10 فروشگاه اینترنتی برتر ایرانی

۱۰ فروشگاه اینترنتی برتر ایران در سال ۹۹ بیشتر بشناسید؟

فروشگاه‌های اینترنتی برتر  را امسال بررسی و نقاط مثبت و منفی آن‌ها رابررسی و بهترین فروشگاه اینترنتی را که واژه نام آشنای این روزها، که حداقل چندین بار هر فردی خرید محصول و خدمتی را به صورت آنلاین تجربه کرده است؛ معرفی کردیم. فروشگاه آنلاین به دو صورت محصولات و خدماتی را برای عرضه به مشتریان اینترنتی ارایه می‌دهند:

 • E-commerce :

فروشگاهی است که محصول‌هایی را به صورت‌های مختلف از طریق واردات، تولیدکنندگان، توزیع‌کنندگان و تامین‌کنندگان خریداری نموده است. در انبارهای اختصاصی کالاها با برندهای مختلف نگهداری می‌شود. به محض خرید اینترنتی مشتریان، فردی کل سفارش را بسته بندی می‌کند. برای ارسال به قسمت delivery و تحویل سفارش در آن شرکت تحویل می‌دهد. که نمونه بارز آن در کشورمان دیجی کالا است.

 

 • مارکت پلیس Marketplace :

فروشگاه دیجیتالی است که بستری را برای فعالیت شرکت‌های واردکننده کالا، تولیدکنندگان و فروشندگان کالاها و خدمات با برندهای مختلف فراهم می‌نماید.

هر تامین‌کننده‌ای پنل مختص خود را دارد؛ به محض سفارش و انتخاب آن فروشنده از سوی یک مشتری، آن محصول یا خدمت در لیست سفارش فرد قرار می‌گیرد. اگر محصول فیزیکی باشد باید طبق ضوابط آن کسب و کار اینترنتی به مشتری با بسته‌بندی ارسال می‌شود.

بامیلو، آمازون، ebay ، Etsy، udemy، فرانش و اپ یاد جزو این دسته از فروشگاه دیجیتالی هستند. مدل درآمدی آن به این صورت هست که درصدی از فروش را به عنوان کارمزد دریافت می‌کند.

 

اگر بخواهیم انواع فروشگاه اینترنتی را بر اساس مدل تجارت الکترونیکی دسته‌بندی کنیم، به ۴ مدل زیر خواهیم رسید:

 1. مدل تجاری B2B بنگاه با بنگاه (Business to Business):
  در این مدل از کسب و کار آنلاین تجارت ما بین شرکت‌ها با محصول‌های مختلف انجام می‌شود. در حقیقت یک بازار آنلاین انبوه است که کالاها به تیراژ بالا از طرف یک شرکت به شرکت دیگر ارایه می‌شود.
  می‌توان به فروش تولید‌کننده به توزیع‌کننده،  فروش عمده‌فروش‌ها به خرده‌فروش‌ها در این نوع فروشگاه آنلاین اشاره کرد. «علی‌بابا» (Alibaba) از بزرگ‌ترین کسب و کار اینترنتی آنلاین B2B است. توسط جک ما در چین این فروشگاه برای تبادل تجاری ما بین شرکت‌ها در چین و سایر کشورها راه‌اندازی شده است.
 2. مدل تجاری B2C ، بنگاه با مصرف‌کننده (Business to Consumer)‌:
  این نوع از فروشگاه دیجیتالی، را همه ما به نوعی با آن آشنا هستیم. مدل تجاری B2C به فروش محصول و خدمات مختلف یک شرکت به مشتریان بالقوه در بازار آنلاین از طریق سیستم‌های خودکار، بدون دخالت منابع انسانی گفته می‌شود. که آمازون، دیجی کالا وخیلی از فروشگاه‌ آنلاین دیگر از این مدل استفاده می‌کنند.
 3.  مدل تجاری C2B، مصرف‌کننده با بنگاه (Consumer to Business):
  در این نوع کسب و کار، مصرف‌کننده پروژه‌ای را در یک موضوع به خصوص ایجاد می‌کند؛ که شرکت‌ها برای خرید آن به مصرف‌کننده پیشنهادهای خود را ارائه می‌دهند. مصرف‌کننده در نهایت یکی از این پیشنهادها را انتخاب می‌کند.
  این نوع کسب و کار آنلاین که در آن مصرف‌کننده محصول یا خدمتی خاص را به شرکت‌ها ارائه می‌دهد؛ کاملا عکس مدل B2C است.
  مثالی که می‌توان در این زمینه ارایه کرد، خرید اپلیکیشن اینستاگرام از سوی شرکت فیس‌بوک هست. کوین سیستروم و مایک کریگر آن را با الهام گرفتن از سیستم عکاسی کدک ایجاد کردند؛ که در نهایت به یک میلیارد دلار از سوی فیس بوک خریداری شد. این مدل تجاری را بسیاری از شرکت‌های مطرح آنلاین برای دسترسی به بازارهای جدید انجام می‌دهند.
 4.  مدل تجاری C2C ، تجارت مصرف‌کننده با مصرف‌کننده (Consumer to Consumer):
  در این نوع فروشگاه دیجیتالی تجارت مابین خود مشتری‌ها که به طور مستقیم با هم در تعامل هستند صورت می‌گیرد. این نوع کسب و کار در حقیقت مارکت‌پلیس‌هایی هستند که به مشتریان خود اجازه فروش محصول و خدمت‌شان را به سایر مشتری‌های آن وب‌سایت را می‌دهند.
  یکی از بهترین نوع مارکت پلیس است که در ایران کمتر به آن توجه شده است، نمونه موفق آن اسنپ و تپسی تاکسی آنلاین هستند که در کشورمان اجرایی شدند. توانستند مخاطبان زیادی را به عنوان مشتری جذب نمایند، که دارندگان تاکسی به واسطه اپلیکیشن اسنپ از حضور مسافران شهری اطلاع می‌یابند.

 

این مقاله را هم مطالعه نمایید: ویژگی‌های و معایب دیجی کالا یا بامیلو را بیشتر بشناسید؟

 

قبل از این که به معرفی ۱۰ فروشگاه اینترنتی برتر در کشورمان بپردازم؛ خواستم که با ساختار کسب و کار دیجیتالی از این نوع آشنایی بیشتری پیدا کنید. شاید شما دوست عزیز نیز می‌خواهید چنین فروشگاهی برای کسب و کارهای مختلف ایجاد کنید.

اگر شما هم در فکر راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی موفقی هستید توصیه می‌کنم به عنوان یک مشاور کسب و کار بر روی مدل فروشگاه آنلاین مارکت پلیس متمرکز شوید. در این مدل تجاری C2C یک گروه از مشتریان خدماتی را ارایه می‌دهند؛ که گروه دیگری از مشتریان مخاطب آن محصول و خدمت هستند.

حتمن توصیه می‌کنم قبل از شروع هر کاری دانش و آگاهی‌تان را با شرکت در دوره‌ها و کارگا‌ه‌ها بالا ببرید. چرا که به واسطه تجربیاتی که خود این افراد دارند، در اختیار شما دوستان عزیز قرار می‌دهند. تا بتوانید عملکرد بهتری را در حوزه آنلاین تجربه نمایید.

 

در این مقاله سعی دارم تا فروشگاه دیجیتالی که کالاهای فیزیکی را به صورت آنلاین به فروش می‌رسانند؛ را به شما مدیران آینده معرفی نمایم. این تجزیه و تحلیل با توجه معیارهای فنی و کاربردی این کسب‌وکارها خدمت شما ارایه خواهد شد.

برخی از این پارامترها:

 • تجربه کاربری(UX)
 • رابط گرافیکی کاربر(UI)
 • بازدید(Website Traffic)
 • رتبه سایت در موتورهای جستجو(Ranking)
 • خلاقیت و نوآوری در ارایه محصولات
 • روش‌های بازاریابی اینترنتی موفق
 • مزیت رقابتی (Advantage)

هستند که به ما در درک بهتر ساختار فروشگاه دیجیتالی موفق کمک می‌کند. تا با استفاده از این معرفی مزیت رقابتی که باید هر فروشگاهی نسبت به رقبای خود داشته باشند را بهتر درک نمایند.

معرفی ۱۰ فروشگاه اینترنتی برتر در ایران

 

فروشگاه اینترنتی برتر

 

اولین کسب و کار و فروشگاه دیجیتالی در ایران هست؛ که توسط حمید و سعید محمدی مدیران شرکت نوآوران فن‌آوازه در سال ۱۳۸۵ راه‌اندازی شد. هدف اصلی آن‌ها تولید محتوای تخصصی در حوزه محصول‌های دیجیتالی بوده است.

دیجی‌کالا یکی از وبگاه‌های فعال در زمینه تجارت الکترونیک در ایران است. این وب‌سایت بزرگ‌ترین فروشگاه آنلاین در ایران است و به‌طور میانگین روزانه بیش از ۸۵۰ هزار بازدیدکننده دارد.الگوی اصلی آن‌ها سایت آمازون بود که برترین فروشگاه اینترنتی در جهان است. اولین شعبه‌ فیزیکی خود را برای فروش کتاب در سال ۲۰۱۵ نیز در آمریکا تاسیس کرد.

دیجی کالا از همان ابتدا نگرش متفاوتی را نسبت به کسب و کار موفق آنلاین داشت؛ آن هم تولید محتوای فنی در حوزه لوازم دیجیتالی مثل دوربین عکاسی و فیلمبرداری، گوشی‌های هوشمند، لپ‌تاپ و غیره داشته است. در ابتدای راه‌اندازی افراد آن را به خاطر این‌که اطلاعات خوبی را در مورد محصولات دیجیتالی ارایه می‌داد؛ پیگیری می‌کردند که بعدها با افزایش مهارت‌شان در این حوزه و کسب تجربیات جدید شروع به ایجاد فرهنگ خرید اینترنتی در کشورمان نمودند.

در حقیقت اگر بسیاری از ما در حال حاضر به راحتی محصول یا خدمتی را از یک فروشگاه خریداری می‌کنیم؛ مدیون فعالیت‌های خیلی حرفه‌ای دیجی‌کالا در خصوص فرهنگ‌سازی خرید اینترنتی هستیم. دیجی کالا فروشگاه خود را در ابتدا با فروشگاه ساز مجنتو راه‌اندازی کرد. بعد از مدتی پلتفرم فروشگاه اختصاصی مختص خودشان را ایجاد کردند، که قابلیت‌های زیادی را به آن اضافه کردند.

رتبه کنونی دیجی کالا در الکسا  ۳  ایران و ۳۰۰ جهان است. سومین وب سایت از نظر بازدید در کل ایران هست که بعد از گوگلو آپارات قرار دارد. در حال حاضر یعنی سال ۹۶ حدود ۲۷۰۰ نفر در این کسب و کار فعالیت می‌کنند.

دیجی کالا برای خلق تجربه کاربری بالا همچنان در دو بخش علاوه بر توضیحات فنی محصول‌ها، DigiMag را در تابستان ۹۴ ایجاد کرده است؛ شامل بخش‌های خبری، سرگرمی، ویدیو و پادکست است، تا افراد بتوانند در مورد محصولات دیجیتالی برندهای مختلف اطلاعات زیادی را کسب نمایند.

از نظر سرعت بارگذاری سایت دیجی کالا هم خیلی در جایگاه خوبی قرار دارد. با این که روزانه نزدیک ۸۵۰ هزار کاربر یونیک از آن بازدید می‌کنند. سرورهای قدرتمندی به این منظور فراهم نمودند؛ تا در مقابل این حجم ترافیک و بازدید کاربر در روز به خوبی پاسخگو باشد.

معرفی این برند در رسانه‌های مختلف، خصوصا اعلام رسمی دیجی کالا در خصوص فروش میلیاردی روزانه در سال ۱۳۹۲ باعث جلب توجه خیلی از افراد به ساخت فروشگاه تعاملی آنلاین شد. ولی باز هم دیجی کالا در صدر بهترین فروشگاه مجازی و فروش قرار دارد. این نشان دهنده قرار گیری مثلث فروش در دیجی کالا هست؛ که چنین خلاقیت‌های به روزی را انجام می‌دهند. که رقبا با صرف هزینه‌های تبلیغاتی بیشتر هم نمی‌توانند چنین فروشی را تجربه کنند.

کارآفرین‌ها و مدیران Proactive شرکت‌های مختلف یک کسب و کار به خوبی می‌دانند؛ داشتن تبلیغات و بازاریابی مستقیم تاثیر فراوانی در جذب مشتری و کنار زدن رقبای جدی دارد. اما علاوه بر تبلیغات گسترده که با پیوستن انتورک به سرآوا سریع شروع شد؛ چیزی که دیجی کالا را به عنوان برترین فروشگاه اینترنتی در صدر نشانده است؛ داشتن استراتژی تولید محتوا هست که بارها به آن در برنامه‌های مختلفو مشاوره‌ها اشاره نمودم.

پیوند بین دیجی کالا و شبکه‌ی تبلیغاتی انتورک هم در رشد آن تاثیر زیادی داشته است؛ هر دو پروژه موفق شرکت سرآو به مدیریت سعید رحمانی سرمایه‌گذاری کرده است. همچنین این شرکت سرمایه‌گذار اصلی، مارکت پلیس کافه بازار است.

به واسطه همین ارتباطات و حمایت چنین موسسه‌ای دیجی کالا خیلی بیشتر از قبل به رشد خود رسیده است. با همین حال باید به نکات ریز دیگری حتمن از سوی دیجی کالا باید توجه شود؛ تا با ورود حتی راکت اینترنت و سایر رقبای خارجی هم نتوانند به راحتی در این سهم بیشتر بازار نفوذ کنند. مطمئن هستم که این شرکت بزرگ ایرانی چنین قابلیت‌هایی را دارد و به این موضوعات هم توجه زیادی دارد.

 

این مقاله را حتما بخوانید: جمعه سیاه را چگونه به بیشترین فروش و درآمد سال تبدیل کنیم؟

اما مزیت‌های فعلی فروشگاه اینترنتی دیجی کالا

 • سرعت بالای سایت در هنگام بارگذاری
 • بر روی سکوی ویندوز و بر پایه ASP از لحاظ امنیتی
 • جستجوی سریع و مشخص در هدر سایت
 • رصد مناسبت‌های روزانه و تخفیف‌های شگفت انگیز
 • دسته‌بندی اقلام به صورت واضح در منوی اصلی
 • پیشنهاد شگفت انگیز روزانه برای افرایش میل به خرید اولین بازدید مخاطب
 • توضیحات فنی کامل در مورد محصولات ارایه شده با زبانی ساده
 • فیلتر مناسب برای موجودی کالا و عدم موجودی
 • فیلتر بر اساس برند محصول
 • ضمانت ۷ روزه گارانتی عودت محصول در صورت عدم رضایت
 • امکان پرداخت در محل تحویل سفارش COD
 • اپلیکیشن موبایل برای پوشش دادن کاربران گوشی های هوشمند اپل و اندرویدی
 • امکان ثبت نام سریع در سایت
 • بخش مجله سایت با محتوای متنی، صوتی و ویدیویی
 • درج شرایط و قوانین سایت
 • درج شیوه‌های پرداخت
 • صفحه اصلی کاملا حرفه‌ای برای سئو
 • استفاده خلاقانه از مرجوعی‌ها در openbox
 • طراحی صفحه‌های فرود حرفه‌ای برای تبدیل مخاطبان به مشتریان بالقوه
 • بازاریابی حرفه‌ای ایمیل مارکتینگ و متناسب با آخرین بازدیدهای سایت
 • مشاهده آخرین بازدید شما از محصولات سایت
 • افزدون کالا به علاقمندی‌های سایت
 • حضور فعال در شبکه‌های اجتماعی
 • درج رویه‌های برگشت کالا
 • نمایش سبد خرید در بالا
 • قرار دادن دسته‌بندی حرفه‌ای در انتخاب کالا و با کمترین کلیک
 • مرتب سازی کالا بر اساس پربازدیدترین، جدیدترین، پرفروش‌ترین، گران‌ترین و ارزان‌ترین
 • فیلتر محصولات بر اساس مشخصات فنی کالا
 • سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان  به صورت تلفنی
 • طراحی کارت هدیه برای کادو دادن به دیگران از سوی مشتریان
 • نمایش عکس‌های با کیفیت از جهات مختلف برای محصول‌ها
 • امکان نمایش زوم لنزور عکس‌ها
 • امکان نمایش سه بعدی محصول
 • نمودار تغییر قیمت محصول در طول چندماه گذشته
 • حمایت از کالاهای‌ تولید ایرانی

از ابتدای زمستان ۹۴، دیجی‌کالا تصمیم گرفت و تدبیری اندیشد تا مشتری‌ها هم این فرصت را داشته باشند؛ که از بهترین و کم آسیب‌دیده‌ترین کالاهای جعبه باز با قیمتی پایین‌تر استفاده کنند؛ کالاهایی که دچار آسیب یا مشکل جدی نیستند و البته که در توضیح محصول، ایرادشان به‌صورت کامل شرح داده شده است. این بخش با عنوان OpenBox فعالیت خود را شروع کرده است که به صورت زیر مجدد قیمت‌گذاری می‌شود.

 

این مقاله را حتما مطالعه بکنید: مارکت پلیس(marketplace) چیست؟

 

 • تست و گرید گذاری:
  در این مرحله کالاها تست می شوند و با توجه به ایراداتی که مشاهده می شود گرید به کالا داده می شود.
 • عکس و درج :
  از ایرادات کالا عکاسی می شود و کالا با ذکر جزیی ترین ایرادات در سایت جعبه باز درج می شود.
 • قیمت گذاری:
  کالا با توجه به گرید و ایرادات و مدت زمانی که از تولید آن گذشته توسط کارشناس قیمت گذاری می شود.
 • گروه های کالایی جعبه باز
  جعبه باز گروه های کالایی را با توجه به نیاز های فصلی ارائه می کند.
 • برای تعمیرکاران
  کالاهایی که برای استفاده از قطعات در جعبه باز برای تعمیرکاران ارائه می شود.
 • شرایط و قوانین جعبه باز
  کالاهای جعبه باز تا ۲۴ ساعت مهلت تست دارند؛ در صورت مشاهده ایراد کالا با کالایی دیگر با همان شرایط ذکر شده در سایت تعویض می شود؛ در صورت عدم موجودی پول مشتری پس داده می شود.

اما برخی از امکانات دیگری که خوب هست به این فروشگاه اینترنتی بزرگ افزوده شود:

 • تماس با مشتریان حس خوبی به افراد می‌دهد،
 • ایجاد سیستم همکاری در فروش برای افزایش مشتریان وفادار
 • بخش رسیدگی به نارضایتی‌های مشتریان و پاسخ به اعتراض مشتریان
 • عدم پیگیری انصراف از خرید مشتریان بالقوه در قیف فروش سایت
 • امکان انتخابی محصولات جانبی برای بیش‌فروشی
 • عدم تمایز بین مشتریان با خرید بیشتر و خرید کمتر
 • برای افزایش قدرت مانور بیشتر در بازار آنلاین حرکت به سمت Marketplace
 • ارایه پیشنهاد شگفت انگیز در هنگام خرید یا افزایش اعتبار
 • امکان پاسخ‌گویی آنلاین برای مشتریان
 • تدوین پرسش و پاسخ متداول حرفه‌ای که به جزیی ترین مسایل اشاره نماید.
 • راهنمای ویدیویی نحوه خرید، تسویه، ثبت‌نام و ورود به سایت
 • نمایش گرافیکی سفارش که در کدام مرحله تحویل سفارش در کجا قرار دارد
 • برگزاری مسابقه و کمپین تبلیغاتی برای همه مشتریانی که از محصول‌های ما استفاده می‌کنند.
 • توجه به مسئولیت اجتماعی
 • ایجاد بخش دیجیتال برای فروش محصولات دیجیتالی مخصوصا کتاب که این بخش در حال حاضر هم فعالیت خود را شروع کرده است.
 • افزایش سرعت تحویل سفارش
 • امکان فروش با تبلیغات همسان برای صاحبان وبلاگ

 

۲- بامیلو (حذف شده و به اسنپ مارکت ریدایرکت نموده است )

 

برترین فروشگاه اینترنتی

 

بامیلو توسط رامتین منزهیان با حمایت MTN گروپ و راکت اینترنت در سال ۲۰۱۴ راه‌اندازی شد. این شرکت خارجی بر روی اسنپ، زودفود، اسنپ تریپ، پین تا پین و اسکانو سرمایه‌گذاری کرده است. این شرکت استارت‌آپ‌هایی که در سیلیکون ولی و سایر کشورها با موفقیت راه‌اندازی شدند؛ را به سرعت در سایر کشورهایی که چنین موقعیت‌هایی را دارند، راه‌اندازی می‌کنند.

در ابتدا با تبلیغات گسترده‌ای که در سایت‌های اینترنتی انجام داد، سعی در اخذ بخشی از بازار آنلاین ایران را داشت. در ابتدا هم به صورت تجارت الکترونیک شروع نمود؛ جایگاه خاصی را در این عرصه پیدا نکرد. در سال ۱۳۹۴ با موزندا که یک فروشگاه Market Place و موفقیت‌هایی را در این زمینه کسب کرده بود ادغام شد. بامیلو تقریبا اولین فروشگاه آنلاین کالایی به این صورت هست؛ ولی هنوز نتوانسته به جایگاه و پتانسیلی که این موضوع دارد برسد.

در حال حاضر رتبه الکسای بامیلو در ایران ۱۸ و در جهان ۱۲۲۸هست. در نتایج جستجوی گوگل و کلمه کلیدی فروشگاه اینترنتی رتبه اول است.

مزیت‌های رقابتی فروشگاه اینترنتی بامیلو

 • ثبت‌نام سریع برای خریداران و شرکت کنندگان
 • آموزش فروشندگان در بخش سلر سنتر
 • پشتیبانی نسبتا خوب
 • برپایی حراج جمعه‌های استثنایی (Black Friday)
 • راهنمایی بهتر مشتریان
 • صفحات فرود با بازدهی بالا
 • پشتیبانی نسبتا خوب
 • امکان خرید از فروشندگان مختلف
 • راهنمای انتخاب سایز
 • امکان خرید عمده
 • ثبت نام سریع فروشندگان
 • پنل کاربری فروشندگان
 • اضافه کردن بخش سوپرمارکت به دسته‌بندی کالا
 • ابزارآلات باغبانی و تعمیر در منزل و خودرو
 • اپلیکیشن موبایل اندرویدی و اپل
 • عدم نیاز به طراحی سایت برای فروشندگان
 • نسخه موبایلی بامیلو
 • حضور در شبکه‌های اجتماعی
 • ارسال رایگان برای خرید بیش از ۵۰ هزار تومان
 • مرجوعی کالا تا ۱۰۰ روز
 • درج شرایط مرجوعی کالا
 • ایمیل مارکتینگ قوی
 • اضافه شدن بخش سوپرمارکت
 • نمایش تخفیف‌های ویژه مناسبتی در بالا
 • تخفیف‌های ویژه تحت عنوان offbox
 • اضافه کردن بخش نوبرانه برای جدیدترین محصولات

این مقاله را حتما مطالعه نمایید: کسب و کار اینترنتی چیست؟ بهترین نوع آن کدام است؟ 

اما برخی ازمزیت‌های دیگری که به این فروشگاه اینترنتی افزوده شود، بازخورد بهتری را دریافت خواهد کرد:

 • UI و UX برای تجربه بهتر کاربری
 • بخش مدیریت ارتباط با مشتریان
 • خلاقیت و نوآوری بیشتر در افزودن امکانات بیشتر به فروشگاه اینترنتی
 • ایجاد پرسش و پاسخ متداول حرفه‌ای
 • سیستم پیشنهاد تخفیف در هنگام خرید
 • برنامه وفادارسازی مشتریان
 • ایجاد تبلیغات دهان به دهان برای معرفی به افراد بیشتر
 • نمایش نظرات مشتریان برای مشتریان بالقوه جدید
 • نمایش آخرین بخشی که مخاطب قبلا از آن بازدید نموده است
 • امکان نشان‌گذاری محصول برای خریدهای بعدی
 • افزایش سرعت تحویل سفارش
 • نمودار تغییرات قیمتی
 • افزودن بخش صنایع دستی
 • درج توضیحات بیشتر برای محصول‎های ارایه شده در فروشگاه اینترنتی
 • امکان خرید و انتخاب لوازم جانبی برای برخی از محصول‌ها
 • امتیاز دادن به فروشندگان برای تعیین تاپ سلر
 • امکان نظر دادن به نحوه خدمت‌رسانی فروشندگان
 • آنالیز فروشندگان کالا و خدمات به صورت گرافیکی برای مخاطبان
 • بهینه‌سازی صفحه محصول
 • پیگیری دلیل انصراف از خرید در هر مرحله از قیف فروش
 • تهیه عکس‌های حرفه‌ای از انواع کالا

فروشگاه بامیلو نیز برای دریافت سهم بیشتری از بازار خرید اینترنتی، نیازمند تدوین استراتژی‌های قدرتمند برندینگ و بازاریابی اینترنتی است. لذا استفاده از نیروهای متخصص و زبده برای دگرگون کردن امکانات سایت خیلی ضروری هست.

اما برای موفقیت در بازاریابی اینترنتی بامیلو نیازمند صبر و دوری از نتایج لحظه‌ای هست؛ تا با فرهنگ خرید ایرانیان بیشتر آشنا شود. بیشتر سرمایه‌گذاری خود را بر روی اعتمادسازی و حمایت از فروشندگان و خریداران نماید. چرا که با تبلیغات سنگین‌تر فقط هزینه‌های کسب و کار را بالا خواهد برد. در کنار استفاده بهینه از تبلیغات مستقیم به درگیر کردن مشتریان بالقوه با فروشگاه دیجیتالی نماید.

برای ترغیب فروشندگان به ارایه خدمات سریع‌تر و با کیفیت‌تر کمپین‌هایی را نیز برگزار نماید. با دقت بیشتری بازار کالاها و برندهای مختلف را جهت ارایه بهترین قیمت به مشتریان بررسی نماید.

معتقدم که هنوز با جایگاه واقعی Market place بامیلو خیلی فاصله دارد. به جای شتاب در افزایش سهم بازار باید بر روی نکات فنی سایت و قابلیت اپلیکیشن‌های خود متمرکز شود. همچنین برای وفادارسازی مشتریان و تکرار خرید این افراد برنامه‌های منسجمی را تدوین نماید.

به خریدارانی که بارها خرید خود را از این کسب و کار دیجیتالی تکرار می‌کنند، خدمات خاصی را ارایه دهد. هر چقدر این خدمات سفارشی شده به مشتریان ارایه شود؛ بازخورد بهتر و بالاتری را خواهد گرفت. قصد ما از این پیشنهادها صرفا کمک به رشد کسب و کارهای دیجیتالی در کشورمان هست. افرادی که می‌خواهند چنین خدماتی را ارایه دهند، کمک کنیم تا عملکرد بهتر و بالاتری داشته باشند.

 

این مقاله را حتما مطالعه نمایید: بازاریابی اینترنتی چیست؟ ۲۱ روش بازاریابی اینترنتی که حتما باید بشناسید!

 

۳- دیجی استایل

 

10 فروشگاه اینترنتی برتر

 

این فروشگاه دیجیتالی که در آن پوشاک با برندهای معتبر خارجی عرضه می‌شود، متعلق به دیجی کالا است. رتبه الکسای دیجی استایل در ایران ۱۵۳و در جهان ۵۶۴۳ که خیلی حایز اهمیت است. هنگامی که به گذشته برمی‌گردیم، آن زمان تصور این‌که پوشاک با برندهای مختلف به صورت آنلاین عرضه شود، تقریبا محال بود. ولی الان می‌بینیم که سایت‌های مطرح زیادی در زمینه پوشاک ایجاد شده است.

دیجی استایل در سه بخش مردانه، زنانه و بچگانه به صورت تخصصی به حوزه پوشاک می‌پردازد. همچنین برندهای معتبر پوشاک را نیز در این کسب و کار اینترنتی در یکجا فراهم نموده است. از آن گذشته فستیوال و جشنواره‌های تخفیف فصلی هست که معمولا در ابتدای فصل مشتریان را غافلگیر می‌کنند.

فروشگاه اینترنتی دیجی استایل بر عکس کسب و کار اینترنتی دیجی کالا دقیقا به صورت تخصصی روی پوشاک تمرکز کرده است. در مدت خیلی کمی توانست سهم بیشتری از بازار را که قبلا شیکسون در زمینه پوشاک راه‌اندازی شده بود را دریافت نماید. با فروشگاه اینترنتی مدیسه رقابت تنگاتنگی دارد که از لحاظ سئو در برخی از کلمات کلیدی مدیسه جایگاه خیلی بهتری نسبت به دیجی استایل دارد.

مزیت‌های رقابتی فروشگاه اینترنتی دیجی استایل

 • تجربه‌ی کاربری بهتر
 • قرارگیری کادر جستجو در بالای صفحه
 • ثبت‌نام سریع‌تر در فروشگاه اینترنتی دیجی استایل
 • امکان ثبت‌نام و ورود با اکانت گوگل
 • مجله اینترنتی دیجی استایل
 • عکس‌های با کیفیت از محصول‌ها
 • پرسش‌های متداول
 • حضور در شبکه‌های اجتماعی
 • رویه‌های بازگردانی کالا
 • حفظ حریم خصوصی
 • حضور در شبکه‌های اجتماعی
 • شماره پشتیبانی واضح
 • اپلیکیشن موبایل برای گوشی‌های اندرویدی و اپل
 • فیلتر مناسب برای مرتب‌سازی نمایش محصول‌ها (پربازدیدترین، پرفروش‌ترین، قیمت محصول)
 • ایمیل مارکتینگ قوی
 • سرعت بارگذاری سایت
 • منوی فروش ویژه
 • فیلتر محصولات بر اساس برند، قیمت و رنگ
 • تحویل رایگان بالای صد هزار تومان در تهران
 • ضمانت تعویض ۷ روزه
 • دسته‌بندی بر اساس برندها

اما برخی ازمزیت‌های دیگری که به این فروشگاه اینترنتی افزوده شود، بازخورد بهتری را دریافت خواهد کرد:

 • بخش مدیریت ارتباط با مشتریان
 • خلاقیت و نوآوری بیشتر در افزودن امکانات بیشتر به فروشگاه اینترنت
 • ایجاد پرسش و پاسخ متداول ویدیویی
 • سیستم پیشنهاد تخفیف در هنگام خرید
 • برنامه وفادارسازی مشتریان
 • نمایش نظرات مشتریان برای مشتریان بالقوه جدید
 • نمایش آخرین بخشی که مخاطب قبلا از آن بازدید نموده است
 • امکان نشان‌گذاری محصول برای خریدهای بعدی
 • افزایش سرعت تحویل سفارش
 • درج توضیحات بیشتر برای محصول‎های ارایه شده در فروشگاه اینترنتی
 • بهینه‌سازی صفحه محصول
 • پیگیری دلیل انصراف از خرید در هر مرحله از قیف فروش
 • تهیه عکس‌های حرفه‌ای از انواع کالا
 • حرکت به سمت Market Place

 

این مقاله را حتما بخوانید: ایده‌های پولساز را چگونه برای یک کسب و کار تشخیص بدهیم؟

 

۴- فروشگاه اینترنتی مدیسه

 

فروشگاه اینترنتی موفق

 

این فروشگاه اینترنتی متعلق به گروه تجاری گلستان است که در ابتدا به صورت تخصصی روی پوشاک متمرکز شد. بعد از مدتی که از فعالیتش در حوزه کسب و کار اینترنتی گذشت بخش‌های دیگری را از قبیل عطر و ادکلن، لوازم آرایشی، لوازم خانگی را به اقلام محصول‌های ارایه شده اضافه نموده است.
صفحه خانگی و دسته‌بندی سایت شبیه دیجی استایل هست، با این فروشگاه اینترنتی رقابت سنگینی را دارند. رتبه‌ی آلکسای آن در ایران ۸۱ و در جهان ۳۹۹۱ است.

نکته جالبی که در سایت مدیسه می‌توانید ببینید خیلی حرفه‌ای بر روی سئوی کلمات و عبارات کلیدی در موتورهای جستجو تمرکز شده است. طراحی و عکاسی عکس‌های محصول با کیفیت نسبتا بالایی انجام شده استف که نشان دهنده جدی بودن این کسب و کار در این عرصه هست.

ای کاش مدیسه یک فروشگاه اینترنتی تخصصی در زمینه پوشاک خصوصا کودکان باقی می‌مانند و هدف آن فقط فروش لباس‌های مردانه، زنانه و بچه‌گانه باقی می‌ماند. شما می‌توانید با انتخاب رنگ و سایزهای مختلف در خرید از برندهای مختلف خارجی حتی آمریکایی تنوع بالایی را در این فروشگاه اینترنتی تجربه نمایید.

مزایای مدیسه در این نوع کسب و کار اینترنتی:

 •  تجربه کاربری و واسط کاربری متحیرکننده
 • سرعت بارگذاری بالای سایت
 • انتخاب و تنوع رنگ از برندهای مختلف
 • عکاسی با میفیت از محصولات
 • گارانتی مرجوعی ۷ روزه سفارش
 • ارسال رایگان سفارش بیش از ۱۰۰ هزار تومان
 • مطابقت کامل محصول سفارشی با عکس‌های سایت
 • نمایش سایزبندی زیر هر عکس از لباس
 • نمایش برند محصولات در صفحه محصول
 • توضیح سایز بندی لباس‌ها برای مشتریان
 • فروش لباس‌های تک‌سایز
 • بلاگ خیلی پر محتوای مدیسه
 • تخفیف ۳۵ هزار تومانی برای اولین خرید
 • سیستم بازاریابی ایمیلی
 • تخفیف روزانه برای بازدیدکنندگان از سایت
 • جستجوی سریع
 • دسته بندی بر اساس برندها
 • طراحی قالب سایت به صورت واکنشگرا
 • تضمین اصالت کالای سفارشی
 • درج شرایط بازگردانی کالا
 • ارسال ایمیل مستقیم به مدیر عامل
 • امکان مشاهده آخرین مقالات در صفحه اصلی
 • لینک حرفه‌ای از صفحه اصلی فروشگاه اینترنتی
 • نمایش تصاویر محصول به صورت Lazy load

مزیت‌های رقابتی دیگر که اگر به فروشگاه اینترنتی مدیسه اضافه شود به سایتی بی نظیر تبدیل خواهد شد:

 • حرکت به سمت بازارچه (Market Place)
 • ثبت‌نام و ورود با حساب کاربری گوگل
 • سیستم پیشنهاد خرید در هنگام سفارش برای بیش فروشی
 • روش‌های ارسال مختلف سفارش‌ها
 • نمایش گرافیکی پیگیری ارسال مرسوله و کد رهگیری
 • پشتیبانی آنلاین
 • ایجاد CRM (مدیریت ارتباط با مشتریان)
 • پیگیری دلایل انصراف از خرید افراد
 • ایجاد بخش پرسش و پاسخ متداول
 • راهنمایی ویدیویی خرید، ثبت‌نام و وارد شدن سایت
 • نمایش برجسته دکمه خرید در بالای سایت و متنی
 • ایجاد بخش مشتریان ناراضی و رسیدگی به شکایات
 • امکان لغو عضویت و عدم دریافت ایمیل در حساب کاربری
 • امکان پشتیبانی ۲۴ ساعته برای مشتریان
 • درج نظرات مشتریان
 • امکان گرافیکی پرو آنلاین برای گیمیفیکیشن
 • حضور فعال در شبکه‌های اجتماعی
 • امکان استفاده از مدل‌ها برای عکاسی اختصاصی

 

این مقاله را هم مطالعه نمایید: ۱۰ سوپرمارکت برتر آنلاین را بشناسید اگر قصد راه‌اندازی آن را دارید؟

 

۵- فروشگاه اینترنتی emalls

 

10 فروشگاه اینترنتی برتر ایران کدام سایت‌ها هستند؟

 

کسب و کار اینترنتی ای مالز هم رتبه الکسای ۱۰۵ در ایران و ۶۸۴۷ جهان است که در حقیقت رابط بین خریداران و فروشندگان است. که فروشندگان می‌توانند در این کسب و کار می‌توانید حتی وب سایت و محصولات خود را برای فروش به نمایش بگذارید.

حتی خیلی از کسب و کارهای بزرگ اینترنتی نیز در این وب سایت محصول خود را برای نمایش به همراه قیمت می‌گذارند. لازم به ذکر است که ایمالز هیچگونه دخالتی در کارکرد فروشگاه ها نداشته و تنها یک مرجع مقایسه و معرفی فروشگاه های اینترنتی می باشد و همچنین ارسال کالا و دریافت وجه مستقیم مابین فروشنده و خریدار انجام می شود.

ایمالز یک مرکز خرید مجازی است که خریداران را به فروشندگان متصل می کند و با به وجود آوردن یک فضای رقابتی علاوه بر تعدیل قیمت ها مقدار کمی فروش فروشندگان را نیز افزایش می دهد که در نتیجه خریدار کالا ها را با قیمت ارزان تر خریداری کرده و همچنین فروشنده هم به علت فروش بیشتر سود بیشتری را به دست می آورد و خریداران نیز تمام انتخاب های خود را در یک نقطه مجتمع مشاهده می کند و این امر منجر به انتخاب بهتربرای  خریدار و همچنین آگاهی از قیمت واقعی اجناس می شود و در نتیجه خریدار کالا را با قیمت مناسبتری  خریداری می کتد و فروشندگان نیز به واسطه فروش بیشتر کالا های خود بیشنر سود می کنند.

مهمترین مزیت ای مالز که ای مالز را از سایر وب سایت های مشابه متمایز می سازد بروز رسانی خودکار اطلاعات در ای مالز است ، ای مالز اولین و محبوب ترین وب سایت بومی است که قیمت ها و اطلاعات در آن خودکار بروز می شود و به این ترتیب مشکل قدیمی بروز رسانی اطلاعات که مانع اصلی و مشکل اصلی این قبیل وب سایت ها است به واسطه این قابلیت مرتفع شده است، به این ترتیب فروشندگان بدون هیچگونه دغدغه ای تنها طلاعات فروشگاه و وب سایت فروشگاه را بروز رسانی می کنند و اطلاعات ای مالز خود کار بروز می شود.

 

این مقاله را حتما بخوانید : افزایش ترافیک سایت و قوی‌ترین تکتینک در سال ۲۰۱۹

 

در ای مالز همه چیز با هم مقایسه می شود و خریدار همه قیمت های کالا و همچنین همه فروشندگان کالای مورد نیاز خود را در یکجا مورد ارزیابی قرار می دهد و از بین همه انتخاب ها بهترین انتخاب را انجام می دهد.

علاوه بر مقایسه قیمت ها ، در ای مالز سعی شده تا بروز ترین اطلاعات و اخبار فناوری را نیز به کاربران ارائه داده شود تا کاربران با شناخت بهتر و دید باز تر کالا های مورد نیاز خودرا تهیه کنند.

به واسطه ای مالز هیچوقت خریدار به علت عدم آگاهی کالایی را گرانتر از مقدار واقعی خریداری نمی کند همچنین به علت حساسیت درانتخاب فروشگاه ها و نظارت تمام وقت بر فعالیت تمام فروشگاه ها در ای مالز خریدار از کیفیت خرید خود اطمینان دارد.

این وب سایت فقط به این علت خدمت شما دوستان عزیز معرفی شد که ببینید با جمع‌آوری همه فروشگاه‌های اینترنتی و فروشندگان در یک سایت، امکان قابلیت مقایسه را برای خریداران می‌دهد. ایده این کسب و کار اینترنتی خیلی جذاب و ارزشمند هست. اما باید امکانات مقایسه‌ای را به حالتی در بیاورد که افراد واقعا اطلاعات دقیق و درست را طبق یک چارچوب مشخص اعلام نمایند. ایده‌های جذاب خیلی زیادی در این نوع فروشگاه اینترنتی به راحتی با توسعه امکانات آن برای خریداران فراهم کرد.

البته mobile.ir هم تقریبا شباهت خیلی نزدیکی با این وب سایت دارد، هدف این هست که شما در راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی پلتفرم‌های مختلف را بررسی کنید. به جای کپی کردن ساختار از سایر فروشگاه اینترنتی یک مزیت رقابتی منحصر به فرد ایجاد کنید و با کسب و کارهای اینترنتی بیشتر آشنا شوید.

مزیت‌های رقابتی که با اضافه کردن آن به این فروشگاه اینترنتی درآمد بیشتری می‌تواند ایجاد کند:

 • تعریف مجدد مدل درآمدی
 • ایجاد ساختار مشخص برای فعالیت فروشندگان
 • امتیاز بندی فروشندگان کالا توسط خریداران
 • نمودار فروش و تغییر قیمت محصولات توسط فروشندگان با جزییات بیشتر
 • انتخاب ماهیانه تاپ سلر و دادن یک سری امتیازات به فروشنده
 • نمایش تصویری به همراه توضیحات کامل و فنی در مورد محصولات
 • اضافه کردن امکان فروش در همکاری اگر خرید توسط لینک این وب سایت انجام شود
 • ایجاد بلاگ قوی برای معرفی یک حوزه هم به صورت ویدیویی و مقاله
 • تخصصی کار کردن در یک حوزه
 • جذب اطلاعات خریداران برای ارزیابی بیشتر خدمات فروشندگان مختلف
 • طراحی صفحات فرود حرفه‌ای برای دریافت اطلاعات تماس مخاطبان
 • ایمیل مارکتینگ
 • حضور در شبکه‌های اجتماعی
 • جهت دادن به فروشندگان برای افزایش بازدهی‌شان از فروش
 • امکان ارتباط آنلاین

 

این مقاله را حتما بخوانید : طراحی سایت حرفه‌ای با وردپرس ممکن است!؟

 

۶- فروشگاه اینترنتی آی تی بازار

 

10 فروشگاه اینترنتی برتر ایران کدام سایت‌ها هستند؟

 

همانند سایت ترب،ایمالز، موبایل آی آر به معرفی فروشندگان محصولات دیجیتالی می‌پردازد، ولی یک سری قابلیت‌های خاصی دارد که به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنم:

 • بلاگ تخصصی در حوزه آی تی
 • انتخاب حوزه تخصصی برای معرفی کالاها
 • راهنمای خرید برای برخی از کالاهای پرمصرف در حوزه آی تی
 • شارژ ریالی حساب فروشندگان برای معرفی محصولات
 • امکان امتیاز دهی به گارانتی‌های فعال در حوزه آی تی
 • امکان انتخاب فروشندگان از استان‌ها و شهرهای مختلف

همان مزیت‌هایی که برای ای مالز مطرح کردم اضافه نمودن آن‌ها و تعیین شرایط خاص برای فروشندگان برتر است. هم باعث اعتماد بیشتر کاربران به این نوع کسب و کار اینترنتی می‌شود. امتیاز‌بندی فروشندگان توسط خریداران باعث جلب اعتماد کاربرهای جدید به  فروشندگان برتر می‌شود.از این طرف هم فروشندگان برای فعالیت بیشتر و افزایش فروش خود انگیزه کافی پیدا خواهند نمود.

 

این مقاله را هم حتما بخوانید : ۱۰ سایت برتر اشتراک ویدیو ایرانی

 

۷- فروشگاه اینترنتی زنبیل

 

10 فروشگاه اینترنتی برتر ایران کدام سایت‌ها هستند؟

 

فروشگاه اینترنتی زنبیل رتبه الکسای ۳۱۰ ایران و ۱۴۵۸۴ جهان را دارد که با تنوع زیاد کالا در دسته‌بندی‌های مختلف فعالیت خود را با قدرت ادامه می‌دهد، این فروشگاه همیشه به موقع آیتم‌هایی را برای به‌روزرسانی منظم در نظر گرفته است و تقریبا در این حوزه به خوبی عمل کرده است.

فروشگاه اینترنتی زنبیل محصولات مختلف را با قیمت‌های پایینی ارائه می‌دهد، برای این منظور تضمین بهترین قیمت را در کسب و کار اینترنتی قرار داده است. در صورتی که بعد از خرید اینترنتی متوجه شوید که فروشگاه دیگری به قیمت پایین‌تری آن را ارایه می‌دهد، می‌توانید آن را عودت دهید. میزان سود یا همان تفاوت قیمتی با سایر فروشگاه اینترنتی را نیز در کنار قیمت هر محصول  نشان می‌دهد در صورت خرید از این کسب و کار اینترنتی به این میزان سود خواهید کرد.

زنبیل تا ۱۰ روز امکان تعویض کالا و همچنین تا ۷ روز امکان عودت کالا را برای راحتی خریداران اینترنتی در نظر گرفته است. بخش چتر حمایتی نیز مربوط هست به گارنتی محصولات که کافی است به این مجمعه اعلام نمایید تا آن را حصول نتیجه گارانتی از شرکت مورد نظر پیگیری می‌کنند.

زنبیل هم به صورت خیلی خوب مقالات را در حوزه‌های مختلفی که روی این سایت عرضه می‌شود را رعایت می‌کند. لینک مقالات را در صفحه نخست فروشگاه قرار داده است تا افراد زمان بیشتری به بررسی سایت بپردازند. همچنین نشان‌ها و تندیس‌های مختلفی را از جشنواره‌های مختلف دریافت نموده است.

روش‌های پرداخت، ثبت‌سفارش و وارد شدن به حساب کاربری را فراهم آورده است، که به اعتبار این سایت می‌افزاید. باز هم یک سری قابلیت‌های بیشتر به این سایت اضافه شود آن را خاص‌تر خواهد کرد.

 

این مقاله را هم بخوانید: رضایت مشتری چیست؟ شاخص‌های کلیدی آن کدامند؟

 

۸- فروشگاه اینترنتی جانبی

 

10 فروشگاه اینترنتی برتر ایران کدام سایت‌ها هستند؟

 

این فروشگاه اینترنتی رتبه الکسای ۳۳۵ در ایران و ۱۶۶۴۱ جهان را به ارایه محصول‌های جانبی موبایل، تبلت، لپ‌تاپ، دوربین، بازی و سایر لوازم جانبی به صورت کسب و کار اینترنتی فعالیت می‌کند. همانند دیجی کالا به پیشنهادهای فروش ویژه روزانه و حراجی‌های مختلف را قرار می‌دهد.

فروشگاه اینترنتی جانبی با هدف ارایه لوازم جانبی موبایل در سال ۱۳۹۱ فعالیت خودش را آغاز کرده است. به مروز زمان سایر بخش‌ها اضافه شده است، این کسب و کار اینترنتی باز هم به روش e-commrce راه‌اندازی شده است.

شرایط بازگشت کالا، وبلاگ، پرسش و پاسخ متداول نیز به صورت صفحه‌های جداگانه در سایت قرار گرفتند. مهم‌ترین قسمتی که به خوبی آن را از دیگر فروشگاه‌ها جدا می‌کنند بخش هدایای تبلیغاتی است که اگر روی آن تمرکز زیادی صورت گیرد نتایج خوبی را برای این فروشگاه اینترنتی به همراه خواهد داشت.

 

این مقاله را هم بخوانید: بانک اطلاعاتی مشتریان را حرفه‌ای راه‌اندازی کنید!

 

۹- فروشگاه اینترنتی مقداد آی تی

 

10 فروشگاه اینترنتی برتر ایران کدام سایت‌ها هستند؟

 

فروشگاه مقداد آی تی اوایل ۱۳۹۵ فعالیت خود را در حوزه تجهیزات و لوزام دیجیتالی شروع کرده است. در حال حاضر رتبه الکسای ۳۳۴ در ایران و ۱۶۲۲۳ جهان را در رده فروشگاه اینترنتی دارد.

فروشگاه مقداد آی‌تی نیز بخش‌های مختلف را همانند سایر فروشگاه اینترنتی که در حال حاضر در ایران فعالیت می‌کنند را فراهم نموده است. نکته قوتی که در سایر فروشگاه‌ها آن را مشاهده نمی‌کنید، بخش همفکری در اضافه کردن امکانات دیگر به سایت هست.

سه بخش متفاوت دیگری که در این فروشگاه به آن پرداخته شده است، کامپیوترهای All in one، پرینتر و مانیتورها هستند که به صورت کاملا ویژه آن‌ها را در صفحه اول مشاهده می کنید. امیدوارم که همه این فروشگاه‌های اینترنتی به جای جنگ قیمت به سایر مزیت‌های رقابتی در این حوزه بپردازند. تا ما شاهد یونیکورن شدن این شرکت‌ها باشیم که با خدمات متمایزی که در ایران ارایه می‌دهند بلکه در منطقه هم شناخته شده باشند.

این مقاله را هم بخوانید: ۵ درگاه پرداخت اینترنتی واسط برتر ایرانی

 

۱۰- فروشگاه اینترنتی کیمیا آنلاین

 

10 فروشگاه اینترنتی برتر ایران کدام سایت‌ها هستند؟

 

اما آخرین فروشگاه اینترنتی، کیمیا آنلاین است که به ارائه محصولات و کالاهای دیجیتالی به صورت کسب و کار اینترنتی می‌پردازد. این فروشگاه نیز همزمان با دیجی کالا فعالیت خودش را ۱۰ سال پیش در این حوزه شروع نموده است. رتبه الکسا در ایران ۳۴۶ و در جهان ۱۸۵۰۶ را ما بین رقبا به خود اختصاص داده است.

بخش وبلاگ این فروشگاه هم به معرفی گجت‌های هوشمند روز دنیا می‌پردازد. دو بخش پیشنهاد طلایی و ویژه آن نیز در نظر اول توجه بیننده را به خود جلب می‌نماید. فروش اقساطی ۲۴ ماهه کیمیا آنلاین نیز توجه مخاطبان خاصی را که به داشتن لوازم دیجیتالی علاقمند هستند نیز سوال برانگیز هست.

وب سایت این فروشگاه رابط گرافیکی و سرعت بارگذاری بالایی دارد که می‌توانید یک محصول را سریع‌تر سفارش دهید. کیمیا آنلاین مزیت دیگری که تا حدی توانسته به آن عینیت ببخشد، بخش بیش‎فروشی(upselling) در هنگام خرید یک کالا  به شما پیشنهاد خرید لوازم جانبی مربوط به آن محصول را نشان می‌دهد که قبل از تسویه حساب می‌توانید آن را هم به لیست خریدتان اضافه کنید.

به صورت رایگان در کل ۲۲ منطقه تهران می‌توانید کالاهای خریداری شده، را با ضمانت برگشت کالا تا ۷ روز دریافت کنید و در شهرستان‍ها نیز با هزینه پستی ۱۲ هزار تومان قابل دریافت هست. در این سایت بخش لیست قیمت فروشگاه برای فروش به همکاران تهرانی، شهرستانی و خریداران عمده و سازمان‌ها نیز این فروشگاه اینترنتی را متمایز می‌کند.

 

این مقاله را حتما مطالعه نمایید: چگونه بدون سرمایه یک کسب و کار اینترنتی با درآمد یک میلیونی در روز راه‌اندازی کنیم؟

 

در رتبه‌های بعدی هم به ترتیب این سایت‌ها قرار دارند:

تهران کالا، میهن مارکت، شیکسون، شیائومی، کالا گرد، ای‌سارا، روبان، شهروند، بوتیک، تک سبد و … قرار دارند. اما متاسفانه باید بگویم که همه وب‌سایت‌های به صورت کپی‌شده از دیجی کالا عمل می‌کنند.

درسته تمامی‌ مزیت‌های رقابتی که کسب و کار اینترنتی دیجی کالا ایجاد کرده باید داشته‌ باشید، این موضوع خیلی مهمی هست که باید قابلیت‌های بیشتری در وفادارسازی مشتریان انجام دهید و اگر در یک حوزه‌ای به صورت کاملا تخصصی کسب و کار اینترنتی ایجاد نمایید، مسلما سود حاصل از آن خیلی بیشتر خواهد بود.

به جای جنگ قیمت بر روی کیفیت خدماتی که در یک حوزه هم از نظر دانش، آگاهی ، مشتری‌مداری، ارسال سریع‌تر، شکستن روح سرد مجازی با راه‌های ارتباطی بیشتر با مشتریان تمرکز نمایید. حتی سود حاصل از آن در خیلی از بازارها به جرات می‌توانم بگویم که خیلی بیشتر از رتبه‌های اول معرفی شده خواهد شد.

 

 

موضوع مهم‌تر بعد از انتخاب بخشی از بازار و متخصص شدن در آن حوزه بحث بازارچه (مارکت پلیس) که جای کار زیادی در ایران در حوزه‌های مختلف چاپ، صنایع دستی، فرش، خدمات مختلف، مواد اولیه، بازار آهن و … دارد. کمتر فردی به این حوزه‌ها اهمیت می‌دهد چون بازار آینده اینترنت ایران و جهان بازاری کاملا تخصصی و توسط معیارهای سنجشی حرفه‌ای اندازه‌گیری خواهد شد.

به عنوان مشاور و مدرس در حوزه کسب و کار اینترنتی توصیه می‌کنم قبل از هر اقدامی آگاهی و دانش خود را در این زمینه بالا ببرید و اگر توان راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی را در خود نمی‌بینید به سایر گزینه‌ها که بحث فریلنسرها، مربیان، منتور، کوچینگ، متخصص تولید محتوا، سئو رایتینگ، برگزاری کمپین‌های دیجیتالی، انیمیشن، طراحی سایت و اپلیکیشن نیز حتمن توجه نمایید.

اگر در تصمیم خود جدی هستید حتمن توصیه می‌کنم؛ که در دوره وبمستران آینده به صورت رایگان شرکت نمایید.

 

طراحی فروشگاه اینترنتی در دوره وبمستران آینده

 

در پایان هم از شما دوست عزیز به خاطر مطالعه این مقاله خیلی سپاسگزارم که امیدوارم این موضوع بتواند در شفاف شدن مسیر کسب و کار اینترنتی به شما کمک نماید. همچنان مثل همیشه منتظر نظرات ارزشمند شما هستم که با اشتیاق آن‌ها را خواهم خواند. در آموزش‌ها و مقاله‌های بعدی حتمن از آن‌ها استفاده خواهم نمود.

اگر سوالی در خصوص کسب و کار اینترنتی، فروشگاه اینترنتی و بازاریابی اینترنتی دارید حتمن با کمال میل در اولین فرصت پاسخ خواهم داد. به خاطر همراهی‌تان با تیم مدیر آینده در شبکه‎های اجتماعی و وب‎سایت نهایت تقدیر و تشکر را دارم.

۷۳ دیدگاه برای “۱۰ فروشگاه اینترنتی برتر ایران در سال ۹۹ بیشتر بشناسید؟

 1. profile avatar
  مجیدی گفته:

  با سلام
  بنده الان نزدیک ۳ سال هست مشتری فروشگاه های اینترنتی هستم از دیجی کالا و بامیلو و حتی صفحه های تبلیغاتی خرید داشتم همه چی از جمله لپتاپ و گوشی و هارد و…. خرید داشتم
  خوشبختانه بالغ بر ۹۵ درصد از دیجی کالا بوده حالا تفاوت دیجی کالا رو با بقیه عرض می کنم
  دیجی کالا در تامین کالا چه خودش چه سایر فروشنده هاش مشکل ایجاد نکردن (در ۲۶ سفارش) یعنی غیر از یک سفارش دو سال پیش هیچ وقت خدایی پولم رو بلوکه نکرده از لحاظ کالای ارسالی غیر از یک مورد که فنر تقویت مچ بوده که تو عکس ارسالی جنس فلزی و تو مشخصات ساخت تایوان هست ولی محصول ارسالی پلاستیک فشرده و ساخت چین بوده (از لحاظ کیفیت مشکل نداشت)
  تو یک سفارش دیگه همراه چند کالا دو خودکار بوده که تحویل ندادن جالبه تو نظرات هم نظر م رو تایید نمیکنه
  یک بار هم جای ادویه برام به شهرستان فرستادن که به علت بسته بندی نامناسب شکست با پشتیبان تماس گرفتم بدون هیچ بهونه گفتن مرجوع کن بدون پول پست بعد از یک ماه پول رو گرفتم (مشتری مداری یعنی همین) بالای ده کالا هم چون می خواستم سفارش رو ویرایش کنم تو پنل لغو کردم ۴ ساعت بعد پولم رو پس دادن
  پس از این بابت خیالتون راحت
  دیگر سفارش ها به نحو احسنت از طریق پست تحویل شده
  ولی در مورد بقیه فروشگاه ها دیگه اعتمادی ندارم دو سفارش از بامیلو داشتم که با تاخیر ۶۰ روزه!!! به دستم رسید پول تماس گرفتم ضرر بود همش خدایی
  تو یک مورد دیگه هم از یک فروشگاه ناشناس کالایی ارسالی در جا رفت سطل اشغال
  امیدوارم براتون مفید باشه و به امید ایجاد یک فروشگاه در سطح دیجی کالا
  ممنونم

 2. profile avatar
  mehradad گفته:

  بعضی از فروشگاه ها با خرج زیاد برای تبلیغات زود معروف میشن ولی خب بخاطر سطح کم کیفیت کاریشون زود فراموش میشن !
  و برعکس فروشگاه هایی مثل اشکان کالا که جدید هستند ولی هیچ هزینه ای واسه تبلیغات من ندیدم بکنن از کیفیت کاریی خیلی بالایی برخوردارند

  خلاصه بهتون بگم زیاد به تبلیغات اهمیت ندید دوستان

 3. profile avatar
  محمد عبدالهی گفته:

  با وجود اینکه خیلی به فروشگاه های آنلاین اعتماد نداشتم ولی برای خودم و خانومم ماشین اصلاح از فروشگاه آفتاب کالا خریدیم هم قیمتاشون ازهمه جا کمتر بود و هم محصول کاملا اورجینال بود .امیدوارم روز به روز امثال فروشگاه هایی مثل آفتاب کالا بیشتر بشه .

 4. profile avatar
  Sara dolashahi گفته:

  سلام . من یه درخواستی از مدیر سایت یا هرکدوم از شما دوستانی که میتونید با دادن راهکار بمن کمک کنید دارم . بتازگی در حین وبگردیهام یک وسیله ای که خیلی نیاز داشتم رو توی سایت خارجی پیدا کردم اما سایت که متعلق به فروشگاهی در کشور افریقای جنوبی هست ٬اما طبق ترجمه متونشون اعلام آمادگی ارسال به کلیه نقاط دنیا رو دارن با اینحال چون ما تحریم هستیم من شنیده بودم سایت هایی با درخواست دادن ما بهشون و معرفی سایت مورد نظرمون و سفارش و پرداخت مبلغ وسیله ای که میخاهیم و مبلغی هم به عنوان حق واسطه گری اون سایت واسطه . خودشون از سایت خارجیه چیزیکه خاستیم رو میخرند و طبق توافق سپری شدن مدته معلوم حالا از ۵روز تا یک هفته . مرسوله رو ارسال میکنن دربه منزل ما. حالا چیزی که من احتیاج دارم اسامی این سایت هاست .اگر کسی میدونه لطفا کمک کنه . خیلی ممنون.

 5. profile avatar
  فاطمه محبوب گفته:

  پیشنهاد یکی از دوستان که میگفت برای هر چیزی فروشگاه تخصصیش رو پیدا کنید خیلی خوبه .
  من خودم عطر از فروشگاه ماه ۲۴ گرفتم خیلی راضی هستم. خدمات خوبی داره . اول اینکه خیلی با صبر و حوصله راهنماییم کردن و من از بین چند تا عطر که شک داشتم یکی رو انتخاب کردم مراحل خرید هم خیلی ساده بود امکان خرید بصورت اینترنتی ، حضوری و حتی کارت به کارت هم دارن و سفارشم خیلی سریع تو یه بسته بندی شیک ارسال شد. قسمت جالبترش وقتی بود که بسته به دستم رسید همراه عطر خودم چند تا عطر دیگه هم تو شیشه های کوچیک بعنوان تست رایگان برام ارسال شده بود که برای خرید بعدی خیلی کمکم کرد. فقط عطر چون برای ادکلن کار نمیکنن

 6. profile avatar
  نماگویا گفته:

  متاسفانه در رده بندی فروشگاه های معتبر فقط اسم و رسم تبلیغات شده و فروشگاه های بزرگی که با سرمایه هنگفت تبلیغاتی وارد عرصه میشن در نظر گرفته میشن. در صورتی که خیلی از فروشگاه های کوچک تر و کمتر تبلیغ شده رضایت مشتری رو از بابت قیمت و کیفیت جلب می کنن حتی گاهی بهتر از فروشگاه های بزرگ و فقط به دلیل عدم تبلیغات گسترده نامشون از لیست فروشگاه های معتبر از قلم میوفته. به نظر من باید مطالبی هم برای معرفی اینگونه فروشگاه ها منتشر بشه و صرفا نام و نشان ها رو نگیم که برخی از همین نام و نشان ها هم چندان رضایت مشتری رو جلب نکردن. مثال های زیادی از این فروشگاه ها رو میشه زد. فروشگاه نماگویا که در بحث محصولات زناشویی فعالیت داره هم یکی از همین فروشگاه هاست

 7. profile avatar
  مجید گفته:

  چند نکته رو ابتدا خدمت شما و دوستان عزیز عرض میکنم و در انتها ، یکی از فروشگاه های مورد تایید خودم رو هم معرفی میکنم.
  اسمی بودن ، الکسای بالا ، صفحه اول گوگل و … بودن ملاک و معیار خوبی برای انتخاب فروشگاه اینترنتی ، نمیشه.
  بنظر من خیلی از سایت ها هستند که با وجود اینکه صفحه اول گوگل نیستند و الکسای خوبی ندارن ، کیفیت و قیمت شون خیلی خیلی بهتراز فروشگاه های اسمی و شناخته شده ای مثل دیجی کالا ، خدا بیامرز بامیلو و … هستن.
  معیار هایی که میشه واسه انتخاب بهترین فروشگاه اینترنتی ، درنظر گرفت ازنظر من ایناهستن :
  ۱- قیمت محصولات ( میتونید قبل ازخرید ، قیمت اکثر محصولات رو تو فروشگاه های اینترنتی مقایسه کنید ، به عنوان مثال سایت ترب میتونه تو این مسله کمک تون کنه .
  ۲- پشتیبانی ، به نظر من فروشگاه اینترنتی که شماره تماس ، چت آنلاین و سیستم تیکتینگ نداشت ، نباید زیاد بهش اعتماد کرد.
  ۳- ضمانت بازگشت و گارانتی هم خیلی مهمه. درصورتیکه سایتی ،ضمانت بازگشت و گارانتی مناسبی واسه محصولاتش ارایه نمیده ، به هیچ عنوان ازش خرید نکنید.
  ۴- قبل از خرید برید صفحه قوانین فروشگاه رو مشاهده کنید ، سایتی که قوانین شفافی نداشت ، یعنی یه جای کارش می لنگه.
  ۵ – صفحه تماس با ما – درباره ما و همچنین تمامی راه های ارتباطی شونو قبل از خرید به صورت کامل بررسی کنید .
  ۶- فقط گذاشتن عکس نماد اعتماد ، کافی نیست ، برای بررسی این مسله حتما روی عکس کلیک کنید و تو صفحه ای که بازمیشه اطلاعات شو بررسی کنید.
  و …
  اما سایتی که من به تازگی ازش خرید داشتم و از خریدم هم راضی هست ، فروشگاه اینترنتی آرانیک کالا هستش ، این سایت در زمینه ی فروش لپ تاپ استوک فعالیت میکنه .
  مشاوره رایگان قبل از خرید ، گارانتی و ضمانت یک ماهه رایگان برای تمامی محصولات ، قیمت مناسب و ارسال کالا در زمان کم و … رو تو این فروشگاه تایید میکنم.

 8. profile avatar
  مصطفی گفته:

  سلام. مرسی از مطلبتون ولی اولا کاش به روزش بکنین، مثلا بامیلو دیگه اون بامیلوی قدیمی نیست. همچنین به وبسایت های تازه کار هم بپردازین. خیلیشون کالاها رو مناسب حتی ارزون تر از دیجی میدن. مثلا ماییلدا و دلیچی

 9. profile avatar
  مریم بردبار گفته:

  این مقاله بسیار مفید و ارزشمند است چراکه نه تنها فروشگاههای اینترنتی برتر ایرانی را معرفی نموده بلکه به بررسی دقیق و حرفه ای مزایا و معایب هر یک پرداخته است.
  مواردی چون تدوین استراتژی محتوا، قراردادن قسمتی برای جمع آوری پیشنهادات مخاطبین در ارتباط با ارتقا خدمات سایت و شکستن روح سرد مجازی با راه‌های ارتباطی بیشتر با مشتریان، همگی از جمله مواردی هستند که برای وب مستران آینده جای تأمل و تمرکز دارد.
  جمع بندی بسیار ظریف استاد و بیان بخشهایی از بازار اینترنتی ایران که جای کار زیادی دارد ، فرصتی هم برای سوال و بحثهای بیشتر باز کرده است.
  انتظار می رود کسانی که این مطلب را مطالعه می کنند به جای پرداختن به ایرادات فروشگاههای مختلف به چرایی و علل این ایرادات و در صورت امکان پیشنهاد درخصوص رفع آنها بپردازند تا به افزایش بهره وری دیگر خوانندگان هم کمکی شده باشد.

 10. profile avatar
  مجید مقدم گفته:

  سلام . بامیلو که از صحنه رقابت کشید کنار ، دیجی کالا هم که روز به روز مشتریاش رو داره از دست میده. کاش بجای اینکه فروشگاه های رو معرفی کنید ، فروشگاه هایی که کارشون خوبه اما ناشناس هستند رو معرفی کنید. مثلا من خودم دوتا سایت هست که ازشون خرید میکنم و راضی ام ایناس :
  مشهد عمده
  فروشگاه خونه برتر

 11. profile avatar
  ماریا گفته:

  با تشکر از مطالب مفیدتون
  به منظرم مهران کالا هم برای ارسال به موقع و خدماتش عالیه،از جمله سایت های خوب امروز بازار توی لوازم آرایشی و بهداشتی هست
  البته تنوع محصولات بالایی داره و لوازم پزشکی و خانگی و گوشی موبایل هم داره

 12. profile avatar
  فرشاد نمازی زاده گفته:

  با سلام،
  امروزه بیشترین چیزی که در بیزینس باید مورد توجه قرار بگیرد:
  ۱. اطلاعات
  ۲. نیروی انسانی ( مشتریان و همکاران)
  در صورت بی توجهی به هر کدام کسب و کار ما محکوم به شکست است.
  و هر چه اطلاعات ما بیشتر باشد و به مخاطبان اهمیت بیشتری بدهیم و خدمات خاص تری ارائه دهیم، می توانیم موفق تر باشیم.
  در مقایسه بزرگترین کسب و کارهای آنلاین، این موضوع کاملا قابل مشاهده و لمس می باشد.
  حال اگر دنبال کسب و کاری با سود بالا و بدون سرمایه گذاری هنگفت هستیم باید از این دو مقوله به بهترین نحو ممکن بهره ببریم.
  خلاصه همه مطالب در یک جمله:
  ” سرمایه امروز اطلاعات و ارتباط است”
  پس از کنار این جمله نباید به سادگی گذشت.

 13. profile avatar
  مهدی بیکی گفته:

  با سلام
  دم بچه های تیم مدیر آینده گرم که این چنین موشکافانه به آنالیز فروشگاه های برتر ایران پرداخته اند. در تکمیل این مقاله همین بس که فروشگاهی به تکمیلی دیجی کالا فعلا وجود ندارد . نمی دانم که آیا هیچ فروشگاهی می تواند روی دستش بلند شود یا نه ؟ آیا هنوز کاری هست که بتوان انجام داد و دیجی کالا انجام نداده باشد یا نه . فروشگاه دیجی کالا طوری دکور زده که تا امکان دارد مشتری دست خالی از مغازه بیرون نرورد. پیشنهاد های شگفت انگیز، مقایسه، فیلترینگ، سرعت ، جستجو و همه و همه و هر آنچه که باید باشد ، هست . قطعا مهمترین اصل پایداری همچنین فروشگاهی مدیریت درست آن است، استخدام زبده ها و کار بلدها چیزی است که در کشور ما کمتر به آن پرداخته می شود و اینکه هر فرد فکر می کند در تمام عرصه ها یک فوق تخصص است . ولی از ظاهر فروشگاه مشخص است که یک تیم حرفه ای و کاربلد پشت ماجراست. تبلیغات،بازاریابی، مشتری مداری، قیمت گذاری و … هر کدام یک کتاب ماجراست و این ها همه در فروشگاه دیجی کالا رعایت شده و دلیل بر زبان افتادن نام آن می باشد. و حالا من دارم فکر می کنم چگونه می توان با آن رقابت کرد؟؟

 14. profile avatar
  مریم شریفی گفته:

  سلام لطفا از هر جایی خرید میکنید از تک سبد (Taksabad.com) خرید نکنید سه هفته پیش یه سشوار خریدم پولشم آنلاین پرداخت کردم بعد از کلی مکافات دیروز یه دستگاه تصفیه آب برام فرستادن دیگه حتی تلفنم هم جواب نمیدن زنگ زدم قطع کردن به پلیس فتا هم شکایت کردم مستنداتش هم موجوده هر کسی خواست میتونم نشون بدم دیگه نمیخوام کس دیگه ای گرفتار این آدمای رذل و بی مسئولیت بشه.

 15. profile avatar
  فریده وکیل زاده گفته:

  سلام خدمت تمامی اعضای مدیر آینده
  با تبریک مجدد سال نو
  سالی خوب و پر از موفقیت برایتان آرزومندم
  مقاله خیلی خوبی بود ممنون به خاطر مقاله
  اگه ما قصد زدن فروشگاه اینترنتی داریم بهتره به صورت مارکت پلیس و c2c این کار رو انجام بدهیم البته در صورتی که توانایی تیم ما در برنامه ریزی مهارت داشته باشه
  درغیر اینصورت باید به روش ایکامرز این کار را بکنیم
  و فروشگاهی که ایجاد می کنیم علی رغم ویژگیهای مثبتی که در مقاله برای فروشگاه بیان کردید باید آن نقاط ضعف فروشگاه ها را هم از بین ببریم و برطرف کنیم تابیشترموفق شویم
  این مقاله باعث شد با خیلی از فروشگاه ها بیشتر آشنا بشم
  ممنون از دوستان عزیز که تجربیات و نظرتشان را در مورد فروشگاه ها بیان کردند و این باعث شد تا با آگاهی بیشتر و حواسی جمع تر از فروشگاه ها ی مطرح شده خرید کنیم
  و میتوان برای ضرر کمتر آن کالا را که قصد خرید آنرا داریم حتما از فروشگاه شهر خودمان قیمت بگیریم محصول را ببینیم البته اگر در شرایطی که وقت داشته بعد از مقایسه از فروشگاههای مطرح شده خرید کنیم تا بهتر سود ببریم
  با تشکر

 16. profile avatar
  hooman_hedayatyahoo-com گفته:

  درود و شادباش فرارسیدن بهار۱۳۹۸ حضور دوستان و وبمستران گرامی
  در میان انواع روشها و مدل های کسب و کار اینترنتی و برای افرادی که سرمایه اصلی شان برای شروع دانش و آگاهی روزافزون آنها است
  که این خود باعث ایجاد انگیزه مضاعف و صرف انرژی و زمان و اقدام متمرکز در افرادی می شود که به سمت این نوع از تجارت (حال و آینده) جذب می شوند.
  که این مهم را می توانند همانطور که در ویدیو بالا جناب جعفرصادق پیران عزیز توضیح دادند:
  با مذاکره با تولید کنندگان و وارد کنندگان اصلی کالا و خدمات مختلف و گرفتن محتوی و عکس و… محصولات از آنها و مدل ارائه آن به صورت B2C با ایجاد Market Place بوسیله ابزارهای پویای وردپرس و ووکامرس اجرایی نمایند.
  اما در رابطه با برترین فروشگاههای آنلاین سال ۱۳۹۷ کنار مزایای و کاستیهای آنها که به درستی در مقاله اشاره شده…
  این موارد رو هم درباره دیجی کالا تقدیم می نمایم:
  ۱. اسم انتخابی دامنه که در ابتدا قرار بود فقط کالاهای دیجیتال نظیر دوربین و لپ تاپ در آن عرضه شود که با تغییر استراتژی به سوی همه
  چیز فروشی رفت تا جائی که برای پوشاک مجبور به ثبت دامنه جدید دیجی استایل شد….
  ۲.از نظر من و خیلی از صاحب نظران تجارت الکترونیک بحث تضمین بهترین قیمت تقریبا دیگر در دیجی کالا رنگ باخته است و خیلی از کالاها حتی از نوع دیجیتال و برقی عرضه شده در این وب سایت بسیار گران تر از قیمت دقیقا همان کالا در یک کانال تلگرامی ساده و جاهای دیگرمی باشد.
  ۳. بسیاری از مشتریان دیجی کالا در سال های اخیر از تاخیر در ارسال کالاهای خریداری شده و عدم پاسخگویی مناسب اپراتورها و بعضا
  ارسال اجناس بی کیفیت و حتی استفاده شده ( کالای مرجوعی ) شاکی بوده اند که معمولا این موارد را با فیلمی کوتاه در کانال های
  تلگرامی عنوان می کنند.
  ۴. خود بزرگ شدن ظاهری دیجی کالا و تبدیل شدن آن به سیستمی سازمانی و دارای سلسله مراتب تصمیم گیری باعث کندی و بعضا پس
  رفت آن و علت مشکلات ذکر شده پاراگراف قبلی می باشد.
  ۵. البته نه بصورت ۱۰۰% اما ما ایرانی های داخل کشور یه سقف شیشه ای برای پیشرفت و موفقیت کسب و کار خود به دلایل مختلف در نظر می گیریم و زود قانع میشیم و بعضا دچار غرور و تکبر که این تهدید ها می تواند تبدیل به فرصتی طلائی برای کسب و کارهای نوپا شود که با بیزینس پلن و تیمی همدل و متخصص و دوست داشتن واقعی مشتری و…برندی ماندگار از خود بسازند.
  اما دوستانی که هنوز باورشان این است که با وجود دیجی کالا دیگر نمی شود کسب و کار اینترنتی موفق راه اندازی کرد…
  درست است که دیجی کالا ۱۲ سال پیش کارش را شروع کرده است اما در آن موقع زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری تجارت
  الکترونیک بسیار ضعیف تر از حال حاضر بوده است و نیز فرهنگ و اعتماد و حجم خرید اینترنتی از آن زمان تا اکنون تغییرات شگرفی به خود دیده است.
  همان طور که می دانید بامیلو ۴ سال است که استارت زده است اما بعد از دیجی کالا در رتبه دوم فروشگاه های اینترنتی ایران است (البته می دانم که سرمایه گذاری سنگین Rocket Internet را همراه خود دارد همان سان که سرآوا و…حامی دیجی کالا می باشند).
  اگر قرار بود رامتین منزهیان فقط به بزرگی ظاهری دیجی کالا بیندیشد که بامیلویی به وجود نمی آمد….
  اگر قرار بود صاحبان تپسی و دینگ فقط به اول بودن فعلی اسنپ فکر کنند که الان این برندها نبودند…
  و در کسب و کار آفلاین هم برند ایستک که با کیفیت بهتر نسبت به بهنوش که خیلی از آن قدیمی تر بود سهم بازار خوبی را از آن
  خود کرد.
  و کسب و کارهای بسیار دیگر که با خلاقیت و ارائه متفاوت گوی سبقت را از رقبا ربودند…
  **خبری در راه است**

 17. profile avatar
  رفیعی گفته:

  سلام
  سایت هایی که معرفی کردید خوب بودن ولی شاید بقیه هم بدونن جدیدا دیجی کالا برای تحویل کالا داره اذیت میکنه. من هفته قبل یه سفارش داشتم که بعد از تحویلش با چیزیکه سفارش داده بودم فرق داشت. ولی یکبار هم از سایت ایسوس سنتر لپ تاپ خریدم و خیلی راضی بودم در ضمن قیمتشم نسبت به دیجی ارزونتر بود.
  امیدوارم انقدر دیجی کالارو بزرگ نکنید تا اینجوری نظرات منفی هم دیده بشه و در مقابل سایت هایی مثل ایسوس سنتر یا شبیه اینا که دارن به درستی کارشونو انجام میدن دیده بشن.

 18. profile avatar
  محمدجواد گفته:

  در واقع مدتی است که فروش اینترنتی در ایران بسیار بالا رفته . و مهمترین دلیل آن هم راحتی و آسان بودن این نوع خرید است با این حال هنوز هم سایتها میتوانند امکاناتی را به سایت خود اضافه کنند که این حس راحتی در خریداران بیشتر شود مثل مقایسه دقیقتر محصولات پشتیبانی های انلاین تضمین قیمت و … و هر کدام از این فروشگاه ها هم به روش هایی که ذکر شد فعالیت میکنند. اماری دیدم ک ۹ هزار فروشگاه معتبر داریم اما بیش از نیمی از اینها شکست میخورند که نشانگر مشکلات مدیریتی و بازاریابی انها میباشد
  علی رغم تمام انتقاداتی که به دی جی کالا دوستان گفتند و خودم من هم از قیمت بالا، از ارسال با تاخیر از عدم هماهنگی عکس با کالای فیزیکی تجربه داشته ام. ولی این را نیز نباید فراموش کنیم که دی جی کالا در ترویج فرهنگ خرید اینترنتی در ایران نقش بسیار مهمی داشت و در زمان خودش بهترین گزینه بود اما با توجه به سفارش های زیاد و همینطور به دلیل سود بالای این نوع فروش و وارد شدن و پیشرفت سایر رقبا در این عرصه توقع ها بالا رفت نتوانستند آنجور که باید رضایت مشتری را جلب کنند. و دلیل آن هم به نظر من همین افزایش مشتری ها و بالا رفتن سطح توقعات آنان است. شاید هم بتوان گفت سایتهای اوج میگیرند کم کم مشتری مداری را فراموش میکنند. در مورد بامیلو هم بنظر سایتی میرسد که جنسهایی با کبفیت کم وارزانتر از دی جی کالا ارسال میکند این را از تجربه خریدی که از این سایت داشتم گفتم.
  تجربه کار با سایر سایتها را نداشتم ولی ایمالز معرفی خوبی بودو همینطور گلدتگ که یکی از دوستان معرفی کرد.
  من خرید اینترنتی زیاد داشتم و تجربه ای که داشتم این بوده که میتوان هر کالایی را با جستجوی زیاد در سایتهایی که شاید زیاد هم معروف نباشند با قیمت کمتری خریداری کرد و همینطور عضو شدن در خبرنامه این سایتها تا از تخفیفهای آنها اطلاع پیدا کرد.
  اما بنظرم یک مشکل هزینه ارسال بالایی است که بعضی سایت ها دارند تا انجایی من میدونم در جهان هزینه ارسال رایگان است و بخاطر همین خرید زیاد است. مثلا من خودم سایتی را دیدم که با اینکه قیمت محصولش کمی بالاتر بود ولی هزینه ارسالش یک سوم سایت مشابه ک کالای ارزانتری میداد داشت. پس شاید سیستم توزیع نامناسب در کل ایران یک مشکل اساسی باشد
  و مورد دیگر ک مهمه اینه افراد معمولا اول نظرات مشتری ها را در مورد محصولا ت میخوانند و اگر سایتی این مورد را نداشته باشد به مشکل میخورد و برعکس سایتی اگر روی این مورد خلاقیت به خرج دهد قطعا پیشرفت بیشتری خواهد داشت

 19. profile avatar
  محمد قانعی گفته:

  و باز هم یک مقاله جامع دیگر از مدیر آینده.
  خیلی خوشحال و خرسندم که با تیم مدیر آینده و در راستای آن محتوای غنی آن ها آشنا شدم. نکته جالب در خصوص این مقاله علاوه بر متن کامل و حرفه ای آن، بخش نظرات بود. اینکه این حجم از نظرات واقعی در زیر یک مقاله درج می شود، نشان از اهمیت متن و کاربردی بودن آن دارد.
  در خصوص متن اصلی باید گفت که خیلی خوب به بررسی و ارائه نقاط ضعف و قوت فروشگاه های بزرگ و برتر پرداخته شده است. این فاکتور به همراه نظراتی که در ذیل متن در خصوص فروشگاه های معرفی شده آمده است، معیار مناسبی برای خرید از فروشگاه به عنوان مشتری است.
  اما به عنوان یک فعال در تجارت الکترونیک یا کسی که قصد دارد در این وادی گام بردارد، گرچه شاهد الگوهای موفقی هستیم اما بایستی از یاد نبریم که نمی توان از همان ابتدا توقع دیجی کالا شدن یا بامیلو شدن را داشت. چه خوب است در مقاله تیم مدیر آینده به چالش های فروشگاه های کم عمر در ایران و چگونه دیجی کالا نباشیم بپردازند!!
  نکته مهم دیگری که در متن و نظرات هم به آن اشاره شده، تغییر روند کاری فروشگاه های بزرگ است. دور شدن از تخصصی بودن محصولات موجبات نارضایتی را فراهم آورده است. همانطور که دیده می شود، دیجی کالا گرچه افزایش مشتری داشته است اما میزان نارضایتی آن در حال رشد است.
  شاید افزایش محصولات بر مدیران این فروشگاه ها به معنی افزایش انعطاف پذیری و مشتری مداری بیشتر تعریف می شود هر چند در نهایت هدف افزایش درآمد و پول است. اما در مقاله به انواع مدل های تجارت الکترونیک اشاره شده است که جای دارد تجمیع آن ها در یک فروشگاه تحت یک محصول تخصصی به عنوان ملاک انعطاف فروشگاه در نظر بگیریم.
  ۳ نکته در خصوص شرایط فعلی فروشگاه های اینترنتی ایران حائز اهمیت است.
  ۱. تعداد این فروشگاه ها در حال افزایش است اما نیمه عمر آن هنوز تحت مرجعی خاص توصیف نشده که تجربه نشان داده به دلیل تمایل به توهم دیجی کالا شدن ( درآمد زیاد و زودهنگام) عمر کمتر از ۵ سال دارند.
  ۲. تمایل به همه چی فروشی در بسیاری از فروشگاه ها روند فروشگاه های موجود را به سمت یک هایپر مارکت و بعضا بقالی تغییر داده است. که همین تنوع عدم توانایی در مدیریت و کنترل و نارضایتی را در پیش خواهد داشت.
  ۳. در نظرات هم انعکاس تمرکز فروشگاه ها بر محصولات دیجتال و یا لوکس بیشتر دیده می شود، اینکه در برترین فروشگاه های اینترنتی ایران تعداد زیادی فروشگاه عرضه محصولات دیجیتال و یا برندهای لوکس قرار دارد، نشان از تعریف جامعه هدف خاص سبک کاری فروشگاه های فعلی دارد. به بیانی رقابت بر سر درصد خاصی از بازار موجود برقرار است و قسمت عمده ای از بازار به حال خود رها شده است. شاید بتوان با اتخاذ استراتژی مناسب مردمی که سایت هایی نظیر دیوار و شیپور به دنبال محصولات ارزان دست دوم هستند را نیز به سمت محصولات کم قیمت و خاص که اغلب به صورت اینترنتی فروش نمی شود، نیز کشاند.
  در نهایت نیز بایستی به نظر دوستی که فرمودند بایستی فروشنده فروشگاه اینترنتی انباری از کالا داشته باشد و این پروسه از فرایند دلالی خارج شود، عرض کنم که حتی در کشورهایی که دارای ثبات اقتصادی هستند نیز خواب کالا و انبارداری دیگر جایگاهی ندارد، شاید مفهوم دلالی در ایران به سبب نظارت ناقص و اقتصاد مریض بسیار منفی و بد ظهور بافته باشد اما بهتر است بدانیم که اقتصاد جهانی در حال حاضر بدون دلال ها و و اسطه ها غیر قابل تعریف و توسعه است.
  اصرار بر تولید در کشوری که با ۳۰ درصد ظرفیت تولید موجود خود کار می کند و همچنین فروش مستقیم توسط تولیدکننده ای که تخصص فروش و بازارشناسی را ندارد، نتیجه ای جز تورم خودخواسته و پروژه های ناموفق و هدر رفت سرمایه ملی نخواهد داشت.

 20. profile avatar
  علی گفته:

  سلام
  من از فروشگاه سعادت تا حالا چندین بار خرید انجام دادم و خیلی خیلی راضی هستم به نظرم یکی از قوی ترین سایت های مخصوص تو اسباب بازی هستش چون من اسباب بازی خوبی ازش گرفتم
  دیجی کالا قدیم خوب بود الان خیلی قیمت ها بالا رفته و دیگه به نظرم خوب نیست

 21. profile avatar
  محمد حقیقت گفته:

  سلام ، من می خواستم فروشگاه بسازم سرچ که کردم با سایتی به نام فروشگاه ساز رایگان اینسیم آشنا شدم که خیلی سریع و راحت می توانی فروشگاه بسازی در هر زمینه ای و فروشگاهتون نماد ملی داره درگاه بانکی داره کد مرسوله پستی میتونید ثبت کنید،آدرس مخصوص خودتون رو برای فروشگاه بهتون میده،توی سرچ هم خوب پیدا میشه.کارنامه معاملاتی برای هر فروشنده داره که سوابق خرید و فروشش هست همچنین برای خریدار و امکانات دیگه که خودتون میتونید بررسی کنید.
  برای معاملات چه خریدار چه فروشنده با سیستمی تضمینی در معاملات امکان کلاهبرداری رو از بین برده…

 22. profile avatar
  محمد گفته:

  سلام.کاش اسم دیجی کالا ردیف اول نبود! من پنج سالی هست که همیشه خریدامو از دیجی کالا انجام میدادم. از تنقلات گرفته تا ماشین و لوازم یکی و غیرو … یه بار رفتم تو قسمت سفارشات قبلیم که ببینم من چقدر خرج داشتم و چیا ضروری بوده چیا غیر ضروری بوده اصن تا خرج های اظافیم رو از این به بعد حذف کنم و چشمم خورد به یه عینک که دو سال پیش به قیمت ۲۴۹ هزار تومن از دیجی کالا خرید کرده بودم وقتی صفحه اون عینک رو باز کردم دیدم الانکه تو سال ۹۷ با این همه تورم و بالا رفتن قیمت دلار همین عینکی که من دو سال پیش با تخفیف صد هزار تومنی ۲۴۹ هزار تومن خریده بود دیجی کالا زده بود ۱۹ هزار تومن؟؟ بهشون ایمیل زدم و تو قسمت نظراتم نظرم رو نوشتم تا پاسخی دریافت کنم ولی متاسفانه پاسخی که دریافت نکردم هیچ نظرمم رو تایید نکردن!!!! من که دیگه کلا دور دیجی کالا رو خط کشیدم ولی یه تجربه و نصیحت رو میخوام بعد این همه سال خرید های اینترنتی بهتون بکنم : هرگز جنس و کالایی رو که بیرون تو مغازه قیمت ندارین از طریق اینترنت سفارش ندید. به عنوان مثال گاهی یه کالایی رو زده ۵۰۰هزار تومن وخط زده توش و نوشته ۱۰۰ هزار تومن شما فکر میکنی ۴۰۰ تومن داری سود میکنی در صورتی که قیمت این کالا بیرون تو مغازه ها ۸۰ تومن بیشتر نیست.البته همیشه هم اینطوری نیست ولی بیشتر مواقع اینطوریه شما میتونی همون کالا رو توی اینترنت هم سرچ کنی و قیمت فروشگاه های دیگه رو هم ببینی ولی تا نرفتی بیرون از مغازه قیمت نگرفتی مطمعن نشو‌ . حساب کتاب کردم دیدم تو این چند سال نزدیک پنج تومن پول اظافی بابت کالا دادم در صورتی که اگه از بیرون میخریدم پنج میلیون تومن تا به الان به نفعم بود. به هر حال دوستان خرید اینترنتی خوبه عالیه از نظر روانی هم وقتی خرید میکنی خیلی کیف داره و ارامش خاصی داره ولی به عنوان یک دوست بهتون میگم که کلا حواستون باشه .ممنون از مدیر سایت

 23. profile avatar
  مژده گفته:

  مقاله فوق العاده مفیدی بود ممنون.فروشگاه اینترنتی گیتی تگ هم فروشگاه عالی هست من ازشون خرید کردم شرایط پشتیبانی فوق العاده ای دارن.حتی یه بار مشکلی برای محصول من که مقصرش اداره پست بود رو بدونه که پس بگیرن مجدد ارسال کردن.اطلاعات خوبی هم راجب محصولاتشون ارائه میدن. به همه دوستان پیشنهاد میکنم یک بار ببیننش

 24. profile avatar
  پوریا گفته:

  من سایت شهر فافا رو پیشنهاد میکنم هم ارسال هم پیگیری و مشتری مداری و هم قیمتهاشون مناسبه
  کلا فروشگاه هایی که داخل شیراز دارن کار میکنن از تهرانیها به نظرم بهتر هستن
  بامیلو اولش خوب ولی الان دیگه جالب نیس
  دیجی کالا هم هر از گاهی ولی اول از ایمالز چک میکنم ببینم قیمت کجا و شرایط کجا بهتره اگر دیجی کالا بهتر بود ازش میگیرم که معمولا در ۹۰ درصد مواقع دیحی کالا گرونتره
  پیشنهاد دیگه من اینه که بگردین و سایتهای تخصصی رو پیدا کنین هم محتوا و هم خدمات دهی بهتری نسبت له فروشگا های اینترنتی بزرگ دارن مثلا ایران هدفون در زمینه هدفون خیلی خوب کار میکنه یا ایرانوس در زمینه عطر و…

 25. profile avatar
  reza.afsar گفته:

  من از سایتهایی زیاددی خرید کردیم.از دیجی کالا دیجی استایل .تگ موند.بامیلو.بانی مد.مدیسه .از نظر کیفیت تگ موند بهترینه بعدش مدیسه ودیجی استایل و بانی مد اما بامیلو افتضاحه و کیفیت محصولات و سرویس دهی بسیاار اافتضاحی داره

 26. profile avatar
  سام گفته:

  سلام
  * لطفا توجه *
  ضمن تشکر ویژه بابت بیان مطالب جالب پرفایده و نظرات جالب تر از آن مردم
  من از همگی میخواهم لحظه ای خودتان را جای صاحبان این کسب و کارها قرار دهید !
  در دنیایی فیزیکی که همگی بدقولی شده است سرلوحه کارشان این کسب وکارها یک نعمتند , هم به دلیل قیمت پایینترشان که نشات گرفته از هزینه کمتری که میکنند است هم مطالب جامعی که در اختیار خریداران مجازی یا فیزیکی قرار میدهند .
  البته هیچ کس منکر اشتباهاتشان نیست همانطور که در هر کسب وکار دیگری ( فیزیکی یا مجازی ) امکان اتفاق افتادنش هست اما نکته اینجاست که هر کسب وکاری با تعداد فروش بیشتر امکان خطای بیشتری هم دارد و مثلا بنده هم در بیش از ۶۰ باری که از دیجی کالا خرید داشتم اشتباهاتی دیدم که در خریدهای یک یا چند باره از فروشگاه های دیگر ندیدم ام اما باز هم به دیجیکالا کاملا اعتماد داشته و احترام قائلم زیرا هم یک جورایی هممون یاد گرفتن خریدای اینترنتیمون رو مدیونشیم و هم به عنوان یک ایرانی افتخار میکنم که از * بزرگترین فروشگاه اینترنتی خاورمیانه * خرید میکنم , اما در کل به جای یک بار اشتباه دیدن و قطع ارتباط کردن با آن کسب و کار بهتر است نقد درست کنیم تا بهبود یابد تا تخریب
  گرچه ۱۰۰ البته که میتوان برای تنوع هم که شده به مدلهای مختلف خرید اینترنتی کرد , مثلا خرید از بهترین وب سایتهای تخفیف گروهی مثل :
  نت برگ / تخفیفان / آف آل / گلدتگ و… که همگی قیمت کالا یا خدماتشان بسیار مناسب تر هم هست .
  روز خوش

  • profile avatar
   جعفرصادق پیران گفته:

   ضمن تشکر از نظر شما و دوستان همراه مدیر آینده
   ببینید ما در بازار آنلاین نیازمند یک سری استراتژی‌های درست در جهت قانع کردن مخاطبان هستیم. کسب و کارها را باید با توجه به حجم مشتریان و مخاطبان‌شان باید سنجید. دیجی کالا یک فروشگاه اینترنتی بزرگی است که تعداد مشتریانش هم زیاد است، پس طبیعی است افرادی که الان از دیجی کالا گلایه دارند مشتریانی هستند که از خدمات قبل سال ۹۱ دیجی کالا استفاده نمودند، ان زمان دیجی کالا بعد از هر سفارشی تماس می‌گرفت و دقیقا همه اقلام سفارش را حتی از رنگش و آدرسش گرفته مجدد از ما تایید می‌گرفت و ان زمان تماما خودش موجودی کالا را به عهده داشت ولی از سال ۹۲ مخاطبان دیجی کالا به واسطه تبلیغ گسترده‌ای که با انتورک انجام داد خیل زیاد از مشتریان به سمتش اومدند. یا از سال ۹۶ بحث مارکت پلیس راه اندازی شد. بالطبع اون انتظارات قبلی ما که الا رفته بود دیجی کالا نتوانست مدیریت کند و این برای کشوری مثل ایران طبیعی است چون ما اکوسیستمی ۳۰ یا ۴۰ ساله مثل آمریکا نداریم یعنی راه‌ها را باید خود دیجی کالا هزینه کند و تست کند. این زمان بر است و نیاز به افراد قدرتمند و با استعدادی داره که از سال ۹۴ به بعد این تحول نیروی انسانی هم اتفاق افتاده است که نشانگر اهمیت موضوع رضایت مشتری در دیجی کالا هست.
   اما در کل مخصوصا افرادی که واقعا به کشورشان علاقمند هستند با اعلام نظر مثبت یا منفی‌شان در حقیقت کمک می‌کنند افراد جدیدی که می‌خواهند وارد این بیزینس ها شوند با امادگی بیشتری وارد این عرصه شوند و این یعنی خدمت به استارتاپ‌ها. خود دیجی کالا فرهنگ مشتری مداری به این شکل را خودش ترویج داده است. با تمام توانمندیش کار کرده تا فقط از فروش محصولات فناوری و دیجیتالی به سمت فروش هر کالای قابل ارایه به صورت آنلاین حرکت کند. خوب این موضوع انتقادات شدیدی را در این شیفت در رسانه های اجتماعی به سمت دیجی کالا در پی داشت. اما من باز هم توصیه می‌کنم واقعا نظرات سازنده و به دور از هر گونه تفکر بازدارنده می‌تواند در این مسیر به همه ما کمک کند.

 27. profile avatar
  احسان بابایی گفته:

  با سلام
  من واسه نمای ساخنمون از سایت ۱۲۳sazeh مشاوره گرفتم. خیلی راهنماییم کردند با اینکه خریدم قطعی نبود بهترین گزینه رو بهم پیشنهاد دادند و منم خرید کردم.قیمتشونم انصافا خوب بود.برای ملزومات ساختمانی عالیه.

 28. profile avatar
  Hossein گفته:

  من از دیجیکالا خرید کردم اولا چیزی که سفارش دادم با چیزی که به دستم رسید زمین تا آسمون بود کیفتش طرحش اصلا مثل سفارشم نبود اون کجا و اینکه سفارش دادم کجا من که اصلا راضی نیستم هیچوقت هم ازش خرید نمیکنم بعدشم زمان تحویلشون یک هفته طول میکشه با این کارشون مشتریاشونو از دست میدن

 29. profile avatar
  معصا گفته:

  اینجانب از فروشگاه جامع اینترنتی محصولات امنیتی ” آنلاینکد ” خرید کردم و از مشتری های قدیمی هستم بسیااار منصف و عالی و تحویل بموقع و از همه مهمتر تمامی محصولات اورجینال است . آنتی ویروس های پاندا .ایست. بولگارد. آویرا و …. همه اورجینال و قیمت خوب
  پیج اینستاگرام هم دارند

 30. profile avatar
  عباس خدایی گفته:

  سلام ممنون بابت مطلب مفیدتون. خوبه که حداقل در نظرات کاربران به بعضی سایتهای خیلی خوب اشاره شده.
  من فروشگاه ۱۹کالا رو میشناسم و ازشون مدام لوازم دیجیتال برا خودم و فامیل ها و دوستان میخرم و خیلی خیلی دوسش دارم،

  • profile avatar
   جعفرصادق پیران گفته:

   ممنونم از همه دوستان
   اما در پاسخ به آقای احمدی و خدایی باید عرض بکنم که وظیفه همه ما ایرانی هاست که برای بهتر شدن کیفیت زندگی ایرانی‌ها اون کسب و کاری که واقعا ارزش داره رو معرفی بکنیم و در کنار اون هم نقد هم باید انجام بشه چرا که خیلی از صاحبان کسب و کارها در خیلی موارد متوجه این موضوع نیستند که مشتری نهایی واقعا چه چیزهایی رو می‌خواهد تک تک شما دوستان با اعلام نظرات تون و تجربیات تون کمک میکنید که فضای بازار آنلاین فضای بهتری برای همه مون بشه و اگر به این حد از موفقیت مجازی دست پیدا کنیم مسلما خیلی از کسب و کارهای کوچک که مدیران اون افرادی هستند که به امیدی چنین کسب و کارهایی را راه اندازی کردند بهتر دیده می‌شوند.
   از همه دوستانی که لطف می‌کنند به این صفحه از مدیر آینده سر می‎زنند واقعا تا چه اندازه می‌توانند در بهتر شدن دید عموم به فضای آنلاین کمک کنه چرا که واقعا ما نیازمند این هستیم تا این امکان توزیع ثروت در اقشار کم درآمد هم اتفاق بیافته

 31. profile avatar
  مهران گفته:

  واقعا متاسفم بامیلو رو اصلا به عنوان یک سایت فروشگاهی نباید پذیرفت چه برسد به اینکه جزو برترین باشد یه شرکت دزد واقعی است که هم از کاربر و هم از فروشنده دزدی میکند پشتیبانی در حد زیر صفر است

 32. profile avatar
  mvjpinar گفته:

  قطعا دیجیکالا، بامیلو بر خلاف اسم و رسمی که به پا کرده واقعا عالی نیست، چند باری ازش خرید داشتم، اولا که کالایی که تو تصویر می بینی خیلی بنظر باکیفیت میاد، ولی وقتی برات کالا رو میارن می بینی واقعا بی کیفیت و…، دوما ارسال محصولاتشون با برنامه نیست، برادرم کالایی سفارش داد، حدودا با دوهفته تاخیر براش اوردن بعلاوه اینکه اپراتور بامیلو هربار بعد پیگیری برادرم میگفت تا مثلا دو روز دیگه کالا بهتون میرسه ولی میگم، این روند رسیدن دو هفته طول کشید و وقتی پیگیری کردیم، حتی کاری نکردن که رضایتمون رو کسب کنن

 33. profile avatar
  مهدی شمسی گفته:

  تبلیغات در چه راستایی باشد وابسته به اهداف مدیران سایت هست مثلا اگر سایتی بصورت مشخص در زمینه ای وارد شده باشد و تمام ملزومات مثل زنجیره تامین ،تیم قوی ارسال و خدمات یا… رو پیش بینی کرده باشه ارزش داره روی برند شدن سرمایه گذاری کنه ولی اگر هنوز ابتدای راه هستند بهتر است روی فروش تمرکز کنن تا حین جذب مشتری نقاط ضعف خودشونو پیدا کنن

 34. profile avatar
  مهرداد گفته:

  بنده اگر مدیر این مجموعه ها بودم اولین کاری که میکردم با تولید محتوا بخشی از مشتریانی که قدرت خرید بیشتری دارند ولی خرید اینترنتی را ترجیح نمیدهند را جذب میکردم سپس با خدمات سریع و تحویل سریع و آسان که متاسفانه هیچکدام از دو فروشگاه مذکور بویی از آن نبرده اند ویرال مارکتینگ ایجاد میکردم و شرط تحویل سریع هم خدمتتون بگم اینه که دوستان اجناس رو در انبار خودشون داشته باشن نه فروشنده ها و از حالت دلالی در بیان و فروشگاه واقعی بشن نه یک دلال آماتور

 35. profile avatar
  محسن گفته:

  دی جی کالا نسبت به باملیو بهتر هستش این امر هم در زمینه سفارشات و سرعت تحویل و… الان حدود یک ماه میگذره از دوستانی که سفارش دادن و هنوز حتی کالا رو تامین نکردن من موندم وزرات چطوری به اینها پروانه میدن کسب و کار میدن

 36. profile avatar
  محمود راستین گفته:

  قطعا برندینگ هست، چرا که ی برند معتبر و مورد اعتماد به واسطه اعتبارش میتونه فروش جهانی داشته، و یکی از مهم ترین فاکتور ها همین تبلیغات برند هست که البته ارتباط تنگاتنگی با فروش داره یعنی میشه گفت هرچی برند معتبر تر، فروش بیشتر، نمونه های زیادی هست مثلا یکیش آمازون که به واسطه این اعتبار و اعتماد در بین مشتریان تونسته ی برند جهانی بشه و در سطح جهانی فروش داشته باش

 37. profile avatar
  مبین اتکائی گفته:

  با سلام
  به نظرم هر فروشگاه آنلاین روی یک سری محصولات تخصصی کار کنه، تا هم بتونه در عرصه رقابت امروزی باقی بمونه و همه تلاشش روی اون محصولات باشه نتایج فوق العاده‌ای می‌گیره! پشتیبانی خوب برای محصولات هم می‌تونه کمک کنه مشتریان وفادار زیادی داشته باشه

 38. profile avatar
  رحیمی گفته:

  دوست عزیز، با سلام. بنده یکی از تأمین کنندگان محصولات بامیلو هستم و با توجه به همکاری چند ماهه ای که با این سایت شروع نموده ام، نظر خود را عرض می کنم و به هیچوجه قصد طرفداری از بامیلو را ندارم و قصد بنده، فقط رعایت انصاف است. دوست خوبم همانطوری که در متن بالا ذکر شده بامیلو یک فروشگاه واسطه است و اگر کالایی را کنسل می کند، از نظر شما بامیلو مقصر است، در حالیکه دلایل مختلفی می تواند نقش داشته باشد، برای مثال می توان عدم تأمین محصول و یا تأخیر در ارسال کالا، از جانب تأمین کننده و دلایل دیگری که تماماً به فروشندگان بستگی دارد، را ذکر نمود.
  بنده خود شاهد هستم کالایی که از طریق بامیلو سفارش گرفته می شود، در اسرع وقت به تأمین کنندگان اعلام می نماید، و اگر در تایم قانونی، محصول از جانب تأمین کننده ارسال گردد، حداکثر ۳ تا ۵ روز بعد از سفارش بدست خریدار می رسد و کلاً بامیلو فقط نقش واسط، بین خریدار و فروشنده را دارد و بخودی خود نقشی در تأمین کالا ندارد و هر اشکالی در رسیدن و یا تأخیر کالا بوجود می آید، مستقیماً تأمین کننده مسئول است که در آن قسمت هم، برای تسریع در ارسال کالا، تشویق و در غیر اینصورت تنبیه هایی زیادی در نظز گرفته و کاملاً هم عمل می نماید.
  در خصوص شماره تماس بامیلو و یا پیک موتوری نمی توانم نظری بدهم ولی به تجربه چندین ماهه و تماس های پی در پی، به جرأت ادعا می نمایم، در حوزه ارتباطات، کارکنان بامیلو در رعایت آداب و معاشرت و حفط ادب در شرایط مختلف، واقعاً نمونه بوده اند.
  حیات و موفقیت برند بامیلو و دیگر برندها به نظرات شما و دیگر خریداران بستگی دارد و در عصر حاضر، برخلاف گذشته اگر نظر عمومی با برندی نباشد ، کلاً نمی توانند در این عرصه رقابت نماید. پس مطمئن باشید، در بازار فعلی، همیشه حق با مشتری است و دیگر هیچ. موفق باشید.

 39. profile avatar
  فریبا قدرتی گفته:

  سلام
  دوستان عزیز من چند سالی هست مقداد آی تی رو دنبال میکنم و تعداد دفعات زیادی ازش کالای دیجتال خریدم،فروشنده ها و افراد خوبی در مجموعه دارن فعالیت میکنن،یه لپ تاپ و یه هارد اکسترنال خریدم ،و جدیدا” هم موبایل iphone x هم قیمتش پایین تر از همه سایت های دیگه بود و همون روزم دستم رسید،البته نظراتی زیادی راجب مقداد در سایت های مختلف خوندم ،احساس میکنم تیم و پشتیبانی بسیار قوی دارن و خدایی حلالشون باشه ،این کاسبی و تو زمونه ی داریم زندگی میکنیم که هروز مردم درگیر گرونی و افزایش قیمت ها هستن ،اگه امثال چنیم سایتی مث مقداد آی تی نباشه ،خدا به ما رحم کنه ،قرار نبود چه بلای به سرمون میومد
  مقداد آی تی تا حالا به خیلی ها معرفی کردمت و بازم اینکار رو ادامه میدمممممممم
  و ممنون از سایت مدیر آینده بابت مطالب های خوبتون

 40. profile avatar
  hossein گفته:

  سلام من فکر میکنم دیگه مثل قبل نیست که فقط یک غول فروش اینترنتی در ایران مطرح باشه فروشگاههای زیادی هستند که دارن نامدار میشن. من یه گوشی موبایل میخواستم بخرم از طریق ایمالز فروشگاه اینترنتی ۱۹ کالا رو دیدم ، خیلی خیلی تعجب کردم بسیار قیمت های متفاوت و مناسب داشتند و سایتشون هم خیلی خشکل و سریع بود با امکانات بسیار زیاد، مثلا در کمال تعجب دیدم برا همه گوشیها و کلا همه محصولاتشون تصویر ۳۶۰ درجه با کیفیت عالی گذاشته بودن و در کل بیش از حد برام جالب بود خرید هم کردم سرعت تحویل کالاشون و اطلاع رسانی و ارتباطشون با مشتری هم خیلی خوب بود، متوجه شدم که همیشه کمی تحقیق و جستجو قبل از خرید بهترین کاره.

  • profile avatar
   محسن احمدی گفته:

   من با نظر ایشون موافقم، سایتهایی مثل ۱۹کالا دارن در سکوت کارهای خوبی میکنن و نیاز کاربران رو پوشش میدن که نمونه مهمش همین تصویر سه بعدی کالاست، این قبیل سایتها پیشتازن در بعضی حوزه ها

 41. profile avatar
  نادر گفته:

  به نظرم فروشگاه زنبیل از همه شون بی ادعا تر و بهتره داره کار می کنه، بچه های شرکت ما دیگه کلا از زنبیل فقط خرید می کنند. قیمتهاشون خیلی خوبه و مشتری مداری هم حالیشون هست بر خلاف اون فروشگاه های دیگه که همشون مدعی هستند فقط. من از دیجی کالا لپ تاپ خریدم مشکل داشت ۴ ماه پیگیری کردم که تازه آخرش تونستم پولم رو پس بگیرم – فقط ۳۰ تا ایمیل فرستادم و فرستادن و …. – اصلا از دیجی کالا راضی نیستم

 42. profile avatar
  مینا ثانی گفته:

  تهران کالا واقعا سایت ضعیفیه. همسرم میگفت دوستش ازشون خرید کرده و موقع ارسال خبر دادن که کالا ۵۰۰ هزار تومان افزایش قیمت داشته در اینصورت ارسال میشه و بعد از کلی بحث با ۳۵۰ تومان افزایش براش فرستادند. من خودم هم خرید کردم هرچی صبر کردم نفرستادند اخری زنگ زدم بهشون پیگیری کنم گفتند ناموجود شده و نمیفرستیم. گفت بهتون اس ام اس کنسلی دادیم ولی برای من هیچی نفرستاده بودند.و خیلی راحت و خونسرد کنسل کردند. در صورتی که تو پروفایل من نوشته هماهنگی شد!

 43. profile avatar
  فرشته اکبری گفته:

  با سلام نطلب جالبی بود.
  من از کیمیا آنلاین یه لپ تاپ خریدم ! همونی بود که سفارش داده بودم ! در کنارش یه موس بی‌سیم خریدم ولی وقتی باز کردم دیدم موس باسیم بود ، کنجکاو شدم ببینم چرا موس اینطوری دراومد ! وقتی سایت شرکت سازنده موس رو نگاه کردم ، دیدم این مارک باسیم بوده و عکس محصولاتش هم فرق میکرد ! چندماه بعد توی همون صفحه محصول لپ تاپ کامنت گذاشتم و از تجربه‌ی خوب کار کردن با این لپ تاپ نوشتم ولی کامنت منو تایید نکردند ! دقیقا یادم نیست که چند روز از سفارشم گذشته بود که تیکت زدم ببینم کد پیگیری سفارشم برای رهگیری از سامانه پست ، چنده تا بببینم سفارشم کجاست ، فکر کنم به تیکتم توی همون روز جواب دادند! از اون تاریخ تا الان ببیشتر از ۲ سال میگذره ولی هیچ ایمیل مارکتینگی از طرف کیمیا آنلاین نداشتم ! انگار نه انگار که ازش لپ تاپ خریدم ! موندم چجوری تا حالا دوام اوردند ! باید نفسای آخرشون باشه ! بنظرم همین روزاست که جمع بشه !

 44. profile avatar
  جاوید گفته:

  واقعا مقاله ای مفید ، کارآمد و حرفه ای بود
  اما نکته ای که اشاره نشد قیمت بسیار بسیار بالای بعضی محصولات در سایت دیجی کالا بود .
  من میخواستم ست کالسکه چیکو بخرم قیمتش تو دیجی کالا چهار میلیون و ششصد هزار تومن بود ولی اتفاقی با یه فروشگاه تخصصی مادر و نوزاد آشنا شدم که حدود ۱ میلیون تومن همون محصول رو پایین تر گذاشته بود و من خریدم .
  جالب بود ، با اینکه هنوز گفتن رسما رونمایی نکردن ولی در عرض ۱ ساعت کالا رو برام فرستادن و جالب تر اینکه یه هدیه هم کنار خرید من بهم دادن .
  واقعا پاسخگوییشون حرف نداشت .

 45. profile avatar
  حسین‌ جمشیدی گفته:

  من در اسفند ماه ۹۶ یه لپ تاپ از دیجی کالا سفارش دادم-زمانی که تحویل گرفتم دیدم هد هارد مشکل داره، بعد کلی تماس و برگشت لپ تاپ ،مسول فنی اونجا زیر بار نمیرفت و می گفت مشکل نداره و هر کاری میکرد که گردن نگیره، بالاخره بعد زمان ۲۰ روز بیشتر ، بدون اطلاع پول رو برگشت دادن_ من بعد چند روز واریز پول متوجه شدم وزنگ زدم که چرا بجای اینکه یه لپ تاپ دیگه برام بفرستن و یا اینکه منو در جریان بزارن پول رو برگشت دادن.و بخاطر اینکه در همین روزها بود که دلار بالا رفت و قیمت ها تغییر کرد ، من زنگ زدم به پشتیبانی دیجی کالا که برام لپ تاپ بفرستین ، بهانه که موجود نیست از این حرفها، من گفتم الان بخاطر اینکه دلار بالا رفته من باید حداقل ۳۰۰ هزار تومن همین لپ تاپ رو بیشتر بخرم. قرار بود به من خبر بدن که تا ۲۶ فروردین ۹۷ هست خبری نشد!!!!چرا چون بنفعشون نیست مشتری ضرر کنه ولی خودشون نه، کلاهبرداری وسلب اعتماد ینی همین!!!!!!!!!!!!من تا زنده هستم ازشون خرید نمیکنم و هر کسی که به خاطر خرید کنه منصرف می‌کنم، تا بدونن این رسم مشتری مداری نبود

 46. profile avatar
  سعید حجازی گفته:

  سلام ، وقت بخیر ، فروشگاه اینترنتی گلامورا یک تجربه خرید واقعا خوب هست. ارسال رایگان دو ساعته با پیک خودشون دارن که راس موعد میاد درب منزل و پرداخت در محل هم دارن، ارسال شهرستان هم رایگان هست طی ۷۲ ساعت. تعویض و بازگشت هم کاملا رایگان و درب محل هست اونم بدون قید و شرط میشه کالا رو برگشت داد. عودت وجه هم بالافاصله انجام میشه. شرایط جالبی که این فروشگاه داره این هست که خدماتی به نام گلچین تست انتخاب ارائه میده، هر تعداد محصول که می خواهید انتخاب می کنید از فروشگاه، پیک براتون درب منزل میاره و ۷ روز مهلت تست دارید ، هر کدوم که انتخاب کردید که مبارکتون باشه و هرکدوم که نخواستید پیک درب منزل ازتون میگیره و میبره.

 47. profile avatar
  مهران گفته:

  با سلام از نظر بنده تا شماره ۳ صحیح است هرچند به جایگاه شماره سه هم شک دارم اما واقعا آیا رتبه الکسا برای قضاوت کافی است اگر بی اهمیت نباشد ؟ بسیاری فروشگاه ها در این لیست جای ندارند و بسیاری حتی نام برده نشده اند

 48. profile avatar
  رضایی گفته:

  لطفا از سایت زنبیل خرید نکنید برام یخچال فرستادن درش تو رفتگی داره ۸میلیون خورده ای هم پول پرداخت کردم ۱۸۳ هزارتومن تو فاکتور ازم پول جابجایی گرفته آورده دم خونه ۵۰ هزارتومان دیگه هم خود راننده ازم گرفت این سایت به هیچ عنوان قابل اعتماد نیست هرکدام از دوستان هم خواستند بگن من هم فاکتور هم کل مدارک و عکس یخچال هست براشون ارسال کنم

دیدگاهتان را بنویسید

question