فروشگاه اینترنتی کمک می‌کند. تا با استفاده از این معرفی مزیت رقابتی که باید هر فروشگاه اینترنتی نسبت به رقبای خود داشته باشند را بهتر درک نمایند.

معرفی ۱۰ فروشگاه اینترنتی برتر در ایران

۱-فروشگاه اینترنتی دیجی کالا :

اولین کسب و کار اینترنتی و فروشگاه اینترنتی در ایران هست که توسط حمید و سعید محمدی در سال ۱۳۸۵ راه‌اندازی شد. هدف اصلی آن‌ها تولید محتوای تخصصی در حوزه محصول‌های دیجیتالی بوده است. الگوی اصلی آن‌ها سایت آمازون بود که یک فروشگاه اینترنتی جهانی در فروش آنلاین است که شعبه‌ فیزیکی خود را برای فروش کتاب در سال ۲۰۱۵ نیز در آمریکا تاسیس کرد.

دیجی کالا از همان ابتدا نگرش متفاوتی را نسبت به کسب و کار اینترنتی داشت، آن هم تولید محتوای فنی در حوزه لوازم دیجیتالی مثل دوربین عکاسی و فیلمبرداری، گوشی‌های هوشمند، لپ‌تاپ و غیره داشته است. در ابتدای راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی افراد آن را به خاطر این‌که اطلاعات خوبی را در مورد محصولات دیجیتالی ارایه می‌داد، پیگیری می‌کردند که بعدها با افزایش مهارت‌شان در این حوزه و کسب تجربیات جدید شروع به ایجاد فرهنگ خرید اینترنتی در کشورمان نمودند.

در حقیقت اگر بسیاری از ما در حال حاضر به راحتی محصول یا خدمتی را از یک فروشگاه اینترنتی خریداری می‌کنیم، مدیون فعالیت‌های خیلی حرفه‌ای دیجی‌کالا در خصوص فرهنگ‌سازی خرید اینترنتی هستیم. دیجی کالا فروشگاهی اینترنتی خود را در ابتدا با مجنتو راه‌اندازی کرد. بعد از مدتی پلتفرم فروشگاه اختصاصی مختص خودشان را ایجاد کردند، که قابلیت‌های زیادی را به فروشگاه اینترنتی خودشان اضافه کردند.

رتبه کنونی فروشگاه اینترنتی دیجی کالا در الکسا که در ایران ۳ و در جهان ۳۲۳ است. سومین وب سایت از نظر بازدید در کل ایران هست که بعد از گوگل و آپارات قرار دارد. در حال حاضر یعنی سال ۹۶ حدود ۲۷۰۰ نفر در این کسب و کار اینترنتی فعالیت می‌کنند. به زودی شاهد اولین یونیکورن کسب و کار اینترنتی هستیم که امیدوارم همه مدیران کسب و کار اینترنتی و فروشگاه اینترنتی به این جایگاه برسند.

دیجی کالا برای خلق تجربه کاربری بالا همچنان در دو بخش علاوه بر توضیحات فنی محصول‌ها، TV و Mag را ایجاد کرده است تا افراد بتوانند در مورد محصولات دیجیتالی برندهای مختلف اطلاعات زیادی را کسب نمایند.

از نظر سرعت بارگذاری سایت فروشگاه اینترنتی دیجی کالا هم خیلی در جایگاه خوبی قرار دارد. با این که روزانه چندین میلیون کاربر از آن بازدید می‌کنند. سرورهای قدرتمندی به این منظور فراهم نمودند، که در مقابل این حجم ترافیک حدود هفت میلیون کاربر در روز به خوبی پاسخگو هست.

معرفی این فروشگاه اینترنتی در رسانه‌های مختلف و خصوصا اعلام دیجی کالا در خصوص فروش میلیاردی روزانه در سال ۱۳۹۲ باعث جلب توجه خیلی از افراد به راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی شد. ولی باز هم دیجی کالا در صدر بهترین فروشگاه اینترنتی و فروش قرار دارد. این نشان دهنده قرار گیری مثلث فروش در کسب و کار اینترنتی دیجی کالا هست که چنین خلاقیت‌های به روزی را انجام می‌دهند. که رقبا با صرف هزینه‌های تبلیغاتی بیشتر هم نمی‌توانند چنین فروشی را تجربه کنند.

کارآفرین‌ها و مدیرانی که مدیر شرکت و یک کسب و کار هستند می‌دانند که تبلیغات فقط برای از میان برداشتن رقبای جدی به کار می‌رود آن چیزی که دیجی کالا را به عنوان برترین فروشگاه اینترنتی در صدر نشانده است، تبلیغات نیست. بلکه استراتژی تولید محتوا هست که بارها به آن در برنامه‌های مختلف، دوره‌ها و مشاوره‌ها اشاره نمودم.

پیوند بین فروشگاه اینترنتی دیجی کالا و شبکه‌ی تبلیغاتی انتورک هم در رشد فروشگاه اینترنتی دیجی کالا تاثیر زیادی داشته است، که در هر دو پروژه موفق شرکت سرآو به مدیریت سعید رحمانی سرمایه‌گذاری کرده است. همچنین این شرکت سرمایه‌گذار اصلی، کافه بازار است. به واسطه همین ارتباطات و حمایت چنین موسسه‌ای این کسب و کار اینترنتی خیلی بیشتر از قبل به رشد خود رسیده است. با همین حال باید به نکات ریز دیگری حتمن از سوی دیجی کالا باید توجه شود تا با ورود حتی راکت اینترنت و سایر رقبای خارجی هم نتوانند به راحتی در این سهم بیشتر بازار نفوذ کنند. مطمئن هستم که این شرکت بزرگ ایرانی چنین قابلیت‌هایی را دارد و به این موضوعات هم توجه زیادی دارد.

اما مزیت‌های فعلی فروشگاه اینترنتی دیجی کالا

 • سرعت بالای سایت در هنگام بارگذاری
 • بر روی سکوی ویندوز و بر پایه ASP از لحاظ امنیتی
 • جستجوی سریع و مشخص در هدر سایت
 • رصد مناسبت‌های روزانه و تخفیف‌های شگفت انگیز
 • دسته‌بندی اقلام به صورت واضح در منوی اصلی
 • پیشنهاد شگفت انگیز روزانه برای افرایش میل به خرید اولین بازدید مخاطب
 • توضیحات فنی کامل در مورد محصولات ارایه شده با زبانی ساده
 • فیلتر مناسب برای موجودی کالا و عدم موجودی
 • فیلتر بر اساس برند محصول
 • ضمانت ۷ روزه گارانتی عودت محصول در صورت عدم رضایت
 • امکان پرداخت در محل تحویل سفارش COD
 • اپلیکیشن موبایل برای پوشش دادن کاربران گوشی های هوشمند اپل و اندرویدی
 • امکان ثبت نام سریع در سایت
 • بخش مجله سایت با محتوای متنی، صوتی و ویدیویی
 • درج شرایط و قوانین سایت
 • درج شیوه‌های پرداخت
 • صفحه اصلی کاملا حرفه‌ای برای سئو
 • استفاده خلاقانه از مرجوعی‌ها در openbox
 • طراحی صفحه‌های فرود حرفه‌ای برای تبدیل مخاطبان به مشتریان بالقوه
 • بازاریابی حرفه‌ای ایمیل مارکتینگ و متناسب با آخرین بازدیدهای سایت
 • مشاهده آخرین بازدید شما از محصولات سایت
 • افزدون کالا به علاقمندی‌های سایت
 • حضور فعال در شبکه‌های اجتماعی
 • درج رویه‌های برگشت کالا
 • نمایش سبد خرید در بالا
 • قرار دادن دسته‌بندی حرفه‌ای در انتخاب کالا و با کمترین کلیک
 • مرتب سازی کالا بر اساس پربازدیدترین، جدیدترین، پرفروش‌ترین، گران‌ترین و ارزان‌ترین
 • فیلتر محصولات بر اساس مشخصات فنی کالا
 • سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان  به صورت تلفنی
 • طراحی کارت هدیه برای کادو دادن به دیگران از سوی مشتریان
 • نمایش عکس‌های با کیفیت از جهات مختلف برای محصول‌ها
 • امکان نمایش زوم لنزور عکس‌ها
 • امکان نمایش سه بعدی محصول
 • نمودار تغییر قیمت محصول در طول چندماه گذشته

10 فروشگاه اینترنتی برتر ایران کدام سایت‌ها هستند؟

اما برخی از امکانات دیگری که خوب هست به این فروشگاه اینترنتی بزرگ افزوده شود:

 • تماس با مشتریان حس خوبی به افراد می‌دهد،
 • ایجاد سیستم همکاری در فروش برای افزایش مشتریان وفادار
 • بخش رسیدگی به نارضایتی‌های مشتریان و پاسخ به اعتراض مشتریان
 • عدم پیگیری انصراف از خرید مشتریان بالقوه در قیف فروش سایت
 • امکان انتخابی محصولات جانبی برای بیش‌فروشی
 • عدم تمایز بین مشتریان با خرید بیشتر و خرید کمتر در فروشگاه اینترنتی
 • برای افزایش قدرت مانور بیشتر در بازار آنلاین حرکت به سمت Marketplace
 • ارایه پیشنهاد شگفت انگیز در هنگام خرید یا افزایش اعتبار
 • امکان پاسخ‌گویی آنلاین برای مشتریان
 • تدوین پرسش و پاسخ متداول حرفه‌ای که به جزیی ترین مسایل اشاره نماید.
 • راهنمای ویدیویی نحوه خرید، تسویه، ثبت‌نام و ورود به سایت
 • نمایش گرافیکی سفارش که در کدام مرحله تحویل سفارش در فروشگاه اینترنتی قرار دارد
 • برگزاری مسابقه و کمپین تبلیغاتی برای همه مشتریانی که از محصول‌های ما استفاده می‌کنند.
 • توجه به مسئولیت اجتماعی
 • ایجاد بخش دیجیتال برای فروش محصولات دیجیتالی مخصوصا کتاب
 • افزایش سرعت تحویل سفارش

 

۲- فروشگاه اینترنتی بامیلو

فروشگاه اینترنتی بامیلو توسط رامتین منزهیان با حمایت MTN گروپ و راکت اینترنت در سال ۲۰۱۴ راه‌اندازی شد. این شرکت خارجی بر روی اسنپ، زودفود، پین تا پین و اسکانو سرمایه‌گذاری کرده است. این شرکت استارت‌آپ‌هایی که در سیلیکون ولی و سایر کشورها با موفقیت راه‌اندازی شدند را به سرعت در سایر کشورهایی که چنین موقعیت‌هایی را دارند، راه‌اندازی می‌کنند.

در ابتدا با تبلیغات گسترده‌ای که در سایت‌های اینترنتی انجام داد، سعی در اخذ بخشی از بازار آنلاین ایران را داشت. در ابتدا هم به صورت e-commrce شروع نمود و جایگاه خاصی را در این عرصه پیدا نکرد. در سال ۱۳۹۴ با موزندا که یک فروشگاه اینترنتی Market Place و موفقیت‌هایی را در این زمینه کسب کرده بود ادغام شد. بامیلو تقریبا اولین فروشگاه اینترنتی به این صورت هست ولی هنوز نتوانسته به جایگاه و پتانسیلی که این موضوع دارد برسد.

در حال حاضر رتبه الکسای فروشگاه اینترنتی بامیلو در ایران ۱۷ و در جهان ۱۱۱۶هست. در نتایج جستجوی گوگل و کلمه کلیدی فروشگاه اینترنتی رتبه اول است.

مزیت‌های رقابتی فروشگاه اینترنتی بامیلو

 • ثبت‌نام سریع برای خریداران و شرکت کنندگان
 • آموزش فروشندگان در بخش سلر سنتر
 • پشتیبانی نسبتا خوب
 • برپایی حراج جمعه‌های استثنایی (Black Friday)
 • راهنمایی بهتر مشتریان
 • صفحات فرود با بازدهی بالا
 • پشتیبانی نسبتا خوب
 • امکان خرید از فروشندگان مختلف
 • راهنمای انتخاب سایز
 • امکان خرید عمده
 • ثبت نام سریع فروشندگان
 • پنل کاربری فروشندگان
 • اضافه کردن بخش سوپرمارکت به دسته‌بندی کالا
 • ابزارآلات باغبانی و تعمیر در منزل و خودرو
 • اپلیکیشن موبایل اندرویدی و اپل
 • عدم نیاز به طراحی سایت برای فروشندگان
 • نسخه موبایلی فروشگاه اینترنتی بامیلو
 • حضور در شبکه‌های اجتماعی
 • ارسال رایگان برای خرید بیش از سی هزار تومان
 • مرجوعی کالا تا ۱۰۰ روز
 • درج شرایط مرجوعی کالا
 • ۱۵ هزارتومان تخفیف برای ثبت‌نام ایمیل
 • ایمیل مارکتینگ قوی

اما برخی ازمزیت‌های دیگری که به این فروشگاه اینترنتی افزوده شود، بازخورد بهتری را دریافت خواهد کرد:

 • UI و UX برای تجربه بهتر کاربری
 • بخش مدیریت ارتباط با مشتریان
 • خلاقیت و نوآوری بیشتر در افزودن امکانات بیشتر به فروشگاه اینترنتی
 • ایجاد پرسش و پاسخ متداول حرفه‌ای
 • سیستم پیشنهاد تخفیف در هنگام خرید
 • برنامه وفادارسازی مشتریان
 • ایجاد تبلیغات دهان به دهان برای معرفی به افراد بیشتر
 • نمایش نظرات مشتریان برای مشتریان بالقوه جدید
 • نمایش آخرین بخشی که مخاطب قبلا از آن بازدید نموده است
 • امکان نشان‌گذاری محصول برای خریدهای بعدی
 • افزایش سرعت تحویل سفارش
 • نمودار تغییرات قیمتی
 • افزودن بخش صنایع دستی
 • درج توضیحات بیشتر برای محصول‎های ارایه شده در فروشگاه اینترنتی
 • امکان خرید و انتخاب لوازم جانبی برای برخی از محصول‌ها
 • امتیاز دادن به فروشندگان برای تعیین تاپ سلر
 • امکان نظر دادن به نحوه خدمت‌رسانی فروشندگان
 • آنالیز فروشندگان کالا و خدمات به صورت گرافیکی برای مخاطبان
 • بهینه‌سازی صفحه محصول
 • پیگیری دلیل انصراف از خرید در هر مرحله از قیف فروش
 • تهیه عکس‌های حرفه‌ای از انواع کالا

فروشگاه اینترنتی بامیلو نیز برای دریافت سهم بیشتری از بازار خرده‌فروشی آنلاین نیازمند تدوین استراتژی‌های قدرتمند برندینگ و بازاریابی اینترنتی است. لذا استفاده از نیروهای متخصص و زبده برای دگرگون کردن امکانات سایت خیلی ضروری هست.

اما برای موفقیت در بازار اینترنتی بامیلو نیازمند صبر و دوری از نتایج لحظه‌ای هست، تا با فرهنگ خرید ایرانیان بیشتر آشنا شود. بیشتر سرمایه‌گذاری خود را بر روی اعتمادسازی و حمایت از فروشندگان و خریداران نماید. چرا که با تبلیغات سنگین‌تر فقط هزینه‌های کسب و کار را بالا خواهد برد. در کنار استفاده بهینه از تبلیغات آنلاین به درگیر کردن مشتریان بالقوه با فروشگاه اینترنتی نماید.

برای ترغیب فروشندگان به ارایه خدمات سریع‌تر و با کیفیت‌تر کمپین‌هایی را نیز برگزار نماید. با دقت بیشتری بازار کالاها و برندهای مختلف را جهت ارایه بهترین قیمت به مشتریان بررسی نماید.

معتقدم که هنوز با جایگاه Market place فروشگاه اینترنتی بامیلو فاصله دارد. به جای شتاب در افزایش سهم بازار باید بر روی نکات فنی سایت و قابلیت اپلیکیشن‌های خود متمرکز شود. همچنین برای وفادارسازی مشتریان و تکرار خرید این افراد برنامه‌های منسجمی را تدوین نماید.

به خریدارانی که بارها خرید خود را از این کسب و کار اینترنتی تکرار می‌کنند، خدمات خاصی را ارایه دهد. هر چقدر این خدمات سفارشی شده به مشتریان ارایه شود بازخورد بهتر و بالاتری را خواهد گرفت. قصد ما از این پیشنهادها صرفا کمک به رشد کسب و کارهای اینترنتی در کشورمان هست. افرادی که می‌خواهند چنین خدماتی را ارایه دهند، کمک کنیم تا عملکرد بهتر و بالاتری داشته باشند.

10 فروشگاه اینترنتی برتر ایران کدام سایت‌ها هستند؟

۳- فروشگاه اینترنتی دیجی استایل

این فروشگاه اینترنتی که در آن پوشاک با برندهای معتبر خارجی عرضه می‌شود، متعلق به دیجی کالا است. رتبه الکسای دیجی استایل در ایران ۷۵ و در جهان ۴۲۶۰ که خیلی حایز اهمیت است. هنگامی که به گذشته برمی‌گردیم، آن زمان تصور این‌که پوشاک با برندهای مختلف به صورت آنلاین عرضه شود، تقریبا محال بود. ولی الان می‌بینیم که سایت‌های مطرح زیادی در زمینه پوشاک ایجاد شده است.

دیجی استایل در سه بخش مردانه، زنانه و بچگانه به صورت تخصصی به حوزه پوشاک می‌پردازد. همچنین برندهای معتبر پوشاک را نیز در این کسب و کار اینترنتی در یکجا فراهم نموده است. از آن گذشته فستیوال و جشنواره‌های تخفیف فصلی هست که معمولا در ابتدای فصل مشتریان را غافلگیر می‌کنند.

فروشگاه اینترنتی دیجی استایل بر عکس کسب و کار اینترنتی دیجی کالا دقیقا به صورت تخصصی روی پوشاک تمرکز کرده است. در مدت خیلی کمی توانست سهم بیشتری از بازار را که قبلا شیکسون در زمینه پوشاک راه‌اندازی شده بود را دریافت نماید. با فروشگاه اینترنتی مدیسه رقابت تنگاتنگی دارد که از لحاظ سئو در برخی از کلمات کلیدی مدیسه جایگاه خیلی بهتری نسبت به دیجی استایل دارد.

مزیت‌های رقابتی فروشگاه اینترنتی دیجی استایل

 • تجربه‌ی کاربری بهتر
 • قرارگیری کادر جستجو در بالای صفحه
 • ثبت‌نام سریع‌تر در فروشگاه اینترنتی دیجی استایل
 • امکان ثبت‌نام و ورود با اکانت گوگل
 • مجله اینترنتی دیجی استایل
 • عکس‌های با کیفیت از محصول‌ها
 • پرسش‌های متداول
 • حضور در شبکه‌های اجتماعی
 • رویه‌های بازگردانی کالا
 • حفظ حریم خصوصی
 • حضور در شبکه‌های اجتماعی
 • شماره پشتیبانی واضح
 • اپلیکیشن موبایل برای گوشی‌های اندرویدی و اپل
 • فیلتر مناسب برای مرتب‌سازی نمایش محصول‌ها (پربازدیدترین، پرفروش‌ترین، قیمت محصول)
 • ایمیل مارکتینگ قوی
 • سرعت بارگذاری سایت
 • منوی فروش ویژه
 • فیلتر محصولات بر اساس برند، قیمت و رنگ
 • تحویل رایگان بالای صد هزار تومان در تهران
 • ضمانت تعویض ۷ روزه
 • دسته‌بندی بر اساس برندها

اما برخی ازمزیت‌های دیگری که به این فروشگاه اینترنتی افزوده شود، بازخورد بهتری را دریافت خواهد کرد:

 • بخش مدیریت ارتباط با مشتریان
 • خلاقیت و نوآوری بیشتر در افزودن امکانات بیشتر به فروشگاه اینترنت
 • ایجاد پرسش و پاسخ متداول ویدیویی
 • سیستم پیشنهاد تخفیف در هنگام خرید
 • برنامه وفادارسازی مشتریان
 • نمایش نظرات مشتریان برای مشتریان بالقوه جدید
 • نمایش آخرین بخشی که مخاطب قبلا از آن بازدید نموده است
 • امکان نشان‌گذاری محصول برای خریدهای بعدی
 • افزایش سرعت تحویل سفارش
 • درج توضیحات بیشتر برای محصول‎های ارایه شده در فروشگاه اینترنتی
 • بهینه‌سازی صفحه محصول
 • پیگیری دلیل انصراف از خرید در هر مرحله از قیف فروش
 • تهیه عکس‌های حرفه‌ای از انواع کالا
 • حرکت به سمت Market Place

۴- فروشگاه اینترنتی مدیسه

این فروشگاه اینترنتی متعلق به گروه تجاری گلستان است که در ابتدا به صورت تخصصی روی پوشاک متمرکز شد. بعد از مدتی که از فعالیتش در حوزه کسب و کار اینترنتی گذشت بخش‌های دیگری را از قبیل عطر و ادکلن، لوازم آرایشی، لوازم خانگی را به اقلام محصول‌های ارایه شده اضافه نموده است.
صفحه خانگی و دسته‌بندی سایت شبیه دیجی استایل هست، با این فروشگاه اینترنتی رقابت سنگینی را دارند. رتبه‌ی آلکسای آن در ایران ۸۱ و در جهان ۳۹۹۱ است.

نکته جالبی که در سایت مدیسه می‌توانید ببینید خیلی حرفه‌ای بر روی سئوی کلمات و عبارات کلیدی در موتورهای جستجو تمرکز شده است. طراحی و عکاسی عکس‌های محصول با کیفیت نسبتا بالایی انجام شده استف که نشان دهنده جدی بودن این کسب و کار در این عرصه هست.

ای کاش مدیسه یک فروشگاه اینترنتی تخصصی در زمینه پوشاک خصوصا کودکان باقی می‌مانند و هدف آن فقط فروش لباس‌های مردانه، زنانه و بچه‌گانه باقی می‌ماند. شما می‌توانید با انتخاب رنگ و سایزهای مختلف در خرید از برندهای مختلف خارجی حتی آمریکایی تنوع بالایی را در این فروشگاه اینترنتی تجربه نمایید.

مزایای مدیسه در این نوع کسب و کار اینترنتی:

 •  تجربه کاربری و واسط کاربری متحیرکننده
 • سرعت بارگذاری بالای سایت
 • انتخاب و تنوع رنگ از برندهای مختلف
 • عکاسی با میفیت از محصولات
 • گارانتی مرجوعی ۷ روزه سفارش
 • ارسال رایگان سفارش بیش از ۱۰۰ هزار تومان
 • مطابقت کامل محصول سفارشی با عکس‌های سایت
 • نمایش سایزبندی زیر هر عکس از لباس
 • نمایش برند محصولات در صفحه محصول
 • توضیح سایز بندی لباس‌ها برای مشتریان
 • فروش لباس‌های تک‌سایز
 • بلاگ خیلی پر محتوای مدیسه
 • تخفیف ۳۵ هزار تومانی برای اولین خرید
 • سیستم بازاریابی ایمیلی
 • تخفیف روزانه برای بازدیدکنندگان از سایت
 • جستجوی سریع
 • دسته بندی بر اساس برندها
 • طراحی قالب سایت به صورت واکنشگرا
 • تضمین اصالت کالای سفارشی
 • درج شرایط بازگردانی کالا
 • ارسال ایمیل مستقیم به مدیر عامل
 • امکان مشاهده آخرین مقالات در صفحه اصلی
 • لینک حرفه‌ای از صفحه اصلی فروشگاه اینترنتی
 • نمایش تصاویر محصول به صورت Lazy load

مزیت‌های رقابتی دیگر که اگر به فروشگاه اینترنتی مدیسه اضافه شود به سایتی بی نظیر تبدیل خواهد شد:

 • حرکت به سمت بازارچه (Market Place)
 • ثبت‌نام و ورود با حساب کاربری گوگل
 • سیستم پیشنهاد خرید در هنگام سفارش برای بیش فروشی
 • روش‌های ارسال مختلف سفارش‌ها
 • نمایش گرافیکی پیگیری ارسال مرسوله و کد رهگیری
 • پشتیبانی آنلاین
 • ایجاد CRM (مدیریت ارتباط با مشتریان)
 • پیگیری دلایل انصراف از خرید افراد
 • ایجاد بخش پرسش و پاسخ متداول
 • راهنمایی ویدیویی خرید، ثبت‌نام و وارد شدن سایت
 • نمایش برجسته دکمه خرید در بالای سایت و متنی
 • ایجاد بخش مشتریان ناراضی و رسیدگی به شکایات
 • امکان لغو عضویت و عدم دریافت ایمیل در حساب کاربری
 • امکان پشتیبانی ۲۴ ساعته برای مشتریان
 • درج نظرات مشتریان
 • امکان گرافیکی پرو آنلاین برای گیمیفیکیشن
 • حضور فعال در شبکه‌های اجتماعی
 • امکان استفاده از مدل‌ها برای عکاسی اختصاصی

۵- فروشگاه اینترنتی emalls

کسب و کار اینترنتی ای مالز هم رتبه الکسای ۱۳۷ در ایران و ۶۸۴۷ جهان است که در حقیقت رابط بین خریداران و فروشندگان است. که فروشندگان می‌توانند در این کسب و کار می‌توانید حتی وب سایت و محصولات خود را برای فروش به نمایش بگذارید.

حتی خیلی از کسب و کارهای بزرگ اینترنتی نیز در این وب سایت محصول خود را برای نمایش به همراه قیمت می‌گذارند. لازم به ذکر است که ایمالز هیچگونه دخالتی در کارکرد فروشگاه ها نداشته و تنها یک مرجع مقایسه و معرفی فروشگاه های اینترنتی می باشد و همچنین ارسال کالا و دریافت وجه مستقیم مابین فروشنده و خریدار انجام می شود.

ایمالز یک مرکز خرید مجازی است که خریداران را به فروشندگان متصل می کند و با به وجود آوردن یک فضای رقابتی علاوه بر تعدیل قیمت ها مقدار کمی فروش فروشندگان را نیز افزایش می دهد که در نتیجه خریدار کالا ها را با قیمت ارزان تر خریداری کرده و همچنین فروشنده هم به علت فروش بیشتر سود بیشتری را به دست می آورد و خریداران نیز تمام انتخاب های خود را در یک نقطه مجتمع مشاهده می کند و این امر منجر به انتخاب بهتربرای  خریدار و همچنین آگاهی از قیمت واقعی اجناس می شود و در نتیجه خریدار کالا را با قیمت مناسبتری  خریداری می کتد و فروشندگان نیز به واسطه فروش بیشتر کالا های خود بیشنر سود می کنند.

مهمترین مزیت ای مالز که ای مالز را از سایر وب سایت های مشابه متمایز می سازد بروز رسانی خودکار اطلاعات در ای مالز است ، ای مالز اولین و محبوب ترین وب سایت بومی است که قیمت ها و اطلاعات در آن خودکار بروز می شود و به این ترتیب مشکل قدیمی بروز رسانی اطلاعات که مانع اصلی و مشکل اصلی این قبیل وب سایت ها است به واسطه این قابلیت مرتفع شده است، به این ترتیب فروشندگان بدون هیچگونه دغدغه ای تنها طلاعات فروشگاه و وب سایت فروشگاه را بروز رسانی می کنند و اطلاعات ای مالز خود کار بروز می شود.

در ای مالز همه چیز با هم مقایسه می شود و خریدار همه قیمت های کالا و همچنین همه فروشندگان کالای مورد نیاز خود را در یکجا مورد ارزیابی قرار می دهد و از بین همه انتخاب ها بهترین انتخاب را انجام می دهد.

علاوه بر مقایسه قیمت ها ، در ای مالز سعی شده تا بروز ترین اطلاعات و اخبار فناوری را نیز به کاربران ارائه داده شود تا کاربران با شناخت بهتر و دید باز تر کالا های مورد نیاز خودرا تهیه کنند.

به واسطه ای مالز هیچوقت خریدار به علت عدم آگاهی کالایی را گرانتر از مقدار واقعی خریداری نمی کند همچنین به علت حساسیت درانتخاب فروشگاه ها و نظارت تمام وقت بر فعالیت تمام فروشگاه ها در ای مالز خریدار از کیفیت خرید خود اطمینان دارد.

این وب سایت فقط به این علت خدمت شما دوستان عزیز معرفی شد که ببینید با جمع‌آوری همه فروشگاه‌های اینترنتی و فروشندگان در یک سایت، امکان قابلیت مقایسه را برای خریداران می‌دهد. ایده این کسب و کار اینترنتی خیلی جذاب و ارزشمند هست. اما باید امکانات مقایسه‌ای را به حالتی در بیاورد که افراد واقعا اطلاعات دقیق و درست را طبق یک چارچوب مشخص اعلام نمایند. ایده‌های جذاب خیلی زیادی در این نوع فروشگاه اینترنتی به راحتی با توسعه امکانات آن برای خریداران فراهم کرد.

البته mobile.ir هم تقریبا شباهت خیلی نزدیکی با این وب سایت دارد، هدف این هست که شما در راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی پلتفرم‌های مختلف را بررسی کنید. به جای کپی کردن ساختار از سایر فروشگاه اینترنتی یک مزیت رقابتی منحصر به فرد ایجاد کنید و با کسب و کارهای اینترنتی بیشتر آشنا شوید.

مزیت‌های رقابتی که با اضافه کردن آن به این فروشگاه اینترنتی درآمد بیشتری می‌تواند ایجاد کند:

 • تعریف مجدد مدل درآمدی
 • ایجاد ساختار مشخص برای فعالیت فروشندگان
 • امتیاز بندی فروشندگان کالا توسط خریداران
 • نمودار فروش و تغییر قیمت محصولات توسط فروشندگان با جزییات بیشتر
 • انتخاب ماهیانه تاپ سلر و دادن یک سری امتیازات به فروشنده
 • نمایش تصویری به همراه توضیحات کامل و فنی در مورد محصولات
 • اضافه کردن امکان فروش در همکاری اگر خرید توسط لینک این وب سایت انجام شود
 • ایجاد بلاگ قوی برای معرفی یک حوزه هم به صورت ویدیویی و مقاله
 • تخصصی کار کردن در یک حوزه
 • جذب اطلاعات خریداران برای ارزیابی بیشتر خدمات فروشندگان مختلف
 • طراحی صفحات فرود حرفه‌ای برای دریافت اطلاعات تماس مخاطبان
 • ایمیل مارکتینگ
 • حضور در شبکه‌های اجتماعی
 • جهت دادن به فروشندگان برای افزایش بازدهی‌شان از فروش
 • امکان ارتباط آنلاین

۶- فروشگاه اینترنتی آی تی بازار

همانند سایت ترب،ایمالز، موبایل آی آر به معرفی فروشندگان محصولات دیجیتالی می‌پردازد، ولی یک سری قابلیت‌های خاصی دارد که به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنم:

 • بلاگ تخصصی در حوزه آی تی
 • انتخاب حوزه تخصصی برای معرفی کالاها
 • راهنمای خرید برای برخی از کالاهای پرمصرف در حوزه آی تی
 • شارژ ریالی حساب فروشندگان برای معرفی محصولات
 • امکان امتیاز دهی به گارانتی‌های فعال در حوزه آی تی
 • امکان انتخاب فروشندگان از استان‌ها و شهرهای مختلف

همان مزیت‌هایی که برای ای مالز مطرح کردم اضافه نمودن آن‌ها و تعیین شرایط خاص برای فروشندگان برتر است. هم باعث اعتماد بیشتر کاربران به این نوع کسب و کار اینترنتی می‌شود. امتیاز‌بندی فروشندگان توسط خریداران باعث جلب اعتماد کاربرهای جدید به  فروشندگان برتر می‌شود.از این طرف هم فروشندگان برای فعالیت بیشتر و افزایش فروش خود انگیزه کافی پیدا خواهند نمود.

۷- فروشگاه اینترنتی زنبیل

فروشگاه اینترنتی زنبیل رتبه الکسای ۳۱۰ ایران و ۱۴۵۸۴ جهان را دارد که با تنوع زیاد کالا در دسته‌بندی‌های مختلف فعالیت خود را با قدرت ادامه می‌دهد، این فروشگاه همیشه به موقع آیتم‌هایی را برای به‌روزرسانی منظم در نظر گرفته است و تقریبا در این حوزه به خوبی عمل کرده است.

فروشگاه اینترنتی زنبیل محصولات مختلف را با قیمت‌های پایینی ارائه می‌دهد، برای این منظور تضمین بهترین قیمت را در کسب و کار اینترنتی قرار داده است. در صورتی که بعد از خرید اینترنتی متوجه شوید که فروشگاه دیگری به قیمت پایین‌تری آن را ارایه می‌دهد، می‌توانید آن را عودت دهید. میزان سود یا همان تفاوت قیمتی با سایر فروشگاه اینترنتی را نیز در کنار قیمت هر محصول  نشان می‌دهد در صورت خرید از این کسب و کار اینترنتی به این میزان سود خواهید کرد.

زنبیل تا ۱۰ روز امکان تعویض کالا و همچنین تا ۷ روز امکان عودت کالا را برای راحتی خریداران اینترنتی در نظر گرفته است. بخش چتر حمایتی نیز مربوط هست به گارنتی محصولات که کافی است به این مجمعه اعلام نمایید تا آن را حصول نتیجه گارانتی از شرکت مورد نظر پیگیری می‌کنند.

زنبیل هم به صورت خیلی خوب مقالات را در حوزه‌های مختلفی که روی این سایت عرضه می‌شود را رعایت می‌کند. لینک مقالات را در صفحه نخست فروشگاه قرار داده است تا افراد زمان بیشتری به بررسی سایت بپردازند. همچنین نشان‌ها و تندیس‌های مختلفی را از جشنواره‌های مختلف دریافت نموده است.

روش‌های پرداخت، ثبت‌سفارش و وارد شدن به حساب کاربری را فراهم آورده است، که به اعتبار این سایت می‌افزاید. باز هم یک سری قابلیت‌های بیشتر به این سایت اضافه شود آن را خاص‌تر خواهد کرد.

۸- فروشگاه اینترنتی جانبی

این فروشگاه اینترنتی رتبه الکسای ۳۳۵ در ایران و ۱۶۶۴۱ جهان را به ارایه محصول‌های جانبی موبایل، تبلت، لپ‌تاپ، دوربین، بازی و سایر لوازم جانبی به صورت کسب و کار اینترنتی فعالیت می‌کند. همانند دیجی کالا به پیشنهادهای فروش ویژه روزانه و حراجی‌های مختلف را قرار می‌دهد.

فروشگاه اینترنتی جانبی با هدف ارایه لوازم جانبی موبایل در سال ۱۳۹۱ فعالیت خودش را آغاز کرده است. به مروز زمان سایر بخش‌ها اضافه شده است، این کسب و کار اینترنتی باز هم به روش e-commrce راه‌اندازی شده است.

شرایط بازگشت کالا، وبلاگ، پرسش و پاسخ متداول نیز به صورت صفحه‌های جداگانه در سایت قرار گرفتند. مهم‌ترین قسمتی که به خوبی آن را از دیگر فروشگاه‌ها جدا می‌کنند بخش هدایای تبلیغاتی است که اگر روی آن تمرکز زیادی صورت گیرد نتایج خوبی را برای این فروشگاه اینترنتی به همراه خواهد داشت.

۹- فروشگاه اینترنتی مقداد آی تی

فروشگاه مقداد آی تی اوایل ۱۳۹۵ فعالیت خود را در حوزه تجهیزات و لوزام دیجیتالی شروع کرده است. در حال حاضر رتبه الکسای ۳۳۴ در ایران و ۱۶۲۲۳ جهان را در رده فروشگاه اینترنتی دارد.

فروشگاه مقداد آی‌تی نیز بخش‌های مختلف را همانند سایر فروشگاه اینترنتی که در حال حاضر در ایران فعالیت می‌کنند را فراهم نموده است. نکته قوتی که در سایر فروشگاه‌ها آن را مشاهده نمی‌کنید، بخش همفکری در اضافه کردن امکانات دیگر به سایت هست.

سه بخش متفاوت دیگری که در این فروشگاه به آن پرداخته شده است، کامپیوترهای All in one، پرینتر و مانیتورها هستند که به صورت کاملا ویژه آن‌ها را در صفحه اول مشاهده می کنید. امیدوارم که همه این فروشگاه‌های اینترنتی به جای جنگ قیمت به سایر مزیت‌های رقابتی در این حوزه بپردازند. تا ما شاهد یونیکورن شدن این شرکت‌ها باشیم که با خدمات متمایزی که در ایران ارایه می‌دهند بلکه در منطقه هم شناخته شده باشند.

۱۰- فروشگاه اینترنتی کیمیا آنلاین

اما آخرین فروشگاه اینترنتی، کیمیا آنلاین است که به ارائه محصولات و کالاهای دیجیتالی به صورت کسب و کار اینترنتی می‌پردازد. این فروشگاه نیز همزمان با دیجی کالا فعالیت خودش را ۱۰ سال پیش در این حوزه شروع نموده است. رتبه الکسا در ایران ۳۴۶ و در جهان ۱۸۵۰۶ را ما بین رقبا به خود اختصاص داده است.

بخش وبلاگ این فروشگاه هم به معرفی گجت‌های هوشمند روز دنیا می‌پردازد. دو بخش پیشنهاد طلایی و ویژه آن نیز در نظر اول توجه بیننده را به خود جلب می‌نماید. فروش اقساطی ۲۴ ماهه کیمیا آنلاین نیز توجه مخاطبان خاصی را که به داشتن لوازم دیجیتالی علاقمند هستند نیز سوال برانگیز هست.

وب سایت این فروشگاه رابط گرافیکی و سرعت بارگذاری بالایی دارد که می‌توانید یک محصول را سریع‌تر سفارش دهید. کیمیا آنلاین مزیت دیگری که تا حدی توانسته به آن عینیت ببخشد، بخش بیش‎فروشی(upselling) در هنگام خرید یک کالا  به شما پیشنهاد خرید لوازم جانبی مربوط به آن محصول را نشان می‌دهد که قبل از تسویه حساب می‌توانید آن را هم به لیست خریدتان اضافه کنید.

به صورت رایگان در کل ۲۲ منطقه تهران می‌توانید کالاهای خریداری شده، را با ضمانت برگشت کالا تا ۷ روز دریافت کنید و در شهرستان‍ها نیز با هزینه پستی ۱۲ هزار تومان قابل دریافت هست. در این سایت بخش لیست قیمت فروشگاه برای فروش به همکاران تهرانی، شهرستانی و خریداران عمده و سازمان‌ها نیز این فروشگاه اینترنتی را متمایز می‌کند.

در رتبه‌های بعدی هم به ترتیب این سایت‌ها قرار دارند:

تهران کالا، میهن مارکت، شیکسون، شیائومی، کالا گرد، ای‌سارا، روبان، شهروند، بوتیک، تک سبد و … قرار دارند. اما متاسفانه باید بگویم که همه وب‌سایت‌های به صورت کپی‌شده از دیجی کالا عمل می‌کنند.

درسته تمامی‌ مزیت‌های رقابتی که کسب و کار اینترنتی دیجی کالا ایجاد کرده باید داشته‌ باشید، این موضوع خیلی مهمی هست که باید قابلیت‌های بیشتری در وفادارسازی مشتریان انجام دهید و اگر در یک حوزه‌ای به صورت کاملا تخصصی کسب و کار اینترنتی ایجاد نمایید، مسلما سود حاصل از آن خیلی بیشتر خواهد بود.

به جای جنگ قیمت بر روی کیفیت خدماتی که در یک حوزه هم از نظر دانش، آگاهی ، مشتری‌مداری، ارسال سریع‌تر، شکستن روح سرد مجازی با راه‌های ارتباطی بیشتر با مشتریان تمرکز نمایید. حتی سود حاصل از آن در خیلی از بازارها به جرات می‌توانم بگویم که خیلی بیشتر از رتبه‌های اول معرفی شده خواهد شد.

موضوع مهم‌تر بعد از انتخاب بخشی از بازار و متخصص شدن در آن حوزه بحث بازارچه (مارکت پلیس) که جای کار زیادی در ایران در حوزه‌های مختلف چاپ، صنایع دستی، فرش، خدمات مختلف، مواد اولیه، بازار آهن و … دارد. کمتر فردی به این حوزه‌ها اهمیت می‌دهد چون بازار آینده اینترنت ایران و جهان بازاری کاملا تخصصی و توسط معیارهای سنجشی حرفه‌ای اندازه‌گیری خواهد شد.

به عنوان مشاور و مدرس در حوزه کسب و کار اینترنتی توصیه می‌کنم قبل از هر اقدامی آگاهی و دانش خود را در این زمینه بالا ببرید و اگر توان راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی را در خود نمی‌بینید به سایر گزینه‌ها که بحث فریلنسرها، مربیان، منتور، کوچینگ، متخصص تولید محتوا، سئو رایتینگ، برگزاری کمپین‌های دیجیتالی، انیمیشن، طراحی سایت و اپلیکیشن نیز حتمن توجه نمایید.

اگر در تصمیم خود جدی هستید حتمن توصیه می‌کنم که در دروه‌های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت تیم مدیر آینده حاضر شوید. افرادی که به هر دلیلی نمی‌توانند به صورت حضوری در محل تیم مدیر آینده حاضر شوند پیشنهاد می‌کنم در دوره‌های آنلاین و بسته‌های آموزشی برای فتح قله‌های کسب و کار اینترنتی با ما همراه شوند.

در پایان هم از شما دوست عزیز به خاطر مطالعه این مقاله خیلی سپاسگزارم که امیدوارم این موضوع بتواند در شفاف شدن مسیر کسب و کار اینترنتی به شما کمک نماید. همچنان مثل همیشه منتظر نظرات ارزشمند شما هستم که با اشتیاق آن‌ها را خواهم خواند. در آموزش‌ها و مقاله‌های بعدی حتمن از آن‌ها استفاده خواهم نمود.

اگر سوالی در خصوص کسب و کار اینترنتی، فروشگاه اینترنتی و بازاریابی اینترنتی دارید حتمن با کمال میل در اولین فرصت پاسخ خواهم داد. به خاطر همراهی‌تان با تیم مدیر آینده در شبکه‎های اجتماعی و وب‎سایت نهایت تقدیر و تشکر را دارم.

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، مقاله های زیر را نیز بررسی کرده اند

راز موفقیت استارت آپ هایی که ماندگار می شوند!

 درصد زیادی از استارت آپ ها شکست می خورند و تنها درصد کمی از آنها ماندگار خواهند شد. راز موفقیت آنها چیست؟ در این مطلب خواهیم خواند.  درصد زیادی از استارت آپ ها شکست می خورند. به گزارش نوپانا، این یک حقیقت سخت و تلخ است؛ اما به سود شما است که کمی درباره آن […]

رتبه ایران در اکوسیستم کارآفرینی نوپا و استارت آپ

ایران در جایگاه جهانی اکوسیستم کارآفرینی نوپا در سطح متوسط جدول رده بندی قرار گرفته و رتبه ۲۳ را در ایجاد استارتاپ از آن خود کرده است.  وضعیت کارآفرینی و کسب و کارهای نوپا در ایران، مطابق با گزارش دیده بان جهانی کارآفرینی (GEM)، در مقایسه با سایر کشورهای جهان در سال ۲۰۱۶ مورد بررسی […]

نقش اکوسیستم کارآفرینی در موفقیت استارت‌‌آپ‌ها

در این بخش به معرفی مفهوم استارت‌آپ، اکوسیستم استارت‌آپ و عوامل مؤثر در این اکوسیستم می‌پردازیم. همچنین، مرور مختصری بر اهمیت مدیریت اکوسیستم استارت‌آپ خواهیم داشت. استارت آپ چیست؟ استارت ­آپ در کشورها، سازمان­ها و نهادهایی که در این رابطه فعالیت و قانون­ گذاری می­ کنند، متفاوت تعریف شده است و هر جایگاه تصمیم­ گیری، تعریف […]

وضعیت استارت آپ‌ها در ایران و جهان به چه سمتی حرکت می‌کنند؟

قبل از پرداختن و مقایسه آمارهای استارت آپ های ایران و جهان، ابتدا به بررسی آخرین گزارش منتشر شده توسط دیده ­بان کارآفرینی در ایران می ­پردازیم. در هفتمین و آخرین گزارش دانشگاه تهران، به عنوان دیده ­بان کارآفرینی کشور، که در سال ۱۳۹۳ منتشر شده، جایگاه ایران طی سال­ های متمادی از لحاظ شاخص ­های مختلف […]

در تد شهر موتور ها، لیزا گانسکی، نویسنده کتاب ” شبکه “

در تد شهر موتور ها، لیزا گانسکی، نویسنده کتاب ” شبکه “، در مورد یک آینده برای کسب و کار می گوید که به اشتراک گذاری همه جور چیزهاست، چه از طریق سیستم اجاره ای هوشمند و بر اساس فن آوری و یا به طور پایدارتر، شبکه های کامپیوتر مستقل متصل به هم. متن زیرنویس فارسی ویدیو: […]

دو نگرش به علم اقتصاد در حوزه استارت آپ

اقتصاد در تقسیم‌بندی علوم در زیرشاخه علوم انسانی و اجتماعی قرار می‌گیرد و همانند سایر علوم دیگر این زیر مجموعه، موضوع آن شناخت رفتار انسان اما از بعد اقتصادی آن است. در اقتصاد افراد در قالب مصرف‌کننده، تولید‌کننده، کارگر، صاحب سرمایه، سیاست‌گذار یا ترکیبی از آنها نمایش داده می‌شوند که هر یک در مورد اموری مانند چند ساعت […]

شما هم با ثبت نظر ارزشمندتان به غنی شدن محتوای این مطلب کمک کنید!

ورود مدیران آینده

جعفرصادق پیران
جعفرصادق پیران
 • مدیر و موسس مدیر آینده
 • مشاور راه اندازی وب سایت های خبری، شرکتی، آموزشی، فروشگاهی بر پایه وردپرس و PHP
 • مدرس دوره های طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار اینترنتی
 • مشاور مدیریت و رهبری کسب و کار، برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و آفلاین
 • طراحی قالب های اختصاصی وردپرسی و CMS اختصاصی
 • مشاور سئو و بهینه سازی وب سایت
 • مشاور طراحی کمپین های تبلیغاتی
 • برگزاری وبینار و دوره های آنلاین
 • برگزاری تخصصی دوره های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت راه اندازی، توسعه کسب و کار از استخدام تا هک رشد کسب و کار

مزایای عضویت رایگان

عضویت رایگان مدیر آینده
 • دانلود سریع آموزش رایگان ویدیویی
 • دانلود سریع آموزش رایگان صوتی
 • دانلود ابزارهای طراحی وب سایت
 • خرید سریع و شرکت در دوره ها
 • امکانات پیشرفته برای کاربران
 • دسترسی سریع به اطلاعات برنامه های آموزشی
 • ارسال ایمیل آخرین مقالات و آموزشهای رایگان صوتی و تصویری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

اگر کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کردید ولی درآمد زیادی ندارید!!

مدیران محترم کسب و کار اینترنتی که تا به حال نتوانستند درآمد کافی از آن را ایجاد کنند. با شرکت در دوره تدوین سفرنامه مشتری می توانند به راحتی این مرحله را پشت سر بگذارنند. همچنین این دوره منجر به تغییر دید و بینش مناسب شما در خصوص کسب و کار اینترنتی می شود که در نهایت به درآمد حداقل 3 برابر در پایان یکسال برسید. چرا که در حقیقت به ناگفته های روش های درآمدزایی که حاصل تجربیات خودمان از این کسب و کار را با صداقت در اختیارتان قرار خواهیم داد. فقط افرادی که حایز شرایط باشند در این دوره شرکت خواهند کرد، ممکن است شما مدرس، مشاور، تولید کننده، واردکننده، مدیر شرکت و هر کسب و کاری باشید که در حال حاضر با استفاده از اینترنت محصول، کالا و خدمت خود را به بازار هدف آنلاین ارایه می دهید ولی از درآمد خودتان راضی نیستید. تمامی مباحثی که در دوره تدوین سفرنامه مشتری کاملا کاربردی و قابل اجرا در شرایط فعلی کشور عزیزمان است و حامل تجربیات خودم در این حرفه است. حتمن به آدرس وب سایت خود اشاره کنید تا بتوانید این آموزش را بعد از بررسی و تایید دستی دریافت نمایید.

آیا می‏‌دانید که هر چه سریعتر باید کسب و کارتان را به بازار گسترده و بکر اینترنت مرتبط سازید؟

آیا می‌دانید چگونه کسب و کار خود را به مخاطبان راغب زیاد آنلاین معرفی کنید! محصول، کالا و خدمت خود را اینترنتی به فروش برسانید؟

جعفرصادق پیران

داستان شکل گیری مدیر آینده

معتقدم خیلی از مدیران کسب و کارها در هر سطح فعالیتی محصول، خدمت و کالای با ارزش و با کیفیتی را ارایه می دهند ولی نمی توانند پتانسیل و توانایی های کسب و کار خود را در جهت ایجاد اعتبار نشان دهند و من کمک می کنم شما با شناخت عملکرد مغزی و عصبی مشتریان به صورت کاملا علمی و کاربردی در هنگام خرید بتوانید اعتمادشان را جلب نمایند و در نهایت به فروش و درآمد بیشتری دست یابید! به نظرم با فقط شناخت بیشتر مشتریان بازار هدف و صداقت در گفتار و عمل به راحتی خواهید توانست فروش خود را متحول کنید!

آدرس ما

 • تهران - جنت آباد مرکزی
 • بیست متری گلستان غربی
 • شماره هماهنگی
 • ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶
 • piran.js@gmail.com

در تلگرام با ما همراه باشید!

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار
X